Koljač opet kolje!

Filmovi, serije, sve što gledamo
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

19 Dec 2016, 22:46



Čim sam čuo da se ovo snima prva reakcija mi je, naravno, bila: " :puke: , Nemojte se đeco zajebavat'!". :clint:

Još uvijek tako mislim s tim da ima i par stvari zbog kojih se nadam da Koljač ipak neće zaklat' sam sebe:

1) Režiser.

Denis je jedan od...hm...talentovanijih režisera, sa solidnim radnim zaleđem. :nogica:


2) Direktor fotografije.

Iako i nisam neki zadrti tradicionalist, da ne znam pozdraviti mlade, talentovane, kinematografe, koji itekako znaju iznenaditi svojim friškim, neopterećenim, pogledom kroz objektiv, čini mi se da je ovoga puta odabir ispravno pao na lika koji je već bio u radnom điru onomad, dok se snimao originalni Koljač. Sigurno, sa Dikinsom, neće faliti kadrova od kojih zastaje dah. A tu je i Aleksa 65! :frajer:


3) Glumačka postava.

Izgleda mi ok. Baš da vidimo šta će nam prirediti, npr., Leni Džejms! Harisonu su već 74, nadam se da mu neće grba na leđima iskočit' te da će uspjet' da nastavi s onim s čim je stao početkom osamdesetih. :rofl:



4) Tzv. Prodakšn Dizajner - Denis Gasner.

Dobar izbor. Dopada mi se njegov rad s Koenima, a i uopšte. I on i Dikins imaju poveliku kilometražu. :cheer:


Ostaje mi samo da se nadam da su Hampton i Ridli koliko - toliko dobro odradili posao "na olovku" te da će ovi nizvodno biti u stanju da to bez puno mrtvih preslikaju na ekran. :samar:

Eto, zažmiriću im na nastavak. :zubo:


Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

20 Dec 2016, 08:11

Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

20 Dec 2016, 11:30

Bit će to smeće epskih razmjera. :kava:
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

20 Dec 2016, 21:41

Samo nek je epsko pa makar bilo i smeće. :zubo:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

13 Feb 2018, 04:43

I, kakva je presuda pala nakon gledanja?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

13 Feb 2018, 12:08

Paaa...bilo je dosta piksela, mislim, u prosjeku, a paleta boja je bila reducirana na one toplo-zemljane tonove koji ne baš u potpunosti koriste 2020 koloritni prostor, epski pogodan za spektakle epskih razmjera. I šire...:rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

13 Feb 2018, 12:18

Ne zajebavaj, napiši konkretnu recenziju. :p
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

13 Feb 2018, 13:29

Stitch wrote:
13 Feb 2018, 12:18
Ne zajebavaj, napiši konkretnu recenziju. :p
Ovaj, kakodakažem, bio si u pravu ovdje: :zubo:
Stitch wrote:
20 Dec 2016, 11:30
Bit će to smeće epskih razmjera. :kava:
Priznajem!
Stoga ne bih da trošim riječi na takvo što, rečenične konstrukcije bile bi prepune slogovskih fuzija be i je...ne nužno tim redoslijedom. :rofl:

Ako ima ko šta da doda - izvoltega. :D
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

13 Feb 2018, 17:30

Ah zo, fala ti Adise... držat ću se i dalje bolivudskih blokbastera :zubo:
Ma i meni se čini da nema smisla mamuzat konja koji je još davno završio utrku, rijetki su svjetli primjeri koji krše to pravilo (kao recimo poneki od nastavaka Terminatora ili Elijena).
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

13 Feb 2018, 19:26

Jedini su filmovi sa svim smislenim i kvalitetnim nastavcima Kum i Ljudi u crnom. :D Ostali naslovi - bio to Terminator, Smrtonosno oružje, Pirati s Kariba, Alien, čak i Gospodar prstenova, koji je najbliži spomenutom dvojcu - pate od pomanjkanja ideja i vještine. :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

13 Feb 2018, 21:01

Stitch wrote:
13 Feb 2018, 19:26
Jedini su filmovi sa svim smislenim i kvalitetnim nastavcima Kum i Ljudi u crnom. :D Ostali naslovi - bio to Terminator, Smrtonosno oružje, Pirati s Kariba, Alien, čak i Gospodar prstenova, koji je najbliži spomenutom dvojcu - pate od pomanjkanja ideja i vještine. :raspa:
Kum i Gospodar prstenova snimljeni su prema literarnom predlošku pa su nužno dobili i nastavke. Dobro, koliko sam shvatila - nije me to baš previše zanimalo - najprije su Coppola i Puzo smuvali drugi i treći dio Kuma, a onda je to izdano kao knjiga. Meni je prvi dio, zapravo, jedini dio, bio sjajan pa me nikakvi nastavci nisu zanimali. Gospodar prstenova zapravo je daleko bolji kao film nego kao knjiga - Tolkien zna biti ubibože dosadan, samo što radnju filma uopće ne možeš povezati ako nisi čitao knjigu.

