filmski kritičari

Filmovi, serije, sve što gledamo
blaze

filmski kritičari

Post by blaze » 03 Mar 2012, 23:07

strašno mi je pao u očima jurica pavičić

evo zašto. napokon sam pogledala melankoliju larsa von triera
išla sam malo poguglati, zanimalo me što su naši vrli kritičari pisali o filmu

najprije naiđoh na članak pisan s cannesa, svibanj 2011. veli pavičić, među inim
Nakon tog kataklizmičkog uvoda praćenog Mendelssohnovom glazbom

do listopada 2011. naučio je da to nije mendelssohn, nego wagner :cerek:
pa piše
a već prvi uvodni prizor filma - smak svijeta praćen Wagnerovom uvertirom “Tristana i Izolde”

al nije me to naživciralo. recimo da je prvi put nagađao, a i da nije kulturnjački znalac kakvim se predstavlja. svakom se može dogoditi da pomiješa mendelssohna i wagnera :zubo:

naživciralo me to što u tom drugom osvrtu piše da claire (jedna od sestara u filmu) ima dvoje djece

claire ima jedno dijete, i to se u filmu ne može zbrkati. u filmu je to jedno jedino dijete

došla sam do zaključka da pavičić uopće nije gledao film. sad i na grešku s glazbom gledam kao na obično sranje. ma nabijem ga :mad:

danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon

Pješčana

Post by Pješčana » 05 Mar 2012, 15:01

sad sam off, ali ja slične priče znam za glazbene kritičare, kada osvrt naprave na dan koncerta, prije koncerta :D

Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.

Emericzy

Post by Emericzy » 05 Mar 2012, 15:56

Pješčana » wrote:sad sam off, ali ja slične priče znam za glazbene kritičare, kada osvrt naprave na dan koncerta, prije koncerta :D
Pa čak i kad koncerta ne bude.

Pješčana

Post by Pješčana » 05 Mar 2012, 15:57

zar i to? :zubo:

Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.