Gluposti koje vas živciraju u filmovima

Filmovi, serije, sve što gledamo
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

26 Oct 2011, 17:33

MightyMe » wrote:Živcira me kad jebeni auto u sred crnačke četvrti ostave otvorenim i na kraju ga nitko ne takne, kamoli ukrade.
Ni crni nisu kao što su bili. Izgleda da gube instinkte otkako su raselili iz Afrike.


Europljani u američkim filmovima.
Žene su prelijepe, hodaju gole naokolo i sve bi se jebale s Amerikancima.
Muškarci su isklesanih tijela, paradiraju goli i najradije bi jebali Amerikanke.
Nevjerojatno da se tako lijepim, zdravim ljudima međusobno nikako ne mili jebati.
Možda je to zato što su im Amerikanci egzotični. Zbog jezika. Naime, Europljani kurca ne kuže engleski.


User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

27 Oct 2011, 13:11

slafko » wrote:
Kaže žena koja je otkidala na NKotB. :D
zabrijao si. ja sam ona koja nisam nikad :D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

12 Nov 2011, 13:57

Pješčana » wrote:a Troja?
toliko su pazili na detalje da je moja tadašnja profesorica intenzivno vrtila očima kad bi se film spomenuo. sjećam se kako je komentirala samo neke dijelove, poput stavljanja novčića umrlom na oči, što uopće nije bilo dio helenske kulture.
Ja sam Troju gledao nakon čitanja Simmonsova Iliuma. Dakle, bio sam nabrijan na Trojanski rat kao takav, a posebno sam se veselio epskom spektaklu.

Kurac, dragi gledaoci. Ne samo da su maknuli bogove iz cijele priče (ono, WTF?), nego su od Trojanskog rata napravili rat sa Slovenijom. Enajstodnevna vojna, s deset dana žalovanja usred filma.

A to je sve prije ikakvih pogleda na detalje.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

12 Nov 2011, 14:04

Hekatonhir » wrote:A što se tiče vrijeđanja inteligencije - da, nimalo mi nije zasmetalo što su braća Grakho i Marko Aurelije smješteni u isto vrijeme, a dijeli ih 300 godina. Što je tri stoljeća genijalnim holivudskim scenaristima, ništa. Nimalo mi nije zasmetalo što se tvrdi da je Komod ubio vlastita oca.
Možda bi im trebalo demonstrirati koliko je to blesavo tako da složimo film u kojemu će Clintonu popušiti Monica, majka Georgea Washingtona. A u vojsci Konfederacije postojat će elitni crnački odred Crne pantere pod vodstvom junačkog generala Custera. Radnja će se, ma kakva točno bila, odvijati u New Yorku. Može početi scenom kako Njujorčani bacaju vagone kave u more, bijesni što im kolonijalna matica Španjolska diže poreze.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

12 Nov 2011, 17:33

Joj. :rofl:
Potpisi su za budale.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

13 Nov 2011, 10:33

Hekatonhir » wrote:Mah, ima toga još. :D

Ako nekom gradu prijeti prirodna katastrofa ili smrtonosno čudovište, gradonačelnikova prva briga bit će turizam ili neka važna izložba. Podsjetile me "Ralje". :cerek:
Da, bezveze. To je kao da nekoj državi prijeti bankrot i propast, a prva briga su ustaše i partizani... :rofl:
Zovite me Trumanolino... :mama:
User avatar
Dany
Posts: 76
Joined: 26 Oct 2011, 10:51

13 Nov 2011, 13:16

Lastan » wrote: Možda bi im trebalo demonstrirati koliko je to blesavo tako da složimo film u kojemu će Clintonu popušiti Monica, majka Georgea Washingtona. A u vojsci Konfederacije postojat će elitni crnački odred Crne pantere pod vodstvom junačkog generala Custera. Radnja će se, ma kakva točno bila, odvijati u New Yorku. Može početi scenom kako Njujorčani bacaju vagone kave u more, bijesni što im kolonijalna matica Španjolska diže poreze.[/color]
Lastane, jesi nekad razmišljao o karijeri scenarista za parodije? :rofl:

Nervira me uvjek ista, i u serijama i u filmovima, neizbježna scena buđenja. Kad par legne spavati, pa se jedno od njih probudi, tu obavezno pada nekakvo tapkanje rukom po krevetu i pretraživanje plahti bez otvaranja očiju. Nikome ne pada na pamet okrenuti malo glavu i pogledati ukoso?