Ukratko, da je J. R. R. T. napisao samo Hobita, zaslužio bi i zadržao moje vječno poštovanje. Ostalo je mogao pretočiti u kakvu gramatiku. Meni bi i to bilo napeto. :D

Moda i omiljenost sve upropaste. :p
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

13 Feb 2018, 21:50

Stitch wrote:
13 Feb 2018, 19:26
Jedini su filmovi sa svim smislenim i kvalitetnim nastavcima Kum i Ljudi u crnom. :D Ostali naslovi - bio to Terminator, Smrtonosno oružje, Pirati s Kariba, Alien, čak i Gospodar prstenova, koji je najbliži spomenutom dvojcu - pate od pomanjkanja ideja i vještine. :raspa:
A dajj, Terminator 2 (pa i četvorka je dovoljno strasno odrađena da zavrjeđuje mjesto u kućnoj kinoteci premda pati upravo zbog teških smislenih nedostataka) i Elijen 2 i 4 da nisu smisleni i kvalitetni,da pate od pomanjkanja ideja i vještine?? Blasfemija! :samar:
Last edited by haram on 13 Feb 2018, 22:10, edited 1 time in total.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

13 Feb 2018, 22:05

MmeTipfeler wrote:
13 Feb 2018, 21:01
... Moda i omiljenost sve upropaste. :p
Ja bih rekao nemaštovitost i neutaživa želja za profitom ;)
Toliko dobrih literarnih djela još u prašini čami i čeka da bude filmski obrađeno... :crying:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

13 Feb 2018, 23:15

haram wrote:
13 Feb 2018, 22:05
Toliko dobrih literarnih djela još u prašini čami i čeka da bude filmski obrađeno... :crying:
A zašto bi uopće bilo "filmski obrađeno"? Zato što je teško naučiti abecedu? Da ne govorimo o višim razinama. :D
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

13 Feb 2018, 23:40

haram wrote:
13 Feb 2018, 17:30
Ah zo, fala ti Adise... držat ću se i dalje bolivudskih blokbastera :zubo:
Ma i meni se čini da nema smisla mamuzat konja koji je još davno završio utrku, rijetki su svjetli primjeri koji krše to pravilo (kao recimo poneki od nastavaka Terminatora ili Elijena).
Ovaj gledam na dnevnoj bazi. Doduše ne više po nekoliko puta dnevno, kao nekad :brukica:, nego samo po jednom - ostarilo se, šta'š. :rofl:
Krenem otpočetka i gledam dok ne progovore :Slin: pa skoknem pred kraj, kad prestanu pričat' :eek: (to ti je nekih 17 min. bez dijaloga) i odgledam do odjavne, da bih, zaključno s tim, premotao na dio sa Spejs Đokijem. :cerek:
E, da, kad lunjaju onim brodskim hodnicima tražeći onu fakin živuljku: u montaži zvuka su zajebali nešto pa se na surround kanalima, onako u tragovima, čuje muzika kojoj apsolutno tu nije mjesto. K'o da su koristili traku koje je korištena i prije i sa koje nije baš 100% dobro pobrisan zvuk, pa onako...ehm...probija. Ispotiha. Ni Ridli ne zna za to, inače ne bi ozelenosvjetlosnio izdanje. Koji blam... :rofl:
Nikad to ne bih skontao da mi na pamet nija pala jedna genijalna ideja: idem preslušat' kanal po kanal. Čisto da vidim šta se događa van konteksta overal - miksa. Dakle, 6 x po 2 sata gledanja/preslušavanja iiiii hopla. :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

13 Feb 2018, 23:41

MmeTipfeler wrote:
13 Feb 2018, 23:15
A zašto bi uopće bilo "filmski obrađeno"? Zato što je teško naučiti abecedu? Da ne govorimo o višim razinama. :D
Zato što pic, or it didn't happen tad ne bi imao nikakvog smisla. :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

14 Feb 2018, 00:49

Šabović Adis wrote:
13 Feb 2018, 23:41
Zato što pic, or it didn't happen tad ne bi imao nikakvog smisla. :rofl:
E ovakav odgovor ja nebi nikad smislio :top:

Madam, "Sanjaju li androidi električne ovce?" je divna knijga, ali znači li to da film (prvi) nije još više oplemenio svijet? :)
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

14 Feb 2018, 00:50

Šabović Adis wrote:
13 Feb 2018, 23:40
Ovaj gledam na dnevnoj bazi. Doduše ne više po nekoliko puta dnevno, kao nekad :brukica:, nego samo po jednom - ostarilo se, šta'š. :rofl:
Krenem otpočetka i gledam dok ne progovore :Slin: pa skoknem pred kraj, kad prestanu pričat' :eek: (to ti je nekih 17 min. bez dijaloga) i odgledam do odjavne, da bih, zaključno s tim, premotao na dio sa Spejs Đokijem. :cerek:
E, da, kad lunjaju onim brodskim hodnicima tražeći onu fakin živuljku: u montaži zvuka su zajebali nešto pa se na surround kanalima, onako u tragovima, čuje muzika kojoj apsolutno tu nije mjesto. K'o da su koristili traku koje je korištena i prije i sa koje nije baš 100% dobro pobrisan zvuk, pa onako...ehm...probija. Ispotiha. Ni Ridli ne zna za to, inače ne bi ozelenosvjetlosnio izdanje. Koji blam... :rofl:
Nikad to ne bih skontao da mi na pamet nija pala jedna genijalna ideja: idem preslušat' kanal po kanal. Čisto da vidim šta se događa van konteksta overal - miksa. Dakle, 6 x po 2 sata gledanja/preslušavanja iiiii hopla. :rofl:
Vala, svaka čast na strpljenju, mislio sam da samo ja mogu bit takav ko kad sam skupljo rabljene čepove za boce u Fallout2 :rofl:
Da, imalo je to doba magnetnih traka i celuloidnih vrpci nekih svojih čari koje mi oldtajmeri nikad prežaliti nećemo :)
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Feb 2018, 21:15

haram wrote:
13 Feb 2018, 21:50
A dajj, Terminator 2 (pa i četvorka je dovoljno strasno odrađena da zavrjeđuje mjesto u kućnoj kinoteci premda pati upravo zbog teških smislenih nedostataka) i Elijen 2 i 4 da nisu smisleni i kvalitetni,da pate od pomanjkanja ideja i vještine?? Blasfemija! :samar:
Mah, prva tri nastavka izvrsni su filmovi. Scott, Cameron i Fincher, dakle. Resurrection je probavljiv, ali nije ništa posebno, dočim su Prometheus i Covenant nepotrebna gnjavaža, Scottova umjetnička masturbacija. :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

16 Feb 2018, 00:22

Stitch wrote:
15 Feb 2018, 21:15
Mah, prva tri nastavka izvrsni su filmovi. Scott, Cameron i Fincher, dakle. Resurrection je probavljiv, ali nije ništa posebno, dočim su Prometheus i Covenant nepotrebna gnjavaža, Scottova umjetnička masturbacija. :raspa:
Wot?
Dobro ajde oko trojke i četvorke se možda i možemo složiti da se možda ne slažemo, možda, ali da su taj... Prometheus :bljak!:... i Covenant :ijuft!:... neki nastavci nečega... :ama đe je onaj samoubilački smajli??:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Feb 2018, 08:12

A kako bi ih ti nazvao? :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

16 Feb 2018, 10:15

Propali demo - snimci. :kava:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

16 Feb 2018, 16:16

Stitch wrote:
16 Feb 2018, 08:12
A kako bi ih ti nazvao? :D
Ma dobro, to ja samo izražavam svoje gnušanje dotičnim uradcima... :zubo:
Covenant zapravo nisam ni gledao, ali poslije onako šuplje reciklirajućeg Prometeja nit nemam volje.
Boktemazo, samo jedan detalj koji momentalno ubija sve sive moždane ćelije nesretnog gledatelja: ekipa na arheološkom nalazištu najvažnijem u povijesti ljudskog roda (da ne spominjemo basnoslovno skupu međuzvjezdanu ekspediciju), sa tolikim haj-teč futurističkim geđetima... i niko se ne sjeti jednostavno snimati onu ekipu na potencijalno opasnoj lokaciji tijekom noći, nego iskusni keptn (ko zadnji debil s lopticom po rukama) mora svu noć buljit u ekran, što naravno ne napravi jer ode za onom žutom kozom ko da onu stvar nikad do tada u životu vidio nije, pa ujutro niko pojma nema šta se dogodilo -kako bi ljudi u kinu stekli utisak da gledaju nešto stravično-napeto. :bonk:

phpBB [video]
:rofl:
what we've got here is failure to communicate
Post Reply