Rusija

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

18 Nov 2017, 14:38

neno1966 wrote:
18 Nov 2017, 09:01
... tradicionalnu rusku hranu (od ruske hrane jedino priznajem kraljevskog raka sa Kamčatke :D ) ...
Meni je boršč zakon za mamurluk. Nije slučajno da su baš Rusi izmislili idealnu hranu za tu prigodu. :D

neno1966 wrote:
18 Nov 2017, 09:01
Boston je sea food a Torro Grill beef. Torro je lanac i ima više restorana po Moskvi.
.
.
.
http://www.torrogrill.ru/index/
Sjajna informacija ... Mislim, ovo za Torro, morska hrana me baš jako i ne zanima. :top:
neno1966 wrote:
18 Nov 2017, 09:01
Taj Torro Lesnaya radi 24 h pa se može navratiti i ujutro nakon derneka :D
Imaju samo roštilji ili se i kakav boršč nađe? :zubo:


User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

18 Nov 2017, 14:46

provinci alka wrote:
18 Nov 2017, 13:54
- invitation se može dobiti i besplatno, ako se bukiraju hoteli koji ga besplatno rade- nama je hotel napisao invitation za 10 dana iako smo kod njih bili samo 3
Za vrijeme SP, te 10 dana prije i poslije (cca od 4.6 do 25.7 ili tak nekak) se u Rusiju može i bez vize (dakle nema ni troška vize ni administrativnih zajebancija poput pozivnog pisma), ali samo ako se ima karta za makar jednu jedinu tekmu.

Doduše, najjeftinija je karta (3. kategorija, u grupi) oko 100 €, dakle neisplativo za nekog koga nogomet ama baš ni malo ne zanima.

Ali, kao što rekoh, nema većih administartivnih zajebanicija, a ako koga iole to zanima, svaka je tekma na SP spektakl (niti ne mora nužno ići navijat za Hrvatsku ako će ona igrati po kakvim zabitima - ždrijeb je, BTW, 1.12).
provinci alka wrote:
18 Nov 2017, 13:54
- rublja je jako pala i cijene su sada niže nego kod nas, i u dućanima s prehranom i u restoranima....
:top:
User avatar
neno1966
Posts: 321
Joined: 23 Feb 2017, 11:54
Has thanked: 2 times

18 Nov 2017, 15:48

nvnk wrote:
18 Nov 2017, 14:38
Meni je boršč zakon za mamurluk. Nije slučajno da su baš Rusi izmislili idealnu hranu za tu prigodu. :D
Nisu Rusi, boršč je ukrajinsko jelo a Rusi imaju šči ;)
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

18 Nov 2017, 18:33

Ha, nisam znao. Ja sam ga jeo u Bjelorusiji i Ukrajini i oduvijek sam mislio da podjednako pripada svima trima istočnoslavenskim narodima. Koliko znam, jede ga se i u Rusiji? :misli:
ivana)
Posts: 64
Joined: 25 Mar 2017, 18:36
Has thanked: 1 time

18 Nov 2017, 20:10

U rujnu sam bila tjedan dana u St. Petersburgu i moram priznat jeftinije nego kod nas, hrana u restoranima, javni prijevoz, cak i cigarete, al alkohol i kava, ovisi gdje sjednes. Vidi se na sve strane kako se spremaju za prvenstvo, najjace su mi babuske koje drze nogometnu loptu:) uglavnom sa suvenirima su vec krenuli u prodaju...ali vjerujem kad krene nogometna groznica cijene ce krenut u nebesa.....
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

18 Nov 2017, 22:12

Nazalost, vjerojatno nakon prvenstva ce cijene ostati takve.
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

19 Nov 2017, 13:04

provinci alka wrote:
18 Nov 2017, 13:54
Rusija...par mojih napomena sa fhr iz 2016.


