Skandinavski filmovi i serije

Filmovi, serije, sve što gledamo
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

02 Apr 2015, 00:10

Evo ide upravo neka njemačko-danska koprodukcija, film Močvara. Ne pratim ga pozorno pa neću davati nikakve procjene, samo me podsjetio na to da je u zadnje vrijeme bilo nešto više te sjevernoeuropske produkcije na HTV-u i svi su nešto oduševljeni pa vide sjajno ovo, izvrsno ono, fantastično ulovljen trenutak ili u tom stilu.

Nekako nisam oduševljena. Ponekad mi se učini da su im likovi previše iskarikirani pa i situacije, a nekako nemam dojam da oni baš tako žive ili da su naprosto takvi pa da je to odraz neke druge kulture. U čuvenoj dansko-švedskoj seriji Most, koja je cijeli svijet oduševila do te mjere da je napravljena i američka i britanska verzija, a čini mi se i njemačka i pitaj boga koja sve nije*, glavni lik Sage, švedske inspektorice je prilično iskarikiran. A opet, ceo beli svet popadao po guzicama i oduševljeno radili rimejkove.

I ne bi mi bio problem što je taj lik iskarikiran, nije da drugdje toga nema, ali što god krenem gledati da je skandinavske neke produkcije, svaki put imam takav dojam.

*Čeka li se hrvatska verzija serije, da mi je znati. :zubo:


User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

02 Apr 2015, 07:12

Ne gledam pa ne znam, no ima li u njihovim filmovima/serijama eksplicitne scene sexa :misli:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

07 Apr 2015, 09:08

Sexa nema. Ali nađe se seksa.
Potpisi su za budale.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

07 Apr 2015, 16:24

Stitch » wrote:Sexa nema. Ali nađe se seksa.
A razlika u cinu je :misli: :ne zna:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

09 Apr 2015, 17:35

Skandinavski krimići su mi odmah iza britanskih :lux:
U svim filmovima/serijama za masovnu publiku su likovi iskarikirani, pa me to ne smeta. Sviđa mi se jezik, glumci koji fakat izgledaju kao što normalni ljudi izgledaju, fasciniraju me međuljudski odnosi, tako su svi civilizirani, smireni, cool, pitam se kako to izgleda kad eksplodira :zubo: i jesu li stvarno takvi, distancirani. Sviđa mi se i okolina, nepoznata mi je, pa tako gledam uređenje kuća, ulice, odjeću na ljudima.
Teme su im često incest ili pedofilija, to mi je zanimljivo, pitam se jel to više pristuno na tim prostorima nego recimo na Mediteranu, ili su samo svjesni da se i takvi zločini događaju, pa jednostavno to i prikazuju.
Pretjeruju li u prikazu zločina? Pa, nadam se da, da :horor: Ali i sve druge serije pretjeruju, brijem da se o krađi traktora ne može napravit serija od par sezona. Doduše, onda čujem da je neka ženska bacila muža u bunar, pa ga prijavila da je nestao, tak da možda i ne pretjeruju :ne zna:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

20 Aug 2015, 22:04

The Salvation -danski vestern. Odličan, što drugo reći?

Gledao sam još brdo drugih filmova/serijala s tih prostora, samo nisam zapamtio nazive.
Zajedničko im je da su mnogo životniji i nešabloniziraniji od holivudske produkcije.
what we've got here is failure to communicate
Post Reply