Euro 2021. (ulaznice, mjere...)

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

09 Apr 2021, 19:16

Marko @nvnk ste vidli za ulaznice?

Hah uefa. Danas objavili da do 22.4.se mora obavit povrat ulaznica ko ne planira ici. Posle 22.4.nemas pravo na povrat. Onda budu vidli koliko je ulaznica ostalo i koliki budu kapaciteti i ako je vise ulaznica ide se na lutriju. Smesno. Ostavili su navijace ko i uvijek na cjedilu. Mi moramo sad odlucit dal ici ili ne a oni jos ni neznaju dal budu svi domacini. Meni svejedno ja odlucil vec prije da nejdem al ovo nije ok


User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

09 Apr 2021, 21:37

Ma sve je u stvari, još i gore - upravo pišem frendovima mail sa svim detaljima.

Primjerice, za ulazak u Mađarsku ćeš se morat testirat 5 dana unaprijed, a mi 5 dana prije osmine finala nećemo znati ni hoćemo li uopće igrat, a kamo li hoćemo li igrat u Mađariji ili drugdje.

Nadalje, nema dolaska na tekmu kad hoćeš, dobit ćeš točno određeno vrijeme ulaska u stadion, a u njemu nosiš masku cijelo vrijeme osim kad jedeš ili piješ ... Već vidim, ode mi dijeta u 3PM. :D

Uglavnom, vrijedit će sve moguće "mreže" pravila ulaska u pojedinu zemlju i povratka iz nje, pa mi se nekak čini da će prisustvovanje svim tekmama (ak se Hrvatska nekim ludim čudom probije do finala) biti praktički nemoguće. :misli:

Npr. putovanje tipa Zagreb - London - Glasgow - Zagreb - Copenhagen - Zagreb - St. Petersburg - Zagreb - London - Zagreb, .... sa svim međudržavnim pravilima putovanja, .... Uuuuffff, .... :facepalm:
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

09 Apr 2021, 22:32

Domaci navijaci. Tak im najbolje i odgovara. Bez gostujucih. Smanjen kapacitet, moci ce samo negativni vjerojatno na stadion i to je taman tih par 10-20 000.... ako
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 Apr 2021, 02:07

nvnk wrote:
09 Apr 2021, 21:37
Npr. putovanje tipa Zagreb - London - Glasgow - Zagreb - Copenhagen - Zagreb - St. Petersburg - Zagreb - London - Zagreb, .... sa svim međudržavnim pravilima putovanja, .... Uuuuffff, .... :facepalm:
Mislim da su organizatori prvenstva i prije pandemije prekrižili ekipu koja bi lutala Europom od utakmice do utakmice. Plan mi barem tako izgleda. Kao da su se namjerno usredotočili na one koji žive na licu mjesta ili u blizini, što zapravo jest logično ako pogledaš zemljovid. Od Dublina na zapadu do Bakua na istoku odnosno od Sankt Peterburga na sjeveru do Rima na jugu imaš prostor koji je logistički teško pokriti i bez covida-19, a kamoli s njim.
Potpisi su za budale.
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

10 Apr 2021, 12:57

nvnk wrote:
09 Apr 2021, 21:37
Ma sve je u stvari, još i gore - upravo pišem frendovima mail sa svim detaljima.

Primjerice, za ulazak u Mađarsku ćeš se morat testirat 5 dana unaprijed, a mi 5 dana prije osmine finala nećemo znati ni hoćemo li uopće igrat, a kamo li hoćemo li igrat u Mađariji ili drugdje.

Nadalje, nema dolaska na tekmu kad hoćeš, dobit ćeš točno određeno vrijeme ulaska u stadion, a u njemu nosiš masku cijelo vrijeme osim kad jedeš ili piješ ... Već vidim, ode mi dijeta u 3PM. :D

Uglavnom, vrijedit će sve moguće "mreže" pravila ulaska u pojedinu zemlju i povratka iz nje, pa mi se nekak čini da će prisustvovanje svim tekmama (ak se Hrvatska nekim ludim čudom probije do finala) biti praktički nemoguće. :misli:

Npr. putovanje tipa Zagreb - London - Glasgow - Zagreb - Copenhagen - Zagreb - St. Petersburg - Zagreb - London - Zagreb, .... sa svim međudržavnim pravilima putovanja, .... Uuuuffff, .... :facepalm:
Za fallow my team ostaju ista pravila? Ako se team ne kvalificira za odredenu utakmicu onda dobivamo povrat? Bez obzira na ovo sa reduciranim kapacitetima i da je zadnje do 22.4.za povrat ulaznica?