- invitation se može dobiti i besplatno, ako se bukiraju hoteli koji ga besplatno rade- nama je hotel napisao invitation za 10 dana iako smo kod njih bili samo 3
- rublja je jako pala i cijene su sada niže nego kod nas, i u dućanima s prehranom i u restoranima....
- skoro u sve se može ući sa iksicom(čak i tuđom) i dobiti bolju cijenu, osim u hermitage u st.pet-u i to zato jer na našim iksicama nema datum do kad vrijedi; tako da svakako nabavite iksice prije puta u rusiju
u peteru jedite u stolovajama- neke njihove menze/restorani koje su na princip bifea, jeftino, friško i ukusno
- u moskvi je dosta toga zatvoreno srijedom, muzeji, crkve....
- muzej gulaga se preselio na neku novu adresu(nije više tamo kod boljšoj teatra, ja sam poljubila vrata) i nažalost nisam stigla do njega

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Može ovo malo preciznije. Kako ide ovo točno sa invitationom? Mogu ja to uzeti za npr. 8 dana pa onda nakon 4 dan otići u St.Petersburg i odatle letjeti natrag u EU a da nemam problem sa izlazom ili nečim drugim? Ako uzmem Airbnb stan kako onda ide sa invitationom? To samo hoteli rade ili? :misli: Imaš preporuku za hotel koji to radi za dž?

Pomalo se kristalizira plan putovanja. Za sada je naizglednije par dana u Moskvi + Nova godina pa par dana U St.Petersburgu, našao sam neke dobre kombinacije. :raspa:
ivana)
Posts: 64
Joined: 25 Mar 2017, 18:36
Has thanked: 1 time

20 Nov 2017, 11:35

moje iskustvo, kad sam gledala privatni smještaj (ok, bilo nas je 7 pa sam gledala veće stanove) apsolutno nitko mi to nije mogao riješiti, tako da sam od toga odustala i bacila se na hotelski smještaj. I tu sam nalazila da gratis nema (barem oni koji su nama odgovarali lokacija + financije) , već smo morali platiti, ali to je po osobi ispala bzv. cijena, pa ono nisam radila dramu oko toga.
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

20 Nov 2017, 16:07

Jel imate preporuku za neke hotele koji rade taj invitation? Koliko to košta?
ivana)
Posts: 64
Joined: 25 Mar 2017, 18:36
Has thanked: 1 time

20 Nov 2017, 18:21

https://www.booking.com/hotel/ru/octaviana.html

Ja sam bila ovdje, cca. 43 kn sam platila. Poslala mailom padatke, drugi dan poslali ispunjeno, platis po dolasku
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

06 Apr 2018, 13:33

Par pitanja za nogometne stručnjake ovdje, prije svega za nvnk jer čini mi se da on ide u Rusiju. :) Pošto je novogodišnji put neslavno propao idemo probati sa drugim pokušajem. Vize nisu potrebne ukoliko imamo ijednu kartu za bilo koju utakmicu tako da ćemo ubiti dvije muhe jednim udarcem. Neki preliminarni plan je ići iz Budimpešte u Moskvu 07.06., natrag iz St.Petersburga 17.06. što bi nam dalo po 4 ili 5 dana u svakom gradu. Nemamo u planu ići dalje od ova dva grada, zanimljive utakmice ćemo gledati usput po kafićima ili fan zonama a uživo ono što uspijemo kupiti.

Pitanja:
1. Kolike šanse su da ćemo uspjeti uopće kupiti kartu za neku utakmicu? Last minute prodaja fife kreće 18.04. i vjerujem da su ipak pustili dovoljan broj karata za taj krug. Naravno želimo one najjeftinije za 105 USD. U St.Petersburgu 15.06. igraju Maroko i Iran :facepalm: što i nije neka sreća od utakmice ali bolje išta nego ništa. Alternativno možemo pomjeriti odlazak pa uloviti barem domaćine ili čak Brazil ili Argentinu.
2. Treba li svejedno uzimati zdravstveno osiguranje bez obzira što viza nije obavezna? Ili je dovoljan samo Fan ID?
3. Jel rezervirao netko do sada ove free vlakove? Čitam da ih je razgrabljeno već pola. Free vlak možemo uzeti samo dan-dva oko utakmice, točno?
4. Kakva je situacija sa smještajem? Moglo bi se i to brzo razgrabiti. :misli:

Razmišljam i da pretumbamo cijelu priču pa odemo kasnije i ulovimo neku bolju utakmicu no kasnije su cijene aviona i svega ostaloga znatno više.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

