Novinarske gluposti o turizmu

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

08 Mar 2017, 22:59

Mislim da pod hitno trebamo jednu ovakvu temu.
Neki dan je bio onaj bracanin u jutarnjem, a evo i danas jutarnji s biserima...

jeftini letovi

Ovaj clanak je vrhunac gluposti.


User avatar
Tyrion Lannister
Posts: 892
Joined: 22 Feb 2017, 09:15

09 Mar 2017, 08:14

Ono kad si debil: http://www.jutarnji.hr/komentari/a-rekl ... a/5732411/

Sent from my Lenovo K920 using Tapatalk

Ja ti sanjam let, bijelo jedro nasred mora, mene zove nova zora.
Ja sam samo Vagabundo.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

09 Mar 2017, 08:18

Tyrion Lannister wrote:
09 Mar 2017, 08:14
Ono kad si debil: http://www.jutarnji.hr/komentari/a-rekl ... a/5732411/

Sent from my Lenovo K920 using Tapatalk
Mogao bi ti malko bolje pratit ovaj forum, pa bi vidio da je to već postano. :gaah:

Čak ima i tema.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

09 Mar 2017, 08:29

Al nisam sigurad da to zaslužije i posebnu temu. Više paše ovdje ili na chat.

Tekst inače jest vrhunac gluposti, ali to se i očekuje od chick-bloga ili kak se već taj tip "novinarstva" naziva (siguran sam da ima takav nekakav poseban izraz za to, samo ga se ne mogu sjetiti).
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

09 Mar 2017, 08:33

Mislim da takve gluposti zaslužuju posebnu temu.

Bio to chick-blog ili ne, informacije koje kokoš daje u svom blogu su potpuno netočne.
Žena širi dezinformacije. A u jutarnjem to stave na prvu stranicu.
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

09 Mar 2017, 08:43

Pa u jutanjem, a i u svim ostalim medijima su dezinformacije glavni posao. To jedino i šire. Osim ako nisu neke tragedije, nevolje, ubojstva i slično.
Zato već skoro 4 godine ne pratim/gledam/čitam apsolutno nikakve vijesti. I život mi je ljepši nemjerljivo od tada :)

btw..sorry na offu
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

09 Mar 2017, 10:07

Ova koja je to pisala je glupaca. Highlight je kad se vracala it Londona, ali eto, ne zna kojom kompanijom, naplatili joj dodatnu prtljagu ali i za let kojim je dosla ali ju tada nije imala. :S
Garant se ovca pojavila sa kuferom na aerodromu i tamo naravno platila visoku cifru.
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

09 Mar 2017, 10:10

aaston wrote:
09 Mar 2017, 10:07
Highlight je kad se vracala it Londona, ali eto, ne zna kojom kompanijom, naplatili joj dodatnu prtljagu ali i za let kojim je dosla ali ju tada nije imala. :S
Garant se ovca pojavila sa kuferom na aerodromu i tamo naravno platila visoku cifru.
Vrlo lako moguće da je skupljala informacije po netu i onda izmislila priču koja mnogima zvuči zanimljivo...a isto tako moguće je da je CA platila taj članak ;)
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

16 Mar 2017, 10:14

Opet jedan novinarski biserčić...

Slušalice eksplodirale tijekom leta: 'Osjetila sam kako mi lice gori'

Naime, članak je biser radi ove rečenice:

- Iz njih se iskrilo i bilo je malo vatre. Krenula sam gaziti ih nogom, no osoblje zrakoplova već je došlo s kantom vode - kazala je Australka.

Ne znam za vas, ali ja još nikad nisam vidio da na avionu imaju kantu, a pogotovo ne kantu vode. :ne zna: :facepalm:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

17 Mar 2017, 22:04

A jesi vidio komentar? :D

Ti mladi ne mogu ni spavati bez slušalica u ušima. svuda ih ima. Nabiju slušalice u uši i ne čuju nikoga oko sebe. Ovo joj je dobra poduka da se to ne radi na javnim mjestima. Ne treba žaliti takve osobe.


