Kanarski otoci

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
thinkpink41
Posts: 132
Joined: 22 Feb 2017, 13:48

21 Oct 2019, 07:46

Nisam našla temu ovdje. Da vas čujem iskusni gdje biste uzeli smještaj na Gran Canriji? Idemo 10 dana u prosincu sa malim od 7 godina. Kad pogledam Maspalomas samo zatvorim komp :no:
Nas sve zanima, čim više vidjeti i proći , doživjeti život lokalaca.


User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

21 Oct 2019, 08:00

Maspalomas je između ostalog gay glavni grad Kanarskih otoka. Uz Playu del Ingles.
Ali s druge strane, tamo je najljepša plaža i pješčane dine. Kao i najtopliji dio otoka.
Gran Canaria je dosta specifična i jug otoka je par stupnjeva topliji od sjevera.
Moja preporuka ti je da uzmeš neki resort tamo, jer su najjeftiniji, i cijela turistička infrastruktura ti je tamo. Ionako ćete vjerojatno uzeti rent a car, a onda ti niti nije posebno važno gdje si lociran, svugdje si za 1 sat. Ceste su odlične.
thinkpink41
Posts: 132
Joined: 22 Feb 2017, 13:48

21 Oct 2019, 08:07

Hvala Nukac! Bježim od tog masovnog turizma. Gledam te silne betonske zgrade jednu na drugoj i onda ispred neka mala kadica umjesto bazena i vidim sina kako neće cijeli dan izaći iz te kade . I nije baš jeftino, očekivala sam povoljnije. Ako nekom treba uzela sam karte iz Venecije i koliko vidim nakon 06.01. više nema letova ryanovih direktnih /prošlu zimu su stalno letjeli i za Gran Canariju i za Tenerife
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

21 Oct 2019, 09:39

Onda si odabrala krivu destinaciju, Gran Canaria je spomenik masovnom turizmu.
Uglavnom su sve lokacije uz plaže (one dobre) zauzete hotelima.
Možeš naći male hotelčiće/apartmane, ali na sjeveru ili u unutrašnjosti ili planinama. Ali kao što sam rekao, možda vrijeme neće biti takvo kao na jugu otoka.
Iako su sve to ogromni betonski hoteli, u realnosti to ne izgleda tako loše, i izvan sezone nema nekog osjećaja gužve.
thinkpink41
Posts: 132
Joined: 22 Feb 2017, 13:48

21 Oct 2019, 09:54

Nukac wrote:
21 Oct 2019, 09:39
Onda si odabrala krivu destinaciju, Gran Canaria je spomenik masovnom turizmu.
Uglavnom su sve lokacije uz plaže (one dobre) zauzete hotelima.
Možeš naći male hotelčiće/apartmane, ali na sjeveru ili u unutrašnjosti ili planinama. Ali kao što sam rekao, možda vrijeme neće biti takvo kao na jugu otoka.
Iako su sve to ogromni betonski hoteli, u realnosti to ne izgleda tako loše, i izvan sezone nema nekog osjećaja gužve.
idem ustvari vidjeti kako će Hrvatska obala izgledati za 7 godina :hekla:
prvobitni plan je da smo na 15 minuta autom od Maspalomasa, ali mi smo stalno u pokretu. znači i da odemo na krajnji jug, nismo u stanju cijeli dan ležati ispred hotela. meni su ti resorti ok jedino u Turskoj gdje dobijem stvarno sve u hotelu i mogu si to priuštiti. ovdje si iskreno ne mogu priuštiti skuplji hotel, pa onda radije biram da se ubacim među lokalce, a gibam na jug na kupanje.
se plaćaju ulazi na plaže?
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

21 Oct 2019, 10:04

Kakvi ulazi na plaže? Pa nije to Hrvatska... :rofl:

Kanarski nisu Turska, nije to hiperjeftina destinacija.
thinkpink41
Posts: 132
Joined: 22 Feb 2017, 13:48

21 Oct 2019, 22:18

Nukac wrote:
21 Oct 2019, 10:04
Kakvi ulazi na plaže? Pa nije to Hrvatska... :rofl:

Kanarski nisu Turska, nije to hiperjeftina destinacija.
Da,bas sad komentiram s mužem da smo mogli kao kraljevi u Tursku .no dobro da i ovo probamo,pa javim dojmove.mozda nam bude ok :kokice: meni bitna temperatura i sunce.ja sam ispod 18 stupnjeva tužna vrba .valjda ću vidjeti sunca :D
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

22 Oct 2019, 10:21

Nadam se da je Lanzarote ipak jeftinija destinacija od GC...da ne bi i gaće tam ostavil u 7 dana :D
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

22 Oct 2019, 11:38

Ne znam odakle vama da su Kanarski skupi.
Jedna od jeftinijih destinacija. Ali ponavljam - nije Turska.
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

22 Oct 2019, 13:11

Pa referiral sam se na tvoj post da to nije Turska :)
Makar, meni je jedino važno da hrana nije skupa (bez mesa)...sve ostalo me ne zanima, u principu.
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

24 Nov 2019, 14:05

Vulkanski rostilj. Lanzarote.
Vruci vulkanski zrak zagrijava meso.

