Trkeljaški putopisi

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

09 Jan 2012, 21:55

Topic izdvojen s "Bilo jednom u vlaku", s idejom novog mjesta za zapise s trkeljaških putovanja. :o
aisling » wrote: Negdje početkom zime mi je palo na pamet sjest jedan vikend u vlak i otić malo do Like, tek tako vozit se, slikat usput što očima što aparatom
Perzefona » wrote: Mogu s tobom? :lux:
Nica » wrote:Nisam se vozila vlakom godinama. :tuzni:

Aisling, i ja bih s tobom u Liku. :o
Nit' su snijezi nit' su labudovi

Niti vlak bje niti kršna Lika,
već auto Aisling-aginice
i Ljubljana, europska dežela.

Trebalo je to biti ontopično putovanje vlakom. U Liku. Ali da... mora Nica sve uprskati, te ne stigne na ovaj bus, te se kasno vraća onaj vlak... Bože, Nica... :cerek: Bez nje ovo putovanje ne bi ni blizu bilo ovako veselo i sadržajno.

I uputismo se, dakle, autom. Mi smo forumašice, i kao što je znano, nemamo RL i kako bismo onda znale da su baš jučer navalili svi na Breganu? Ljudi odlaze na skijanje, vraćaju se s praznika. Sat i pol čekanja na prelazak granice Aisling je mislila da će skratiti tako da proba ama baš svaku traku od njih bezbroj na graničnom prijelazu. Nije se obazirala na moje gunđanje da je ionako uvijek najsporija ona traka u kojoj smo mi, Murphy i to... Jednom će se primiriti, pomisila sam. Tako je i bilo. Odlučila je odustati od slaloma iza jednog kombija iz čijeg je auspuha dopirao jeziv smrad. Rekla sam da kombi smrdi, na što obje graknuše na mene da sam rasistica. Bio je to kombi turskih registracija. Baš sam ja to znala. :rolleyes: Uskoro se otkrilo zašto se baš iza njega smjestila, ma šta smjestila, guzila ga nekih tristo metara. Na stražnjem sjedalu kombija zamijetila je mladića orijentalnih crta lica, ne moram vam više ništa reći. Sigurno je gledala sve one turske sapunice, odmah mi je postalo jasno.

Došle smo do granice i ispizdile kolonu iza nas budući da je naš boravak na granici potrajao dok je službenik ispisivao tri ceduljice. Nijedna nije imala pasoš.

Epizodu s kupovanjem vinjete preskačem. Samo ću natuknuti da sam joj rekla kad je to obavila: "A lijepo sam ti govorila." Preskačem i što je Nica izvodila s tom vinjetom i kako je bila tužna kad ju je napokon nalijepila zato što nije posve poravnata i koliko se ispričavala zbog toga.

Našle smo se na otvorenoj cesti. Posve nespremne i šokirane što se kraćemo. I to brzo. Aisling je to brzo riješila. Pri svakom je putokazu predlagala:
- Idemo tamo?
- Kamo?
- Desno.

Nica i ja smo žene. Žene ne razlikuju lijevo i desno. Kako to njoj nije jasno? Naravno da nismo otšle desno, jer dok smo se mi dogovorile što je lijevo, a što desno, skretanje je već davno ostalo za nama. To Aisling uopće nije pokolebalo da i dalje barata tim mrskim pojmovima lijevo-desno, samo je naučila da mora predložiti ranije da se Nica i ja uspijemo dogovoriti.

Ne znam više je li nam se Novo Mesto našlo s lijeve ili desne strane, uglavnom završile smo tamo. Auto smo ostavile na nekom parkingu i krenule prema centru, u razgledavanje. Ustrajale smo u namjeri do prvog kafića. :cerek: U deželi je naime kajenje prepovedano pa su Slovenci uveli divan običaj da im svi kafići ii zimi maju terase. I to s dekicama. :lux: Ovaj je još imao pogled na Krku. Čim smo ga ugledale, Aisling i ja istovremno izustismo jedno nikotinski ovisnićko aaaaa-ha! i uputismo se prema prvom stolu. Nica nas je poslušno slijedila, što se od nje i očekivalo.

Naručile smo kavu i trkeljale. Ja sam im objašnjavala poetičnost i metaforičnost stihova "oči su ti ocean" i uvjeravala ih da se ne može tekst pjesme uzimati doslovno.
- Nije istina! - reče Aisling - Ja sam izgubila obje leće odjednom dok sam ronila u oceanu.
- Gdje?
- U Španjolskoj, na maturalcu. - važno će Aisling.
- Ali Španjolska rivijera nije na ocenu - dometne Nica.
- Nego što je to onda?
- Sredozemno more - ne da se Nica.
- Ma nemoj! - obrecne se Aisling mrtva ozbiljna - Ti ćeš mi reć? Jesi ti tamo ronila ili ja, a? To je ocean!