06 Apr 2018, 15:50

Gile wrote:
06 Apr 2018, 13:33
Par pitanja za nogometne stručnjake ovdje, prije svega za nvnk jer čini mi se da on ide u Rusiju. :) Pošto je novogodišnji put neslavno propao idemo probati sa drugim pokušajem. Vize nisu potrebne ukoliko imamo ijednu kartu za bilo koju utakmicu tako da ćemo ubiti dvije muhe jednim udarcem. Neki preliminarni plan je ići iz Budimpešte u Moskvu 07.06., natrag iz St.Petersburga 17.06. što bi nam dalo po 4 ili 5 dana u svakom gradu. Nemamo u planu ići dalje od ova dva grada, zanimljive utakmice ćemo gledati usput po kafićima ili fan zonama a uživo ono što uspijemo kupiti.

Pitanja:
1. Kolike šanse su da ćemo uspjeti uopće kupiti kartu za neku utakmicu? Last minute prodaja fife kreće 18.04. i vjerujem da su ipak pustili dovoljan broj karata za taj krug. Naravno želimo one najjeftinije za 105 USD. U St.Petersburgu 15.06. igraju Maroko i Iran :facepalm: što i nije neka sreća od utakmice ali bolje išta nego ništa. Alternativno možemo pomjeriti odlazak pa uloviti barem domaćine ili čak Brazil ili Argentinu.
2. Treba li svejedno uzimati zdravstveno osiguranje bez obzira što viza nije obavezna? Ili je dovoljan samo Fan ID?
3. Jel rezervirao netko do sada ove free vlakove? Čitam da ih je razgrabljeno već pola. Free vlak možemo uzeti samo dan-dva oko utakmice, točno?
4. Kakva je situacija sa smještajem? Moglo bi se i to brzo razgrabiti. :misli:

Razmišljam i da pretumbamo cijelu priču pa odemo kasnije i ulovimo neku bolju utakmicu no kasnije su cijene aviona i svega ostaloga znatno više.
Prvo ću odgovarat taksativno na pitanja, pa ću onda to proširit na općenitu situaciju:

1.
Ne znam pouzdano, jer sam se ja za svoje karte već (relativno) davno pobrinuo, ali moje iskustvo s prethodnih SP-a govori da se i u relativno kasnim fazama prodaje mogu kupit ulaznice, pa čak i ako baš ciljaš na neke atraktivnije/traženije tekme. Doduše, za takve tekme baš moraš biti jako uporan, "dežurat" uz komp, satima stalno "osvježavat" ekran (po mogućnosti u gluho doba noći) i slično, ali da ponovim - ak si uporan dobiješ kaj hoćeš. Ako ti je pak svejedno na koju ćeš tekmu, tek da dobiješ bilo kakvu kartu, ne bi ju smio biti neki veći problem nabavit za neku manje atraktivnu tekmu. Tim više što su karte skupe (najskuplje dosad), što se Rusiju (potpuno neopravdano) ne smatra jako atraktivnom zemljom, mnogima je i daleka, skupa itd...

2.
Ne znam, ja imam ono godišnje Allianzovo s popustom, računam da mi je dovoljno? :ne zna:

EDIT, evo linka:

http://welcome2018.com/en/guide/235062/

Ne vidim u tekstu ništa što bi ukazivalo na to da mi moje godišnje ne vrijedi. :ne zna:

3.
Razgrabljeni su svi koji nekaj stvarno vrijede onima koji stvarno idu na tekme, ali dobra je vijest za vas koje tekme toliko ne zanimaju da se na popisima vlakova vezanih uz pojedine tekme nalaze i oni koji voze bitno kasnije ili ranije, a takvih još ima.

Npr. za tekmu koju Hrvatska igra u Nižnjem Novgorodu 21.6, razgrabljeni su svi vlakovi odmah poslije tekme, pa i do nekoliko dana poslije. Ali zato (ak imaš kartu za tu tekmu koja se, da ponovim, igra 21.6) još uvijek možeš uzet besplatnu kartu Sankt Petersburga za 9.7 (dakle više od dva tjedna kasnije)!! :eek:

Čovjek bi se pitao pa koga vraga ćeš 16 dana radit u NN? Ma ne moraš ama baš ništa, nego odeš do, štajaznam, Irkutska ili Vladivostoka, pa si na povratku tu besplatnu kartu uklopiš u itinerer. ;)

Evo link:

https://tickets.transport2018.com/free-train/schedule

Na žalost, koliko znam, ne možeš uzet besplatan vlak koji je vezan na tekmu za koju nemaš kartu, samo za onu koju imaš, inače bi se dali opaki itinereri samo s tim vlakovima složit, a sve besplatno. :flop:

4.
OK, vidim da si ipak postavio pitanje koje navodi na onaj "općeniti" dio o kojem sam ti htio dve-tri riječi prozborit.

