Dobivanje vize i putovanje u Sjedinjene Američke Države

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

05 Oct 2017, 20:00

A ti imaš kristalnu kuglu da vidiš kako sam putovao po USA?
Odakle tebi da sam spavao po dormovima, dijelio kupaonice s pola sela i jeo junk food?

Za tvoj info, niti sam jeo junk food, niti sam spavao po dormovima, već po normalnim hotelima/motelima. I niti sam se vozio na biciklu.
I odakle tebi da je 2000 EUR niska cijena ili da nije dovoljno? Iz kristalne kugle??
Možda je tebi to sića, ali većini ljudi u Hrvatskoj i svijetu je to ogromna lova.
I osim toga, nikad nisi bio u Kaliforniji, pa kako uopće znaš koliko košta jedan takav road trip?
Svi mi znamo kako potrošit 5000 EUR na jedan ušljiv trip po Americi.
Vec dugo nisam vidio takvu aroganciju.
:flop:


User avatar
Wob
Posts: 102
Joined: 26 Mar 2017, 01:24

06 Oct 2017, 09:09

Nukac wrote:A ti imaš kristalnu kuglu da vidiš kako sam putovao po USA?
Odakle tebi da sam spavao po dormovima, dijelio kupaonice s pola sela i jeo junk food?

Za tvoj info, niti sam jeo junk food, niti sam spavao po dormovima, već po normalnim hotelima/motelima. I niti sam se vozio na biciklu.
I odakle tebi da je 2000 EUR niska cijena ili da nije dovoljno? Iz kristalne kugle??
Možda je tebi to sića, ali većini ljudi u Hrvatskoj i svijetu je to ogromna lova.
I osim toga, nikad nisi bio u Kaliforniji, pa kako uopće znaš koliko košta jedan takav road trip?
Svi mi znamo kako potrošit 5000 EUR na jedan ušljiv trip po Americi.
Vec dugo nisam vidio takvu aroganciju.
:flop:
Nastavljaš sa istim obicajem kao i na f.hr , svađaš se sam sa sebom i ponašaš kao da si popija svu pamet sa ovoga svita . Pišeš jedno , poslje se ispravljaš pa pises drugo pa ubacis nesto trece uz obavezno " ja , ja , jaaaa " . Nit tebi itko brani pravo na tvoje misljenje niti itko osporava da ti nisi bio negdje . Smatraš da to šta napišeš je sveto pismo i da nema suprotnog misljenja. Kad netko napise suprotno krene svada i dokazivanje kako si ti u pravu jer boze moj , svi moraju imat iste navike i potrebe kao i ti koji putuješ solo sa ruksakom na leđima . Umjesto da napises , " mozes proc za 2000 eura ukoliko pristanes spavat u sobi sa 4 osobe u motelima " tebi je 2000 eura realna cijena jer se podrazumjeva da ce ona spavat sa njih 4 u istoj sobi . Potrosit 5000 eu za tri osobe na usljivi trip po americi je opet dosta manje ako je 2000 eura realno po osobi kako ti kazes. Dogovori se sam sa sebom


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Lolita
Posts: 1770
Joined: 22 Feb 2017, 07:29
Has thanked: 7 times

06 Oct 2017, 09:18

Ajde dobro, dosta je više. Ne svađajte se.

Wob, kada stavim sve na papir, obavijestim te. Ovih 2000 e kontam da je neki minimum bez kojeg ne trebam ni planirati put. I ide nas 3 tako da moteli i sobe s 4 kreveta nisu problem. :)
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

06 Oct 2017, 09:29

Pazi, ti koji nikad nisi bio u Kaliforniji, kažeš - ne, 2000 EUR nije realna cifra. A nisi nikad bio tamo.
I ti si kao pouzdan izvor.

I opet, zar imaš kristalnu kuglu? Nikad još nisam putovao s backpackom na leđima, jer ga i nemam. Putujem s koferom, odsjedam u normalnim hotelima, motelima, hostelima, već prema potrebi.

A da si malo čitao na onom drugom forumu, vidio bi da sam po Americi putovao s još dvoje ljudi, te da smo spavali manje više po motelima i hotelima. I za tvoj info: čak smo bili i na večeri koju smo platili 160$. Ne 16...

Ali ti si toliko arogantan i uvjeren u svoje mišljenje, da ne trebaš ni čitat što drugi pišu.

