Gluposti koje vas živciraju u filmovima

Filmovi, serije, sve što gledamo
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

07 Oct 2011, 20:14

Nego jeste li primijetili kako glumci na filmu nikad ne seru? A i da seru, kladim se da ne bi brisali guzicu! :D
Zašto ljudi očekuju da filmovi budu skroz uvjerljivi i potpuno jednaki stvarnosti?
Ne mora film biti glup ako koriste neke trikove da bude fluidniji, kao što je preskakanje pozdrava na telefonu, brojanja novca, sranja, pišanja i ostalog. :D


Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

07 Oct 2011, 20:49

Mene ne živcira to što nema tih fizioloških aktivnosti i sl., znam da je to zbog toga što bi bilo dosadno i razvlačilo bezveze radnju. Osim ako film za temu nema neki teški socrealizam :zubo:

Ali smeta mi kad prelete preko stvari koje su suviše vezane za temu filma, tipa ovo s policijom. Jebiga, ako je krimi triler, onda je bitno kako će se odvijati stvari nakon svih tih masovnih pokolja. Znam, žele oni nama reći kako će junaci biti oslobođeni svih optužbi jer su ubili ubicu kosilicom za travu u samoodbrani, ali ipak... dekica? :rofl:
No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
User avatar
slafko
Posts: 623
Joined: 19 Oct 2011, 08:57

21 Oct 2011, 08:22

Mene takvi propusti ne živciraju, više su mi smiješni. Recimo, kada Blade dobiva batina od vampir bossa i ovaj ga lupa glavom o debele kamene stupove - Bladeu ništa (okej, superjak je i sve), stup se odlomi i raspukne (opet, Bladeova glava > kamen, što je okej jer je superjunak), ali... Bladeovim naočalama ništa iako su i one rasturale kameni stup i nema indikacija da se radi o Mojave naočalama. :facepalm:

Ono kaj me živcira je povijesni revizionizam i namjerno krivo prikazivanje činjenica ili ignoriranje onih koje ti ne odgovaraju.
When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

21 Oct 2011, 13:30

slafko » wrote: Ono kaj me živcira je povijesni revizionizam i namjerno krivo prikazivanje činjenica ili ignoriranje onih koje ti ne odgovaraju.
Tipa Gladijator. Neviđena škovaca od filma.
gonj špadi
User avatar
slafko
Posts: 623
Joined: 19 Oct 2011, 08:57

21 Oct 2011, 13:58

Uh, da. Tamo su se prosrali do bola. No, da su se držali povijesnih činjenica, film bi bio gotov nakon 15 minuta. Legija koja onako naruši borbeni poredak (i to još protiv barbara, ffffffuuuu-) bi bila desetkovana u slučaju da preživi bitku.
When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

21 Oct 2011, 16:35

Ne samo Gladijator nego i 300. Oba su filma smeće.
Potpisi su za budale.
User avatar
slafko
Posts: 623
Joined: 19 Oct 2011, 08:57

21 Oct 2011, 22:51

300 je fantasy s elementima silovanja povijesti. Na suho. I to nije skrivao. Gladijator se pravio kao ozbiljan film. Zato više pizdim na Gladijatora iako mi je vrlo drag i volim si ga pogledat.
When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

22 Oct 2011, 12:55

Složila bih se sa Slafkom. 300 nije ni pokušao biti povijesna drama, čak i vizualna stilizacija pogoduje tome da gledatelj ne dođe u "opasnost" da povjeruje "povijesnim" činjenicama. Puno su opasniji ozbiljni filmovi koji muljanje uvode na mala vrata. Savršen primjer takvog filma je Kraljev govor. Vrlo simpatičan film, ali prešućivanje koketiranja s nacizmom i iskrivljavanje uloge Winstona Churchilla je podmuklo i ružno.
gonj špadi
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

23 Oct 2011, 23:46

a Troja?
toliko su pazili na detalje da je moja tadašnja profesorica intenzivno vrtila očima kad bi se film spomenuo. sjećam se kako je komentirala samo neke dijelove, poput stavljanja novčića umrlom na oči, što uopće nije bilo dio helenske kulture.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Oct 2011, 11:33

Pješčana » wrote:sjećam se kako je komentirala samo neke dijelove, poput stavljanja novčića umrlom na oči, što uopće nije bilo dio helenske kulture.
Oni su ga stavljali pod jezik. Taj se novčić nazivao obolos, otud i davati obol kao dati čemu doprinos. A ta se šestina drahme davala Haronu za prijevoz preko Aheronta.
Potpisi su za budale.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

24 Oct 2011, 14:53

Hekatonhir » wrote:Ne samo Gladijator nego i 300. Oba su filma smeće.
ne slažem se.
300 je žešće pretenciozno sranje, da.
al gladijator?pa nemojte mi reći da ga je itko shvatio kao povijesni film. toj ono; zabavna kostimirana romantično-herojska drama.takvih filmova ima na bacanje, ali je gladijator jedan od zabavnijih i najmanje intelegineciju vrijeđajućih tog žanra. osim ako baš odlučiš shvatiti ga ozbilno, samo ne vidim zašto bi itko razuman tako nešto učinio. :misli:
Nek(v)arljiva.
User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