Ako je isto razmisljam da refundiram sve ulaznice osim za polu-finale i finale pa ako dodjemo do tamo onda mi nece biti zao i da propadnu ako necu moci ici. Al u tom slucaju bi dal sve od sebe da odem.
A ako se ne plasiraju onda dobim novce natrag i nikom nist. Ne?
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

10 Apr 2021, 18:55

Da, lova se vraća za šare koje su neiskorištene ak ti se repka ne kvalificira.

Ima jako puno potencijalnih problema, neke sam već spominjao, a evo još jednog: Za različie stadione predviđeni su različiti postoci ukupnog kapaciteta. Zbog složenog sustava određivanja gdje tko igra osminu, mi ju (ako se kvalificiramo, u što sumnjam) možemo igrati na čak 5 stadiona. Od kojih Orban u BP pripušta svih 100%, a ostali bitno manje. Dakle, budući da UEFA, kao i svi mi, ne zna gdje ćemo (eventualno) igrati tu tekmu, ne bi smjela odmah lutrijom ili kako već reducirati naš kontigent ulaznica. Što onda znači da, ako ćemo igrati, recimo, u Kopenhagenu, za to ćemo saznati tek 3-4 dana pred tu tekmu, a za to čija je ulaznica važeća, a čija nije - kada točno? Čak i ako ćemo moći u Dansku bez 10-dnevne karantene, kada će se točno moći kupovati aviokarte, ako se ni 3-4 dana pred tekmju neće znati čija je ulaznica važeća, a čija nije? :rolleyes:

Što više razmišljam, to više potencijalnih problema pronalazim, a vjerujem da će ih biti još i takvih kakve si nitko u ovom trenutku ne može ni zamislit.
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

10 Apr 2021, 23:01

Nisam dobro shvatil oko vracanja karti. Ono kaj smo dobili na mail koliko sam ja razumel ili moras sve karte iz iste narudzbe vratit ili zadrzat? A danas kad sam vracal na njihovom portalu pise drukcije(ili sam ja ovo iz maila krivo shvatil). Na portalu je da ako je vise osoba na prijavi da nositelj moze zadrzati svoju ulaznicu ako drugi odustanu. Je istina? Moj slucaj je da je frend nositelj prijave za nas cetvero za prve dvije tekme. Mi svi odustajemo a on hoce zadrzat samo za prvu utakmicu. Po mailu to nije moguce(bar sam ja tak shvatil) a po portalu da je moguce 🤔 ili?
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

11 Apr 2021, 00:53

Niko wrote:
10 Apr 2021, 23:01
Moj slucaj je da je frend nositelj prijave za nas cetvero za prve dvije tekme. Mi svi odustajemo a on hoce zadrzat samo za prvu utakmicu.
Parcijalno vraćanje opisano je ovdje, a po onome što piše, nositelj prijave vraća sve dodatne ulaznice ako vraća svoju.
You can return any number of tickets per match. Please note that the ticket buyer cannot return his/her own ticket without returning all his/her guests’ tickets for the required match.
If you would like to return tickets for more than one match, you will need to complete a separate return request for each match.
Znači, nije upitno ako on ne želi vratiti svoju kartu. Problem bi nastao da ti želiš zadržati ulaznicu, a nisi nositelj prijave.
Potpisi su za budale.
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

11 Apr 2021, 01:17

Da tak sam i ja skuzil na portalu, na mailu mi je malo nejasno bilo ovo, ja sam malo drukcije to bil shvatil

If you have more than one ticket for the same match within the same order, they will either all remain valid or they will all be cancelled.

If you have tickets for the same match from separate orders, it may be that tickets for that specific match from one order remain valid and tickets for the same match from your other order will be cancelled, as the ballot is run per order, per match.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

11 Apr 2021, 02:24

Niko wrote:
11 Apr 2021, 01:17
Da tak sam i ja skuzil na portalu, na mailu mi je malo nejasno bilo ovo, ja sam malo drukcije to bil shvatil
To i jest nejasno. Ako imaš više od jedne ulaznice u sklopu iste narudžbe, one će sve ili vrijediti ili će biti poništene. Ma nemoj! Kakva je to rečenica, to je besmislena pitijska bezvezarija!? O čemu ovisi hoće li biti poništene, ovo je gore nego gledanje u grah.

