Egipat, Jordan, Izrael

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

24 Oct 2019, 20:56

Gdje točno spavaš? Baš u nekom kampu?
To otprilike funkcionira ovako: na ulazu u Wadi Rum ( kao neka kontrolna točka ) se plaća ulaz ( gratis sa Jordan pass ), tu je i veliki parking, taxiji/busevi voze ekipu do tuda.
Od tuda već dolaze razne agencije po ljude ili možeš dalje svojim autom ( mi smo tako ) do obližnjeg ( jedinog ) sela. Tamo se javiš svojoj agenciji i dalje s njima krećeš prema pustinji.
U samoj pustinji, u vožnji, vidi se veliki broj kampova (skupljih, luksuznih, jeftinijih). Nakon nekog vremena sve ti izgleda isto, ja bih se sigurno izgubio. Svi oni naravno plaćaju naknadu za kampove i održavaju to područje.
Vjerujem, siguran sam, da se oni međusobno znaju i da neće biti problema oko prijevoza...makar nisu oni najtočniji, dosta je improvizacije ali sve ok funkcionira.


User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

24 Oct 2019, 23:36

marko_31 wrote:
24 Oct 2019, 13:53
Super :top: ...nama je vodič bio Rasheed ( Rašid, valjda se tako piše ), mislim da je imao max 18 godina, ali već godinama vozi auto i ture po pustinji...rekao je da u stvari nema vozačku, ali da policija ne dolazi u pustinju :rofl: :rofl:

Nisam samo skužio jesi uzeo cjelodnevnu turu ili i noćenje...ako si uzeo i noćenje mali savjet, naime u šatorima su teške deke, iznimno su tople unatoč tome što padne temperatura po noći ( u šatorima gdje se spava nema grijanja, samo u šatoru gdje se jede ) tako da to nije problem, ali meni je bilo hladno za glavu, pa eto, možda uzeti neku kapu ili nešto slično.
Sad sam se sjetio kako to da smo koristili istu agenciju, pa ja sam ti je preporučio. :D Drago mi je da si bio zadovoljan.
Što se spavanja tiče unesite cipele u šator jer ih lisice kradu :rofl: a večera je vrhunska :klopa:


Imam pitanje za rutu po Egiptu, ako netko ima preporuke slušamo Niko i ja. :) Uskoro krećemo i malo kasnimo sa pripremama.

1.dan 11.11.: dolazak u Kairo u 13:50, dok dođemo do grada i smjetimo se neće ostati puno vremena. Noćenje Kairo. OPCIJA je i odmah sa aerodroma ići u Gizu pa noćiti u blizini piramida, ne znam još što je bolje. :misli:
2.dan 12.11.: obilazak Kaira, Koptski i Islamski dio, vjerovatno i Egipatski muzej. Navečer se prebaciti u Gizu pa noćiti tamo (ako ne odemo dan prije), navečer gledati light show po piramidama sa krova hotela.
3.dan 13.11.: Giza. Piramide. Navečer odlazak natrag u Kairo. Noćenje Kairo.
4.dan 14.11.: Odlazak južno od grada, Memphis i Djoser. OPCIJA odlazak u Aleksandriju. Jel bio netko? Vrijedi li uopće ići tamo? Vlak ide 2 i pol do 3 i pol sata po smjeru a nisam siguran vrijedi li.
5.dan 15.11.: Ovaj dan ovisi o prethodnom, ako odemo u Aleksandriju onda ćemo ovaj dan u Memphis i Djoser, ako Aleksandrija otpadne onda još malo po Kairu ili Egipatski muzej ako ne stignemo prvi dan. Navečer noćni vlak u Aswan, putuje 14 sati. :rolleyes:
6.dan 16.11.: dolazak ujutro u Aswan, obilazak grada, asunska brana i Philae hram. Noćenje u Aswanu.
7.dan 17.11.: ranojutarnji odlazak u Abu Simbel, povratak popodne. Navečer se nadamo uloviti brod za Luxor za pristojne novce. Obično ruta traje 3 dana 2 noći s tim da je prvi dan obilazak Aswana (ne treba nam to ćemo sami dan prije) a zadnji dan je noćenje u Luxoru te obilazak grada (opet nam ne treba to bi isto sami). Dakle mi bismo krstarenje sa samo jednim noćenjem usput u Edfuu a ne znamo hoćemo li to uspjeti naći. Ako netko ima iskustva sa plovidbom Aswan - Luxor pliz pomagajte. :S
8.dan 18.11.: Dakle ako ovo gore uspijemo dogovoriti ovaj dan je plovidba plus noćenje Edfu.
9.dan 19.11.: Dolazak u Luxor. Noćenje u Luxoru.
10.dan 20.11.: Obilazak Luxora.
11.dan 21.11.: Obilazak Luxora...planiramo dva dana. Da li je dovoljno?
12.dan 22.11.: neki jutarnji bus za Hurghadu.
13.dan 23.11.: Odlazak letom iz Hurghade u 17:40.