Nica je u zao čas uzela gutljaj, ali pogađate, nije ga popila. Suočena sa zadnjim Aislinžinim krunskim argumentom, zagrcnula se od smijeha i počela kašljati, pljuvati... i što da vam kažem - sramotiti nas po Europi.

Ja sam bila rastrgana, nisam znala bih li Nicu lupkala po leđima ili bih se pravila da nisam s tima dvjema Balkankama. :o

Red je i da se razgledavanje obavi. Most preko Krke. A Krka zelena, Bože mili, kako je divno zelena. I tada je Nica ugledala pačje jato koje je plovilo Krkom.
- Patke, patke! - obavijestila je stanovnike čitave županije, mislim. Skakutala je razdragano i upirala prstima u Krku:
- Mužjak! Još jedan! Gle, Perz, koliko mužjaka! Sami mužjaci! Zašto na forumu nema toliko mužjaka?

Aisling se pravila da je našla silno zanimljive motive za fotografiranje na drugoj obali i omaknula se od nas. Jasno vam je da to nije bilo zbog fotografiranja. I da, znate vać kako se Slovenci vole praviti da ne razumiju hrvatski? Zbog Nice i njezinog oduševljenja pačjim mužjacima šetači su odustali su od tog običaja, zastajkivali su, gurkali se laktovima i zaklela bih se da su kolutali očima da sam ih se usudila pogledati u oči.

Novo Mesto jako je lijepo mjestašce. Žicajte Aisling slike. Neću valjda u putopisu opisivati mjesta kroz koja smo putovale. :cerek:

Ako želite nastavak, što je bilo u Otočcu i Ljubljani, obratite se Nici ili Aisling. A mogu i ja, ako baš moram. Večeras mi se više ne da. A i tko će me čitat? Ovo je plahta nadmašila i Byronove, mislim.
Last edited by dejzi on 10 Jan 2012, 20:37, edited 1 time in total.
Reason: split topic, dodatak


Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
sabaa
Posts: 563
Joined: 09 Nov 2011, 21:01

09 Jan 2012, 22:05

Krasna plahta, gust je bio citati.:cerek:
The planet is fine. The people are fucked.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

09 Jan 2012, 22:09

I ja sam pročitala, a inače mi putopisi nisu nešto :D Lijepo putovanje :) Hoće bit nastavak?
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

09 Jan 2012, 22:23

i ja :cerek:
divna priča. Mogli bi i Slovenci imati referendum o našem ulasku u EU :serek:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

09 Jan 2012, 22:24

Perzefona » wrote:
Ovo je plahta nadmašila i Byronove, mislim.
In your dreams. :durica:
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

09 Jan 2012, 22:25

Lord Byron » wrote: In your dreams. :durica:
Samo na velićinu misliš. :zubo:
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
Nica
Posts: 2189
Joined: 21 Sep 2011, 10:19

09 Jan 2012, 22:26

Perzefona » wrote: Samo na velićinu misliš. :zubo:
:rofl:

Perz zna zašto mi je ovo smiješno. Zna i Ais. Utučem prvu koja pisne. :no:
Groupie :cerek:
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

09 Jan 2012, 22:27

Pričekat ću završetak. Tužna ću pričekati zavšetak.
Znaš, i ja imam emocije :tuzni:
Dolaze mi u naletima iz desnog dijela grudiju :mama:
Happy Easter!
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

09 Jan 2012, 22:28

Jao, kako ste poremećene. :cerek: :cerek: :cerek: :s
Nica
Posts: 2189
Joined: 21 Sep 2011, 10:19

09 Jan 2012, 22:28

aisling » wrote:Pričekat ću završetak. Tužna ću pričekati zavšetak.
Znaš, i ja imam emocije :tuzni:
Dolaze mi u naletima iz desnog dijela grudiju :mama:
To je neka muška spika? :confused:
Groupie :cerek:
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

09 Jan 2012, 22:29

Nica » wrote:
To je neka muška spika? :confused:
:mama: :mama: :mama: :raspa: :gaah:
Happy Easter!
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

09 Jan 2012, 22:30

Nica » wrote:
:rofl:

Perz zna zašto mi je ovo smiješno. Zna i Ais. Utučem prvu koja pisne. :no:
Pih, al te se bojimo. Imamo kompromitirajućeg materijala da ćeš nam dat da spamamo i trolamo po forum.hr-u do mile volje. :cerek:
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

09 Jan 2012, 22:31

Perzefona » wrote: Pih, al te se bojimo. Imamo kompromitirajućeg materijala da ćeš nam dat da spamamo i trolamo po forum.hr-u do mile volje. :cerek:
Imaju dva nova moda na ŽuD-u. :kava:
Nica
Posts: 2189
Joined: 21 Sep 2011, 10:19

09 Jan 2012, 22:31

Perzefona » wrote:... da ćeš nam dat ...
Ovo je dogovoreno u Ljubljani, ako se dobro sjećam... :misli:
Groupie :cerek:
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

09 Jan 2012, 22:31

ex anais » wrote:
Imaju dva nova moda na ŽuD-u. :kava:
Protekcija je dobila novo ime :nica u problemu:
Happy Easter!
Nica
Posts: 2189
Joined: 21 Sep 2011, 10:19

09 Jan 2012, 22:38

aisling » wrote: Protekcija je dobila novo ime :nica u problemu:
Okupaj se u oceanu. :rolleyes: :kava: Čekaj tren, to nije ocean. Ali što ja znam, ti koja si izgubila leće bolje vidiš mutno. :B
Groupie :cerek:
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

09 Jan 2012, 22:47

Perzefona » wrote: Red je i da se razgledavanje obavi.
slike izbrisane
- Mužjak! Još jedan! Gle, Perz, koliko mužjaka! Sami mužjaci! Zašto na forumu nema toliko mužjaka?
slika izbrisana

I onda bi se ja trebala kao brinuti da ne raspoznajem ocean kad ga vidim. I to s desne strane. Moš si mislit. :kava:
Happy Easter!
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

09 Jan 2012, 22:48

Joj. :rofl: :rofl:

Slike su divne. :cerek:
Jel Nica ponijela kojeg pačića? :hekla:
Nica
Posts: 2189
Joined: 21 Sep 2011, 10:19

09 Jan 2012, 22:50

aisling » wrote: I onda bi se ja trebala kao brinuti da ne raspoznajem ocean kad ga vidim. I to s desne strane. Moš si mislit. :kava:
Pa tamo i je više mužjaka, što bi značilo da ja sasvim dobro vidim. :kava:
Groupie :cerek:
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

09 Jan 2012, 22:50

ex anais » wrote:Joj. :rofl: :rofl:

Slike su divne. :cerek:
Ocean uvijek divno ispadne na slikama :)
Jel Nica ponijela kojeg pačića? :hekla:
Nije. Nije ih mogla razdvojit od mame.
Happy Easter!
Nica
Posts: 2189
Joined: 21 Sep 2011, 10:19

09 Jan 2012, 22:51

ex anais » wrote: Slike su divne. :cerek:
Jel Nica ponijela kojeg pačića? :hekla:
Zaista su prekrasne. :cerek:

Ti misliš da bih se ja znala dolje spustiti, a da nije preko mosta? :confused: Doduše, one dvije bi se veselile tome. :o
Groupie :cerek:
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

09 Jan 2012, 22:52

Nica » wrote:
Zaista su prekrasne. :cerek:

Ti misliš da bih se ja znala dolje spustiti, a da nije preko mosta? :confused: Doduše, one dvije bi se veselile tome. :o
Ako budeš dobra, preskočit ću u sljedećem nastavku epizodu s krticama. :cerek:
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

09 Jan 2012, 22:52

aisling » wrote:
Nije. Nije ih mogla razdvojit od mame.
:rofl: :rofl:
Nica wrote: Ti misliš da bih se ja znala dolje spustiti, a da nije preko mosta? :confused: Doduše, one dvije bi se veselile tome. :o
:rofl: :rofl:

Ih, mogle su ti one uzeti kojeg umjesto da raspravljaju o oceanu. :hekla:
Nica
Posts: 2189
Joined: 21 Sep 2011, 10:19

09 Jan 2012, 22:53

aisling » wrote: Ocean uvijek divno ispadne na slikama :)
I zelene je boje, naravno.

Nije. Nije ih mogla razdvojit od mame.
Joj, ona dva mala iz neplanirane trudnoće su bila preslatka. :cerek:

Sladak je bio i onaj treći dok nismo zaključili da je to grana. :kava:
Groupie :cerek:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

09 Jan 2012, 22:53

Kako znaš da je neplanirana? :confused:

Kakve krtice? :cerek:
Post Reply