I najbolje znaš koliko para treba. Jer ti si car.
Tajmer
Posts: 177
Joined: 13 Jun 2017, 14:35
Been thanked: 1 time

06 Oct 2017, 10:23

Wob wrote:
Nastavljaš sa istim obicajem kao i na f.hr , svađaš se sam sa sebom i ponašaš kao da si popija svu pamet sa ovoga svita . Pišeš jedno , poslje se ispravljaš pa pises drugo pa ubacis nesto trece uz obavezno " ja , ja , jaaaa " . Nit tebi itko brani pravo na tvoje misljenje niti itko osporava da ti nisi bio negdje . Smatraš da to šta napišeš je sveto pismo i da nema suprotnog misljenja. Kad netko napise suprotno krene svada i dokazivanje kako si ti u pravu jer boze moj , svi moraju imat iste navike i potrebe kao i ti koji putuješ solo sa ruksakom na leđima . Umjesto da napises , " mozes proc za 2000 eura ukoliko pristanes spavat u sobi sa 4 osobe u motelima " tebi je 2000 eura realna cijena jer se podrazumjeva da ce ona spavat sa njih 4 u istoj sobi . Potrosit 5000 eu za tri osobe na usljivi trip po americi je opet dosta manje ako je 2000 eura realno po osobi kako ti kazes. Dogovori se sam sa sebom


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jedino koji ovdje krivo vidi si ti. Napisao je da soba kosta XY para ako 4 osobe uzmu istu sobu s 2 bracna kreveta. Nigdje nije spominjan ni hostel ni dorm nego 4 prijatelja, 2 para ili kako god ih klasificirao koji dijele istu sobu. Nece nikome pasti kruna s glave ako u jednoj avanturi s prijateljima dijeli sobu.



Informacije za put u Tajland
http://thaimer.net

Facebook page
www.facebook.com/thaimerr
User avatar
Wob
Posts: 102
Joined: 26 Mar 2017, 01:24

06 Oct 2017, 10:47

Nukac wrote:Pazi, ti koji nikad nisi bio u Kaliforniji, kažeš - ne, 2000 EUR nije realna cifra. A nisi nikad bio tamo.
I ti si kao pouzdan izvor.

I opet, zar imaš kristalnu kuglu? Nikad još nisam putovao s backpackom na leđima, jer ga i nemam. Putujem s koferom, odsjedam u normalnim hotelima, motelima, hostelima, već prema potrebi.

A da si malo čitao na onom drugom forumu, vidio bi da sam po Americi putovao s još dvoje ljudi, te da smo spavali manje više po motelima i hotelima. I za tvoj info: čak smo bili i na večeri koju smo platili 160$. Ne 16...

Ali ti si toliko arogantan i uvjeren u svoje mišljenje, da ne trebaš ni čitat što drugi pišu.

I najbolje znaš koliko para treba. Jer ti si car.
Pratim tvoje pisanje vec vise od 10 god . U tih 10 god sam stekao neko misljenje o nacinu na koji putujes . Ne moras sad meni ode pisat gdje spavas i sa koliko kufera putujes . Ja koji nisam bija u Californiji ipak mogu rec da ce potrosit vise novaca jer znam koliko je tesko iz splita ubost jeftinu kartu . Da , konstatacija je krenula od toga da leti iz Splita na sta sam ja reka da ce u tom slucaju prebacit 2000 eura. I hoce !

U putovanje " usljivo " u ameriku od 10 dana za tri osobe se potrosilo 37 000 kn ( a to svako moze , jelte ) . Gdje je uracunato i vize , put do zg i nazad , putna osiguranja za svo troje i shoping . A ti tvrdis da je realno po osobi 2000 eu . Citas li ti koji put sta napises ili u tom napadaju ega stisnes enter bez da razmislis ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
Wob
Posts: 102
Joined: 26 Mar 2017, 01:24

06 Oct 2017, 10:58

Tajmer wrote: Jedino koji ovdje krivo vidi si ti. Napisao je da soba kosta XY para ako 4 osobe uzmu istu sobu s 2 bracna kreveta. Nigdje nije spominjan ni hostel ni dorm nego 4 prijatelja, 2 para ili kako god ih klasificirao koji dijele istu sobu. Nece nikome pasti kruna s glave ako u jednoj avanturi s prijateljima dijeli sobu.

Ti isto selektivno citas ?
Nece nikome past kruna s glave i ako solo spava u dormu i djeli kupatilo . Jel moze u tom slucaju proc jos jeftinije ? A ako ne volim slusat prijatelja kako hrce do mene i ne volim smrad tuđih nogu pored nosa nego zelim svoje kupatilo i svoj mir tih 10 dana na odmoru . Hocu li proc skuplje ? Sta je realno od toga ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tajmer
Posts: 177
Joined: 13 Jun 2017, 14:35
Been thanked: 1 time

06 Oct 2017, 16:40

Od kad se šoping smatra troškovima putovanja? To dal ce netko na putu kupiti iphone, laptop, fotic je trosak sam po sebi, al ne nesto sto bi uveo u budget putovanja.