:bonk:
Potpisi su za budale.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

17 Mar 2017, 23:23

Nisam vidio. :rolleyes:
Koji frikovi. Nekad su komentari zanimljiviji od clanka.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

28 Mar 2017, 11:10

Eto, opet netko nema pojma o čemu piše...

Oko 8,30 sati očekuje se i slijetanje zrakoplova iz Beograda zračnog prijevoznika Air Serbia, i to širokotrupnim zrakoplovom Airbus A330, što će biti prvi put da je jedan tako veliki putnički zrakoplov sletio u zagrebačku zračnu luku.

A B777 s kojim redovito dolaze Japanci i Koreanci, a dolazio je i Malaysian, B747 s kojim su dolazili Japanci, pa čak i Mrya i Antonov koji je redoviti posjetitelj ZG aerodroma...

:facepalm:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

28 Mar 2017, 12:49

A i index isto ima par bisera...
Porazgovarali smo s nekoliko ljudi i svi su zadovoljni viđenim.

"Oduševljene smo. Nismo nikad putovale s Plesa pa ne znamo kako je bilo tamo, no ovaj je aerodrom jako lijep i velik. Sviđa nam se. Evo zovemo sve prijatelje da im pokažemo kako izgleda"
Baš su kompetentne, pošto nikad nisu letile sa starog terminala...

Porazgovarali smo i sa zaposlenicima MZLZ-a koji rade na registraciji putnika. Rekli su nam da sve teče u redu, da nije bilo nikakvih problema te da uživaju radeći na novom terminalu.
Neš ti, počeli su radit u 6, ali već uživaju radeći na novom terminalu... :) :facepalm:
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

28 Mar 2017, 14:25

Nisu to jedine gluposti, ima i jedna koja pogrešno informira:
No najjeftiniji je način javnim prijevozom budući da je ZET od danas uveo novu autobusnu liniju 290 koja vozi na relaciji Kvatrić-Zračna luka- Velika Gorica. Cijena karte je 4 kuna, a ovisno o gužvu u prometu možda ćete trebati kupiti još jednu, no ta je opcija od 8 kuna po smjeru daleko najpovoljnija.
Cijena karte nije 4 kune, ber ne iz Zagreba i ne ovisi o gužvi u prometu. Naime, FT je u drugoj zoni, dakle plaćaju se dvije zone bez obzira na gužvu i ukupno vrijeme puta. Dakle, radi se o 8 kuna (a ne 4).

Doduše, i to je daleko jeftinije od ikakvog drugog prijevoza ZG-FT.

Najveća je pak gupost u videu iz članka. Iako u samom članku ispravno piše da se radi o novom terminalu Zračne luke Franjo Tuđman, glupača koja snima i blebeče više puta sugerira i izričajem kaže da je to potpuno novi aerodrom koji nema veze sa dosadašnjim. :rolleyes:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

28 Mar 2017, 14:55

A jutarnji nastavlja s glupostima....

EKSKLUZIVNI VIDEO IZNAD NOVOG AERODROMA Ovakvog ga još niste vidjeli: Evo kako 'Tuđman' izgleda iz zraka dok polijećete s njega!

Mislim, taj koji je napisao naslov se rastao s mozgom. :facepalm: :facepalm:

Kao, zadnjih godinu dana je umjesto novog terminala bila kartonska kutija koju su onda danas makli??
Mislim, ovakav pogled na novi terminal je već valjda godinu dana... :rolleyes:
User avatar
Tyrion Lannister
Posts: 892
Joined: 22 Feb 2017, 09:15

28 Mar 2017, 17:46

Dok čitam ova sranja imam dojam sa je FT polazna stanica za misiju na Mars ili bar na Mjesec, a ne manji provincijski aerodrom u nekoj smiješnoj državici južno od Alpa u zemlji seljaka na brdovitom Balkanu.
Ja ti sanjam let, bijelo jedro nasred mora, mene zove nova zora.
Ja sam samo Vagabundo.
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

