Superheroji i film

Filmovi, serije, sve što gledamo
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

06 Aug 2012, 10:16

Nikad neću shvatiti poantu superheroja. Koji kurac? Čemu to služi? Mirko i Slavko na steroidima. Kako vas nije sram da vam se to sviđa. Nije li onaj kojot koji lovi pticu trkačicu sto puta zanimljiviji? Mislim, s kim biste radije popili pivu? S njim ili s Batmanom? Da one druge, još sterilnije, ne spominjem.

A nije li to jedan od osnovnih testova kvalitete?


User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

06 Aug 2012, 10:21

Emericzy » wrote:Nikad neću shvatiti poantu superheroja. Koji kurac? Čemu to služi? Mirko i Slavko na steroidima. Kako vas nije sram da vam se to sviđa. Nije li onaj kojot koji lovi pticu trkačicu sto puta zanimljiviji? Mislim, s kim biste radije popili pivu? S njim ili s Batmanom? Da one druge, još sterilnije, ne spominjem.

A nije li to jedan od osnovnih testova kvalitete?
Ja to već dugo ne mogu progutati u cijelosti već prekidam gledanje nakon 10ak minuta jer mi je strašno dosadno...iako se pokušavam nagovoriti ne bih li vidio i divio se tehnologiji koja je zaslužna za efekte, produkciji...al' ne ide mi... Milije mi je pogledati Ledeno doba ili Madagaskar.... :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

06 Aug 2012, 10:40

Emericzy » wrote:Nikad neću shvatiti poantu superheroja. Koji kurac? Čemu to služi? Mirko i Slavko na steroidima. Kako vas nije sram da vam se to sviđa. Nije li onaj kojot koji lovi pticu trkačicu sto puta zanimljiviji? Mislim, s kim biste radije popili pivu? S njim ili s Batmanom ?
s jokerom, naravno

ne moraju ti mračne alegorije biti zanimljive, bliske i sl. ali ovakvo nerazumijevanje i odbacivanje jednog tima burtona ili nolana malo mi je komično. ne kažem da ih moraš voljeti, nego tvrdim da ne znaš što govoriš

i to ću reći svakom u lice tko mi izjednači mirka i slavka s burtonom i nolanom :raspa:
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

06 Aug 2012, 10:52

Emericzy » wrote: Mislim, s kim biste radije popili pivu?
Sa Supermanom. :lois lane:
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

06 Aug 2012, 10:58

Emericzy » wrote:Nikad neću shvatiti poantu superheroja. Koji kurac? Čemu to služi? Mirko i Slavko na steroidima. Kako vas nije sram da vam se to sviđa. Nije li onaj kojot koji lovi pticu trkačicu sto puta zanimljiviji? Mislim, s kim biste radije popili pivu? S njim ili s Batmanom? Da one druge, još sterilnije, ne spominjem.

A nije li to jedan od osnovnih testova kvalitete?
:confused:

Eto, žao mi je što se ne SRAMIM zato što volim gledati filmove o Batmanu. :ne zna:

: odlazi u kut :
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

06 Aug 2012, 11:19

Ja bih popio dvije. Pive. Jednu s kojotom i jednu s Batmanom. A onda možemo nastaviti s pivama i s Jokerom, Supermanom,... Pa ko prvi pod stol. :D
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

06 Aug 2012, 11:28

Pero » wrote:Ja bih popio dvije. Pive. Jednu s kojotom i jednu s Batmanom. A onda možemo nastaviti s pivama i s Jokerom, Supermanom,... Pa ko prvi pod stol. :D
I 'ko izgubi mora nosit' gaće preko hlača... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

06 Aug 2012, 11:37

karambol » wrote:
I 'ko izgubi mora nosit' gaće preko hlača... :zubo:
Može. To me sjeti kad sam maturirao. Kako smo bili 95% muški razred, palo nam je napamet da obučemo kiltove i prerušimo se u Škote. Onda smo na Štrosu naletjeli na razred budućih medicinskih sestara. Koje su nas počele zajebavati da nismo pravi Škoti. Pa smo im pokazali da jesmo, barem po izvanjskoj pojavnosti. I tako dalje... :D
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

06 Aug 2012, 12:09

Emericzy » wrote:Nikad neću shvatiti poantu superheroja. Koji kurac?
A joj, ja volim superheroje. Pogotovo The Incredibles :)
Jedno vrijeme mi je na jednom forumu ovo bio avatar:

