Zločini komunizma

Filmovi, serije, sve što gledamo
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

19 Mar 2014, 21:12

dokumentarna emisija HTV-a

Sinoć u tv emisiji Zločini komunizma u Hrvatskoj akademik Ante Stamać je izjavio kako je "osmerac dubrovačkog Gusara koji je osvojio zlato na Olimpijadi u Helsinikiju 1950. poslije toga prebjegao pred komunizmom u Italiju, veslajući od Dubrovnika do Barija".

Koliko je grešaka uspio izreći Stamać?

Kako shvatiti emisiju u kojoj jedan akademik u samo jednoj rečenici izjavi toliko lako provjerljivih netočnosti i jednu notornu laž?

Kao humorističnu?

Kao satiričnu?

:ne zna:

:giggle:


'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

19 Mar 2014, 21:20

Euklid » wrote:dokumentarna emisija HTV-a

Sinoć u tv emisiji Zločini komunizma u Hrvatskoj akademik Ante Stamać je izjavio kako je "osmerac dubrovačkog Gusara koji je osvojio zlato na Olimpijadi u Helsinikiju 1950. poslije toga prebjegao pred komunizmom u Italiju, veslajući od Dubrovnika do Barija".

Koliko je grešaka uspio izreći Stamać?

Kako shvatiti emisiju u kojoj jedan akademik u samo jednoj rečenici izjavi toliko lako provjerljivih netočnosti i jednu notornu laž?

Kao humorističnu?

Kao satiričnu?

:ne zna:

:giggle:
Gleda sam dilu, ili ono drugo tursko sranje, tako da nisam gleda emisiju, a inace sta su cinjenice, odnosno tocnosti naspram ovog sta rece taj akademik :ne zna:
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

19 Mar 2014, 21:39

Euklid » wrote: Kako shvatiti emisiju u kojoj jedan akademik u samo jednoj rečenici izjavi toliko lako provjerljivih netočnosti i jednu notornu laž?

Kao humorističnu?

Kao satiričnu?

:ne zna:

:giggle:
Pih!
Jesi li ti kad gledao Paara (ako je do akademika :zubo: ) ili Pavunu na tv?

Akademik na televiziji pa laže? Neš ti stvari. :ne zna:

http://max.tportal.hr/Pogledajte-veliku ... _0__0.aspx
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

19 Mar 2014, 21:51

Tea Tree » wrote: Pih!
Jesi li ti kad gledao Paara (ako je do akademika :zubo: ) ili Pavunu na tv?

Akademik na televiziji pa laže? Neš ti stvari. :ne zna:

http://max.tportal.hr/Pogledajte-veliku ... _0__0.aspx
Otkud ovakav preokret kod tebe?

Ti si uvijek govorila znanstvenici su rekli ovo, znanstvenici su dokazali ono, znanstveno je dokazano to i to... :misli:

Ali drago mi je ako si shvatila ko su znanstvenici u današnjem iskvarenom svijetu.... :djecoljub:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

19 Mar 2014, 21:56

Euklid » wrote:
Otkud ovakav preokret kod tebe?

Ti si uvijek govorila znanstvenici su rekli ovo, znanstvenici su dokazali ono, znanstveno je dokazano to i to... :misli:

Ali drago mi je ako si shvatila ko su znanstvenici u današnjem iskvarenom svijetu.... :djecoljub:
Pa nije preokret nego, bogati, neki znanstvenici krenu stranputicom. Ako je akademik nije bog. :D

Ali ne mogu zato misliti da su svi znanstvenici iskvareni i iz toga izvesti zaključak da su alternativne metode učinkovite.

Recimo da ne bih lijepo gledala da nešto kažeš protiv Vinkovića. :zubo:
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

19 Mar 2014, 22:01

Tea Tree » wrote: Pih!
Jesi li ti kad gledao Paara (ako je do akademika :zubo: ) ili Pavunu na tv?

Akademik na televiziji pa laže? Neš ti stvari. :ne zna:

http://max.tportal.hr/Pogledajte-veliku ... _0__0.aspx
Moji prolupali fizičari. :cerek:
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

19 Mar 2014, 22:06

MightyMe » wrote:
Moji prolupali fizičari. :cerek:
Ne znam, nešto mi nisu za :cerek: .

Za Paara još možeš pomisliti :rolleyes:, ali Pavuna je već :eek: :horor:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

19 Mar 2014, 22:09

Sumnjivo mi je to.

Znanstvenici koji lažu
znanstvenici koji su krenuli stranputicom...

A kad ono... ti lažljivci predavaju na sveučilištima i biraju nove znanstvenike u svoje redove.