Daklem, koliko vidim iz teksta, jesi se pozabavio prijevozom (vlakovi i avioni), ali ne i smještajem. Ukratko: Cijene su otišle u nebesa (ponegdje i do faktora 50, pa i više), ako te cijeli nogometni "karneval" i spektakl (od atme u gradu, na glavnim trgovima i ulicama prije tekme, preko same tekme pa do duboko u noć po birtijama) baš i ne "puca", bolje da i ne ideš. :rolleyes:

Radi se mahom o tome da pojedini gradovi u kojima se igraju tekme jednostavno ne da nemaju potrebne smještajne kapacitete, nego ih nemaju ni približno, možda niti 20% potrebnoga. Mediji su mjesecima već puni razglabanja o tome kako je Katar dobio SP uz pomoć mita i korupcije (jer termin ne bi odgovarao velikim i bogatim klubovima, pa se to jako potencira), a ja sam siguran da je na isti način to dobila i Rusija. Samo što se o tome bitno manje piše.

Jer znam pouzdano da postoje minimalni kriteriji glede smještajnih kapaciteta za svaki grad domaćin SP i teško mi je povjerovati da jedan Nižnji Novgorod, donedavno "zabranjeni grad" bez ikakve turističke prošlosti (zvao se Gorki, ak ne znaš, proguglaj da vidiš što je i tko bio tamo u vrijeme SSSR-a ;)) te kriterije i približno zadovoljava. Tu su cijene otišle u uistinu perverzne visine. Dakle, po meni, jedno obično nevađenje vize, za nekog koga nogomet jako ne zanima, ne vrijedi muke koju ćeš uložit u pronalaženje smješta i love koju ćeš na taj smještaj bacit. Osobito ako ćeš, kako vidim, itinerer bazirat na najvećim i najatraktivnijim gradovima, poput Moskve i St. Petersburga.

Po meni, isplatilo bi ti se samo ako bi izbjegavao gradove domaćine, a put bazirao na manjim, a još uvijek turistički atraktivnim gradovima u kojima se tekme ne igraju. Tamo su cijene normalne i pristupačne, a ima se što vidjet.

Ja, recimo, s frendom mislim nakon NN-a (a prije Rostova na Donu) na par dana skoknut do Vladimira i Suzdala. Radi se o gradovima na ruskom povijesno-turističkom Zlatnom prstenu, a ako si slučajno filmofil, reći ću ti samo tri riječi: Andrej Rubljov, Tarkovski. ;)

Ili pak, nakon Rostova na Donu, šibamo na istok, do Astrahana, preko Eliste, glavnog grada republike Kalmikije, jedine europske "države" (OK, ne i neovisne, ali ipak nekakve države ;)) s budističkom većinom! :eek:

Ako pak Hrvatska ispadne prije četvrtfinala (OK, vas dvojica - znate o kojoj dvojici govorim - bez "pametnih" komentara na ovo "ako ispadne" :D) u planu mi je, to sam možda već i napisao, Transsibirskom željeznicom do Bajkalskog jezera, taman negdje u doba Altargane, burjatskog/mongolskog živopisnog bijenalnog festivala.

Rusija je ogromna zemlja, takvih lokalnih turističkih bisera, za nas vrlo nesvakidašnjih, ima koliko hoćeš, a svi su neafektirani opisanim totalnim ludilom sa smještajem u gradovima domaćinima SP.

