Hrvatska zimi

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
daria
Posts: 235
Joined: 24 Feb 2017, 00:24
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

29 Oct 2021, 00:26

Prosinac/Sijecanj. Nije najsretnije doba za putovanja, moguci losi vremenski uvjeti, kratki dani. Volimo inace planine i lijepe poglede ali s obzirom da nemamo zimsku opremu, to cemo sve preskociti. Isli bi malo i po obali i po unutrasnjosti, i rado bi vidjeli nesto sto nije u uobicajenoj turistickoj ponudi a da se moze u zimi.
Zanimaju nas pejsazi, dobra klopa (mozda neko gospodarstvo s domacim kulenom u Slavoniji ili Baranji?) i neobicna mjesta, pogotovo ako ukljucuju avione, vlakove, brodove, tunele, spilje i slicne prostore :D (želje gosta).

Imamo tri tjedna za landranje po Hrvatskoj.

Obavit cemo klasike poput Splita i Dubrovnika (jerbo gost zeli vidjeti lokacije iz Game of Thronesa), a u unutrasnjosti Trakoscan (jerbo gost voli dvorce i utvrde (neki prijedlog?).
Kuterevo je otpalo jer medvjedi spavaju. :tuzni:
Na otoke necemo ici, eventualno smo gledali gologuzi dio Paga jer volimo neobicne pejsaze ali ne znam kako je to u zimi, a pogotovo bura i most. :rofl:

Koji se od nacionalnih parkova ili parkova prirode isplati u zimi? Jasno da sve ovisi o vremenu, zadnji put mi je usred ljeta lijevala kisa na Plitvicama i bas je bilo gadno, al recimo da je suh dan, kamo bi se isplatilo ici? Kakve su Plitvice u zimi ( a da nema snjezne carolije), jel se isplati posjetiti? Za hiking po snijegu nismo opremljeni.

Gledam jos Stonske zidine ako su otvorene, pa bi hodali, a opet hodat cemo i po zidinama u Dubrovniku. Nemam stvarno ideja kamo bi mogli a da nije grad do grada bilo po unutrasnjosti ili po obali.

S obzirom da je zima, mozda neki kupanac u toplicama?

Dajte ljudi neke ideje :klopa:


User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

29 Oct 2021, 00:58

Nasmijana će ti to riješiti, samo da se pojavi. Koliko je poznam, dobit ćeš krcata tri tjedna. :D
Potpisi su za budale.
nasmijanonebo1
Posts: 34
Joined: 11 May 2021, 09:05
Been thanked: 5 times

29 Oct 2021, 16:49

Istina sto veli Stitch.. odgovorim ti kasnije - vjerojatno ne stignem danas.. najkasnije u utorak.
Tip nikad nije bio u Hr? Je li bio kad u Europi (da ne ponudim nesto sto je mozda negdje drugdje slicno vidio)?
User avatar
daria
Posts: 235
Joined: 24 Feb 2017, 00:24
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

29 Oct 2021, 18:19

Prvi posjet Hrvatskoj, inace je gradsko dijete iz Londona i nije bio po kontinentalnoj Europi osim ko klinac jednom u Njemackoj ali to se ni ne sjeca, dakle (Eastern) Europe pocetnik. :D Inace skupa road tripamo po Kanadi.

Jos sam gledala utvrdu Klis, ili Omis (jel staza za Forticu gore otvorena cijele godine?), Rastoke, i jednu spilju kod Fuzina.

Da moram pogodit kaj bi mog gosta najvise veselilo, to bi vjerojatno bio neki napusteni stari vojni kompleks s tunelima u kojima su ostaci JNA tenkova. :rofl:

Inace su mu i zivotinje zanimljive, konji, magarci i slicno. A i meni su magarci super.
Last edited by daria on 29 Oct 2021, 18:26, edited 1 time in total.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

29 Oct 2021, 18:24

Slavonija zimi vjerojatno nije najuzbudljivija, redovito bude najhladnija u Hrvatskoj, ali poznata je po enogastronomskoj ponudi, baš kao i Baranja, pa predlažem da se te dvije regije uvrste ako želite kušati finu hranu i vina.
Potpisi su za budale.
User avatar
daria
Posts: 235
Joined: 24 Feb 2017, 00:24
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

29 Oct 2021, 18:28

Stitch wrote:
29 Oct 2021, 18:24
Slavonija zimi vjerojatno nije najuzbudljivija, redovito bude najhladnija u Hrvatskoj, ali poznata je po enogastronomskoj ponudi, baš kao i Baranja, pa predlažem da se te dvije regije uvrste ako želite kušati finu hranu i vina.
Je, jedna od zelja je "fine domace kobasice i ono kaj si rekla da je fino (kulen)", haha. Samo je to do mene dolazilo preko veze prije a ovako bi isli na neko gospodarstvo koje ima vlastitu ponudu da malo vidi kak se i di to radi ak imamo kaj takvog. Mozda netko ima kakvu preporuku osim onog kaj se moze nac na guglu.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

29 Oct 2021, 18:44

Možeš ga odvesti u Kopački rit ako voli životinje i prirodu. Pa onda na klopu, blizu je mnoštvo dobrih mjesta. Kovač-čarda u Suzi, Didin konak u Kopačevu, Baranjska kuća u Karancu, Knežev dol u Kneževim Vinogradima... nude raznovrsna jela, od domaćeg fiš-paprikaša do janjetine, svinjetine, teletine ili divljači. To je ono čega se sjećam, dugo nisam bio tamo, ali raspitat ću se.
Potpisi su za budale.
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

30 Oct 2021, 13:12

Ima na Visu neki stari vojni kompleks, sa nekim tunelima i kaj sve ne
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

06 Nov 2021, 11:36

nasmijanonebo1 wrote:
29 Oct 2021, 16:49
Istina sto veli Stitch.. odgovorim ti kasnije - vjerojatno ne stignem danas.. najkasnije u utorak.
Je li s tobom sve okej? Gdje je zapelo?
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

06 Nov 2021, 21:58

Bloger Krule piše na Fejsu da uživa u Baranji. Navodim isječak, pročitajte cijeli post.
Oko podne sam iz Slavonskog Broda krenuo u Županju preko Baranje. To vam je isto ka da iz Senja za Split ideš preko Varaždina... reka bi čovjeka da to nema veze s vezom, al ipak ima, jer ići u Županju a ne navratit u Baranju u šoping... ako vam velim da je kila čvaraka 50 kuna, nećete mi vjerovat... a bogami je... 50 kuna kila!!! Ima i kobasica, slanine, mljevene paprike... svega! Cijeli dan sam po Baranji.
Čini mi se da se od njega mnoge vrijedne stvari mogu doznati. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

08 Nov 2021, 08:12

daria wrote:
29 Oct 2021, 18:19
Jos sam gledala utvrdu Klis, ili Omis (jel staza za Forticu gore otvorena cijele godine?), Rastoke, i jednu spilju kod Fuzina.
Ak pitaš za feratu, ne vidim zašto ne bi bila otvorena cijele godine. :misli:

Vidi datum:

https://gorja.net/putopisi/150/omis-tvr ... ak-cecuci/

OK, opremu za zimske uspone nemate, ali one za feratu morate imat. :)
daria wrote:
29 Oct 2021, 00:26
Dajte ljudi neke ideje
Veliki Tabor:

http://www.veliki-tabor.hr/en/
Post Reply