28 Mar 2017, 20:22

Samo čekam da sve to padne u zaborav što prije jer ovoliko pisanja o jednom terminalu je besmisleno.
Index je napisao članak gdje se išćuđavaju visokim cijenama jer.... poznato je da su aerodromi mjesta sa jeftinom klopom i pićem :cerek:
User avatar
Tyrion Lannister
Posts: 892
Joined: 22 Feb 2017, 09:15

28 Mar 2017, 20:25

netko im je pričao o Diners lounge?
Ja ti sanjam let, bijelo jedro nasred mora, mene zove nova zora.
Ja sam samo Vagabundo.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

29 Mar 2017, 08:10

Tyrion Lannister wrote:
28 Mar 2017, 20:25
netko im je pričao o Diners lounge?
Sačuvaj Bože da se pročuje, najmanje što možemo očekivat je minimum ko u Sloveniji, a prije bih rekao ukidanje samo za Hrvate. :rolleyes:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

29 Mar 2017, 08:21

Ma ok, nije problem potrošit 1000 EUR u pola godine.
Jedino treba pazit u kojim dućanima. Recimo, Petrol u SLO naplaćuje 50 centi provizije ako plaćaš Dinersom. :gaah:
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

18 Apr 2017, 07:50

OK, svašta se po novinama/medijima da pročitat, ali ovaj je članak vjerojatno jedan od vrhunaca gluposti i nakupina stereotipnih laži:

http://www.index.hr/black/clanak/iza-gl ... 64045.aspx

Nije ni čudo, radi se o Indexu. :rolleyes:

Teško je odlučiti se od koje gluposti treba početi, no možda ipak ona koja je (u ovom trenutku) komentirana kao prva odmah ispod tzv. "članka":

Dubai ne uvozi svu svoju pitku vodu, u stvari je pitanje uvozi li išta. Već desetljećima Dubai ima aluminijsku industriju kojoj je pitka voda samo jeftini nusprodukt:

http://www.ega.ae/en/products/water/portable-water/

http://www.ega.ae/media/1323/ega_produc ... e-2016.pdf

Ono što će naročito šokirati svakog hrvatskog konzumenata mitova i laži o Hrvatskoj (poput one da je Hrvatska "među najbogatijim zemljama na svijetu pitkom vodom") je činjenica da je flaširana pitka voda visoke kvalitete i domaće (UAE) proizvodnje u pustinjskom Dubaiju višestruko jeftinija nego u Hrvatskoj. :facepalm:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

18 Apr 2017, 10:46

nvnk wrote:
18 Apr 2017, 07:50
OK, svašta se po novinama/medijima da pročitat, ali ovaj je članak vjerojatno jedan od vrhunaca gluposti i nakupina stereotipnih laži:

http://www.index.hr/black/clanak/iza-gl ... 64045.aspx

Nije ni čudo, radi se o Indexu. :rolleyes:

Teško je odlučiti se od koje gluposti treba početi, no možda ipak ona koja je (u ovom trenutku) komentirana kao prva odmah ispod tzv. "članka":

Dubai ne uvozi svu svoju pitku vodu, u stvari je pitanje uvozi li išta. Već desetljećima Dubai ima aluminijsku industriju kojoj je pitka voda samo jeftini nusprodukt:

http://www.ega.ae/en/products/water/portable-water/

http://www.ega.ae/media/1323/ega_produc ... e-2016.pdf

Ono što će naročito šokirati svakog hrvatskog konzumenata mitova i laži o Hrvatskoj (poput one da je Hrvatska "među najbogatijim zemljama na svijetu pitkom vodom") je činjenica da je flaširana pitka voda visoke kvalitete i domaće (UAE) proizvodnje u pustinjskom Dubaiju višestruko jeftinija nego u Hrvatskoj. :facepalm:
Nista cudno. I izrael ima jeftiniju vodu od nas, sto ne bi bilo cudno da je ne uvozi, ali je uvozi.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