Image
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

06 Aug 2012, 12:17

blaze » wrote: s jokerom, naravno

ne moraju ti mračne alegorije biti zanimljive, bliske i sl. ali ovakvo nerazumijevanje i odbacivanje jednog tima burtona ili nolana malo mi je komično. ne kažem da ih moraš voljeti, nego tvrdim da ne znaš što govoriš

i to ću reći svakom u lice tko mi izjednači mirka i slavka s burtonom i nolanom :raspa:
Za tebe ću posebno preformulirati pitanje:

Nikad neću shvatiti poantu superheroja. Koji se kurac čak i naizgled pametni ljudi poput Nolana ili Burtona idu time baviti? Čemu im to služi? Zašto raditi Mirka i Slavka na steroidima? Kako ih nije sram to raditi, a vas priznati da vam se to sviđa?
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

06 Aug 2012, 12:17

Perzefona » wrote:
Sa Supermanom. :lois lane:
:)
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

06 Aug 2012, 12:20

Dobro, nemojte da se to pretvori u ja-volim-ja-ne-volim. To je još gluplje od superheroja.

Recite zašto. Što je to u filmskom kiču što ga tjera prema superbiću?
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

06 Aug 2012, 12:22

Emericzy » wrote: ... Koji se kurac čak i naizgled pametni ljudi poput Nolana ili Burtona idu time baviti? Čemu im to služi?...
ABBA - Money Money Money :giggle:
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

06 Aug 2012, 12:32

Da, naizgled logično. Ali onda ide sljedeće pitanje. Čemu služi lova ako i Burton i Nolan, nakon što su već namlatili fenomenalnu lovu, idu krupne projekte raditi zbog love?

Ili ipak u te projekte vjeruju kao legitimna umjetnička ostvarenja. A ako vjeruju, jako bih volio shvatiti zašto.
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

06 Aug 2012, 12:39

Navikneš se. Hoćeš još. Na bolje se lako navići. I u čemu je problem ako rade visoko komercijalne filmove, pa makar oni možda bili kičasti ili djetinjasti? Ljudima se to sviđa. I kojot isto.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

06 Aug 2012, 17:19

Emericzy, čudan izbor riječi - ljubitelje superjunaka trebalo bi biti sram, ono, baš sram? :confused:
Svašta :D


Ideja o križancu čovjeka i superbića koje dolazi i spašava stvar stara je najmanje koliko i legende o Isusu :ne zna:

Nema suštinske razlike između princa koji dođe spasiti bespomoćnu uspavanu Trnoružicu; lutajućeg kauboja koji spašava damu ili grad od bandita; Dr. Housea koji u zadnjih 10 minuta serije otkrije da nije riječ o plućnoj eboli nego o običnoj prehladi s neobičnim simptomima; CSI detektivima koji uvijek nađu dovoljno dokaza za osudu ubojice itd.
A ti se baš akcijskim junacima čudiš?

Obični ljudi koje gledaš u običnim filmovima sigurno žele superbiće uz sebe ako im auto sleti u grabu, pitaj putnike iz Tko to tamo peva busa, jel bi im Superman dobro došao :D

Neki od stvarnih običnih ljudi s kojima se družiš sigurno uplaćuju loto ili se klade, a podskup tih sigurno u lotu ili kladioni vidi moguće rješenje nekih problema.

Mislim da ljudi žele da im netko rješi njihove brige ili da u kritičnoj situaciji znaju da imaju nekog na koga mogu računati. E pa, superjunaci su jedna manifestacija ljudske želje da budu spašeni (jer je tako lakše :ne zna: ) Ideja da će Batman spasiti grad kojim haraju kriminalci i lopine meni je predivna :cerek: Gledam Varšavsku i sada, gradnju Bandićevih fontana, vidim gdje se troši prirez od moje plaće, i to me ispunjava bijesom i osjećajem bespomoćnosti. E, a da je Zagrebu jedan Batman :gaah:
To bi, ovako, bio neki prikaz konteksta u kojem djeluju super junaci.

