Rusija

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...

Moderators: Nukac, miky0

nvnk

Re: Rusija

Post by nvnk » 24 Jul 2018, 14:46

Bit će! :top:

Upravo očekujem od SLO osobne bankarice izvod s kartice, u međuvremenu sam prije par dana u ZABA-i podnio prigovor na troškove na njihovom Masteru na koje me je upozorila njihova služba za spriječavanje prijevara (da, imao sam napad na MasterCard iz Amerike, dok sam bio u Rusiji :rolleyes:)...

Uglavnom, kad te 34 dana nema doma, problemi se nagomilaju, pa treba neko vrijeme da se dođe k sebi. :D

nvnk

Post by nvnk » 26 Jul 2018, 10:04

nvnk wrote:
18 Jul 2018, 14:01
Ovo još nije službeno, ali obično, što Putin kaže, to i bude:

https://www.independent.co.uk/travel/ne ... 49181.html

Dakle, tko ima Fan Id, moći će do kraja godine u Rusiju bez vize. :top:

EDIT: Treba naglasiti da pri tome ne vjerujem u dvije stvari koje Independent navodi. Skoro sam siguran da se Fan Id neće moći naknadno podići na tuđe karte za tekme SP. To se je moglo prije i za vrijeme SP, ali bi bilo glupo kad bi se to omogućavalo i naknadno. Također ne vjerujem da će imaoci Fan Id-a moći bezvizno sa sobom povesti i prijatelje i rođake.

Ali već i samo omogućavanje bezviznog ulaska za trenutačne imaoce Fan Id-a bi bilo sjajno. :)

https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g ... d_Cup.html

Dakle, stvar je u postupku u Dumi (ruskom parlamentu), jučer je usvojeno u donjem domu, pitanje je dana kada će biti usvojeno i u potpunosti. (Predviđa se, do kraja tjedna.)

Mislim da nas ima cca troje s ovog pdf-a koji imamo Fun Id? :)

nvnk

Post by nvnk » 05 Aug 2018, 13:29

Prekjučer je Putin potpisao i stvar vrijedi.

Uzgred, nagodinu će se, tamo negdje u drugoj polovici lipnja, u Bjelorusiji održat čudna sportska manifestacija pod imenom Druge europske sportske (olimpijske?) igre. (Prve su bile u Azerbejdžanu.)

Imat će na neki način reguliran bezvizni režim za gledaoce (imaoce ulaznica?), a bitno je reći da će taj (bezvizni) režim vrijedit i za - Rusiju. (Lukašenko je to tražio i dobio u zamjenu za bjelorusko priznavanje Fan Id-a ove godine za vrijeme SP.)

Lolita

Post by Lolita » 07 Aug 2018, 08:57

^Korisna info. :)

Fan ID imam ali u Rusiju ove godine ne stignem. :D

Nego, di nam je kratki izvještaj iz iste, ha? :E

nvnk

Post by nvnk » 07 Aug 2018, 10:38

nvnk wrote:
22 May 2018, 09:12
Evo, izgleda da bu se opak manje-više OK riješilo (iako, Rusija je to, tko zna kaj me još tu čeka...).
Evo, samo da zaključim taj slučaj da se sve uistinu i jest OK riješilo, već sam dobio i refundaciju. :)
nvnk wrote:
26 May 2018, 12:41
Pet (5) dana nakon što mi je Booking otkazao rezervaciju na njihov zahtijev, iz istog mi se hotela javljaju i traža da potvrdim da ću im doći. :facepalm:

Veselje je u i oko Rusije već počelo, jedva čekam nastavak. :rolleyes:

Očekujem barem 3 prenaplate i najmanje 2 naplate davno otkazanih rezervacija te nakon toga višemjesečnu borbu za refundaciju. :mad:
No, dobro, nije bilo tak strašno, ali jesam morao biti "budan" i oprezan. Detaljnije na odgovarajućoj temi.

Nakon toga ću, na zahtijev svoje vjerne publike, preći i na ne-tehničke dijelove izvješća. ;)

Lolita

Post by Lolita » 08 Aug 2018, 06:32

:D

nvnk

Post by nvnk » 08 Aug 2018, 15:51

Nestvarna, hipnotička ljepota crkve pokrova na Nerli, kod Bogoljubova (blizu Vladimira).

Image

Image

Image

Image

Image

Crkvu je 1165 izgradio knez Andrej Bogoljubski u čast sina poginulog u borbi s (volganskim) Bugarima. Filmofilima je poznata iz fascinantne uvodne scene Tarkovskijevog filma Andrej Rubljov.

Zajedno s okolnim krajolikom, dušu dalo za "pražnjenje glave" nakon ludih i bučnih utakmica i opijanja po nižnjenovgorodskim klubovima i ulicama.

Jednostavno se prošećeš preko polja i namjestiš se negdje s dobrim pogledom na nju. Možda sjedneš na klupu pored nje (predzadnja fotka) ili, još bolje, zavališ se u travu na suprotnoj strani jezerceta (zadnja fotka) i uživaš ne razmišljajući ama baš ni o čemu....