I ono kad se toćaju u kadi, pa iskoče iz nje i samo se zamotaju, sa sve sapunicom. :facepalm:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

13 Nov 2011, 20:56

judolino » wrote:
Da, bezveze. To je kao da nekoj državi prijeti bankrot i propast, a prva briga su ustaše i partizani... :rofl:
Zovite me Trumanolino... :mama:
E to, nažalost, nije film, više dokumentarac :D
User avatar
anako
Posts: 21
Joined: 15 Nov 2011, 23:43

16 Nov 2011, 00:31

Mene živciraju zamišljeni pogledi u daljinu. I to ne samo onaj baywatch tip kad zure u more jer su izgubili nekog bliskog tko je tom plažom volio trčati u slow motionu, već tipa njih troje stoji čeka četvrtog u nekakvoj borovoj šumetini i uopće međusobno ne pričaju nego natječu se tko će bacit dalji pogled u dalj. Naravno to je nekakav tajni sastanak. Dolazi četvrti, a samo jedan se na sekundu okrene (onaj koji će sve uputiti u tajni plan), skuži četvrtog i onda se okrene natrag prema šumi. I sad sva četvorica tako zure u šumu (u istom smjeru) dok se iznose bitni tajni planovi.

Živcira me i kad ako je glavni pozitivni lik slijeđen, on će to shvatiti već na prvom skretanju. S druge strane, kad glavni pozitivni lik slijedi negativca, ovaj nema teoretske šanse to skužiti.

Živciraju me serije tipa CSI jer su abnormalno pune bulšita. Ispod nokta žrtve (koju su našli na mjestu koje nije mjesto zločina) redovno će biti crveni konac koji potječe iz takvog tepiha kojeg naravno prodaje samo jedan tepih dućan u cijelom SADu. Forenzičar će naravno bacanjem nonšalantnog pogleda na kemijski sastav nađenog konca odmah skontati da je riječ o tepihu i ako je malo mlađi (stariji znaju sastav svega napamet) ubacit će podatke u kompjuter koji naravno ima bazu svih jebenih kemijskih sastava tepiha po saveznim državama.
Posebno draga mi je jedna epizoda CSI Miamia gdje su pronašli čahuru metka u po jebene pustinje.

Inače sudeći prema serijama, SAD ima jako sjeban sustav po kriminalce. Policajci, odvjetnici, forenzičari, tužitelji, sudci, privatni detektivi, lovci na glave, osiguravajuće kuće, nezavisna inicijativa građana, mediji (vidovnjaci, ne radio, tv i sl.), cura koja priča s duhovima, svećenici, cirkusanti, striptizete i tako dalje, i tako bliže, svi oni uredno istražuju zločine i bivaju obavješteni pravovremeno u bilo kojem trenutku. Nema veze šta ti je opis posla, uvijek možeš izdeklamirati mirandina prava. I sigurno ćeš otpratiti nesretnika koji se ogriješio o zakon sve do ćelije.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

16 Nov 2011, 01:34

anako, mnogo ti je dobar prvi post.
zviđam jako. :xlux:
Nek(v)arljiva.
babsjohnson
Posts: 26
Joined: 10 Nov 2011, 02:52

16 Nov 2011, 06:01

Anako, uz takve kriterije, uživaš li u ičem od filmova i serija? Image
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