24 Oct 2011, 15:24

slafko » wrote:

Ono kaj me živcira je povijesni revizionizam i namjerno krivo prikazivanje činjenica ili ignoriranje onih koje ti ne odgovaraju.
Grozno, slažem se. Film je jako sugestivan medij, ogromnog utjecaja i snažne industrije iza sebe, i morao bi voditi računa o takvim stvarima. Nema veze što je fikcija, nema veze što to reditelj i scenarist "prilagode" nekoj svojoj "viziji". Postoji više načina da se prenese osobna rediteljska poruka, a da se neke osnovne činjenice ne preskaču i ne ignoriraju.
No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

24 Oct 2011, 16:02

300 mi je vizualno vrlo upečatljiv film, meni se svidio zbog toga, kao da strip gledam :top:
Gladijator i Troja su zabava, valjda nitko ne vuče povijesne "činjenice" iz holivudskih filmova kao nešto relevantno :ne zna:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Oct 2011, 16:08

kukuriku » wrote:
ne slažem se.
300 je žešće pretenciozno sranje, da.
al gladijator?pa nemojte mi reći da ga je itko shvatio kao povijesni film. toj ono; zabavna kostimirana romantično-herojska drama.takvih filmova ima na bacanje, ali je gladijator jedan od zabavnijih i najmanje intelegineciju vrijeđajućih tog žanra. osim ako baš odlučiš shvatiti ga ozbilno, samo ne vidim zašto bi itko razuman tako nešto učinio. :misli:
Čekaj malo. Pet Oscara dobio je, znači, film koji su svi shvaćali kao kostimiranu zabavu? Ma nemoj me nasmijavati.

A što se tiče vrijeđanja inteligencije - da, nimalo mi nije zasmetalo što su braća Grakho i Marko Aurelije smješteni u isto vrijeme, a dijeli ih 300 godina. Što je tri stoljeća genijalnim holivudskim scenaristima, ništa. Nimalo mi nije zasmetalo što se tvrdi da je Komod ubio vlastita oca. Kakvi, pa ja o Rimskom Carstvu ništa ne znam, tupavac sam kao prosječni Amer. Kreten na razini glasača njihove filmske akademije. Ono, zajebavaš me.
Potpisi su za budale.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

24 Oct 2011, 16:23

Hekatonhir » wrote:
Čekaj malo. Pet Oscara dobio je, znači, film koji su svi shvaćali kao kostimiranu zabavu? Ma nemoj me nasmijavati.

A što se tiče vrijeđanja inteligencije - da, nimalo mi nije zasmetalo što su braća Grakho i Marko Aurelije smješteni u isto vrijeme, a dijeli ih 300 godina. Što je tri stoljeća genijalnim holivudskim scenaristima, ništa. Nimalo mi nije zasmetalo što se tvrdi da je Komod ubio vlastita oca. Kakvi, pa ja o Rimskom Carstvu ništa ne znam, tupavac sam kao prosječni Amer. Kreten na razini glasača njihove filmske akademije. Ono, zajebavaš me.
Ne.
Samo ja to NE doživljavam kao povijesni film. Slažem se da je pun besmislica (povijesno gledano), ali ne mislim da je u filmu zapravo bitno radi li se o Komodu i Marku Aureliju ili o Luciju Lepiju i ocu mu Traciju Septimusu (ovo izmišljam, jel).
Samo Marko Aurelije bolje zvuči, jer je, gle čuda, postojao.
Nadalje, ne osporavam da to nekom može umanjiti doživljaj, ali meni ne umanjuje. Ne osporavam da su zlouporabili ta povijesna imena u svrhu prodaje filma, ali, tko nije. Navedi jedan film u kome se spominju povijesne ličnosti, a koji se drži povijesne istine (koliko nam je ona, naravno, uopće poznata) kao pijan plota.
Zaboga, i pri izravoj prilagodbi književnog predloška ubacuju likove, izbacuju likove, mijenjaju im karakter, ljubavi, mile djeve pretvaraju u ratnice i slično.
Pa šta?
Odnosno, meni je pa šta.
Drugi se slobodno mogu uzrujavati i ljutiti i smatrati to smećem.
Nek(v)arljiva.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Oct 2011, 16:36

kukuriku » wrote: (...) Zaboga, i pri izravoj prilagodbi književnog predloška ubacuju likove, izbacuju likove, mijenjaju im karakter, ljubavi, mile djeve pretvaraju u ratnice i slično.
Pa šta?
Odnosno, meni je pa šta.
Drugi se slobodno mogu uzrujavati i ljutiti i smatrati to smećem.
Sve pet, uopće se nisam bunio zbog scenarističkih izmišljanja i prilagodbi, znam da su nužne. Bunio sam se zbog toga što držim da su mogle biti daleko manje debilne. Ono, možda ti svaki profesor povijesti neće spomenuti agrarnu reformu - premda je to vrlo bitna stvar - ali Marko Aurelije, filozof, jedan od tzv. petorice dobrih careva - svakako je stvar opće kulture. Prije ili poslije čut ćeš za stoike pa će ti njegovo ime biti poznato u kontekstu tri područja: povijesti, filozofije, etike. Takvo što ne falsificiraš, previše je glupo. :)
Potpisi su za budale.
User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