Treba se samo malo potrudit i pronaći ih, a razne Moskve i St. Petersburge ostavit za neki drugi put, s vizom, kad su cijene normalne. :)

PS
Ja, naravno, ipak ne spadam u "nezaražene", tako da ću, osim opisanih lokalnih bisera, "morat" posjetit i najveće gradove u kojima se igra, dakle dosta ću se i iskeširat na tom putu.
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

06 Apr 2018, 19:11

Hvala ti na detaljnom, preciznom i kompetentnom odgovoru. :top: Znao sam ja koga treba pitati. :) Linkove koje si dao kao i sa cijelom pričom sam već dobro upoznat, rovarim po tome već neko vrijeme, više me zanimaju osobna iskustva iz prve ruke od nekoga tko planira proći nešto slično a to si sigurno ti. Da krenem od kraja, odmah da to raščistimo:
nvnk wrote:
06 Apr 2018, 15:50
Ukratko: Cijene su otišle u nebesa (ponegdje i do faktora 50, pa i više), ako te cijeli nogometni "karneval" i spektakl (od atme u gradu, na glavnim trgovima i ulicama prije tekme, preko same tekme pa do duboko u noć po birtijama) baš i ne "puca", bolje da i ne ideš. :rolleyes:
Cijeli nogometni "karneval" i spektakl me itekako zanima i to je ujedno glavni i najveći razlog zašto bih baš tada išao. :klopa: Taj stav dijeli muška strana ekipa no ide i ženska strana a ona...hm ne bih prenosio doslovno :lol: ali recimo da nije zainteresirana za to. :azdaja: I tu se upravo krije rješenje i svojevrsna podvala, krenemo na putovanje u Rusiju u to vrijeme i uspijemo uloviti hype up te atmosfere a sve pod krinkom kulturnog putovanja. :angel: Tipa ostavimo ih u Ermitažu a mi odemo u neki birc ili fan zonu tresti vodke sa Rusima. :giggle: Tako da da, nogomet, atma u gradu te tekme u birtijama do duboko u noć su glavni motivator da idemo baš u to vrijeme.

Inače jedna od must do stvari na mojoj životnoj listi je gledati barem jednu utakmicu na SP. Njemačka mi je izmakla za dlaku u zadnji čas a evo sada je opet u Europi...slijedi Katar pa onda tko zna gdje (vjerovatno SAD ili Afrika) a onda dok dođe ponovo u Europu za 12 godina u najboljem slučaju ja ću već biti čovjek u godinama kada mu landranje po svijetu i nogometnim utakmicama i neće baš biti prioritet. Valjda. :misli: Zato je meni sada da bih baš išao no kad se počneš dogovarati sa ljudima svi su za a onda se počnu osipati...ma znate svi kako već to ide. :rolleyes:

Inicijalni plan je bio da idemo u Gdansk pa odatle busom u Kalinjingrad gledati Hr-Nigerija no onda zaključiš da je Kalinjingrad jedva malo bliže Moskvi od Hrvatske i nekako se ne isplati odvaliti toliki komad puta samo zbog utakmice. Dobro tebi se sigurno isplati ali ja nisam baš siguran. Kad sam već kod toga kako ćeš iz Kalinjingrada u Moskvu? Vlakom? Treba li tranzitna viza za Bjelorusiju ili?

Isto tako u Gdansku sam već bio a u Rusiji još nisam a dugo je želim vidjeti. Zato mi je ovo nekako spajanje ugodnog sa ugodnim i korisnim. :trep: Za početak je dosta Moskva i St.Petersburg uz eventualno još nešto usput a jednog dana ću se vratiti za više nadam se. Npr. Transibirskom do Vladivostoka :cerek: mi je isto tako na životnoj must do listi...pe eto.

1.
Ne znam pouzdano, jer sam se ja za svoje karte već (relativno) davno pobrinuo, ali moje iskustvo s prethodnih SP-a govori da se i u relativno kasnim fazama prodaje mogu kupit ulaznice, pa čak i ako baš ciljaš na neke atraktivnije/traženije tekme.
Good for me! Zadovoljan sam odgovorom a slično sam već čuo. Dakle biti će nešto za nas. :top:

2.
Ne vidim u tekstu ništa što bi ukazivalo na to da mi moje godišnje ne vrijedi. :ne zna:
Slažem se za tebe, tvoje godišnje vrijedi. No isto tako piše i da je osguranje u svakom slučaju obavezno tako da ćemo morati nešto uzeti.