Osim toga, super junaci su uglavnom pravedni, moćni, pouzdani, požrtvovni, hrabri, inteligentni - to su sve uzorne osobine. Zatim su vrlo zgodni i fit :o

I kako ih onda ne voljet :cerek:


Pila bi kavu i sa Supermanom i s Batmanom, a pogotvo bi popila kavu s Rorschachom iz Watchmena.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

06 Aug 2012, 20:17

blue » wrote:Emericzy, čudan izbor riječi - ljubitelje superjunaka trebalo bi biti sram, ono, baš sram? :confused:
Svašta :D
O jebote, virus političke korektnosti hara svijetom! Da, sram. I kaj sad? Kao što sram treba biti bilo koga donekle obrazovanog tko voli cajke. Kao što je mene (malkice) sram što volim romantične komedije i happy-endove.
Ideja o križancu čovjeka i superbića koje dolazi i spašava stvar stara je najmanje koliko i legende o Isusu :ne zna:
Starost joj nije donijela nikakve vrline.
Nema suštinske razlike između princa koji dođe spasiti bespomoćnu uspavanu Trnoružicu;

Slažem se. Ne cijenim baš ni priče o prinčevima.
lutajućeg kauboja koji spašava damu ili grad od bandita; Dr. Housea koji u zadnjih 10 minuta serije otkrije da nije riječ o plućnoj eboli nego o običnoj prehladi s neobičnim simptomima; CSI detektivima koji uvijek nađu dovoljno dokaza za osudu ubojice itd.
A ti se baš akcijskim junacima čudiš?
Tu si sad skrenula. Ovo su sve sposobni ljudi, ali ljudi, kužiš? Ti i ja, samo su u svoje sposobnosti uložili malo više od tebe i mene. I to ih čini pravim herojima.
Obični ljudi koje gledaš u običnim filmovima sigurno žele superbiće uz sebe ako im auto sleti u grabu, pitaj putnike iz Tko to tamo peva busa, jel bi im Superman dobro došao :D

Neki od stvarnih običnih ljudi s kojima se družiš sigurno uplaćuju loto ili se klade, a podskup tih sigurno u lotu ili kladioni vidi moguće rješenje nekih problema.
Točno. Ali zašto bih ja to cijenio? To mi je prije znak poremećaja razuma nego bilo što pohvalno. I sad bih se trebao veseliti da netko tim ljudima nesigurnim u sebe podgrijava i podržava tu priglupu vrstu opijuma kojim se drogiraju?
Mislim da ljudi žele da im netko rješi njihove brige ili da u kritičnoj situaciji znaju da imaju nekog na koga mogu računati. E pa, superjunaci su jedna manifestacija ljudske želje da budu spašeni (jer je tako lakše :ne zna: ) Ideja da će Batman spasiti grad kojim haraju kriminalci i lopine meni je predivna :cerek: Gledam Varšavsku i sada, gradnju Bandićevih fontana, vidim gdje se troši prirez od moje plaće, i to me ispunjava bijesom i osjećajem bespomoćnosti. E, a da je Zagrebu jedan Batman :gaah:
To bi, ovako, bio neki prikaz konteksta u kojem djeluju super junaci.
U tome i jest poanta. To je opijum za mase. Kurac će to riješiti superjunak. To će riješiti država kad ju ti i tvoji lupite mnogom u jaja pa shvati da razne horvatinčiće ona treba nogom u jaja. Priče o superjunacima prije priječe akciju nego ju podržavaju. Vi, djeco, žvačite preskupe kokice, debljajte se na kokakoli i sanjajte o superjunacima, a za to vrijeme će horvatinčićima i njihovim dupeliscima u državnoj upravi teći med i mlijeko.

Ma, OK mi je ta priča kao mit. Jednom u generaciji. Priča o Golemu. Sve OK.

Ali sve više od tog održavanja iz generacije u generaciju, da se arhetip ne zaboravi, jadno je i jeftino i zaglupljujuće. I u gladi za tim sedativom vidim simptom društvene bolesti.

A autore takvih djela smatram ciničnim eksploatatorima oboljelih. Ukoliko i sami nisu oboljeli.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

06 Aug 2012, 21:19

blue » wrote: Mislim da ljudi žele da im netko rješi njihove brige ili da u kritičnoj situaciji znaju da imaju nekog na koga mogu računati. E pa, superjunaci su jedna manifestacija ljudske želje da budu spašeni (jer je tako lakše :ne zna: )
Po meni, ljudi žele otkriti super biće u sebi kako bi ubili negativca u sebi.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

06 Aug 2012, 21:36

Margarita » wrote: Po meni, ljudi žele otkriti super biće u sebi kako bi ubili negativca u sebi.
superedip? ..supersamoedip? :mirko: ..vonderelektra, votever..