Eto par pitanja se samo nameće.
  • Vrijedi li uopće ići na noćenje u Gizi zbog light show-a?
  • Aleksandrija da ili ne?
  • Plovidba Nilom Aswan-Luxor ili ići vlakom/busom pa vidjeti nešto usput?
  • Jel išao netko dublje u pustinju, prije svega White Desert? Vrijedi li to i koliko vremena treba odvojiti?
  • I općenito jesmo li nešto bitno preskočili ili pretrpali?
Eto ako je netko bio u Egiptu i obišao nešto od ovoga slušamo preporuke i prijedloge rute. Znam da je Aaston bio prije dosta godina, možda se javi sa kojom pametnom, p.s. čitao sam putopis. :top:
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

25 Oct 2019, 09:05

Gile wrote:
24 Oct 2019, 23:36
Sad sam se sjetio kako to da smo koristili istu agenciju, pa ja sam ti je preporučio. :D Drago mi je da si bio zadovoljan.
Što se spavanja tiče unesite cipele u šator jer ih lisice kradu :rofl: a večera je vrhunska :klopa:
:rofl: :top: Je odlično je bilo, zato i dalje širim preporuke :top:
User avatar
Maky
Posts: 330
Joined: 12 Feb 2017, 21:26
Been thanked: 3 times

25 Oct 2019, 16:35

@Marko, Gile

Kako je što se tiče klope?
Da li jesti samo kuhano, pečeno?
Što je sa voćem, salatama? Općenito sa hranom koja je oprana vodom. Da ne bi bilo ...
Ne znam situaciju u Jordanu, po tom pitanju. Thx obojici.

Mislim da ćemo ubaciti odlazak na Dead sea i Wadi Al Mujib, ako to bude izvedivo u jednom danu. Za vrijeme dok smo u Petri (Wadi Musa)

Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

25 Oct 2019, 19:06

Maky wrote:
25 Oct 2019, 16:35
@Marko, Gile

Kako je što se tiče klope?
Da li jesti samo kuhano, pečeno?
Što je sa voćem, salatama? Općenito sa hranom koja je oprana vodom. Da ne bi bilo ...
Ne znam situaciju u Jordanu, po tom pitanju. Thx obojici.

Mislim da ćemo ubaciti odlazak na Dead sea i Wadi Al Mujib, ako to bude izvedivo u jednom danu. Za vrijeme dok smo u Petri (Wadi Musa)
Ja sam istrazival malo Wadi Mujib, preporuca se prvo na dead sea jer u wadi mujib se izgrebes i nije ugodno sa svjezom ogrebotinom u dead sea ici 😃
Wadi Mujib pise da su neke staze zatvorene zimi i da su ove otvorene “suhe” staze ako sam ja shvatil znaci nema prolaska kroz vodu... al nisam siguran u to. Evo link, skrolas skroz dole

https://www.welcometojordan.info/wadi-mujib
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

26 Oct 2019, 09:23

Maky wrote:
25 Oct 2019, 16:35
@Marko, Gile

Kako je što se tiče klope?
Da li jesti samo kuhano, pečeno?
Što je sa voćem, salatama? Općenito sa hranom koja je oprana vodom. Da ne bi bilo ...
Ne znam situaciju u Jordanu, po tom pitanju. Thx obojici.