Molim te nemoj mi samo drugi put na nekoj temi za neku moju tezu reći kako nije znanstveno dokazana jer ću te sterat u trokurac :zubo:

Koji će mi kurac znanstveni dokaz od znanstveno dokazanih lažljivaca... :giggle:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

19 Mar 2014, 23:39

miky0 » wrote:
Gleda sam dilu, ili ono drugo tursko sranje, tako da nisam gleda emisiju, a inace sta su cinjenice, odnosno tocnosti naspram ovog sta rece taj akademik :ne zna:
Pametno. U Dili sigurno ima više točnih faktografskih podataka nego u ovim ustašofilskim isprdcima što nam ih serviraju s hrvatske dalekovidnice.

Dakle, Olimpijada nije bila 1950. nego 1952. (ali se Stamaću uklopilo da bude što bliže '48.-oj)
Nije bila riječ o osmercu nego o četvercu (malo brojčanog pretjerivanja, šteta što u veslanju nemamo 16-rac).
Gusar i veslači nisu bili iz Dubrovnika nego iz Splita (očigledno Stamać nema pojma o čemu baljezga nego samo prepričava lovačku priču koju je načuo na nekom od ustaških derneka optočenog maliganima)
I što je najinteresantnije, veslači nisu niti prebjegli u Italiju (tijekom jednog od treninga kako sugerira Stamać, što bi defakto bilo nemoguće u regatnom čamcu, jel).

Eto, kad u jednoj benignoj rečenici čuješ toliko laži kako onda povjerovati u bilo koju teže provjerljivu tvrdnju izrečenu u emisiji a bilo je takvih debilana da ti pamet stane. :rofl:

Joj, ustaše, ustaše... puno vas je al ste glupi da je čujete kak trava raste...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

20 Mar 2014, 00:53

Euklid » wrote:Sumnjivo mi je to.

Znanstvenici koji lažu
znanstvenici koji su krenuli stranputicom...

A kad ono... ti lažljivci predavaju na sveučilištima i biraju nove znanstvenike u svoje redove.

Molim te nemoj mi samo drugi put na nekoj temi za neku moju tezu reći kako nije znanstveno dokazana jer ću te sterat u trokurac :zubo:

Koji će mi kurac znanstveni dokaz od znanstveno dokazanih lažljivaca... :giggle:
Euklide, pobogu! :D

Evo, možda će te zanimati.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

20 Mar 2014, 01:04

Tea Tree wrote: Euklide, pobogu! :D

Evo, možda će te zanimati.
Zaš zazivas Boga?

Ocemo i njega uvest u znanstvene dokaze?

:giggle:


Link mi ne otvara... :ne zna:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

20 Mar 2014, 10:27

Euklid » wrote:
Pametno. U Dili sigurno ima više točnih faktografskih podataka nego u ovim ustašofilskim isprdcima što nam ih serviraju s hrvatske dalekovidnice.

Dakle, Olimpijada nije bila 1950. nego 1952. (ali se Stamaću uklopilo da bude što bliže '48.-oj)
Nije bila riječ o osmercu nego o četvercu (malo brojčanog pretjerivanja, šteta što u veslanju nemamo 16-rac).
Gusar i veslači nisu bili iz Dubrovnika nego iz Splita (očigledno Stamać nema pojma o čemu baljezga nego samo prepričava lovačku priču koju je načuo na nekom od ustaških derneka optočenog maliganima)
I što je najinteresantnije, veslači nisu niti prebjegli u Italiju (tijekom jednog od treninga kako sugerira Stamać, što bi defakto bilo nemoguće u regatnom čamcu, jel).

Eto, kad u jednoj benignoj rečenici čuješ toliko laži kako onda povjerovati u bilo koju teže provjerljivu tvrdnju izrečenu u emisiji a bilo je takvih debilana da ti pamet stane. :rofl:

Joj, ustaše, ustaše... puno vas je al ste glupi da je čujete kak trava raste...
Fala na objasnjenju, sad sam pametniji :top:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

20 Mar 2014, 11:04

miky0 » wrote:
Gleda sam dilu, ..
Euklid » wrote:..
Pametno. U Dili sigurno ima više točnih faktografskih podataka ..
:rofl:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

22 Mar 2014, 00:04

Aj da vam ja kažem neš pametno.

Od previše škole ljudi odu u kurac, bili znanstvenici, bili muzičari. Ili jogisti.

Džimi Hendriks nije znao note kad je počeo svirat, ko mali Cigić. Tesla nije imao vremena za pizdarije poput Đapićevih magisterija ili Paarovih doktorata.

Škola je pomoćno sredstvo, bljuje mi se kad netko izjednačava intelektualca s ponosnim nosiocem diplome koju je stekao bok te pitaj kako.

Ako ne posumnjaš u školu, najviše što možeš postići je da postaneš učena budala.
Post Reply