Potom si napisao da ste/si/cete za 3 pax potrositi 37000kn znaci cca 5000€ i onda ti nerealno 2000€ po osobi?


Informacije za put u Tajland
http://thaimer.net

Facebook page
www.facebook.com/thaimerr
User avatar
Lolita
Posts: 1770
Joined: 22 Feb 2017, 07:29
Has thanked: 7 times

10 Oct 2017, 06:46

Pitanje oko vize: jel treba dokazivati da imaš dovoljno novca na računu za financiranje puta ili je to pitanje koje zapadne nasumične "sretnike"?
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

10 Oct 2017, 07:21

Imao sam iz banke potvrdu koliko imam na računu, ali nisu je ni pogledali.
Uglavnom u USA ambasadi nema nekog pravila.
Eric the king
Posts: 175
Joined: 11 Jun 2017, 12:32

10 Oct 2017, 08:08

ja nikad nisam nosio iz banke potvrdu, prvi put kao student dobio na 3 mj, drugi put ko nezaposleni na 10 godina :D
User avatar
Lolita
Posts: 1770
Joined: 22 Feb 2017, 07:29
Has thanked: 7 times

10 Oct 2017, 08:25

Kužim da je lutrija ta viza ali sada je stigla Trumpova garnitura, kontam da će prevrtati svaki kamen. :D
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

10 Oct 2017, 08:29

Nego Lolita, izgleda da će Napa i Sonoma izgorit...

U KALIFORNIJI IZVANREDNO STANJE, OGROMNI POŽAR GUTA ČUVENU VINSKU REGIJU Deseci tisuća evakuiranih, alarm u S. Franciscu: 'Cijeli grad smrdi po dimu'

Guverner Kalifornije Jerry Brown proglasio je izvanredno stanje u tri okruga nedaleko od San Francisca zbog 14 velikih požara koji gutaju sve pred sobom. Najdramtičnije je u Napi, Sonomi i Yube gdje cijeli dan traju evakuacije tisuća ljudi.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

10 Oct 2017, 08:30

Lolita wrote:
10 Oct 2017, 08:25
Kužim da je lutrija ta viza ali sada je stigla Trumpova garnitura, kontam da će prevrtati svaki kamen. :D
Ako se pojaviš obučena ko ninja kornjača, vjeruj mi da hoće.
Zato ti je najbolje da se pojaviš obućena nešto između obične djevojke i radnice noći... :rofl:
Eric the king
Posts: 175
Joined: 11 Jun 2017, 12:32

10 Oct 2017, 08:32

da li je istina da sad moras im rec sve svoje drustvene mreze? negdje sam to davno procitao, pa neznam jel to samo pravljenje panike ili istina
User avatar
Lolita
Posts: 1770
Joined: 22 Feb 2017, 07:29
Has thanked: 7 times

10 Oct 2017, 08:53

Nukac wrote:
10 Oct 2017, 08:29
Nego Lolita, izgleda da će Napa i Sonoma izgorit...

U KALIFORNIJI IZVANREDNO STANJE, OGROMNI POŽAR GUTA ČUVENU VINSKU REGIJU Deseci tisuća evakuiranih, alarm u S. Franciscu: 'Cijeli grad smrdi po dimu'

Guverner Kalifornije Jerry Brown proglasio je izvanredno stanje u tri okruga nedaleko od San Francisca zbog 14 velikih požara koji gutaju sve pred sobom. Najdramtičnije je u Napi, Sonomi i Yube gdje cijeli dan traju evakuacije tisuća ljudi.
:mama:

Prijateljica koja ide sa mnom vuče nesreću za sobom. Uvijek neke katastrofe prije nego idemo na put (Portugal ovo ljeto :horor:).
Idem joj pokazat. :zubo:
Nukac wrote:
10 Oct 2017, 08:30


Ako se pojaviš obučena ko ninja kornjača, vjeruj mi da hoće.
Zato ti je najbolje da se pojaviš obućena nešto između obične djevojke i radnice noći... :rofl:
Pitat ću Melaniju za savjet. :D
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

10 Oct 2017, 08:59

Valjda nije ovako:

User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

10 Oct 2017, 09:24

Eric the king wrote:
10 Oct 2017, 08:32
da li je istina da sad moras im rec sve svoje drustvene mreze? negdje sam to davno procitao, pa neznam jel to samo pravljenje panike ili istina
Mislim da se to ne odnosi na proces dobivanja vize nego na pitanja koja te mogu (ali ne moraju) pitati pri samom ulazu. Ista ta pitanje mogu pitat i one koji ulaze bez vize, nema razlike. Štoviše, navodno će na ulazu u zemlju to (moći?) pitati i nosioce zelene karte, pa čak i naturalizirane državljane (????)!!