Mislim da ćemo ubaciti odlazak na Dead sea i Wadi Al Mujib, ako to bude izvedivo u jednom danu. Za vrijeme dok smo u Petri (Wadi Musa)
Što se tiče vode odnosno svježih salata i voća općenito pravilo je izbjegavati to u zemljama trećeg svijeta i ne samo njega. Ja sam pio isključivo vodu u boci, salate i voće moguće da sam pojeo tu i tamo ni ne sjećam se. Da li će te nešto uloviti ovisi od trenutka i tvog organizma, ako si osjetljiv izbjegavaj jesti svježe i ponesi aktivni ugljen i biće ok. :)

U Wadi Al Mujib nismo išli tako da ne znam. Na Dead Sea smo išli sa izraelske strane i tu stoji ovo što Niko kaže, ne idi tamo sa posjekotinama, nemoj se čak ni brijati dva dana prije ulaska u vodu. Al super je osjećaj :top: nemoj to propustiti.
User avatar
Maky
Posts: 330
Joined: 12 Feb 2017, 21:26
Been thanked: 3 times

26 Oct 2019, 10:02

Hvala Marko, Niko, Gile
Znam za vodu, ali sam se nadao da je u Jordanu možda nešto bolje po tom pitanju.
Prvotni plan je bio ići preko Eilata, ali smo od toga odustali, tako da idemo direktno za Aqabu i imamo na raspolaganju 7 dana.
Ako vam padne na pamet još nešto zanimljivo, slobodno "pucajte"
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

26 Oct 2019, 11:27

Najbolje je izbjegavati piti gradsku vodu svugdje pa si sigurniji.
7 dana ti je dosta za osnovno, obavezno Wadi Rum što je meni highlight Jordana, pa Petra i Amman, tim redosljedom. Prespavaj u Wadi Rumu ako možeš, vrijedi. :)
User avatar
Maky
Posts: 330
Joined: 12 Feb 2017, 21:26
Been thanked: 3 times

26 Oct 2019, 20:13

Thx Gile
Imam 2 noćenja u Wadi Rumu
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

28 Oct 2019, 16:04

Apliciram za vizu za Egipat. Promjenil sam adresu nedavno i u putovnici je naravno stara adresa. Koju adresu da upisem? Ovu koja je na putovnici? Ili nova koja je na osobnoj(znam ne trebam osobnu al da ne bude problema jer u mupu sam na toj novoj adresi).
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

29 Oct 2019, 12:55

Maky wrote:
25 Oct 2019, 16:35
@Marko, Gile

Kako je što se tiče klope?
Da li jesti samo kuhano, pečeno?
Što je sa voćem, salatama? Općenito sa hranom koja je oprana vodom. Da ne bi bilo ...
Ne znam situaciju u Jordanu, po tom pitanju. Thx obojici.

Mislim da ćemo ubaciti odlazak na Dead sea
Osim pečenog i kuhanog, zaboravio si na slatko :rofl: - to se najviše tamo jelo...
Šalim se ali sad kad se sjetim mislim da nikakve salate nisam jeo, tamo uz glavna jela, tj prije njih ( a i uz njih ) sa raznim vrstama kruha idu namazi, humusi i slično.
Vodu samo flaširanu, čak iz nekakvog opreza i zube sam prao flaširanom vodom...

Uzmite dosta vode kada idete u Petru, ima i tamo za kupiti, naravno dosta skuplje.

Što se kupanja tiče, ne znam jeste se već informirali o tome, ali po meni postoje tri opcije ( 2 legalne i jedna baš i ne ).
Dakle, svi hoteli imaju svoje plaže ( doslovno ograđen dio , veličine 50mx50m, negdje manje negdje više ) i na svakoj plaži stoji čuvar ( opet doslovno stoji metar od mora ). Gosti hoteli se tu mogu kupati i oni koji plate dnevnu kartu za ulaz.
Ostali, treća opcija, mogu probati na divljaka ( znam par primjera, naši ljudi naravno, nađu negdje mjesto ) ali problem je što tamo onda nemaš tuš, koji je jako potreban ako imalo jače puše i ako ti kapljice uđu u oči. Ako vam to bude opcija, ponesite puno vode za svaki slučaj da se odmah isperete.
Najgore je ako imalo jače puše, hoteli objese crvenu zastavu, redar stoji uz more i zabranjuje ulaz ( minimalni su valovi i nama smiješni, ali tamo je tako jer ima dosta utapanja i ništa ne riskiraju ). bilo je ljudi koji su na jedan dan došli na mrtvo more i nisu se mogli okupati. Mi smo bili 2 dana, prvi dan se kupali, a drugi dan nismo smjeli.
User avatar
Maky
Posts: 330
Joined: 12 Feb 2017, 21:26
Been thanked: 3 times