:D
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

07 Aug 2012, 00:25

Emericzy » wrote: Za tebe ću posebno preformulirati pitanje:

Nikad neću shvatiti poantu superheroja. Koji se kurac čak i naizgled pametni ljudi poput Nolana ili Burtona idu time baviti? Čemu im to služi? Zašto raditi Mirka i Slavka na steroidima? Kako ih nije sram to raditi, a vas priznati da vam se to sviđa?
razdvoji koncept superheroja od filma. filmova o superherojima ima raznih, od loših i plitkih kao što je superman, do vrlo intrigantnih i složenih kao što je batman

znam da nisi gledao, ali evo ti barem predodžba kako se o tome može razgovarati, iz glave superheroja slavoja žižeka :zubo:

In one of the diplomatic cables released by WikiLeaks Putin and Medvedev are compared to Batman and Robin. It’s a useful analogy: isn’t Julian Assange, WikiLeaks’s organiser, a real-life counterpart to the Joker in Christopher Nolan’s The Dark Knight? In the film, the district attorney, Harvey Dent, an obsessive vigilante who is corrupted and himself commits murders, is killed by Batman. Batman and his friend police commissioner Gordon realise that the city’s morale would suffer if Dent’s murders were made public, so plot to preserve his image by holding Batman responsible for the killings. The film’s take-home message is that lying is necessary to sustain public morale: only a lie can redeem us. No wonder the only figure of truth in the film is the Joker, its supreme villain. He makes it clear that his attacks on Gotham City will stop when Batman takes off his mask and reveals his true identity; to prevent this disclosure and protect Batman, Dent tells the press that he is Batman – another lie. In order to entrap the Joker, Gordon fakes his own death – yet another lie.

The Joker wants to disclose the truth beneath the mask, convinced that this will destroy the social order. What shall we call him? A terrorist? The Dark Knight is effectively a new version of those classic westerns Fort Apache and The Man Who Shot Liberty Valance, which show that, in order to civilise the Wild West, the lie has to be elevated into truth: civilisation, in other words, must be grounded on a lie. The film has been extraordinarily popular. The question is why, at this precise moment, is there this renewed need for a lie to maintain the social system?
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

07 Aug 2012, 01:05

meni je osobno najdraži batman 2, gdje je umjesto jokera pingvin, maestralno odvratan danny devito. scena u kojoj viče ne zovite me imenom, ja sam životinja!!! zvuči kao istinska definicija čovjeka :zubo:
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

07 Aug 2012, 06:48

blaze » wrote: razdvoji koncept superheroja od filma. filmova o superherojima ima raznih, od loših i plitkih kao što je superman, do vrlo intrigantnih i složenih kao što je batman

znam da nisi gledao, ali evo ti barem predodžba kako se o tome može razgovarati, iz glave superheroja slavoja žižeka :zubo:

In one of the diplomatic cables released by WikiLeaks Putin and Medvedev are compared to Batman and Robin. It’s a useful analogy: isn’t Julian Assange, WikiLeaks’s organiser, a real-life counterpart to the Joker in Christopher Nolan’s The Dark Knight? In the film, the district attorney, Harvey Dent, an obsessive vigilante who is corrupted and himself commits murders, is killed by Batman. Batman and his friend police commissioner Gordon realise that the city’s morale would suffer if Dent’s murders were made public, so plot to preserve his image by holding Batman responsible for the killings. The film’s take-home message is that lying is necessary to sustain public morale: only a lie can redeem us. No wonder the only figure of truth in the film is the Joker, its supreme villain. He makes it clear that his attacks on Gotham City will stop when Batman takes off his mask and reveals his true identity; to prevent this disclosure and protect Batman, Dent tells the press that he is Batman – another lie. In order to entrap the Joker, Gordon fakes his own death – yet another lie.

The Joker wants to disclose the truth beneath the mask, convinced that this will destroy the social order. What shall we call him? A terrorist? The Dark Knight is effectively a new version of those classic westerns Fort Apache and The Man Who Shot Liberty Valance, which show that, in order to civilise the Wild West, the lie has to be elevated into truth: civilisation, in other words, must be grounded on a lie. The film has been extraordinarily popular. The question is why, at this precise moment, is there this renewed need for a lie to maintain the social system?
Vrlo inteligentan uvid u prirodu društvene stvarnosti. Hvala! Međutim, lako je iz tog teksta vidjeti da poruka priče ni najmanje ne ovisi o potki superjunaštva.

Eto, i sam Žižek (moj vlastiti ne-baš-super-ali-svakako-junak) citira jedan od najboljih filmova svih vremena, The Man Who Shot Liberty Valance, kao dobru priču koja prikazuje laž kao temelj uređenog zapadnog društva. Ali taj film nije o superjunacima. On je o običnim, ranjivim ljudima, mojim i tvojim susjedima. Tebi i meni.