I, da, to je još uvijek u fazi prijedloga, još se ne primjenjuje, bar ne službeno. (Iako, kako je krenulo, ne bih se čudio da to već rade, samo "u tišini" i samo nekima. :rolleyes:)
User avatar
Lolita
Posts: 1770
Joined: 22 Feb 2017, 07:29
Has thanked: 7 times

10 Oct 2017, 20:07

Po zadnjim vijestima, Napa izgleda ozbiljno ugrožena. :crying:

http://plavakamenica.hr/2017/10/10/vina ... ley-pozar/
User avatar
Wob
Posts: 102
Joined: 26 Mar 2017, 01:24

28 Dec 2017, 17:42

Image

Šta vam se cini od ove karte ?
Kako bi koncipirali putovanje da ovo kupite . Sljece se 20.7 oko 14h u SF . Jel dovoljno raspodjelit na 4 dana SF , 5 dana LA , 3 dana LV ..

Edit : Sad sam tek ubra da je ovo 20.6 , jun ! Pas mater i jun i july .. koji imbecilan jezik Image


Sent from my iPhone using Tapatalk
Eric the king
Posts: 175
Joined: 11 Jun 2017, 12:32

29 Dec 2017, 08:40

Nukac wrote:
09 Mar 2017, 07:33
Tako je. Kod presjedanja u Kanadi, moraš ponovno čekirati prtljagu u toj državi.
I svu imigraciju obavljaš u Kanadi.
Ako putuješ preko Dublina, e onda to obaviš u Dublinu.
Da li je ovo moguce ikako izbjec, da se vadi prtljaga u kanadi?

imam samo sat i petnaest minuta layovera u montrealu, nisam nikad bio na aerodromu, al mislim da su mi sanse nikakve da ulovim let.

sad citam da se moze to obavit na nekim aerodromima u europi, pa ak neko mozda zna koji su sve ukljuceni osim irske, to sam vidio mejdu prvi postovima.
edit: i dalje samo u irskoj, ostalo je u planovima:(
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

29 Dec 2017, 10:02

Da, ona logika da je neko presjedanje moguće jer, eto, aviokompanija prodaje karte s tom kobinacijom letova nije baš uvijek razumna. Ja sam baš prije par dana naletio na Air Franceovu kartu koja je predviđala 3 sata između letova na dva različita aerodroma. Pogađate, radilo se o CDG-u (dolazak) i Orlyju (odlazak). To je i bez predane prtljage zajebano, a s njom (prvo čekanje da ju se pokupi na glede toga legendarno sporom CDG-u, a zatim i hvatanje deadlinea za predaju na Orlyju :facepalm: ) pravi science fiction. I to bez obzira na prijevozno sredstvo. Taxiji ovise o gužvama u prometu (bez obzira što bi vožnja bila po obilaznici, i tu znaju biti pizdarije), a RER-u samo do Antonyja treba cijeli sat, a gdje je još tu OrlyVal. :rolleyes:
Eric the king
Posts: 175
Joined: 11 Jun 2017, 12:32

29 Dec 2017, 10:10

Nasao sam podatak, da kod nekih aviokompanija nemoras podizati prtljagu, nego da ju samo izdvoje ukoliko je sumnjiva.(nadam se da je to slucaj i kod AC)
Pa onda imigration obavis u connection zoni.
To bi mi jos imalo smisla i nebi trebalo bit problema sa stizanjem na drugi let, al ako cu morati podizati prtljagu bit ce opet trcanja:)
Ako zakasnim na let, posto je vezani let, imam pravo na prvi slijedeci ili?
User avatar
Lolita
Posts: 1770
Joined: 22 Feb 2017, 07:29
Has thanked: 7 times

29 Dec 2017, 17:48

Ne znam jesam već pitala ovo... Da li treba nositi dokaz o novčanim sredstvima (da imam novce za put, a koje još nemam :D), idem po vizu sada kroz siječanj...
User avatar
Prolaznica
Posts: 840
Joined: 22 Feb 2017, 09:53
Has thanked: 6 times

29 Dec 2017, 21:37

Lolita wrote:
29 Dec 2017, 17:48
Ne znam jesam već pitala ovo... Da li treba nositi dokaz o novčanim sredstvima (da imam novce za put, a koje još nemam :D), idem po vizu sada kroz siječanj...
sorry na offu, ali javi se za cugu kad budeš u zg
collect moments, not things
Post Reply