Pa dalje: ako imaš ulaznice kupljene u nekoliko krugova, neke će vrijediti, a neke će biti poništene zato što se izvlačenje obavlja i po kupnji i po utakmici. Taj je dio malo jasniji.
Potpisi su za budale.
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

12 Apr 2021, 00:20

Niko wrote:
09 Apr 2021, 19:16
Marko @nvnk ste vidli za ulaznice?
Vidio, dobio mail. Cuo se sa nvnk.
Ma, 99% vracam karte (ionako imam samo za Englesku). Previse pitanja, nedoumica, potencijalnih problema makar je samo jedna tekma u pitanju.
Prvo, sigurno ce biti izvlačenje (hoce li ili me nece izvuci), zatim testovi, moguca karantena, avio karte, te najvaznije sam dozivljaj utakmice sa svim tim mjerama me odbija od svega.
Inace ja imam kupljene 3 karte u 2 narudzbe (ono meni najzanimljivije da mi je prva narudzba sa 2 karte- a obje su na moje ime, nigdje me nije trazilo upisivanje druge osobe). Druga narudzba (treca karta za Englesku) je isto na moje ime.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

12 Apr 2021, 02:59

Nvnk ostaje sam, dakle? Ostavljate ga na cjedilu? :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

12 Apr 2021, 09:00

Stitch wrote:
12 Apr 2021, 02:59
Nvnk ostaje sam, dakle? Ostavljate ga na cjedilu? :raspa:
On ce uzivati za trojicu, samo da Engleze dobijemo :zivili:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

12 Apr 2021, 13:02

Nadam se. Meni takvo što pokvari užitak. Sjećam se kolovoza 1994., kada sam s dvojicom frendova trebao u Bečko Novo Mjesto / Wiener Neustadt. Nije utakmica bila posrijedi nego nešto daleko veće i vrednije - The Division Bell Tour Pink Floyda. Ulaznice su za bivšu Jugu išle ispod cijene, mislim da su koštale oko 40 eura. No oni su odustali zbog obaveza ili nekog privatnog sranja, ne sjećam se. Bilo je to prije gotovo 30 godina. A meni se nije dalo sam ići, niti znam njemački niti mi se vozi 300 kilometara. Kad sam poslije na televiziji vidio Pulse, snimku koncerta u Londonu, poludio sam. Trebao sam spakirati tripove i džointove i sjesti u auto. Danas bih. Ovako otad ne razgovaram s njima. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

12 Apr 2021, 19:36

marko_31 wrote:
12 Apr 2021, 00:20
Prvo, sigurno ce biti izvlačenje (hoce li ili me nece izvuci), zatim testovi, moguca karantena, avio karte, te najvaznije sam dozivljaj utakmice sa svim tim mjerama me odbija od svega.
Ak si šare izvorno kupil prek izvlačenja, tada te i u ovom slučaju kači izvlačenje. Ak si ih pak kupio prek "vjernosti repki" ili ne znam kak da to nazovem (UEFA to zove "fan club rules", ali to je kod nas crklo skup s Uvijek vjernima), onda te i sada kače "fan club rules" (ma kaj ona bila).
Stitch wrote:
12 Apr 2021, 02:59
Nvnk ostaje sam, dakle? Ostavljate ga na cjedilu?
Pol moje ekipe je odustalo, evo i Niko i Marko ... Skoro da bih rekao da nikakvo izvlačenje neće biti ni potrebno, tj. da će UEFA-ina vrlo očita kampanja nagovaranja na vraćanje šara - uspjeti.

Da, i mene sve skupa dosta odbija od cijele stvari. Možda čak i ja odustanem, ali samo od osmine i četvrtfinala. Dakle, ostavim si samo UK dio (skupinu, polufinale i finale). :misli:

A čak i za taj dio sam skeptičan da će se uopće moći ići, a kamo li za razne Španjolske, Danske itd. :ne zna:
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

12 Apr 2021, 20:30

nvnk wrote:
12 Apr 2021, 19:36
Ak si šare izvorno kupil prek izvlačenja, tada te i u ovom slučaju kači izvlačenje. Ak si ih pak kupio prek "vjernosti repki" ili ne znam kak da to nazovem (UEFA to zove "fan club rules", ali to je kod nas crklo skup s Uvijek vjernima), onda te i sada kače "fan club rules" (ma kaj ona bila).



Pol moje ekipe je odustalo, evo i Niko i Marko ... Skoro da bih rekao da nikakvo izvlačenje neće biti ni potrebno, tj. da će UEFA-ina vrlo očita kampanja nagovaranja na vraćanje šara - uspjeti.