Zašto, o zašto onda posizati za kičem superjunaka, kad su nam u rukama već prava sredstva da izrazimo ono što želimo izraziti? Zašto odbacivati paradajz kad radimo preliv za pizzu i posizati za sojinom pastom obojenom sa E160b?

Bi li Žižek bio pametniji i bi li njegove poruke bolje sjedale da ne izgleda onako kako izgleda, kao hipertrofirani gnom s tikovima i pljuckanjem, nego kao Goran Višnjić? Ne bi. Po mojem bi mišljenju takvo pakovanje samo kvarilo poruku, jer bi davalo dojam da je takvo razmišljanje običnim ljudima, tebi i meni, nedostupno.

Ako je potreban Batman da zavede red u gradu, koji kurac tu ti i ja imamo tražiti? Mi se trebamo maknuti u stranu i prepustiti posao velikim dečkima. Karamarku i Sanaderu.

Posizanje za superherojima znak je ili podvale ili autorske nemoći. Ozbiljan bi se autor trebao toga stidjeti. Ili se eventualno prihvaćati takve teme samo zato da joj se grohotom nasmije i da od nje napravi budalaštinu.

Naravno, ne kažem da sve to skupa može biti zabavno na nekakvoj infantilnoj razini, kao što su zabavni Ratovi zvijezda, ali nemojmo od toga raditi nešto ozbiljnije. To su Teletubbies za odrasle, ništa više od toga.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

07 Aug 2012, 08:52

Emericzy » wrote: Naravno, ne kažem da sve to skupa može biti zabavno na nekakvoj infantilnoj razini, kao što su zabavni Ratovi zvijezda, ali nemojmo od toga raditi nešto ozbiljnije. To su Teletubbies za odrasle, ništa više od toga.
Pa, koliko vidim, jedini koji je na ovoj temi dao nekakvu težinu superherojima si upravo- ti. :zubo:

Meni su filmovi o Batmanu dragi ne zbog superheroja nego zato što su mi (neki od njih, ne svi nastavci) maestralno napravljeni.
Prvi dio, npr.- fantastično.
Sviđa mi se atmosfera, sviđa mi se kostimografija, čak i Kim Basinger mi se sviđa u tom filmu.
O Jacku Nicholsonu kao Jokeru da i ne govorim.
Ovaj, posljednji, nastavak mi je na tragu prvog dijela, iako mislim da je taj prvi dio nemoguće nadmašiti.

Filmovi o superherojima generalno, nisu nešto na što pobožno "brijem".
Ali općenito se ne sramim što povremeno progutam kakav šund.
Ne trebam u svemu tražiti dublji smisao i skrivenu poruku, niti me samo sadržaj koji navedeno sadrži može razonoditi.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

07 Aug 2012, 08:59

Morticia » wrote:
Pa, koliko vidim, jedini koji je na ovoj temi dao nekakvu težinu superherojima si upravo- ti. :zubo:

Meni su filmovi o Batmanu dragi ne zbog superheroja nego zato što su mi (neki od njih, ne svi nastavci) maestralno napravljeni.
Prvi dio, npr.- fantastično.
Sviđa mi se atmosfera, sviđa mi se kostimografija, čak i Kim Basinger mi se sviđa u tom filmu.
O Jacku Nicholsonu kao Jokeru da i ne govorim.
Ovaj, posljednji, nastavak mi je na tragu prvog dijela, iako mislim da je taj prvi dio nemoguće nadmašiti.

Filmovi o superherojima generalno, nisu nešto na što pobožno "brijem".
Ali općenito se ne sramim što povremeno progutam kakav šund.
Ne trebam u svemu tražiti dublji smisao i skrivenu poruku, niti me samo sadržaj koji navedeno sadrži može razonoditi.
Slažem se. Ne vodim ja niakav križarski rat protiv superheroja.

Ono čemu se čudim jest toliki angažman tolikih 'imena' oko toliko tričave teme.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

07 Aug 2012, 09:03

Emericzy » wrote: Slažem se. Ne vodim ja niakav križarski rat protiv superheroja.

Ono čemu se čudim jest toliki angažman tolikih 'imena' oko toliko tričave teme.
Ne znam, pretpostavljam kako je moguće da si uz takve filmove mogu dati oduška i zaigrati se.
Onako, dječački- ja imam naaaajveći auto.

Vjerujem da im je jednostavno zabavno. :D
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Post Reply