Holivudizacija filma i njezine posljedice

Filmovi, serije, sve što gledamo
User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

26 Sep 2011, 21:13

Hekatonhir » wrote:Čini mi se da ne govorimo o istim stvarima. Ti i Melody ne volite politiziranje i velike poruke. Okej, ne volim ih ni ja - no zasmetao mi je ponajprije zanatski manirizam. Scenarij, gluma, da ne nabrajam.
Ja ne volim jeftino politiziranje i "velike poruke" za od 7 do 77, eto, najkraće da ti reknem :D


No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
Hroboatos
Posts: 565
Joined: 28 Sep 2011, 18:16

28 Sep 2011, 19:46

Hollywood, ili američka industrija zabave, postali su dominatni negdje 1970-80ih, sa spektaklima
koji razni europski i azijski filmovi nisu mogli pratiti.

Naravno,snimana su i u 90-im godinama remek djela kojima američki film nije ni do pojasa (Kieslowski), a skoro i ruski pravoslavni "Otok" (Ostrov) za koji ne bih rekao da mu je i jedan američki film u zadnjih 10 godina i približno ravan.

Nu, ono što je dovelo do prevlasti Hollywooda je da je europsko gledateljstvo koje je bilo
sklono svojim nacionalnim kinematografijama (Talijani, Francuzi, pa i Nijemci) posustalo, a kasnije,
kroz distribuciju DVD-a, nisu imali šanse.

Masovna zabava, uvijek prevladavajuća, postala je u zadnjih oko 30 godina -totalna.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

29 Sep 2011, 00:11

Hroboatos » wrote:(...) Nu, ono što je dovelo do prevlasti Hollywooda je da je europsko gledateljstvo koje je bilo
sklono svojim nacionalnim kinematografijama (Talijani, Francuzi, pa i Nijemci) posustalo, a kasnije,
kroz distribuciju DVD-a, nisu imali šanse.

Masovna zabava, uvijek prevladavajuća, postala je u zadnjih oko 30 godina -totalna.
I ja bih to tako definirao; nekad su nacionalne kinematografije bile mnogo jače jer tržište nije bilo toliko globalizirano i tehnički razvijeno da bi bilo jeftino i lako dostupno. Danas ni DVD nije bitan kad postoji internet. Tehnologija se promijenila, a s njom i filmska i glazbena ponuda.
Potpisi su za budale.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

29 Sep 2011, 02:19

Ovaj topik tako lijepo počinje da me srce zabolilo što nikad nisam naučila gledati filmove.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

29 Sep 2011, 03:16

Kuki, samo ih gledaj. To je najvažnije. Tako, s vremenom, i učiš. :)
Potpisi su za budale.
User avatar
faktotum
Posts: 148
Joined: 22 Jan 2012, 23:20

02 Feb 2012, 12:30

Taj holivudski šablon je toliko jasan da uopće nije potreban toliki uvodni background.

Filmovi se u Holivudu proizvode kao GMO.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

21 Feb 2012, 09:38

Meni u holivudskim filmovima fale ružni ljudi. Ima ih grozno malo. Kajjaznam, Giamatti i još ponetko.

To mi strašno oduzima od filma. Nema ljepšeg filmskog iskustva od postupnog otkrivanja ljepote u ružnome. Dođeš do kraja filma i shvatiš koliko je taj ružan zapravo fascinantno zanimljiv, pa čak na neki način i lijep. Toga u Hollywoodu jedva da ima.

Kad im treba netko ružan, uvoze ga iz Engleske. Najbolji primjer je Dr. House. OK, to je televizija, ali isti kurac.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

21 Feb 2012, 10:05

Serije su, za razliku od filmova, uglavnom vrlo kvalitetne. Ne samo da glumci odlaze glumiti u serijama jer su privučeni velikim honorarima nego to čine i mnogi vrhunski redatelji.
Potpisi su za budale.
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

21 Feb 2012, 10:14

Emericzy » wrote:Meni u holivudskim filmovima fale ružni ljudi. Ima ih grozno malo. Kajjaznam, Giamatti i još ponetko.

To mi strašno oduzima od filma. Nema ljepšeg filmskog iskustva od postupnog otkrivanja ljepote u ružnome. Dođeš do kraja filma i shvatiš koliko je taj ružan zapravo fascinantno zanimljiv, pa čak na neki način i lijep. Toga u Hollywoodu jedva da ima.

Kad im treba netko ružan, uvoze ga iz Engleske. Najbolji primjer je Dr. House. OK, to je televizija, ali isti kurac.
Jao, to ti potpisujem. Svi imaju one saharinske osmjehe, lijepo su nabildani i utrenirani. Ken i Barbie, jebote.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

21 Feb 2012, 13:12

Meni fale ružne žene. Nema ih baš, a ako ih i bude, natjeraju ih da smršave i isplastificiraju se. Nelijepih glumaca se još tu i tamo nađe, žena puno slabije. I onda te holivudske štrkljavice glume nekoga tko uopće ne bi trebao biti lijep. Keira Knightley, recimo. Kakva je to Ana Karenjina ili Elizabeth Bennet i kojem je to pederu od producenta uopće palo na pamet da joj daje uloge u kostimiranim filmovima?
gonj špadi
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

21 Feb 2012, 14:30

klonka » wrote:Meni fale ružne žene. Nema ih baš, a ako ih i bude, natjeraju ih da smršave i isplastificiraju se. Nelijepih glumaca se još tu i tamo nađe, žena puno slabije. I onda te holivudske štrkljavice glume nekoga tko uopće ne bi trebao biti lijep. Keira Knightley, recimo. Kakva je to Ana Karenjina ili Elizabeth Bennet i kojem je to pederu od producenta uopće palo na pamet da joj daje uloge u kostimiranim filmovima?
Potpis velik kao kuća.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

21 Feb 2012, 15:11

Meni fali Seka Sabljić. :tuzni:
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

22 Feb 2012, 11:03

judolino » wrote:Meni fali Seka Sabljić. :tuzni:
I meni. :crying:

I Mirjana Karanović. Ne da je ona ružna, nije li ružna ni lijepa u nekom konvencionalnom smislu. Nego mi fali.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

22 Feb 2012, 11:06

Emericzy » wrote: I meni. :crying:

I Mirjana Karanović. Ne da je ona ružna, nije li ružna ni lijepa u nekom konvencionalnom smislu. Nego mi fali.
Kako je ona meni bila dobra u Grbavici... :tuzni:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

22 Feb 2012, 11:07

Morticia » wrote:Kako je ona meni bila dobra u Grbavici... :tuzni:
Uf... Grbavica! Briljantno! Naježim se kad se sjetim.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

22 Feb 2012, 11:09

Ona scena kad ona maloj reže jabuku, dok gledaju tv...
Mislim da mi je to jedna od najdirljivijih scena ikad.

:( :( :(

Ne znam zašto, cijeli taj film je dirljivi i neobično tužan, al' ta scena me baš takla, valjda zato što sam se poistovjetila s njom, tako je sestri i meni mama rezala jabuke dok smo sve zajedno gledale film. :)
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Post Reply