A čak i za taj dio sam skeptičan da će se uopće moći ići, a kamo li za razne Španjolske, Danske itd. :ne zna:
Kupio sam u onom nekom drugom krugu (veljaca 2020) kada su pustali dio preostalih karata...dakle ne onaj prvi dio kad je bilo originalno izvlacenje (nisam tu upao i tebe sam tad kontaktirao za pomoc) i ne preko follow my team...kad se sjetim jedno 3-4 sata osvjezavanja kompa na poslu i pokusaja ulaska "u red" za kupnju i srece kad sam uspio (prvo jednu) a onda za 15 min jos 2 karte...
Zato mi je i cudno bilo kad sam kupio te dvije karte da me nisu trazili jos necije ime...dakle sve 3 su na moje ime....
Eto od tolike srece i veselja tekme na Wembleyu do ovoga da cu ih vratiti...bas bezveze....

Jos nesto, bio sam jednom na wembleyu na tekmi gdje je bilo "samo" nekih 50000 ljudi (vs san marino) i to je prazno izgledalo...kako li ce tek zalosno biti sa nekih 25000 ljudi
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

12 Apr 2021, 20:36

nvnk wrote:
12 Apr 2021, 19:36
Da, i mene sve skupa dosta odbija od cijele stvari. Možda čak i ja odustanem, ali samo od osmine i četvrtfinala. Dakle, ostavim si samo UK dio (skupinu, polufinale i finale). :misli:
Držat ću ti fige. :fige:
Potpisi su za budale.
nasmijanonebo
Posts: 720
Joined: 08 Apr 2019, 20:31
Been thanked: 10 times

13 Apr 2021, 08:28

Najbolje da se otkaze.
Kakav smisao ima ako na tekmama fale brojni igraci jer su oboljeli od korone/izolacije itd.
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

13 Apr 2021, 09:40

Ne slazem se. Mora se igrati...i euro i olimpijske...

Da, bit ce mozda nekih izostanaka, lošijih rezultata sigurno, bez ili sa malo publike, ali sport je iznimno potreban i vazan, posebno u ovim vremenima (i profesionalni a i amaterski koji se pogotovo nakaradnim mjerama unistava, a posljedice cemo tek naknadno vidjeti ).
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

13 Apr 2021, 09:57

Iako ne gledam nogomet, mislim da je vrlo važno da se na neki način nastavi "normalan" život.

Ako se svi zatvorimo doma, poludit ćemo za mjesec dana i međusobno se poubijat.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

13 Apr 2021, 10:22

Slažem se s vama dvojicom. Sport je iznimno bitna fizička i psihička aktivnost koju čovjek ne smije zanemariti, kakvo god doba bilo. Čak i kad je riječ o pukom navijanju, to je katarzična djelatnost koja čisti glavu od negativnog.

Vrijedi to i za umjetnost, kulturu, sve što predstavlja duševnu nadgradnju. Ako od toga odustanemo, odustajemo od sebe, unižavamo se.
Potpisi su za budale.
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

13 Apr 2021, 10:26

Imam osjecaj da cijelo ovo stanje je ko da neki alkoholicar odluci da bude prestal piti pa se pocne drogirati... od pokusaja spasavanja sa jedne strane dolazimo do unistenja druge...
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

14 Apr 2021, 16:11

Slažem se, dečki, nove odgode Eura i Olimpijskih poslale bi jako negativnu poruku cijelom svijetu i loše bi djelovalao na moral svih, ne samo nas manijaka koji smo spremni svakakve torture proći samo da budemo i pod ovim uvjetima na stadionima.

Doduše, moje je mišljenje da možda i nema smisla inzistirati na gledaocima. i da će na kraju najvjerojatnije i biti bez njih, ma što bilo objavljeno slijedeći tjedan. To što će biti objavljeno biti će, kako se ono kaže političkim protivnicima prije izbora, "popis želja", a ne nešto što bi realno bilo moguće. :misli:
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

14 Apr 2021, 17:05

Slazem se, pogotovo za ovo bez gledaoca. Nije fer da uz sve zabrane i odricanja se sad otvore stadioni. Al natjecanje se mora odrzati. Daj nam bar pred tv onda malo zadovoljstva. Ne odrzavanje bi bil teski udarac na moral, cak i bez gledatelja nije bas dobra poruka al je lakse razumljiva
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

15 Apr 2021, 01:32

Nekak mi se čini da će ekipi u HR, hrpi frendova s pivušama u rukama, po birtijama, stanovima i vikendicama, biti bolje nego nama s maskama i 1,5 m jedan od drugog strogo odjeljenima na stadionima, uz točno vrijeme kad uopće smiješ ući, uz prolaženje 300 kontrola ... :facepalm:

Ali, kao što rekoh, manijak sam, spreman sam na sve, a i ne vjerujem da će do toga uopće doći.
Post Reply