Image
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

30 Nov 2019, 23:41

Moram s vama podjelit kaj mi se dogodilo pri samom slijetanju na Lanzarote...tj., na rent a car pultu.
Rental sam auto prek auto europe rent a cara i uzel prek njih dodatno osiguranje, za 7 punih dana. Sve to sam skupa platil oko 600kn. Full to full polica i mir. Uzet auto od Interrenta.
Dolazimo na šalter i sve ok dok mi žena na pultu nije napisala 2 cifre na papir i rekla da odaberem koju mislim platit. Prva cifra 1100€ i druga 175€. I kaže: odaberite koju plaćate i morate platit jednu ili nema auta.
I ja pitam jel to depozit i ako auto vratim kakav je da mi to vraćaju...ali...veli ona: NE.
Ako iznajmite auto na dulje od 15 dana, u tom slučaju vraćamo, alo ako je manje od 15 onda sav taj iznos oataje nama. Čekaj, reko...i 10 minuta natezanje samo takvo...iza mene red do boli se stvoril...
Velim ja njoj di to piše? Imam ugovor isprintan i plaćen i nigdi ni slova. Veli ona meni: to je tako u Goldcar pravilima navedeno.
Čekaj malo...Goldcar? Veli ona "pa da...to je ista stvar...Interrent i GC."
Od ludila sam se preznojil u sekundi,doslovno.
Kćer stoji pored mene,s luša i gleda mene kak gubim kontrolu i ludim na najjače...
I vis a vis nje, reko ok...uzmem policu od 175€...nemam kaj...već plaćeno 600tinjak kn i imamo smještaj po celom otoku...svaki dan drugo mjesto...sve poplaćano već...i kaj mogu? Sjest i plakat. A već 18h.

I...hehe...naravno da ima još!
Da ona meni račun i piše: 302,03€!
Ono...WWTTFF?
Je...to je depozit za gorivo od 127,03€. Da se naplate ako ne vratim pun tank. Ej...127,03€??

I to nije ni blizu sve kaj nam se izdogađalo dok nismo došli u stan, ali sam naobu i nemam ni snage ni volje tipkat sad o tome...napisal budem sa laptopa ovih dana.

Ugl...reko sam.kćeri da ko da smo tu došli po nekoj žestokoj kazni. A ona samo vrti glavom i ne vjeruje kaj nam se događa još od rent a cara...
Ma ono...najkraći opis: došlo mi je trenutno da se okrenemo i odemo doma, majke mi.

Iskreno, ne znam ni dal budem mogo spavat uopće od svega toga...pogotovo kaj sam im auto platil extra preko 1300kn. Za sad.
Fino su mi izbili iz plana jedan city break od 4 dana. A možda i nešto više.

Jel ima itko ikakva iskustva sa ovom pričom oko rent a cara? Pa ne mogu samo otklimat glavom i reć da je to ok.
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

30 Nov 2019, 23:57

A kaj da ti velim. Rekli smo ti - bjezi dalje od Goldcara. Lopine na kvadrat.

Ja sam uzeo preko Budgeta, 3 dana je bilo 45 eur. I to je to. Cak nisu uzeli ni depozit na kartici. Rekla zena na pultu - ionako imamo vas broj kartice.
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

01 Dec 2019, 09:04

Pa zato i nisam htio GC. Nisam znal da je Interrent ista firma.
Ovo kaj oni rade je strava i van svake pameti. Kad budem vraćal auto, tražit ću da pozovu managera ili voditelja i da vidim to njihovo prqvilo o nevraćanju depozita, pošto mi žena na pultu nije znala ili mogla pokazat.
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

01 Dec 2019, 09:45

Jel netko od vas iskusnijih misli da mogu nešto izvuć iz svega ovoga?
Nigdje nisam dobio crno na bijelo da to pravilo imaju. A tražio sam ih. I opet budem na povratku.