3.
Razgrabljeni su svi koji nekaj stvarno vrijede onima koji stvarno idu na tekme,
Za ono što mene zanima tj. Moskva-St.Petersburg još ima mjesta za moje termine. Imaju puno vlakova na toj relaciji a sve i da ne ulovimo ove besplatne niti kupljena karta nije skupa. Ova linija je naravno jako frekventna, mislim da neće biti problema. Što se free vlaka tiče moramo imati kartu za utakmicu da bismo mogli rezervirati mjesto a karte su, kao što rekoh, u prodaji opet tek od 18.04. pa bi se do tada moglo i to promjeniti. Vidjet ćemo.

4.
Radi se mahom o tome da pojedini gradovi u kojima se igraju tekme jednostavno ne da nemaju potrebne smještajne kapacitete, nego ih nemaju ni približno, možda niti 20% potrebnoga.
Što se smještaja tiče pratim situaciju već neko vrijeme. Na sreću Moska i St.Petersburg nemaju problema sa smještajnim kapacitetima kao gradovi tipa Gorki :D tako da računam da nećemo imati većih problema. Njuškao sam malo po Airbnbu i nađe se stanova za 3-4 osobe za 50-tak eura što nam je OK. Nadam se samo da neće biti otkazivanja u zadnji čas što si ti, ako se ne varam, doživio.

BTW odličan vam je plan. :top: Sviđa mi se sve ovo što ćete vidjeti osim utakmica. Rusija je ogromna zemlja i lijepo je zagrepsti po njoj malo jače kako ti planiraš, nama za prvi puta i u mješovitom društvu biti će dovoljno i ovo mainstream. Još ćemo uz to uhvatiti i dio "karnevala" i barem biti "blizu" svega što će biti bitno tih dana. Ja sam svakako za, nadam se da i drugi neće poodustajati opet. Biti će još pitanja vjerovatno ako se stvar počne razvijati u pozitivnom smjeru. :Pivo:
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

06 Apr 2018, 21:01

Gile wrote:
06 Apr 2018, 19:11
Kad sam već kod toga kako ćeš iz Kalinjingrada u Moskvu? Vlakom? Treba li tranzitna viza za Bjelorusiju ili?
Ja letim, po novome Aeroflotom, jer mi je Red Wings otkazao let, no pri tome sam dobro prošao. RW me je u potpunosti refundirao, a Aeroflotov let (kojeg do prije mjesec-dva uopće nije bilo u redu letenja i ponudi) je jeftiniji.

Glede viza, za vlak formalno treba (i) bjeloruska, ali se do prije cca godinu i pol tolerirao prolaz na toj liniji i bez nje. Ipak, u međuvremenu je "pukla tikva" između Lukašenka i Putina i od tada, prema napisima na TA forumu, povremeno se ne može bez te bjeloruske vize.

Također, treba naglasiti, inače, kad nije SP i kad se ne ide s Fan Passom, ako se između Moskve i Kalinjingrada ide kopnenim putem, potrebna je višeulazna viza, obična jednokratna nije dovoljna. ;)
Gile wrote:
06 Apr 2018, 19:11
Što se free vlaka tiče moramo imati kartu za utakmicu da bismo mogli rezervirati mjesto a karte su, kao što rekoh, u prodaji opet tek od 18.04. pa bi se do tada moglo i to promjeniti.
Nisam siguran, ali mislim da sama karta nije dovoljna za free vlak. Potreban je i Fan Pass, koji dođe cca 3 tjedna nakon što se kupi karta, tj. nakon što ga se zatraži, a zatražit se ne može prije nego što se kupi karta.
Gile wrote:
06 Apr 2018, 19:11
Što se smještaja tiče pratim situaciju već neko vrijeme. Na sreću Moska i St.Petersburg nemaju problema sa smještajnim kapacitetima kao gradovi tipa Gorki :D tako da računam da nećemo imati većih problema.
Da, u St. Petersburgu imam smještaj po normalnoj cijeni, ali to je 2-3 dana prije početka SP. U Moskvi je pak cijena napuhana, ali samo "normalno napuhana", na razini prethodnih SP i EP. Ne bolesno kao u Nižnjem.
Gile wrote:
06 Apr 2018, 19:11
Nadam se samo da neće biti otkazivanja u zadnji čas što si ti, ako se ne varam, doživio.
Nisam, barem ne u zadnji čas (otkazali mi na vrijeme, jedino što su prethodno bezobrazno tražili od mene da otkažem), ali se nekak bojim da mi se to ne dogodi, jer imam jednu noć u Kalinjingradu po nevjerojatno niskoj cijeni (29€ četverokrevetni stan).
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

