Austrija i Beč

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

18 Nov 2017, 23:37

Ne bi se složio da je GPS glupi uređaj, prije bi rekao da je GPS pametan onoliko koliko je pametan njegov korisnik. U prijevodu, uz malo razuma GPS je jako korisna stvarčica.
I ja sam se kretao nekada po nepoznatim mjestima uz pomoć karte, važnijih obilježja i pitanjem lokalaca i to nikada nije bio neki problem. Čak su mi jrte bile prva literatura dok sam bio klinac. Međutim sada kada mi je dostupna neskupa džepna tehnologija koja kretanje olakšava - bio bi lud kada ju ne bi koristio.
Najviše je koristan u gradovima (pogotovo velikim) gdje se radije skoncentriram na promet oko sebe nego na traženju imena ulica, proučavanju smjera ili stajanju po svuda da bi nekoga pitao za pravac. Normalno da treba voditi računa da se ne uleti u krivi smjer jer mape nisu savršene. Nemam nimalo razumijevanja za vozače koji slijepo ulete negdje gdje ne bi trebali jer im je ''GPS tako rekao''.

Na otvorenoj cesti sve može po znakovima (bar u zapadnoj Europi), ali i tu ga volim imati radi nekoliko stvari: u svakom trenutku se može vidjeti udaljenost i vrijeme do odredišta, prava brzina (za slučaj da ti km sat laže), poziciju kamera, udaljenosti i mjesto parkinga i sl. mjesta.

Ok, nije baš neophodan da se dođe iz točke A u točku B (grad ili izvan), ali za to nije neophodan ni auto pa je opet nekako lakše s njime.

Čitajući zadnje postove ispada kao da je korištenje navigacije sramota i znak nesnalažljivosti :D Odupirete se tehnologiji :rofl:


User avatar
sandra555
Posts: 682
Joined: 25 Feb 2018, 17:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times

26 Feb 2018, 09:05

:lux:
Idem za proljetne praznike u Beč od ponedjeljka do petka i trenutno sam u fazi traženja smještaja koji bi bio najoptimalniji
za sve moje zahtjeve i sve ono kuda se mislim kretati. Cijena do max 500 eura sam spremna platiti, smještaj mora biti uredan i mora lijepo izgledati. :cerek:
Snob sam šta ćeš, ne mogu si pomoći. Idem s mužem i djetetom i nebi neki mali Studio od 25 kvadrata, nego mi treba prostora. :snob:
Ali nije mi problem pronaći smještaj, nego mi je problem odlučiti se u kojem kvartu se smjestiti, a da mi ne bude prekomplicirano stalno s jedno0g kraja na drugi...
pa sam izdvojila nekoliko njih u različitim kvartovima i ako može pomoć. :moli:

Ono što može pomoći kod odabira smještajne lokacije je:
- dolazim i odlazim Flixbusom na Erdberg
- ostajem od ponedjeljka do petka
- idem s djetetom 10 godina
- želim kuhinju
- sigurno ćemo jedan dan ići u zološki, Haus des Meeres, sigurno jedan dan Prater, a ostatak muvanje po centru i muzejima (prirodoslovni obavezno)
- ne želim hodati uzbrdo
- jedan dan ćemo otići u Bratislavu s Flixbusom s Erdberg stanice

Dakle, za sve ovo navedeno u kojem kvartu uzeti smještaj
Leopoldstadt, Landstraße, am Westbahnhof (Rudolfsheim-Fünfhaus), Favoriten kod Hauptbahnhof, Belvedere...

Evo par odabranih pa recite koji mislite da najbolje odgovoara samo što se tiče položaja:
Vienna Stay Apartments Tabor 1020, Taborstraße 41, 02. Leopoldstadt, 1020 Vienna, Austria
https://www.booking.com/hotel/at/vienna ... type=total&

City Wohnung in perfekter Lage, Kollergasse 6/ Top 2, 03. Landstraße, 1030 Vienna, Austria
https://www.booking.com/hotel/at/city-w ... map_closed

modern apartment vienna, Landstraßer Hauptstraße, 03. Landstraße, 1030 Vienna, Austria
https://www.booking.com/hotel/at/modern ... map_closed

Vienna Hauptbahnhof Apartments 3, Karl-Popper-Straße 18, 10. Favoriten, 1100 Vienna, Austria
https://www.booking.com/hotel/at/vienna ... map_closed

Vienna Excellent Apartments, Schottenfeldgasse 67, 07. Neubau, 1070 Vienna, Austria
https://www.booking.com/hotel/at/centra ... map_closed

Alga Apartments am Westbahnhof, Haidmannsgasse 9, 15. Rudolfsheim-Fünfhaus, 1150 Vienna, Austria
https://www.booking.com/hotel/at/apartm ... map_closed

Može odgovor biti i npr. ovaj i ovaj kvart, ali malo bliže ovoj ulici ili ovoj metro stanici.
Znam da bi možda najbolje bilo uzrti 01. Innere Stadt, ali osim toga što drugo.

Hvala!
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

26 Feb 2018, 12:27

Općenito, ne sjećam se nekih grdih uzbrdica bilo gdje u Beču, a glede putovanja s djecom, moja su iskustva apsolutna nula. :D

Ipak, iako bi meni osobno pasale skoro sve te lokacije (možda Westbanhof malo manje, Favoriten ziher manje), rekao bih da ti je Landstrasse najbolji za ovo što si nabrojala? :misli:

Evo, gledam sad konkretno, najbolji ti je onaj drugi Landstrase ("modern apartment"), dosta dobar ti je i ovaj Leopoldstadt (Vienna Stay). Jedno i drugo ti je odmah uz metro i blizu većine točaka od interesa koje si navela.. :top:

Dobro nam došla. :)
User avatar
sandra555
Posts: 682
Joined: 25 Feb 2018, 17:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times

06 Mar 2018, 19:02

Na kraju sam uzela ovaj
https://www.booking.com/hotel/at/appart ... #hotelTmpl

Čini mi se OK. Javit ću poslije kakav je.

