Novinarske gluposti o turizmu

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

07 Aug 2020, 12:20

Hosteli imaju i privatne sobe, nije da se automatski podrazumijeva ak si u hostelu da si u zajedničkoj spavaonici. To je nekakav kompromis između cijena i komfora na koji ja dosta često idem.

Ovo pak u Tiraspolu mi je bilo doslovce jedini puta da sam išao na zajedničku spavaonicu u hostelu, ali na kraju u njoj nisam niti spavao. Cijelo je iskustvo u stvari bilo dosta jedinstveno, možda sam ga jednom negdje već i opisao. :D

Uglavnom, taj sam hostel odabrao prvenstveno jer je to bio jedini smještaj koji ne registrira goste, a to mi je bilo dosta važno. Tako sam u tzv. "državi" Transnjistriji, nakon ilegalnog ulaska bez registracije i istog takvog izlaska, bio sasvim ilegalno i bez ikakvog traga. :p


User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

07 Aug 2020, 19:12

nvnk wrote:
07 Aug 2020, 12:20
Uglavnom, taj sam hostel odabrao prvenstveno jer je to bio jedini smještaj koji ne registrira goste, a to mi je bilo dosta važno. Tako sam u tzv. "državi" Transnjistriji, nakon ilegalnog ulaska bez registracije i istog takvog izlaska, bio sasvim ilegalno i bez ikakvog traga. :p
Kako si to uspio? Iskočio iz aviona s padobranom? Prošvercali te u gepeku? :D
Potpisi su za budale.
nasmijanonebo
Posts: 720
Joined: 08 Apr 2019, 20:31
Been thanked: 10 times

08 Aug 2020, 14:30

nvnk wrote:Hosteli imaju i privatne sobe, nije da se automatski podrazumijeva ak si u hostelu da si u zajedničkoj spavaonici. To je nekakav kompromis između cijena i komfora na koji ja dosta često idem.

Ovo pak u Tiraspolu mi je bilo doslovce jedini puta da sam išao na zajedničku spavaonicu u hostelu, ali na kraju u njoj nisam niti spavao. Cijelo je iskustvo u stvari bilo dosta jedinstveno, možda sam ga jednom negdje već i opisao. :D

Uglavnom, taj sam hostel odabrao prvenstveno jer je to bio jedini smještaj koji ne registrira goste, a to mi je bilo dosta važno. Tako sam u tzv. "državi" Transnjistriji, nakon ilegalnog ulaska bez registracije i istog takvog izlaska, bio sasvim ilegalno i bez ikakvog traga. :p
Daj malo opisi kako si usao u drzavu? I gdje si na kraju spavao? Dojmovi o Tiraspolu?
I razlog dolaska, nije valjda bio neki sportski dogadjaj tamo? :zubo:
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

08 Aug 2020, 15:13

Stitch wrote:
07 Aug 2020, 08:37
Kužim. Ali tamo hosteli vjerojatno nisu kao naši hosteli nego nešto mnogo udobnije.
Niti blizu. Radio sam u 5 hostela do sada,Novi Zeland, Tenerife, San Diego, Island i Kijev.... ne znaci ako hostel je u drzavi koja je ekonomski bolja od Hrvatske da su automatski i hosteli bolji... na kraju krajeva bit hostela ni nije izgled nego atmosfera. U Kini i Berlinu sam bil u hostelu koji po uredenju vise vuku na hotel. Sve vrhunsko, novo, super cisto al za mene mrtvo. Bez duse, bez zabave, bez druzenja, osoblje neaktivno. Na Baliju sam bil vjerojatno u najgorem ikad, ako vam se ovo cini mali razmak onda u onom hostelu ga ni nema. Kreveti su na 4 kata bili, metalni super skripavi a dok sam se penjal po ljestvama do zadnjeg kreveta nije mi bilo svejedno.

Najdrazi mi je onaj u Kijevu, tamo sam i najduze bio, tamo se vracam svako malo i kad prode korona Kijev i neka juzna destinacija su mi prve dvije destinacije na koje idem. Hostel u Kijevu ima tolko dobru atmosferu da imam osjecaj da sam kod frenda doma ili da zivim sa cimerima.

