Afrika

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

13 Jan 2020, 07:56

J.Poljak fan club wrote:
19 Nov 2019, 17:13
Ja idem druga polovica 12 mj pa ako ti nije kasno pisem friske informacije tada...
I? :)

Jučer mi jedna frendica rekla da u Maroku nemaju grijanje. Mrtva ozbiljna i uvjerava me.
Jel to stvarno tak ili? U doba kad smo u Fezu, preko noći će temp. biti oko 2-3 stupnja i jutra će biti hladna


Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
J.Poljak fan club
Posts: 317
Joined: 22 Feb 2017, 13:26
Been thanked: 1 time

13 Jan 2020, 17:36


chillout23 wrote:
I? :)

Jučer mi jedna frendica rekla da u Maroku nemaju grijanje. Mrtva ozbiljna i uvjerava me.
Jel to stvarno tak ili? U doba kad smo u Fezu, preko noći će temp. biti oko 2-3 stupnja i jutra će biti hladna
Pa ovisi od smjestaja, ali da, mislim da vecina nema grijanje. Ali daju ti 3-4 deka pa je ok za spavanje. Image
Moj hostel je bio skroz ok. Imali klimu pa mislim da je to radilo malo. Nisam bas puno boravio u hostelu pa iskreno nisam ni skuzio Image


Sent from my SM-G930F using Tapatalk

During the war...
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

14 Jan 2020, 10:08

ok thx
mislio sam ići sa malim ruksakom i 2 majce i 2 gaće i to je sve...ali morat ću onda i nešto za spavanac ponijet :)

daj neke kratke dojmove ;) kakva je medina i što vidjeti po tvom savjetu? Jel se isplati malo ić van mjesta? Trekking neki malo ili slično...
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
J.Poljak fan club
Posts: 317
Joined: 22 Feb 2017, 13:26
Been thanked: 1 time

14 Jan 2020, 10:26

I ja sam isao samo s manjim ruksakom.
Ja sam napravio turu Rabat-Meknes-Fez- nocni bus do Merzuge - pa bus do Marrakesha i skocio na dan do Essaouire.

U Fezu sam bio 2 dana pa nisam radio neke trekkinge. Motao se po medini pa se popeo na jedno brdo odkud je lijep pogled na Fez ( marinid tombs - ukucaj si u maps.me ako imas ).
Medina je fora. Puno veci kaos neko u Rabatu i Meknesu, ali opet cini mi se manji nego u Marrakeshu. Putovao sam obicno vlakom ili busom i tocni u minutu...
U Fezu bio u Medina social club hostelu koji je stvarno lijep. Ima i roof top bar pa se moze i osuncat malo

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

During the war...
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

14 Jan 2020, 11:52

Ok thx
Idem sa frendom i frendicom i uzeli smo B&B sobu s 3 kreveta i doručkom laganini...mi budemo 2 i pol dana u Fezu...laganini našetavanja i bez jurnjave i "moranja" :)
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

20 Jan 2020, 12:48

Kolko mi love treba u Fezu na dan?
Doručak je u smještaju...znači za ručak, večeru (bez mesa obroci)...nešto sitno začina i poneka điđa-miđa?
Hrana bez klasičnog hrvatskog ubijanja u klopi dok se ne zasereš :D
Idem s ruksakom od 10 litara i s njime se vraćam. Dakle bez ikakvih dodatnih šopinga :)
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

03 Feb 2020, 23:40

J.Poljak fan club wrote:
14 Jan 2020, 10:26
U Fezu sam bio 2 dana...Motao se po medini pa se popeo na jedno brdo odkud je lijep pogled na Fez
2 i pol mi bili :)
Prvi dan uzeli vodiča i proveli u Medini i drugi dan otišli van Medine na to brdo iznad (odma nam je smještaj bio blizu - ali u Medini) sa par kula i svašta nečega i nakon toga natrag u Medinu...a ovih pol dana proveli u laganom ritmu uz doručak i kavu.

Osobno sam pre, pre zadovoljan ovim laganim putovanjem i jako ugodno izenađen Fesom. U stvari Medinom u Fesu, pošto smo autom prošli kroz taj novi dio grada i jako mi je drago da smo bili smješteni u Medini, a ne u tom novom (europskijem) dijelu :)
Medina ima svoj strašan tih, ali ih je komercijala uzela čak i tamo :/ za mene osobno, velika šteta.
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

04 Feb 2020, 13:28

chillout23 wrote:
03 Feb 2020, 23:40
Medina ima svoj strašan štih, ali ih je komercijala uzela čak i tamo :/ za mene osobno, velika šteta.
Štih, a ne "tih"....lapsus
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
Post Reply