Zanima me još karta za prijevoz po gradu. Meni treba neka od ponedjeljka do petka, dakle tjedna. Vrijedi li za sve vrste prijevoza, U-bahn, S bahn, tramvaj, bus? Cijena? gdje sew može kupiti? Je li jeftinije za dijete? Koji link da gledam?
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

07 Mar 2018, 08:34

Da, postoji tjedna karta (pon. - ned.) koja je u tvom slučaju najisplativija:

http://homepage.univie.ac.at/horst.pril ... fares.html
User avatar
sandra555
Posts: 682
Joined: 25 Feb 2018, 17:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times

04 Apr 2018, 11:03

Brzinsko pitanje. Tjedna karta, vrijedi li za S bahn ili te linije na S?


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

04 Apr 2018, 11:07

Ne kužim pitanje... Kaj je točno druga opcija za koju pitaš? :misli:

Koliko znam, sve karte, pa i periodične, trebale bi u gradu vrijedit za sve oblike prijevoza, pa i za S-Bahn. :ne zna:
User avatar
sandra555
Posts: 682
Joined: 25 Feb 2018, 17:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times

04 Apr 2018, 16:28

Hvala! To je bilo to. Zanimalo me vrijedi li za vlak. Bili smo kod Arsenala i trebali doći do Pratera i karta vrijedi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Tyrion Lannister
Posts: 892
Joined: 22 Feb 2017, 09:15

15 Mar 2019, 21:21

u 6:30. sam u na stanici Flixa (Erdberg). Što vidjeti u gradu za nekih 4-5 sati? Na aerodromu moram biti oko 12h.
BTW, kako najjeftinije do aerodroma?
Ja ti sanjam let, bijelo jedro nasred mora, mene zove nova zora.
Ja sam samo Vagabundo.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

15 Mar 2019, 23:21

S-bahn do aerodroma dođe neka 3 eura.
_A_
Posts: 116
Joined: 27 Jul 2017, 20:08

16 Mar 2019, 11:56

Tyrion Lannister wrote:
15 Mar 2019, 21:21
u 6:30. sam u na stanici Flixa (Erdberg). Što vidjeti u gradu za nekih 4-5 sati? Na aerodromu moram biti oko 12h.
BTW, kako najjeftinije do aerodroma?
Proseci po samom centru (1. bezirk, unutar i oko prve velike ceste koja ide okolo centra), u to vremena mozes obici i nesto u Hofburgu ako te sta zanima (Spanish riding school, imperial treasury, Hofburg). Zapravo neces ni imat bas puno viska vremena...

nvnk ti je odgovorio za S-bahn, ako ides negdje iz centra mozes na OBB-u uzet i kartu da ti vrijedi za metro (https://www.viennaairport.com/en/passen ... an_railway).
User avatar
Tyrion Lannister
Posts: 892
Joined: 22 Feb 2017, 09:15

05 Apr 2019, 23:30

nvnk wrote:
15 Mar 2019, 23:21
S-bahn do aerodroma dođe neka 3 eura.
Gdje to mogu vidjeti? Rome2Rio mi izbacuje neki CAT ovo-ono. NIšta za 3 eura nego 9-12 eura.
Polazište je ili Schonbrunn ili Katedrala.
Hvala.
Ja ti sanjam let, bijelo jedro nasred mora, mene zove nova zora.
Ja sam samo Vagabundo.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

06 Apr 2019, 08:48

User avatar
Tyrion Lannister
Posts: 892
Joined: 22 Feb 2017, 09:15

06 Apr 2019, 10:48

Hvala na linku i informaciji.

Plan za jedno prijepodne u Beču.
5:30 dolazak u Beč na Erdberg. Na aerodromu moramo biti u 13:50. Uzimamo U3 do Stephan Platza.
Obilazak: katedrala, anchor clock, crkva sv. Petra, Rathaus, Schmerling platz, Bzurggarten, Hoffburg.
Ako sam nešto važno izostavio molim savjet.
Negdje kod Hoffburga trebamo uzeti javni prijevoz do Schonbrunna.
Izvanjski obilazak Schonbrunna.
Nekako od Schonbrunna do aerodroma ako netko ima ideju?
Uzeti dnevnu kartu od 8 eura ili pojedinačno?
Jede se i pije s nogu kako bi se sve stiglo.
Čini li vam se to previše ambiciozno? Oboje smo u sportu i imamo kondicije.
Ja ti sanjam let, bijelo jedro nasred mora, mene zove nova zora.
Ja sam samo Vagabundo.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

07 Apr 2019, 21:14

Ja bih izostavio Schonbrunn. Ne zato jer fizički ne bi bilo moguće, nego zato jer je besmisleno. Puno "trčanja", malo guštanja. Sve ovo prethodno nabrojano, u strogom je centru i da se pješice obići, na miru i s guštom.

To ti je onda i odgovor glede karte. Trebat će svatko od vas po jednu kartu za metro od Erdbergy do centra i jedno kartu do aerodroma. (Podsjetnik: Radi se o jednoj karti za metro + S-bahn.) Nikakva dnevna nije vam potrebna.
nasmijanonebo
Posts: 720
Joined: 08 Apr 2019, 20:31
Been thanked: 10 times

09 Apr 2019, 15:14

I ja bih izbacila Schonbrunn,nema smisla to obici nabrzaka. To za drugi put. Prosetati se unutar Ringa i malo izvan i to je to.
Post Reply