30 Oct 2019, 21:31

Thx na savjetima
Nisam zaboravio, vjera mi brani slatko
Pretpostavljam da na aerodromu imaju mjenjačnicu i bankomate koji rade navečer.
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

31 Oct 2019, 09:54

Da, u Ammanu na aerodromu ima i bankomata i mjenjačnica, ali (ne moram to sigurno ni naglašavati ) zbog nepovoljnijeg tečaja tamo promijeni samo minimalan iznos.
User avatar
Maky
Posts: 330
Joined: 12 Feb 2017, 21:26
Been thanked: 3 times

31 Oct 2019, 16:16

Samo što dolazimo u Aqabu, a ne Amman
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

31 Oct 2019, 18:30

Malo sam proguglao i koliko vidim ima mjenjačnica na aerodromu u Aqabi.
Ne znam gdje idete sa aerodroma, u Aqabu iii negdje drugo, ali par likova sugerira ako se npr ide taxijem sa aerodroma da se u gradu stane i promijeni novce i plati taxi ( dakle ne mijenjati na aerodromu i ne plaćati taksistima u eurima).
Inače, malo sam pretražio hotele po Aqabi ( siječanj 2020 ) i iznenađujuće su skupi...
User avatar
Maky
Posts: 330
Joined: 12 Feb 2017, 21:26
Been thanked: 3 times

01 Nov 2019, 07:18

Hvala Marko
Ostajemo prvu noć u Aqabi, a onda idemo u Wadi rum.

Jutros me dočekao mail od Mohammada i malo me zbunjuje slijedeće, u vezi Jordan passa:

If you enter Jordan via Aqaba airport or the Wadi Araba border, this pass most likely is not useful for you. 

Zamolio sam ga da mi pojasni, a možda netko od vas zna o čemu se radi.
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

01 Nov 2019, 10:24

Mozda jer sa Jordan pass je ukljucena viza a tebi ako ulazis i izlazis kroz Aqaba ne placas vizu. To mi prvo pada na pamet
User avatar
Maky
Posts: 330
Joined: 12 Feb 2017, 21:26
Been thanked: 3 times

01 Nov 2019, 13:44

Thx Niko. Čekam odgovor od Mohammada.
User avatar
Maky
Posts: 330
Joined: 12 Feb 2017, 21:26
Been thanked: 3 times

02 Nov 2019, 13:02

Niko wrote:Mozda jer sa Jordan pass je ukljucena viza a tebi ako ulazis i izlazis kroz Aqaba ne placas vizu. To mi prvo pada na pamet
Bio si u pravu. Ako se ulazi u zemlju preko ZL Aqaba viza je free.

"The reason why the Jordan Pass is not interesting when entering into Jordan via Aqaba airport directly (so, no stop at Amman airport first), is because your visa will be for free at Aqaba airport. "
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

04 Nov 2019, 12:25

Jordan pass je 70 jod ( sa jednim ulazom u Petru )

A ulaz u Petru bez Jordan pass je:
1. Fees for the accommodated visitor: Visitor who stays at least one night in Jordan.
Entrance Ticket Price
One Day 50 (J.D)
Two Days 55 (J.D)
Three days 60 (J.D)

Fees for the accommodated visitor who visits Petra in the first day of his /her arrival from the border
Entrance Ticket: 90 JD - 40 JD = 50 JD
* For the accommodated visitors who visit Petra in the first day of their arrival from the borders they will pay the border ticket fees(90JD) and return in the next day to get a refund of 40 JD

