Iznajmljivači

Za odmor iz snova
Daisy28
Posts: 13
Joined: 22 Feb 2017, 17:34

16 Mar 2017, 09:00

nvnk wrote:
16 Mar 2017, 08:20
Podsjetilo me na jedan hostel u Norveškoj gdje možeš birat želiš li noćenje platit lovom ili - radom na farmi. :p

Ideja je ekonomski jako dobro smišljena, jer em' je strancima spavanje u Norveškoj skupo, em' je norveškim poslodavcima radna snaga jako skupa, a i ne dobije ju se tako lako za prizemne poslove poput lopatanja gnoja. :zubo:
Pa postoji cijeli koncept toga, zaboravila sam kako se zove, uglavnom postoje web stranice, gdje imaš one koji nude usluge rada na farmi i ljudi koji se prijavljuju besplatno za te poslove u zamjenu za smještaj i hranu. Tako ekipa putuje okolo naokolo svijetom :)


Daisy28
Posts: 13
Joined: 22 Feb 2017, 17:34

16 Mar 2017, 09:04

thinkpink41 wrote:
16 Mar 2017, 08:54
možda bi se i prevarili. prema našem iskustvu, a stvarno je već veliko, ljudi koji dolaze i zanima ih jako taj novi doživljaj /otići na ribariju i dizati mreže u zoru, brati ulike ili grožđe, presađivati cvijeće i sl/ jednostavno se uključe u naš posao. mi takve stvari nikada nismo naplaćivali,njima je zanimljivo pa pitaju da li mogu sudjelovatid. na kraju budu jako jako zadovoljni, a nešto novo i nauče.
iskreno i meni bi bilo zanimljvo da dođem u neko sasvim različito podneblje, kulturu i običaje i naučim nešto novo.

sad sam imala prošli tjedan troje mladih studenata iz Njemačke, zanimljivo je koliko su željeli učestvovati u svemu. tako da su sa mojim tatom ujutro odlazili na ribe, poslije bi im mama pomogla pripremiti ribu i tako vidjeli nešto novo, jeli nešto novo....meni je to super i kao domaćinu /a bilo bi mi i kao gostu sigurno/.
Ne znam kako se multikvota na ovom forumu pa odgovaram odvojeno na postove :ne zna:

Jesi možda vidjela jel netko nudi experiences u HR? Nisam se još bacila u potragu, al danas sam recimo vidjela da neka ženska nudi obilazak svog vinskog podruma i degustaciju njenog vina. Čini mi se to kao super ideja, cijeli taj koncept "experiences".
Jedino što ja eventualno mogu ponuditi za sada, jest branje maslina, ali to bude u 10 mjesecu i podložno je promjeni u zadnji tren, ako pada kiša ili slično, tako da ne znam kako bi se to izvelo. :misli:
thinkpink41
Posts: 132
Joined: 22 Feb 2017, 13:48

16 Mar 2017, 09:15

Daisy28 wrote:
16 Mar 2017, 09:04
Ne znam kako se multikvota na ovom forumu pa odgovaram odvojeno na postove :ne zna:

Jesi možda vidjela jel netko nudi experiences u HR? Nisam se još bacila u potragu, al danas sam recimo vidjela da neka ženska nudi obilazak svog vinskog podruma i degustaciju njenog vina. Čini mi se to kao super ideja, cijeli taj koncept "experiences".
Jedino što ja eventualno mogu ponuditi za sada, jest branje maslina, ali to bude u 10 mjesecu i podložno je promjeni u zadnji tren, ako pada kiša ili slično, tako da ne znam kako bi se to izvelo. :misli:
nisam vidjela kod nas ništa slično, a kažem i da se netko oglasi tako naravno da bi mu inspekcija došla unutar 10 minuta na vrata. osim ako je Ivica Todorić koji je oglasio branje jabuka :bicedobro:
znam cijelu problematiku berbe. s tim da mi imamo nekoliko odvojenih /cca 4/ jer imamo različite sorte maslina i radimo različite sorte ulja. a kako imamo cjelogodišnji turizam, jednostavno tko tada bude kod nas sudjeluje u berbi.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Mar 2017, 09:16

Daisy28 wrote:
16 Mar 2017, 09:04
Ne znam kako se multikvota na ovom forumu pa odgovaram odvojeno na postove :ne zna:
Šteta što ne postoji podforum Upute za uporabu, odmah na vrhu naslovnice. :raspa:
Potpisi su za budale.
Daisy28
Posts: 13
Joined: 22 Feb 2017, 17:34

16 Mar 2017, 09:28

thinkpink41 wrote:
16 Mar 2017, 09:15
nisam vidjela kod nas ništa slično, a kažem i da se netko oglasi tako naravno da bi mu inspekcija došla unutar 10 minuta na vrata. osim ako je Ivica Todorić koji je oglasio branje jabuka :bicedobro:
znam cijelu problematiku berbe. s tim da mi imamo nekoliko odvojenih /cca 4/ jer imamo različite sorte maslina i radimo različite sorte ulja. a kako imamo cjelogodišnji turizam, jednostavno tko tada bude kod nas sudjeluje u berbi.
Pa kako onda ovoj ostaloj rulji po cijelom svijetu ne dolazi inspekcija? Recimo toj ženskoj iz okolice Rima koja nudi tu degustaciju vina? :raspa:


Stitch wrote:
16 Mar 2017, 09:16
Šteta što ne postoji podforum Upute za uporabu, odmah na vrhu naslovnice. :raspa:
Skužila sad, ali mislim da mi nije sjeo koncept najbolje, vidjet ćemo na šta će ličit ovaj multi post :zubo:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Mar 2017, 09:31

Ide ti posve dobro. :)
Potpisi su za budale.
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

16 Mar 2017, 14:15


Daisy28 wrote:
Jedno pitanje vezano za sinkronizaciju kalendara na portalima. Ja eksportiram airbnbov kalendar na ostale portale, osim na revngo koji ga nema, a ni na bcomu nisam našla da mogu tamo uvesti kalendar s druge stranice :ne zna: Zanima me, koliko brzo se sinkroniziraju kalendari kad recimo mi neko bukira preko airbnba, koliko vremena treba da se zatvore datumi na ostalim stranicama preko eksportiranog kalendara? Malo me to sad brine.
Ovisi o portalu, neki rifresaju za 4h neki za 6h neki drugacije.
Ja to napravim drugacije, drzim gmail kalendar kojeg sam povezao sa portalima. Osim s bookingom kojeg updejtam rucno i odmah radi poznatih njihovih uvjeta otkazivanja.

Last edited by aaston on 16 Mar 2017, 14:15, edited 1 time in total.
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

16 Mar 2017, 14:18


thinkpink41 wrote: iskreno i meni bi bilo zanimljvo da dođem u neko sasvim različito podneblje, kulturu i običaje i naučim nešto novo.

.
Jednom sam setao u rano jutro po pjescanoj indijskoj plazi. Ribari natezu mreze, vade ih iz mora. Jedan me pita "hey, would you like to help?" ocekujuci da cu se ko mutav baciti na posao.
Odgovorio sam kratko "no" i nastavio dalje. Bio je zabezeknut, nije mogao sebi doci :rofl:

User avatar
daria
Posts: 235
Joined: 24 Feb 2017, 00:24
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

16 Mar 2017, 17:03

Daisy28 wrote:
16 Mar 2017, 09:00
Pa postoji cijeli koncept toga, zaboravila sam kako se zove, uglavnom postoje web stranice, gdje imaš one koji nude usluge rada na farmi i ljudi koji se prijavljuju besplatno za te poslove u zamjenu za smještaj i hranu.
wwoof.net - World Wide Opportunities on Organic Farms, a ima i drugih sajtova na kojima se mogu naci razliciti poslovi, od rada na farmi do volontiranja u hostelima, s djecom i slicno, najpoznatiji su vjerojatno workaway.info, helpx.net i helpstay.com.
Daisy28
Posts: 13
Joined: 22 Feb 2017, 17:34

17 Mar 2017, 09:32

Stitch wrote:
16 Mar 2017, 09:31
Ide ti posve dobro. :)
Hvala :)
aaston wrote:
16 Mar 2017, 14:15
Ovisi o portalu, neki rifresaju za 4h neki za 6h neki drugacije.
Ja to napravim drugacije, drzim gmail kalendar kojeg sam povezao sa portalima. Osim s bookingom kojeg updejtam rucno i odmah radi poznatih njihovih uvjeta otkazivanja.
Da, definitivno bcom treba sam unosit i to odmah...sva sreća pa preko bcoma i nemam nešto gostiju.
daria wrote:
16 Mar 2017, 17:03
wwoof.net - World Wide Opportunities on Organic Farms, a ima i drugih sajtova na kojima se mogu naci razliciti poslovi, od rada na farmi do volontiranja u hostelima, s djecom i slicno, najpoznatiji su vjerojatno workaway.info, helpx.net i helpstay.com.
E da...nisam se mogla sjetit kako se točno zovu sajtovi, ali evo ti si ih sad pobrojala ;)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

21 Mar 2017, 16:28

Evo ovako:

Gost iz meksika mi zeli rezervirat termin od par dana, za potvrdu mi je potrebno uplatit akontaciju. I sad javlja da ne moze izvrsit placanje i govori mi da ce mi uplatit karticom :facepalm:

Ja kartice ne primam, a poslao sam mu sve potrebne podatke za izvrsavanje uplate internet bankarastvom ili direktno preko saltera banke (moje ime, adresu, ime banke, adresu banke, swift i iban), sto mu jos pobogu treba :gaah:

Znam da su uplate iz indije poprilicno komplicirane, ali zar su i iz mexica :misli:

Paypal nemam, moze li mi preko WU, a da je legalno? Sto uradit? Ne znam ni sto mu napisat :gaah:
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