19 Apr 2017, 09:27

Inače što se tiće članka, možda je ovo o vodi glupost, ali ostale stvari su više-manje točne.
S tim da možda to turistu nije toliko vidljivo, ali vidljivo je ako provedeš u Dubaiju više od dva-tri tjedna.
Ima na internetu dosta o tome, pogotovo robovlasničkim odnosima, te gadostima glede predbračne/bračne čistoće, te licemjerja glede prostitucije.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

19 Apr 2017, 10:06

Ja pak mislim da je dobar dio toga u najmanju ruku generaliziranje. Npr. glede (pred/van)bračnog morala, o tome smo već raspravljali kako, naravno, postoje pojedini slučajevi da hoteli odbijaju u istu sobu smjestit dvoje stranaca bez vjenčanog lista, ali to je tako rijetko da savjetovat dečkima i curama da ne idu tamo ak nisu u braku predstavlja obično dizanje bezvezne panike i plašenje (što ovaj članak i jest). Većina nas koji smo bili tamo smo po ulicama i u (po svojim pisanim pravilima "zloglasnom") metrou viđali parove kako se normalno drže za ruke, viđali smo i djevojke golih ramena i slično i pri tome nitko od njih nije imao nikakve probleme.

Glede pak robovlasništva, istina je da su zaposlenička prava za europske uvjete nezamislivo mizerna, ali je i to u članku obrađeno na površan i senzacionalistički način.

Kao prvo, ako je rad od 14 sati dnevno robovlasništvo, tada je i Zapadna Europa jedno veliko robovlasničko područje kad je riječ o nekvalificiranoj i niže kvalificiranoj gastarbajterskoj radnoj snazi. Ne govorim napamet, razgovarao sam sa sijatet "naših" (u širem smislu te riječi ;)) arbajtera na raznim konobarskim i sličnim uslužnim radnim mjestima po zemljama poput Njemačke, Belgije, Italije... Oni radno vrijeme nemaju, rade po 15-16 sati dnevno 6-7 dana u tjednu, sve što god šef/gazda zaželi i bez pogovora. Neki naši mitovi o tome kako su radnička prava po spomenutim zemljama jako veća i šira nego kod nas i da ih se poslodavci jako pridržavaju su samo to - mitovi. I ništa drugo.

Doduše, treba priznat, u UAE (kao i u većini zaljevskih zemalja) strana radna snaga treba posebne dozvole da bi mogla napustiti zemlju. Nitko po ugovoru u prvih godinu dana (ili tako nekako, možda koji mjesec kraće, nisam siguran) ne može dobiti godišnji odmor i ne smije napustiti zemlju, a i nakon toga je on minimalan i kontroliran. Zbog toga, a to sam i primijetio, je imigracijska kontrola jača i rigoroznija na izlazu nego na ulazu. (Obrnuto nego kod zapadnoeuropskih zemalja - više im radnika ilegalno bježi nego što ih ilegalno pokušava ući u zemlju.)
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

17 May 2017, 14:28

Danas opet bila panika na jednom letu Croatiaairlinesa.

Fenomenalni žuti uradak.

Na letu Croatia Airlines iz Zagreba za Split nastala je prava panika kada se avion prisilno vratio u Zagreb, gdje je imao problema sa slijetanjem.

Razgovarali smo s putnikom koji je još u šoku.

– Sletili smo jedva. Ne mogu doć sebi, ajme majko. Letili smo normalno, odjednom su nam rekli da ne možemo sletit. Počelo se sve trest, a niko ne govori ništa. Samo su rekli da ne možemo sletit, al da je let siguran. Oko Zagreba smo letili jedno 20 minuti. Ljudi su se znojili, tresli. Ne znam zašto nismo mogli sletit u Split, već smo vidili otoke. – rekao je šokirani putnik.

Glavno da je odmah drama.
Post Reply