16 Nov 2011, 08:52

anako » wrote:Mene živciraju zamišljeni pogledi u daljinu. I to ne samo onaj baywatch tip kad zure u more jer su izgubili nekog bliskog tko je tom plažom volio trčati u slow motionu, već tipa njih troje stoji čeka četvrtog u nekakvoj borovoj šumetini i uopće međusobno ne pričaju nego natječu se tko će bacit dalji pogled u dalj. Naravno to je nekakav tajni sastanak. Dolazi četvrti, a samo jedan se na sekundu okrene (onaj koji će sve uputiti u tajni plan), skuži četvrtog i onda se okrene natrag prema šumi. I sad sva četvorica tako zure u šumu (u istom smjeru) dok se iznose bitni tajni planovi.
I ne zaboravi da poslije ta četvorica u sloumoušnu hodaju cestom dok na deset metara iza njih nešto eksplodira u nizu eksplozija, a oni se, naravno, ne osvrću. Možda ih jebu ukočeni vratovi pa su zato tako nadrkani?
anako » wrote:Živcira me i kad ako je glavni pozitivni lik slijeđen, on će to shvatiti već na prvom skretanju. S druge strane, kad glavni pozitivni lik slijedi negativca, ovaj nema teoretske šanse to skužiti.
E, to ja stalno pričam! Nama peru mozak s time tko je pozitivac, a tko negativac! Ovo je dokaz toga!
Naravno da tzv. pozitivac skuži da ga prate, jer on zapravo ima nečistu savjest! A tzv. negativac je zapravo dobar čovjek, a film ga prikazuje ko da ne valja. Što bi pošten čoek gledo jel ga netko prati, jel tako?
anako » wrote:Živciraju me serije tipa CSI jer su abnormalno pune bulšita. Ispod nokta žrtve (koju su našli na mjestu koje nije mjesto zločina) redovno će biti crveni konac koji potječe iz takvog tepiha kojeg naravno prodaje samo jedan tepih dućan u cijelom SADu. Forenzičar će naravno bacanjem nonšalantnog pogleda na kemijski sastav nađenog konca odmah skontati da je riječ o tepihu i ako je malo mlađi (stariji znaju sastav svega napamet) ubacit će podatke u kompjuter koji naravno ima bazu svih jebenih kemijskih sastava tepiha po saveznim državama.
Posebno draga mi je jedna epizoda CSI Miamia gdje su pronašli čahuru metka u po jebene pustinje.
Ma da su samo forenzičari u pitanju. Svaka Štefica (odnosno Stephany) fino sjedne za kompjuter i uz par stotina udaraca po tipkovnici (jer naravno, nema miša, to je za amatere) pronađe izgubljenog čoeka, koja mu je adresa, kolki mu je broj cipela, kolka mu je ćuna, sve to ljepo piše u školskom almanahu, jel.
anako » wrote:Inače sudeći prema serijama, SAD ima jako sjeban sustav po kriminalce. Policajci, odvjetnici, forenzičari, tužitelji, sudci, privatni detektivi, lovci na glave, osiguravajuće kuće, nezavisna inicijativa građana, mediji (vidovnjaci, ne radio, tv i sl.), cura koja priča s duhovima, svećenici, cirkusanti, striptizete i tako dalje, i tako bliže, svi oni uredno istražuju zločine i bivaju obavješteni pravovremeno u bilo kojem trenutku. Nema veze šta ti je opis posla, uvijek možeš izdeklamirati mirandina prava. I sigurno ćeš otpratiti nesretnika koji se ogriješio o zakon sve do ćelije.
Eto. A na mene ameroljupci skaču kad kažem da je SAD policijska država. Kako i ne bi bila, kad se ljudi tamo dijele na kriminalce, policajce i pomoćne drotove.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Nov 2011, 10:17

judolino » wrote: Eto. A na mene ameroljupci skaču kad kažem da je SAD policijska država. Kako i ne bi bila, kad se ljudi tamo dijele na kriminalce, policajce i pomoćne drotove.
Kad smo već kod toga, mene kao obožavatelja tajnih društava beskrajno živcira kad pisci i redatelji ne znaju prikupiti osnovne informacije o djelovanju obavještajnih i protuobavještajnih službi, ne samo američkih. Ne, dečki dragi, CIA nema nikakvih ovlasti na američkom tlu. Ustav joj zabranjuje djelovanje u SAD-u. Špijunima u Teksasu bavi se FBI. US Marshals nisu nikakvi šerifi, zaduženi su za čuvanje sudaca, porotnika, zatvorenika. Pod njihovom su ingerencijom zaštićeni svjedoci, a traže i bjegunce. Secret Service ima dva mandata - osnovan je ponajprije radi zaštite američke valute i vrijednosnih papira od krivotvorenja. Tek poslije počeo je čuvati predsjednika, potpredsjednika, senatore... I strane dužnosnike - ali samo kad su u Washingtonu. Kad nisu, to rješavaju drugi, najčešće DSS, Diplomatic Security Service. Ali ne, po američkim redateljima Tajna služba ima oko milijun i pol djelatnika - i stigne ama baš sve. :D

MI5, MI6, Shin Bet - ne postoje. To su novinarske izmišljotine. Security Service, Secret Intelligence Service, Shabak - to su pravi nazivi i akronimi britanske protuobavještajne, britanske obavještajne te izraelske protuobavještajne službe. Ne znam čemu kolokvijalna imena. Pripadnici prve ne nose oružje, dragovići, nego im uhićenja obavlja poseban odjel koji se zove Special Branch. Od toga pati i doista izvrsna serija Spooks - jebiga, i BBC katkad zadrijema.