07 Apr 2018, 10:56

nvnk wrote:
06 Apr 2018, 21:01
Nisam siguran, ali mislim da sama karta nije dovoljna za free vlak. Potreban je i Fan Pass, koji dođe cca 3 tjedna nakon što se kupi karta, tj. nakon što ga se zatraži, a zatražit se ne može prije nego što se kupi karta.
Tako je, treba Fan ID. Mislio sam da se Fan ID dobije odmah nakon registracije online tj. tvoj broj koji ti treba za rezervaciju vlaka. Je li ovo točno? Ili treba baš čekati da fizički dođe kartica? :misli:
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

07 Apr 2018, 12:33

Gile wrote:
07 Apr 2018, 10:56
Tako je, treba Fan ID. Mislio sam da se Fan ID dobije odmah nakon registracije online tj. tvoj broj koji ti treba za rezervaciju vlaka. Je li ovo točno? Ili treba baš čekati da fizički dođe kartica? :misli:
E, sad, moram priznat da nisam kompetentan da odgovorim na ovo pitanje jer nisam našao odgovarajuće besplatne vlakove i nisam prošao kroz proces prijave na njih. Ipak, čini mi se da to što sam (s ogradom u vidu "mislim da") napisao nije točno.

Odnosno, točno jest da ti u procesu prijavljivanja dobiješ samo šesteroznamenkasti broj prijave, koji nije broj FAN ID-a. Broj FAN ID-a je u drugom formatu i dobiješ ga tek fizički s njim. (Ne mogu sad provjerit ima li veza između ta dva broja jer mi je FAN ID na poslu. :rolleyes:)

Ipak, na Q&A sam našao da se prilikom prijave na vlak može navodno koristiti bilo koji od ta dva broja, dakle ne treba čekat da ti fizički dođe. :top:

https://www.fan-id.ru/help.html

Malo im je nemušti hrvatski, ali kuži se:
Koji broj FAN ID-a treba unijeti tijekom registracije za besplatan prijevoz u dodatnim vozevima koji slijede rutama sportskih natjecanja?

Vi možete unijeti broj zahtjeva za dobivanje FAN ID-a u formatu 123456 ili broj FAN ID-a u formatu EEE123456. Broj u formatu EEE123456 se unosi latinicom, velikim slovima.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

08 Apr 2018, 13:01

nvnk wrote:
07 Apr 2018, 12:33
E, sad, moram priznat da nisam kompetentan da odgovorim na ovo pitanje jer nisam našao odgovarajuće besplatne vlakove i nisam prošao kroz proces prijave na njih. Ipak, čini mi se da to što sam (s ogradom u vidu "mislim da") napisao nije točno.

Odnosno, točno jest da ti u procesu prijavljivanja dobiješ samo šesteroznamenkasti broj prijave, koji nije broj FAN ID-a. Broj FAN ID-a je u drugom formatu i dobiješ ga tek fizički s njim. (Ne mogu sad provjerit ima li veza između ta dva broja jer mi je FAN ID na poslu. :rolleyes:)

Ipak, na Q&A sam našao da se prilikom prijave na vlak može navodno koristiti bilo koji od ta dva broja, dakle ne treba čekat da ti fizički dođe. :top:
Jest nedjelja, ali evo me na poslu. Ukratko, šesteroznamenkasti numerički dio (alfanumeričkog) broja FAN ID-a nije identičan šesteroznamenkastom broju prijave, ali, barem u mojem slučaju, ne mogu niti reći da među njima nema nikave veza. :misli:

Dakle, format uistinu jest EEE123456 (ili, kako sam ja napisao, EEEXXXXXX), pri čemu je "EEE" uistinu doslovce "EEE" (a ne neka druga tri slova), a šesteroznamenkasti nastavak je u stvari šesteroznamenkasti broj prijave uvećan za 1.