I obavezno budem prijavio auto europi, davidim ako kaj oni budu možda...
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

04 Dec 2019, 14:52

Ljudi, jako mi je važno ako mi netko čim hitnije može odgovorit...
Zovem Booking.com i traže me da unesem conf. number followed by nešto :/
Kaj to traže? Unesem CN sa ljestvama pa sa zvjezdicom...nikaj ne štima.
Nosim slušne aparatiće i ne razumijem kaj točno traže.

Poprilično mi je "hitno"

Edit:
Rješio.
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

05 Dec 2019, 18:37

Ako bude itko išao na Lanzarote, a voli mala mjestašca, mirna, usred ničega, a opet da imaju sve potrebno...Yaiza ❤️ ljubav na prvi pogled i prvi step out iz auta 👍🏽
Odmah pored Timanfaya nacionalnog parka. Topla preporuka.
A NP je ono...ja oduševljen. Djeluje onako pomalo apokaliptično hahaha ali apokaliptično predivno. Paradoks 😀
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

05 Dec 2019, 18:55

Ako netko voli avione izbliza, te osjetit miris kerozina, na Lanzarotima se moze priblizit pisti na cca 50 m.
Parkira se na plazi u mjestu Matagorda i prosece uz obalu 10-tak minuta.
Slika govori vise od rijeci. Slikano s mobitelom, bez zooma.

Image
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

05 Dec 2019, 18:57

Inace je u nacionalnom parku Timanfaya i restoran u kojem se pece piletina na vrucem zraku koji izlazi iz vulkana.
Evo kako izgleda vulkanski rostilj.
Piletina je odlicna, za prste polizat.

Image
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

05 Dec 2019, 21:12

Ponavljaš sliku od nekoliko postova iznad 😂
Da, show kakva toplina ide iz toga. Stave sijeno na vile iznad rupe i zapali se za nekoliko sekundi 🙂
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

06 Dec 2019, 18:19

Arrecife...5 popodne više nego pola mrtav grad.
Mislim da je preko 70% barova i dućana zatvoreno.
Glavni grad. Tražimo restač za pojest nekaj hahaha
Show! :D
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

06 Dec 2019, 21:20

U Spanjolskoj restorani uglavnom ne rade od cca 4 popodne do 8-9 navecer.
Kakao Arrecife nije turisticki grad, vjerojatno je tako i tamo.
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

07 Dec 2019, 17:53

Ma znam to :) prošo sam poprilično Španjolske do sada :) ostao i jug i sjever za neka druga vremena :)
I da...je glavni grad, ali definitivno nije turistički i to je vidljivo na svakom koraku...ima masa ljudi u šetnji koji su zbunjeni i nije im jasno da je sve pozatvarano i danas (subota) iza 14h.
Definitivno najlošija točka cijelog putovanja. U stvari - najdosadnija :)
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
thinkpink41
Posts: 132
Joined: 22 Feb 2017, 13:48

26 Dec 2019, 20:18

chillout23 wrote:
30 Nov 2019, 23:41
Moram s vama podjelit kaj mi se dogodilo pri samom slijetanju na Lanzarote...tj., na rent a car pultu.
Rental sam auto prek auto europe rent a cara i uzel prek njih dodatno osiguranje, za 7 punih dana. Sve to sam skupa platil oko 600kn. Full to full polica i mir. Uzet auto od Interrenta.
ne znam kako je na kraju završilo, ali u onom trenutku kada sam sletjela na Gran Canariu prvo što sam vidjela bio je red ispred golden cara i lik koji im je skoro okrenuo pult u 1h ujutro. dakle, vrištao je .

mi uzeli auto reisen, 140 eura 10 dana, full kasko i dječja sjedalica, novi golf 50 000 km. skoro nisam vjerovala, daju pun tank, vratiš pun tank i to je to.
thinkpink41
Posts: 132
Joined: 22 Feb 2017, 13:48

26 Dec 2019, 20:21

vratili se sa gc prije dva tjedna, pa ono dojmovi ukratko. meni je def klima broj 1 radi čega bih se vratila, jednostavno mi odgovara i mogla bih živjeti u toj klimi zauvijek.
masovni turizam mi je koma, ali mi smo srećom stvarno bili daleko od toga, ali dovoljno blizu da se svaki dan zaletimo na plažu ili na sjever otoka. sve u svemu lijep odmor smo imali.
palmitos park mi je bio uistinu predivan i poseban. sin od 7 god naprosto oduševljen, a stvarno ni mi nismo ostali ravnodušni.
cijene po restoranima kao kod nas /udebljala sam se opet/.
dućani jeftiniji nego kod nas.
benzina 0,99 eur/litra ista cijena i za dizel.
Post Reply