2. Fees for non-accommodated visitor:
Entrance Ticket: (90 JD)

Tako da iako ulaziš/izlaziš u Aqabi, provjeri što je još od zanimljivosti/muzeja uključeno u Jordan pass, jer se on praktički isplati samo radi posjete Petri ...
User avatar
Maky
Posts: 330
Joined: 12 Feb 2017, 21:26
Been thanked: 3 times

06 Nov 2019, 18:43

Hvala Marko
Još nisam odlučio za Jordan pass
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

19 Nov 2019, 18:36

Evo kratki izvještaj iz Egipta možda će nekome trebati. :) Stigli u prošli ponedjeljak 11.11. i odmah sa aerodroma išli u Gizu (smještaj nas počastio free transferom). Hotel je dobar a pogled sa krova odličan, prvi red do zida od kompleksa piramida ničim neometan. :cerek:

Odmah prvu večer dogovorili privatnog vozača za Saqqaru, Darshur i Memphis (isti onaj koji nas je vozio sa aerodroma) za 40$. Izlet je bio odličan, posjetili Crvenu, Savijenu, Stepenastu i Titi piramide, osim toga i Memphis odnosno muzej u kojem čuvaju kip Ramsesa II. Vozač je također bio odličan, nije gnjavio ni za što niti pokušavao uvaliti bili što, nije nas ni požurivao niti u jednom trenutku, za kraj nas je kao bonus odveo i u trgovinu sa normalnim cijenama piva. Zapamtite Drinkies se zove, trebat će vam. :D Ima ih Kairu nekoliko, u Aswanu ih nema, u Luxoru su dva. Na izlet smo krenuli u 8, vratili se oko 13:30.

Minus za Gizu kao grad, tamo oko piramida se fakat nema šta za raditi. Jedino što smo mogli je izvaliti se na krov hotela i gledati u piramide. Dobro je ali i to s vremenom dosadi. Light show smo odgledali 4 puta, znam ga već napamet i to na više jezika. :rofl:
Ušao sam u Crvenu, Savijenu i Titi piramidu (sve 3 gratis tj uključeno u cijenu karte za lokaciju). Najbolja ali i najzahtjevnija je Savijena piramida, još uvijek me bole noge od prolaza. :D Nikako ne idite ako ste imalo klaustrofobični, na nekim mjestima se doslovno četveronoške prolazi. Sutradan obišli piramide u Gizi, super je lokacija ali već smo pomalo bili zasićeni piramidama. Inače prodavači malo gnjave ali nije neizdrživo, ako ste odlučni brzo vas puste na miru. Ono što me iznenadilo je mali broj ljudi, znam da je veliki prostor i da se izgube ali fakat sam očekivao više.

Nakon Gize se prebacili u Kairo. Skočili u islamski dio i do onog bazara...ako se to tako može zvati, bolje reći cijeli grad je bazar. Dan kasnije išli u egipatski muzej i koptski dio.
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

19 Nov 2019, 18:42

Da nastavim, stigli u petak kasno u Aswan, vlak je naravno kasnio nekih sat i pol, 15 i pol sati vožnje bilo je ubitačno. :gaah:

Odmah sutradan dogovorili izlet na asuansku branu, Philae i nedovršeni obelisk. Dogovorili sve u hotelu, ovaj naš imao je fiksne ali pristojne cijene, gledali smo u dalje ali drugi traže samo više i za doći do bolje cijene treba se jako cijenkati a to zna biti tlaka. :rolleyes: Privatnog vozača za izlet platili 375 LE. Izlet je bio okej, to je neki klasični tour koji se treba odraditi kada se dođe u Aswan. Ali najbolje je uslijedilo poslije, išli smo na plovidbu felucom, odlično je bilo, dva sata plovidbe po Nilu u sumrak, opušteno bez žurbe sa napušenim vozačem. :frajer: Lik je odličan, stalno spominje Boba Marleya i pokušava nam prodati hašiš. :rofl: To smo platili 200 LE, nas dvojica sami sa njim.

Navečer dogovorili izlet u Abu Simbel, također preko hotela, 350 LE po osobi plus ulaznice tamo.

Što se ulaznica tiče ovdje je sve poskupilo za najmanje 20-30% od cijena koje smo našli bilo gdje na internetu. Čini se da je poskupljenje friško jer su uglavnom cijene na pločama ispravljene ručno. Na samim ulaznicama uglavnom pišu točne, nove cijene.