Mossad i NSA - o njima je toliko dezinformacija ispisano da je to strašno. Jebala ih Wikipedija, zar je teško pročitati 50 godina tajnoga rata Urija Dana, zar je teško potražiti Echelon Johna O'Neilla? Ti su ljudi skoro glavu izgubili zbog svojih knjiga - pretjerujem, naravno, ali i te kako je postojao trud da se spriječi objavljivanje ičega o tajnim operacijama ili strukturi tih dviju službi - a scenaristima ih je teško prolistati, makar informativno. Jedine su iznimke Le Carre, Forsyth i Deighton - sve što je po njima rađeno, dobro je.

Mogao bih ovako unedogled. :zubo:
Potpisi su za budale.
User avatar
anako
Posts: 21
Joined: 15 Nov 2011, 23:43

16 Nov 2011, 14:09

51nj0r3 » wrote:Anako, uz takve kriterije, uživaš li u ičem od filmova i serija? Image
Naravno da uživam. Gledam ja mnoga serijskofilmska smeća s ponosom. Ako sam u društvu naglas prokomentiram što me smeta i pokvarim svima doživljaj. Ako gledam sama, jednostavno ubrzam tu scenu na iduću i dobro. Pa ni u jednoj seriji/filmu ne ide klišej za klišejem...

Tema je ono što nas živcira. Mene živciraju budalaštine koje su nerealne i nije baš teško provjeriti neke stvari prije nego li ih ubaciš u seriju (zato ne mogu smisliti big bang theory).
Često se pitam kako to da se scenaristi nikad nisu našli u nekim od najobičnijih životnih situacija. Npr. ono s praćenjem. Uglavnom netko nekog slijedi po mraku i nisu na nekoj seoskoj cesti pa da možeš tek tako skužiti da si praćen. Mislim kad pogledaš u retrovizor vidiš jedino svjetla iza sebe, kojih u gradu u bilo koje doba dana ima pregršt. Kako oni samo uspiju prepoznati model automobila i osobu za volanom ostaje mi misterija.

E da, sjetila sam se još jedne svemirske gluposti. Propadanje liftova svih sto katova nebodera. Pa jebemu sunce, lift ima toliko različitih vrsta zaštita da maksimalno što može propasti je dva kata. (Naravno ako isključimo bombu u liftu al onda ionako sve što će pasti su krhotine pa koga briga).
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

16 Nov 2011, 15:28

anako » wrote:Tema je ono što nas živcira. Mene živciraju budalaštine koje su nerealne i nije baš teško provjeriti neke stvari prije nego li ih ubaciš u seriju (zato ne mogu smisliti big bang theory).
Ne razumijem ovo. Možeš li mi dati nekoliko primjera?
User avatar
anako
Posts: 21
Joined: 15 Nov 2011, 23:43

16 Nov 2011, 16:14

Za big bang? Ili općenito?
Očito ovo prvo, jer ovih drugih primjera sam dala dovoljno, valjda.

Ne sjećam se točno što su sve pogriješili, pogledala sam svega prvih par epizoda (i to davno), naživcirala se i odustala. Sjećam se da je bilo nešto u vezi dvojne prirode svjetlosti, kako može biti i val i čestica. Pobrkali su newtona, einsteina i huygensa. U to vrijeme sam učila instalacije i rasvjetu pa sam znala takve gluposti. Imali su i drugih prosera. Znam da sam par scena gledala po nekoliko puta jer su mi bile čudne i sljedeći dan da sam gnjavila profesore na faksu o tome.
babsjohnson
Posts: 26
Joined: 10 Nov 2011, 02:52

