Bratislava i Slovačka

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
sandra555
Posts: 682
Joined: 25 Feb 2018, 17:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times

20 Mar 2018, 20:31

Ne pronalazim temu Bratislava, pa ako mi je promakla molim uvaženog moda da preseli pitanje :)
Išla bi u Bratislavu jedan dan na izlet sa busom iz Beča.
Budući da je na jedan dan i da busevi idu svakih sat vremena zanima me koliko vremena da planiram za provesti u Bratislavi?
Treba li mi full cijeli dan od što ranije ujutro do kasno navečer ili je dovoljno npr. od 11-18 sati?

Pitam zato da znam za kada uzeti kerte za bus. I da li da odmah kupim povratne karte ili ne treba.

I drugo i važnije pitanje, što u tom vremenu vidjeti u Bratislavi?
Planiramo ručati u nekoj pivnici za ne preskupu lovu, pa ako može preporuka gdje jesti i što pojesti.


User avatar
Tyrion Lannister
Posts: 892
Joined: 22 Feb 2017, 09:15

20 Mar 2018, 20:43

Imaš dovoljno vremena za obići grad i otići na ručak i popiti kavu.
Osobno bi došao u 9 u grad i bio do 21:00.
Ja ti sanjam let, bijelo jedro nasred mora, mene zove nova zora.
Ja sam samo Vagabundo.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

21 Mar 2018, 06:38

Nemamo temu o Bratislavi, ali dodao sam i Slovačku u naslov.
Nažalost ne mogu ti pomoć, jer nisam još bio.
Ali generalno bih rekao da je 7-8 sati dosta vremena za obići one najvažnije znamenitosti (ionako više niti ne možeš biti na nogama). Pa nije Bratislava NYC. :zubo:
Kad imam tako limitirano vrijeme, obično odem na neku free-walking tour, to je dobro utrošen novac i vrijeme jer dobiješ info o najznačajnijim znamenitostima, a i orjentaciju o gradu.
User avatar
Tyrion Lannister
Posts: 892
Joined: 22 Feb 2017, 09:15

21 Mar 2018, 09:23

dosta ti ovisi kojw doba godine jer sad baš i nije neko vrijeme.
Oko Uskrsa bi moglo biti zanimljivo i što kasnije prema ljetu.
Ja ti sanjam let, bijelo jedro nasred mora, mene zove nova zora.
Ja sam samo Vagabundo.
User avatar
Prolaznica
Posts: 840
Joined: 22 Feb 2017, 09:53
Has thanked: 6 times

21 Mar 2018, 12:11

Evo ja sam bila pred par tjedana i potvrđujem da je dovoljan 1 dan. Meni je bio jako od pomoći vodič koji sam našla na stranicama Putoholičara.
Fora je Bratislavski grad, stari grad i njegovi trgovi te Mihaelov toranj, NLO most. Super su naravno kipovi po centru,(Napoleonov vojnik, Čumil, Lijepi Naci, Paparazzi). Na NLO nismo išli jer je dosta skupo ići gore (nekih 6-7 eur)
Obišli smo i na Slavin, tamo je ratni memorijal, mislim da je to najveći europski. Mi smo ga obišli jer se s njega pruža super pogled na grad, posebice noću.
Otišli smo i na brdo Kamzik, gdje je TV toranj sa restoranom i kafićem odakle je super pogled.
Preporučujem obići i Devin, gdje su ostaci dvorca na klifu (ulaznica se plaća, ali neku simboliku od 2-3 eur), super je pogled na Dunav i Moravu koja se tu ulijeva u njega.
Blizu je i jako dobar restoran sa domaćom spizom gdje smo ful povoljno jeli, zove se U Srnčika.
collect moments, not things
User avatar
sandra555
Posts: 682
Joined: 25 Feb 2018, 17:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times

21 Mar 2018, 20:54

Hvala svima! Idem u Beč onaj tjedan poslije Uskrsa pa ću jedan dan iskoristiti za Bratislavu. Prognoza je za sada loša, ali nadam se da se to u slijedećih 10 dana bude promijenilo.

Još pitanje. Doći ću Busom iz Beča na onaj most u gradu i mislila sam onda prvo otići do dvorca. To se ide pješke gore? S koje strane se penje, odnsono kad se iskrcam iz busa ima li neki putokaz i na koju stranu krenuti za najlakše doći gore?

I kako ste iz grada išli u Devin i na Kamzik? Ne zna može li se barem jedno od toga izvesti u jednom danu sa razgledom grada?
User avatar
Prolaznica
Posts: 840
Joined: 22 Feb 2017, 09:53
Has thanked: 6 times

22 Mar 2018, 10:43

Bratislavski hrad ti je odmah iznad Dunava.
Mi smo bili s autom, tako da nam nije bio problem otići i na ove malo udaljenije lokacije.

Evo našla sam ti uputstva za Devin.

A za Kamzik sam našla samo ovo
collect moments, not things
Post Reply