24 Oct 2011, 16:59

Jebo vas Marko Aurelije, pomiješala sam filmove! :gaah:
No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

24 Oct 2011, 17:01

Melody, ne osporavam.
Uopće. Štoviše, mogu se složiti s tobom.
Ali tip filmova kao što je Gladijator (ili 300, kojega ti spominješ) ne doživljavam kao umjetnost.
Samo kao zabavu.
Kako bih drugačije trebala doživjeti film u kom se rimski car uzjebe oko nekog gladijatora koji je, pritom, prije toga preživio, suvremenim rječnikom, četri pada iz letećeg airbusa.

Nadalje, mislim da svi povijesni ili kvazi povijesni filmovi imaju za opće poznavanje povijesti zapravo dobru ulogu. Kladim se da su mnogi, baš pod utjecajaem Gladijatora išli čitati o Marku Aureliju ili Komodu. U školi su im su im to bila sama neka imena koje su morali zapamtiti za test i onda ih zaboravili. Pa su saznali da je Markec bio zapravo stvarno kul frajer. Kojega usput gotovo sigurno nije ubio sin. :rofl:
A budimo realni, onima koji misle da će povijest naučiti iz filmova Ridleya Scotta, ionako nema pomoći.
Nek(v)arljiva.
User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

24 Oct 2011, 17:03

kukuriku » wrote: A budimo realni, onima koji misle da će povijest naučiti iz filmova Ridleya Scotta, ionako nema pomoći.
E, a ja nisam mogla editirati post, pobrisala sam ga, ali se slažem i dodajem: nije više problem što ja od Ridleya ne mogu ništa naučiti, nego šta Ridley radi s onim što zna. :D
Imena su tu marketinški trik, a ja takav pristup filmu mrzim. Radije ću pogledati neku treš romantičnu komediju čiji je marketinški trik zgodan glavni glumac: iskrenije mi je :ne zna: :D
No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Oct 2011, 17:05

Trebala si ostaviti post, bio je odličan. :kava:
Potpisi su za budale.
User avatar
slafko
Posts: 623
Joined: 19 Oct 2011, 08:57

24 Oct 2011, 20:48

Pješčana » wrote:a Troja?
toliko su pazili na detalje da je moja tadašnja profesorica intenzivno vrtila očima kad bi se film spomenuo. sjećam se kako je komentirala samo neke dijelove, poput stavljanja novčića umrlom na oči, što uopće nije bilo dio helenske kulture.
Meni je jako žao što su sjebali taj film. Priča ima toliko potencijala da je to strašno, a ovi uspiju razjebat sve. Najbolji dio filma (gledao u kinu) su mi bili izlasci raskopčanog Orlanda Blooma na ekran. Klinke su vrištale u ekstazi, a toliko barely-legal estrogena ne može biti loše. :D
When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

24 Oct 2011, 21:08

Orlando Bloom ne bi trebao biti trigger ikome za estrogen( osim u LOTRu)
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

25 Oct 2011, 00:04

Hekatonhir » wrote:Trebala si ostaviti post, bio je odličan. :kava:
Jebat ga sad :zubo:

Kad smo kod Troje, ima ona jedna scena gdje kamera slijedi Breda Pita od glave i ramena, pa se spušta, spušta, spušta, i čini se kao da će mu pokazati međunožje. Scena u kinu: cure s galerije (takvo je kino) se naginju dolje toliko jako, da padaju odozgo marame i kokice :rofl:
No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

25 Oct 2011, 00:36

Živcira me kad jebeni auto u sred crnačke četvrti ostave otvorenim i na kraju ga nitko ne takne, kamoli ukrade.
Živcira me kad policajac za nekim trči, ljudi se ponašaju ka' čunjevi koji se namještaju da se policajac zabije u njih, dok negativac lagano klizne kroz rulju. I to što svi gledaju svoj posal. U nijedno jedino filmu nisam vidio da je netko od slučajnih prolaznka zaustavio negativca.
Živcira me nepostojanje kursora na kompjuterima.
Živciraju me eksplodirajuća auta koja padaju s litice. Bitno je naglasiti da najjače eksplodiraju kada udare prvim krajem najprije.
Živcira me u kriminalističkim serijama to što svi propjevaju nakon što detektiv povisi malo glas i to im bude jedini i ključni dokaz za počinjenje djela.
User avatar
slafko
Posts: 623
Joined: 19 Oct 2011, 08:57

25 Oct 2011, 17:36

Pješčana » wrote:Orlando Bloom ne bi trebao biti trigger ikome za estrogen( osim u LOTRu)
Kaže žena koja je otkidala na NKotB. :D
MightyMe » wrote:Živcira me nepostojanje kursora na kompjuterima.
Trinity koristi nmap. :cerek:
When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
Post Reply