Znači, ako ti je broj prijave "123456", tada ti je broj FAN ID-a "EEE123457". Barem je takvo pravilo kod mene, ne garantiram da je svakome. :ne zna:

Inače, na poleđino FAN ID-a je još jedan deveteroznamenkasti broj koji je pri tome i doslovce proglašen brojem (počinje s "No"), ali ga se ne upisuje kod rezervacije vlaka.
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

09 Apr 2018, 09:15

Hvala ti na trudu. :) Sad nisam skužio epilog, da li onda stoji ovo gore što se si citirao sa fan-id stranica ili ne? :misli: Mogu li ja unijeti bilo koji od ta dva broja tj. i broj zahtjeva prije nego li dobijem pravi Fan ID?. Čini mi se da je tako prema svemu rečenome.

Ne preostaje mi ništa drugo nego čekati 18.04. da FIFA opet pusti karte u prodaju a do tada pokušati složiti najbolji itineri i uglaviti u njega najbolju utakmicu koji mogu uloviti. Malo mi je pretrpan taj 6.mjesec, prvi vikend sam u Marseju, sljedeći bih trebao u Frankfurt, tek onda sljedeća dva odvojiti za Rusiju. Al neka putovanja, nadam se da će tako i biti. :cerek:
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

09 Apr 2018, 09:28

Gile wrote:
09 Apr 2018, 09:15
Hvala ti na trudu. :) Sad nisam skužio epilog, da li onda stoji ovo gore što se si citirao sa fan-id stranica ili ne? :misli: Mogu li ja unijeti bilo koji od ta dva broja tj. i broj zahtjeva prije nego li dobijem pravi Fan ID?. Čini mi se da je tako prema svemu rečenome.
I meni se tako čini prema napisanom na Q&A, ali nisam probao osobno.
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

09 Apr 2018, 10:12

nvnk wrote:
06 Apr 2018, 15:50
Ako pak Hrvatska ispadne prije četvrtfinala (OK, vas dvojica - znate o kojoj dvojici govorim - bez "pametnih" komentara na ovo "ako ispadne"
:ne zna: :rofl: :bicedobro: :box: :Pivo: :top:

-kakvi magisteriji, kakvi doktorati...ova štiva su pravi znanstveni radovi :top:

PS naravno da će ispasti :durica:
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

09 Apr 2018, 19:53

Nvk znam da ti letis al ja nikak da nadem bus iz Gdanska za Kalinjingrad....postoji opcija da me ekipa koja ide kombijem pokupi al htel bi imati i druge opcije. Imas kakvu ideju za bus?
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

09 Apr 2018, 20:24

Nisam nvnk :) ali gledao sam za sebe nedavno pa možda će ti pomoći. Ja za početak uvijek bacim oko na rome2rio pa polovim linkove koje će mi on dati. U konkretnom slučaju: https://www.rome2rio.com/map/Gda%C5%84sk/Kaliningrad
Daje ova 3 prijevoznika:
http://avtovokzal39.ru/international.html
https://www.flixbus.pl/polskibus
https://ecolines.net/international/en/t ... buy-ticket

Možeš vidjeti red vožnje za neke no čini mi se da nisu dostupni za booking još uvijek za 6.mjesec, barem ne Polski Bus.
Pogledaj malo detaljnije, možda će ti pomoći.

BTW mala digresija, sad tek vidim da je Flixbus progutao i Polski Bus. :rolleyes: Pitam se hoće li ijedan bus prijevoznik u Europi ostati van njihovog nadzora. Sve je počelo kao cool low-cost opcija a onda se pretvorilo u monopolsko čudovište. :kokice:
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

09 Apr 2018, 21:43

Ima još i ovo:

https://www.kenigauto.com

No, koliko vidim, zadnji bus u 6 mjesecu za koji ima mjesta ja 13.6, nakon toga je sve rasprodano.

EDIT:

Iako trenutačno ne voze, postoji mogućnost da budu (zbog SP i samo u vrijeme SP) uvedeni i posebni vlakovi iz Gdanjska za Kalinjingrad:

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Te ... 19759.html

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Te ... 19969.html
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

10 Apr 2018, 08:11

Hvala vam obojici. Nadam se da ce se ubrzo moci bukirat na polskibus. A i bla bla car je jedna od opcija.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

10 Apr 2018, 09:37

Javi se kad dođeš u Kalinjingrad. :Pivo:
Post Reply