Hosteli su radeni za solo putnike, za druzenja, moraju biti jeftini i ne ocekuje se od njih visok standard ako te kosta par eura nocenje. I tak bi trebalo i ostati. Na kraju krajeva ko voli nek izvoli. Ko se misli odmarat taj nece u hostel. Za te postoje apartmani i hoteli.
Last edited by Niko on 08 Aug 2020, 15:27, edited 2 times in total.
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

08 Aug 2020, 15:23

U vezi ovog primjera iz Varazdina ne znam kaj bi rekel. Kad se otvoril bas navedeni hostel sam prical netko mi je uzeo san 😀 uvijek sam htio otvorit hostel doma al sam i uvijek prical da u Varazdinu to nema smisla. Prometna povezanost losa. 4 busa dnevno(ako se ne varam) voze iz Budimpeste za Zagreb, prolaze pokraj Varazdina i ni jedan ne staje. Znam kolko me to muci jer cesto se vracam sa Islanda tom rutom i onda se moram busom vozit do Zagreba da bi sjeo na drugi bus i vozio se natrag za Varazdin. Ko ce posjetit Varazdin jednom kad dode u Zagreb?Hrpa ladih putnika je u tom busu i da taj bus staje u Vz siguran sam da bi izasli na dan ili dva i onda nastavili za Zg. Jedno m kad si u Zg ne vracas se u smjer iz kojeg si dosel...
Opcenito ko i svaki biznis kad si natovaris kredite na leda to je tesko opstat. Zal mi je zene ako je sve u tekstu istina. Stvarno mi je zal jer je imala hrabrosti da slijedi svoj san. Al ako je istina da se ima za novi bmw a nije se imalo za vratit dugove i kredite e onda je ne zalim ni malo
User avatar
J.Poljak fan club
Posts: 317
Joined: 22 Feb 2017, 13:26
Been thanked: 1 time

08 Aug 2020, 15:26

Slazem se s Nikom. Meni najbolji hostel di sam dosad bio je u Salvadoru. Casa Verde u Santa Ani. 7 krevetna soba bez kreveta na kat.. u sobi dvije kupaonice. Svaki krevet ima broj i pod tim brojem ima svoju policu u frizideru i policu u kuhinji. Tu je i bazen, hammoca svuda. Kuhinja opremljena bolje nego moja doma ( dobro to i nije tesko ). Sa Carlosom vlasnikom mozes i na tenis ili squash. Uvijek ima hladne pive u frizideru pa na plocu pises crtice koliko si popio i na kraju boravka gazda samo zbroji crtice
Tusevi sa jakim pritiskom sto je dok duze boravis u srednjoj americi pravi luksuz.
Eh samo zbog toga bi sad natrag

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

During the war...
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

08 Aug 2020, 15:47

nvnk wrote:
07 Aug 2020, 12:20
Hosteli imaju i privatne sobe, nije da se automatski podrazumijeva ak si u hostelu da si u zajedničkoj spavaonici. To je nekakav kompromis između cijena i komfora na koji ja dosta često idem.

Ovo pak u Tiraspolu mi je bilo doslovce jedini puta da sam išao na zajedničku spavaonicu u hostelu, ali na kraju u njoj nisam niti spavao. Cijelo je iskustvo u stvari bilo dosta jedinstveno, možda sam ga jednom negdje već i opisao. :D

Uglavnom, taj sam hostel odabrao prvenstveno jer je to bio jedini smještaj koji ne registrira goste, a to mi je bilo dosta važno. Tako sam u tzv. "državi" Transnjistriji, nakon ilegalnog ulaska bez registracije i istog takvog izlaska, bio sasvim ilegalno i bez ikakvog traga. :p
Huligan 😂
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

09 Aug 2020, 12:17

OK, kao što rekoh, već jednom jesam negdje (ovdje ili na fhr) ispričao dio priče o tom svom putovanju, a ovih bih dana, kad već toliko tražite, mogao i nešto više.

Uostalom, kad nema novih putovanja i tko zna kada će ih opet biti, a što ćemo drugo nego prisjećati se prošlih? ;)
nasmijanonebo
Posts: 720
Joined: 08 Apr 2019, 20:31
Been thanked: 10 times

09 Aug 2020, 12:46

Tako je..a i u godinama smo kad se takve price pricaju vlastitoj djeci, a posto nas ima i bezdjecnih, sto drugo, nego ovdje pricati.:zubo: :D
nasmijanonebo
Posts: 720
Joined: 08 Apr 2019, 20:31
Been thanked: 10 times

11 Aug 2020, 10:34

Nvnk, cekamo tvoju pricu.
Post Reply