Rumunjska, Moldavija, Bugarska

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

12 Aug 2017, 21:10

Halo, putnici, ne vidim nikakvu temu o Rumunjskoj, a mislio sam zapaliti u studenom tamo da obiđem grob grofa Drkule i tako to.

Imate li kakvih savjeta u vezi s putovanjem u Rumunjsku? Aranžman ima uključen samo doručak, kaj mislite koliko eura da ponesem za osnovne stvari? Ima li kakvih opasnosti, je li potrebno da u međuvremenu naučim osnove rumunjskog?


User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

13 Aug 2017, 11:38

Te nekaj sprečava da otvoriš temu ak ti fali?

Možda bi, jedino, ekonomičnosti radi, bilo dobro otvorit zajedničku temu za Rumunjsku, Moldaviju i Bugarsku.

Cijene? Pivo je u dućanu 3 kune, u birtiji 9. (Osim u bukureštanskom kvartu Lipscani, dijelom Starog grada, usporedivom s našom Tkalčom. Tamo su cijene ko u Zagrebu.)

Engleski se, ko i u svim ostalim tranzicijskim državama u kojima se djecu od malih nogu uči kako je dobar život "tamo negdje na Zapadu" i kako treba težit bijegu prema njemu, govori relativno masovno i dobro. Naročito sam se iznenadio kako policajci dobro govore engleski.

Opasnosti? Ne baš, sigurnost je ko u Hrvatskoj, dakle iznenađujuća za priglupe Zapadnjake koji misle da dolaze u ratnu zonu ili kaj već. (Mi, koji smo kod takvih žrtve jednakih glupih predrasuda, ne bismo se tomu trebali čudit.)

Eh, da, za tebe samo jedna medicinska opasnost. Da padneš u komu kad shvatiš što su oni napravili svom komunističkom diktatoru. :D
User avatar
admin
Grand Master of the Jedi Order
Posts: 1770
Joined: 13 Oct 2016, 19:32
Been thanked: 2 times
Gender:

13 Aug 2017, 17:55

nvnk wrote:
13 Aug 2017, 11:38
Te nekaj sprečava da otvoriš temu ak ti fali?

Možda bi, jedino, ekonomičnosti radi, bilo dobro otvorit zajedničku temu za Rumunjsku, Moldaviju i Bugarsku.
Slažem se pa izdvajam postove u novu temu.
Stitch
provinci alka
Posts: 199
Joined: 12 Apr 2017, 13:40

02 Oct 2017, 22:03

To je to od ove teme?
Imate prijedlog za jednodnevni izlet u Transilvaniju..koji grad odabrati?

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

provinci alka
Posts: 199
Joined: 12 Apr 2017, 13:40

02 Oct 2017, 22:03

P.s. iz Bukuresta

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

03 Oct 2017, 16:54

nvnk wrote:
13 Aug 2017, 11:38
Te nekaj sprečava da otvoriš temu ak ti fali?

Možda bi, jedino, ekonomičnosti radi, bilo dobro otvorit zajedničku temu za Rumunjsku, Moldaviju i Bugarsku.

Cijene? Pivo je u dućanu 3 kune, u birtiji 9. (Osim u bukureštanskom kvartu Lipscani, dijelom Starog grada, usporedivom s našom Tkalčom. Tamo su cijene ko u Zagrebu.)

Engleski se, ko i u svim ostalim tranzicijskim državama u kojima se djecu od malih nogu uči kako je dobar život "tamo negdje na Zapadu" i kako treba težit bijegu prema njemu, govori relativno masovno i dobro. Naročito sam se iznenadio kako policajci dobro govore engleski.

Opasnosti? Ne baš, sigurnost je ko u Hrvatskoj, dakle iznenađujuća za priglupe Zapadnjake koji misle da dolaze u ratnu zonu ili kaj već. (Mi, koji smo kod takvih žrtve jednakih glupih predrasuda, ne bismo se tomu trebali čudit.)

Eh, da, za tebe samo jedna medicinska opasnost. Da padneš u komu kad shvatiš što su oni napravili svom komunističkom diktatoru. :D
Znam ja jako dobro kaj su mu napravili, upravo to što je zaslužio.

Šteta što tako nije prošao i tvoj voljeni vođa koji počiva u grobnici od zlata... :raspa:

BTW, fala na informacijama, mi komunjare nismo pizde... :Pivo:
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

03 Oct 2017, 17:27

Hebate, kaj ti je toliko trebalo da pročitaš tih par rečenica, pa nije ti to Kapital. :D

Hvala za spomen grobnice od zlata, ali mi cinici nemamo ni voljene, a kamo li vođe, za razliku od vas sljedbenika velikih ideala.

Ja mislio da si se ti već vratio iz Rumunjska i da ćeš nam prenjet neke svoje doživljaje odande, a kad ono - nisi ni otišao. :misli:

A, ništa, sretan ti put i popij koju i za mene.
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

03 Oct 2017, 22:02

Črni is back?? :ne zna: :gaah: :rofl:
:kokice: :kava:
provinci alka
Posts: 199
Joined: 12 Apr 2017, 13:40

10 Oct 2017, 20:12

Bukurest u odnosu na ljeto 2016.- vidljiv napredak u cistoci, uredjenju...po mom misljenju dobra city break destinacija za vikend.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk


Post Reply