16 Nov 2011, 20:47

anako » wrote:
Naravno da uživam. Gledam ja mnoga serijskofilmska smeća s ponosom. Ako sam u društvu naglas prokomentiram što me smeta i pokvarim svima doživljaj. Ako gledam sama, jednostavno ubrzam tu scenu na iduću i dobro. Pa ni u jednoj seriji/filmu ne ide klišej za klišejem...
U nekim da. Ubrzavao sam neku noć Hannu...i dotjerao do kraja.
Ne da me nervira, ali zar baš uvijek glavni zlodej u filmu mora imat blajhanu kosu, žensko dupe i nekontrolirano se kesit i prije nego će ubit i dok ubija i nakon što je ubio?
:gaah:
Hroboatos
Posts: 565
Joined: 28 Sep 2011, 18:16

29 Nov 2011, 21:25

Steven Seagal trči pred eksp :bonk: lozijom plamenog vala- i istrči, brži je ...
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

29 Nov 2011, 21:57

anako » wrote:Za big bang? Ili općenito?
Očito ovo prvo, jer ovih drugih primjera sam dala dovoljno, valjda.

Ne sjećam se točno što su sve pogriješili, pogledala sam svega prvih par epizoda (i to davno), naživcirala se i odustala. Sjećam se da je bilo nešto u vezi dvojne prirode svjetlosti, kako može biti i val i čestica. Pobrkali su newtona, einsteina i huygensa. U to vrijeme sam učila instalacije i rasvjetu pa sam znala takve gluposti. Imali su i drugih prosera. Znam da sam par scena gledala po nekoliko puta jer su mi bile čudne i sljedeći dan da sam gnjavila profesore na faksu o tome.
Ja sam pogledao prve tri sezone TBBT-a, ne sjećam se nikakvih netočnosti u vezi fizike.

Rasvjetu i instalacije, što studiraš, scenografiju? :D
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

29 Nov 2011, 22:15

Hroboatos » wrote:Steven Seagal trči pred eksp :bonk: lozijom plamenog vala- i istrči, brži je ...
Inače, kul momci se ni ne osvrću na eksplozije.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

30 Nov 2011, 11:11

anako » wrote:
E da, sjetila sam se još jedne svemirske gluposti. Propadanje liftova svih sto katova nebodera. Pa jebemu sunce, lift ima toliko različitih vrsta zaštita da maksimalno što može propasti je dva kata. (Naravno ako isključimo bombu u liftu al onda ionako sve što će pasti su krhotine pa koga briga).
Ovo nisam znala a do nedavno bi mi jako uljepsalo dan, s obzirom da sam starim liftom svaki dan putovala pun kufer katova.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

02 Dec 2011, 00:45

Zašto su svemirski brodovi, kad slučajno nabasaju jedan na drugi, uvijek postavljeni tako da im strop gleda u istom smjeru?
Zar u svemiru postoji gore i dolje?
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

02 Dec 2011, 06:12

Hekatonhir » wrote:

MI5, MI6, Shin Bet - ne postoje. To su novinarske izmišljotine. Security Service, Secret Intelligence Service, Shabak - to su pravi nazivi i akronimi britanske protuobavještajne, britanske obavještajne te izraelske protuobavještajne službe. Ne znam čemu kolokvijalna imena.
:
ne znaš čemu? pa donedavno je i secret service bio novinarska izmišljotina :xzubo:
joj hek, ti ćeš protuobavještajce još po ustavu tražiti
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

02 Dec 2011, 09:34

Ma ne smetaju meni kolokvijalni nazivi kad je u pitanju živa riječ. Primjerice, normalno je u razgovoru nazvati koga udbašem. :D

Ali kad su posrijedi opisi, definiranje diskurza - onda mora biti "Zgrada Državne sigurnosti na Trgu revolucije izgledala je zlokobno, čak i okupana suncem..." :rofl:

Usput, nedavno su u jednom filmu izmislili i MI7. Nevjerojatno. :rolleyes:
Potpisi su za budale.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

02 Dec 2011, 09:36

judolino » wrote:Zašto su svemirski brodovi, kad slučajno nabasaju jedan na drugi, uvijek postavljeni tako da im strop gleda u istom smjeru?
Zar u svemiru postoji gore i dolje?
U svemiru nema ni zvuka, pa ipak...
A ni ljudi ne eksplodiraju ako ih staviš u vakuum.
Biti i mniti svemiropolisno
Post Reply