Expo 2020 Dubai

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

15 Oct 2021, 10:46

Ovo što ću napisati nema baš veze s nvnkovim razlozima da zapjeva ali danas sam fakat ponosna što sam (smo) iz Hrvatske.
Znači, nije bilo tog nogometnog, rukometnog...inog prvenstva, olimpijade....bla a koja bi u meni pokrenula taj neki osjećaj pripadnosti, nacionalnog ponosa, a današnji odlazak na expo sve je to promijenio.
Kad vidim čime se 'diče' puno bogatije i naprednije zemlje od naše, mogu sa sigurnošću reći da smo rasturili. Ako koga zanima, mogu kasnije opisati kako je paviljon koncipiran


User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Oct 2021, 11:57

scarletlemur wrote:
15 Oct 2021, 10:46
Ovo što ću napisati nema baš veze s nvnkovim razlozima da zapjeva ali danas sam fakat ponosna što sam (smo) iz Hrvatske.
Znači, nije bilo tog nogometnog, rukometnog...inog prvenstva, olimpijade....bla a koja bi u meni pokrenula taj neki osjećaj pripadnosti, nacionalnog ponosa, a današnji odlazak na expo sve je to promijenio.
Kad vidim čime se 'diče' puno bogatije i naprednije zemlje od naše, mogu sa sigurnošću reći da smo rasturili. Ako koga zanima, mogu kasnije opisati kako je paviljon koncipiran
Pojma nemam o čemu govoriš. Možeš to komotno raspisati, dodati fotke, napraviti prikaz sajma... Otvori temu, ljudi su već raspravljali o tehnici ovdje pa računam da bi moglo biti zainteresiranih.
Potpisi su za budale.
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

15 Oct 2021, 20:51

Stitch wrote:Pojma nemam o čemu govoriš. Možeš to komotno raspisati, dodati fotke, napraviti prikaz sajma... Otvori temu, ljudi su već raspravljali o tehnici ovdje pa računam da bi moglo biti zainteresiranih.
Expo, Dubai? Anyone? :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Oct 2021, 22:03

Znam što je Expo, a ti si mi sad rekla da se održava u Ujedinjenim Arapskim Emiratima. :D
Potpisi su za budale.
nasmijanonebo1
Posts: 34
Joined: 11 May 2021, 09:05
Been thanked: 5 times

16 Oct 2021, 22:40

scarletlemur wrote:Ovo što ću napisati nema baš veze s nvnkovim razlozima da zapjeva ali danas sam fakat ponosna što sam (smo) iz Hrvatske.
Znači, nije bilo tog nogometnog, rukometnog...inog prvenstva, olimpijade....bla a koja bi u meni pokrenula taj neki osjećaj pripadnosti, nacionalnog ponosa, a današnji odlazak na expo sve je to promijenio.
Kad vidim čime se 'diče' puno bogatije i naprednije zemlje od naše, mogu sa sigurnošću reći da smo rasturili. Ako koga zanima, mogu kasnije opisati kako je paviljon koncipiran
Mene jako zanima i to ozbiljno, pa te molim za detaljan izvjestaj.
User avatar
sandra555
Posts: 682
Joined: 25 Feb 2018, 17:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times

17 Oct 2021, 20:17

I mene zanima
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

18 Oct 2021, 11:36

nasmijanonebo1 wrote:Mene jako zanima i to ozbiljno, pa te molim za detaljan izvjestaj.
sandra555 wrote:I mene zanima
Image

Znači ovako: naš se paviljon nalazi u mobility districtu( kao i ruski, sprpski, albanski,turkmenistanski, belgijski...) ali za razliku od ostalih koje sam posjetila, jedini nudimo konkretno 'rješenje' dok su susjedni paviljoni više nekako orijentirani na neka buduća 'obećanja' tehnološko-društvenog napretka.
Primjerice, u ruskom paviljonu koji me ostavio apsolutno razočaranom jer sam očekivala bar dio onog što sam vidjela u Moskvi, nalazi se ogromni mozak s nekim blicevima neuralnih veza te dvije robotske ručice koje sudjeluju u nekoj apstraktnoj animaciji ali zapravo nemaji nikakvu do ukrasnu svrhu.
No, vratimo se našem paviljonu. Sastoji se od 2 dijela. Za razliku od brojnih drugih paviljona na ulazu vas ne spopadnu mrakača i gigantski video zidovi već je čitav prostor prilično svijetao i smisleno podijeljen po cjelinama. Na sredini se nalazi golemo pleksi/staklo sa mapom Hrvatske ispod koje je ekran-animacija sredozemnih medvjedica, jata ribica i kornjača. Na stropu se vrti 'hrvatsko' nebo - nije da ima neka HR obilježja, ali simpatičan je i nenametljiv detalj u prostoru.
Osim ogromne stoljetne masline koja pomalo zaklanja pogled na Rimčevu Neveru u bijeloj!!!! boji, nalaze se 'šahirani' video zidovi koji redom prikazuju: 1. prirodne ljepote Hrvatske (naše otoke, more, jezera, nacionalne i parkove prirode...)
2. bogatu kulturnu baštinu(folklor, nošnje, dvorci, pulska arena, šibenska katedrala itd), a na trećem zidu koji predstavlja- kako mi je rečeno- raznolikost, prikazuju se motivi mediteranskog bilja, vinove loze, maslinovog ulja itd; iskreno, ja bi ubacila i našu brendirano zaštićenu eno-gastro ponudu, ali to je tek sitan detalj u inače oooodlično odrađenoj prezentaciji.
Totalna suprotnost tom raskošnom blještavilu je posebno odvojena projekcijska dvorana gdje se nalaze također 3 velika video zida od kojih svaki svjedoči naša postignuća - umjetnička, sportska ili pak inovacijska.
Video je relativno kratak, još sam ga ja isjekla u 3 dijela pa ako netko zna kako da ga uploada, rado pošaljem.

Možda vam se sve ovo ne čini posebnim, ali vjerujte mi, prema našem uloženom trudu, jedna Francuska, Belgija, sve zemlje bivše Juge čije sam paviljone također posjetila, Španjolska, Danska, Finska te brojni drugi mogu stat u red iza nas - tek tamo negdje od 10.-og mjesta pa naniže.
nasmijanonebo1
Posts: 34
Joined: 11 May 2021, 09:05
Been thanked: 5 times

18 Oct 2021, 23:11

Hvala ti na izvjestaju, cini se da je nas paviljon tocno po mom ukusu :). Za video ti ne znam pomoci, nadam se da ce netko od deckiju uletjeti.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

19 Oct 2021, 03:19

scarletlemur wrote:
18 Oct 2021, 11:36
Video je relativno kratak, još sam ga ja isjekla u 3 dijela pa ako netko zna kako da ga uploada, rado pošaljem.
Koji format? Gledao sam što imam ovdje i na serveru, ali uštede prostora radi, možda bi najbolje bilo dići to na YouTube, Imgur ili neki drugi servis pa zalijepiti link.

Hoćeš da izdvojim ovo u posebnu temu?
Potpisi su za budale.
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

19 Oct 2021, 22:11

Ne znam što bi se više od ovoga moglo reći u zasebnoj temi, ali imam ideju što se video-materijala tiče. Pošaljem na mail, pa nek pametniji od mene kače ako treba :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

19 Oct 2021, 22:22

Pošalji, vidjet ću što mogu. Onda ću i temu urediti tako da se materijal sukcesivno niže. No dok se ne uskladimo, nema smisla micati višak.
Potpisi su za budale.
Post Reply