Okej evo friških cijena:
Piramide u Gizi 200 (samo area)
Nilometar 40
Asunaska brana 100 (ovo je najveće poskupljenje jer posvuda po netu piše 30 uključujući i LP vodič)
Philae 180 LE
Unfinished obelix 80 LE

Drugih se ne mogu sjetiti ali nije ni bitno, ionako će i to brzo promijeniti.

P.S. Slike imate na mom Facebook page-u https://facebook.com/Tripologia/ da sad ne lijepim ponovo i ovdje.

P.P.S. 1$ = 16 LE, 1€ = 17,5 LE
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

19 Nov 2019, 18:45

Sutradan išli u Abu Simbel, ranojutarnja tura u 4, vratili se u 13 i nešto. Ulaznica je poskupila u skladu sa onim što sam ranije naveo, sada je 240 + 15 LE. Abu Simbel je prelijep, :cerek: jedan od highlighta cijelog Egipta, ne propustite ako se nađete ovdje. Je tlaka jer ima puno da se vozi i treba ustati ultra rano ali isplati se. :top: Turu uzeli preko hotela za 350 LE po osobi.

Navečer se našli sa tipom za krstarenje brodom do Luxora, dogovorili sve unaprijed, našao njegov kontakt na netu ako nekome treba neka mi se javi. Plaćamo 55$ po osobi i noćenju, ukupno za 2 dana 220$ za dvoje. Možda je moglo i malo jeftinije ali je opet više nego duplo jeftinije nego da bukirate online unaprijed. Više o tome u narednom postu.
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

19 Nov 2019, 18:51

Pozdrav iz Luxora. :) Uplovili prije nekih sat vremena, problem je što stajalište našeg broda nije niti blizu grada, tu je u nekom resortu 8 km od grada a ovdje jednostavno nema se što za raditi. :rolleyes: Okej nema veze, pijemo pivo i čekamo večeru a poslije trbušni ples. Ujutro izlazimo sa broda i selimo u hotel u gradu, sutra ćemo obići istočnu obalu solo pješke, za prekosutra uzimamo turu na zapadnu obalu, to se ne može pješke. Naš hotel nudi turu za 75 LE po osobi, ovaj agent što nam je prodao brod nudi isto za 250 LE. To je općenito pravilo u Egiptu, cijene se jako razlikuju i za dobar deal se morate cjenkati jako. Jedino oko ulaznica nema cjenkanja a kako sam već spomenuo poskupile su jako u odnosu na bilo koje informacije koje možete naći na netu. :gaah: Npr. Edfu hram u kojem sam bio jutros po netu se spominje cijena 100 LE, platio sam 180 LE.

E sad o krstarenju. Sve u svemu bilo je dobro, nisam statičan tip i uvijek sam izbjegavao krstarenja jer mi je to prespor tempo :p ipak ovdje nam je malo odmora dobro došlo. Brod je iznad očekivanja, lijepo izgleda i sve je vrlo čisto za egipatske uvjete, hrana je odlična, švedski stol i uzimaš sam što i koliko hoćeš a ima svega. Za sada još nemamo stomačnih problema, nadam se da će tako i ostati. Check-in na brod smo obavili jučer u 10:30, krenuli u plovidbu u 15:00, prvo stajanje Kom Ombo hram oko 17:30, dalje krenuli u 19:00. U cca ponoć stigli u Edfu gdje je bilo noćenje. Jutros rano u 6 izlet u Edfu temple, isplovljavanje u 9:00. I evo negdje u 17:30 stigli u Luxor. Na putu prema Luxoru doći će vam trgovci malim brodicama, ovi su nas pratili više od sat vremena i prodali su svašta, čak sam i ja kupio ručnik. :rofl: Cijene su fakat bagatela. Uglavnom sa čamaca bacaju robu gore na palubu, onda se dovikujete sa njima oko cijene, na kraju novac ubacite u vrećice sa viškom robe i bacite im nazad. Presmiješni su!

P.S. slike i video svega imate na mom Facebook page-u.
Post Reply