21 Mar 2017, 21:09

Paypal je vrlo jednostavno otvoriti, trebaš samo imati Visu vezanu za račun. Ja bi s time išao. WU je skupo.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

21 Mar 2017, 22:07

aaston wrote:
21 Mar 2017, 21:09
Paypal je vrlo jednostavno otvoriti, trebaš samo imati Visu vezanu za račun. Ja bi s time išao. WU je skupo.
Cek sekund, jel mi molim te mozes objasnit kako uopce otvorim paypal? U svoju banku (pbz) i kako vezem za svoju visu? Sry, ne razumin, ja imam tri racuna, tekuci, ziro kunski i ziro devizni, to su tri razlicita IBANa, a uplate iz hrvatske primam na kunskom ziru, iz inozemstva na deviznom ziru :ne zna:
User avatar
X-Plosiv
Posts: 59
Joined: 06 Mar 2017, 07:25
Location: Pula

21 Mar 2017, 22:13

Ja sam u PBZ uzeo devizni u EUR i GBP, pa samo povezao sa paypalom, dobio PIN i odmah preko internet bankarstva to riješio.
Brainstorm so much that my head is filled with rainbows.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

21 Mar 2017, 22:27

X-Plosiv wrote:
21 Mar 2017, 22:13
Ja sam u PBZ uzeo devizni u EUR i GBP, pa samo povezao sa paypalom, dobio PIN i odmah preko internet bankarstva to riješio.
Kako si povezao s paypalom? Mislim na koji racun on tebi uplati (pretpostavljam na paypal) a onda se to automatski prebaci na zirac?
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

21 Mar 2017, 22:28

Ne treba ici u banku.
Odes na stranice paypala i registriras se. Upises broj kartice po zelji. Master, Visa, Diners...
Napravis provjeru kartice. Skinu ti 2$, na internetu ti se pod transakcijom pokaze pin kojeg onda upises i na taj nacin autoriziras karticu. Nakon toga dobijes vracena ta 2$.
Uglavnom, to je to. Imas paypal.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

21 Mar 2017, 22:37

Nukac wrote:
21 Mar 2017, 22:28
Ne treba ici u banku.
Odes na stranice paypala i registriras se. Upises broj kartice po zelji. Master, Visa, Diners...
Napravis provjeru kartice. Skinu ti 2$, na internetu ti se pod transakcijom pokaze pin kojeg onda upises i na taj nacin autoriziras karticu. Nakon toga dobijes vracena ta 2$.
Uglavnom, to je to. Imas paypal.
A jeli to legalno?

Edit: Po hrvatskim zakonima :ne zna:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

21 Mar 2017, 23:01

Mislim da da. Kad ti netko uplati lovu to ti stigne u banku kao uplata.
Mislim, ja paypal koristim za placanje. Kao karticu.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

22 Mar 2017, 07:53

miky0 wrote:
21 Mar 2017, 16:28
Evo ovako:

Gost iz meksika mi zeli rezervirat termin od par dana, za potvrdu mi je potrebno uplatit akontaciju. I sad javlja da ne moze izvrsit placanje i govori mi da ce mi uplatit karticom :facepalm:

Ja kartice ne primam, a poslao sam mu sve potrebne podatke za izvrsavanje uplate internet bankarastvom ili direktno preko saltera banke (moje ime, adresu, ime banke, adresu banke, swift i iban), sto mu jos pobogu treba :gaah:

Znam da su uplate iz indije poprilicno komplicirane, ali zar su i iz mexica :misli:

Paypal nemam, moze li mi preko WU, a da je legalno? Sto uradit? Ne znam ni sto mu napisat :gaah:
Ja ti kao gost mogu reći da uvijek izbjegavam akontacije prek bankovne uplate u inozemstvo. Ne zbog toga jer volim nekog zajebat time što držim rezervaciju do dan prije puta pa onda otkažem, nego zato jer takve transakcije znaju biti opterećene enormnim naknadama od strane banke. Ne znam, možda živim u prošlosti, tj. možda su te naknade u međuvremenu pale, ali kad sam se o njima svojevremeno raspitivao, bile su visoke i neodređene, osobito za transakcije ne druge kontinente.

Slično je i s WU. Kad sam radio rezervaciju u Bakuu (Azerbejdžan), izbjegao sam Booking kao posrednika i rezervirao izravno, uštedjevši time određenu svotu. Lik pri rezervaciji nije tražio nikakvu akontaciju, ali koji mjesec kasnije, kad sam zbog vize tražio od njega potvrdu te rezervacije - jest i to preko WU. Uglavnom WU naknada mi je "pojela" cijelu razliku koju sam uštedio u odnosu na Booking. :D
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

22 Mar 2017, 11:31

Unutar EU bankovne naknade budu nešto malo (1 euro), ali mislim da to ovisi od banke. Izvan EU, sumnjam da je jeftino.
Paypal je legalan i otvara se u nekoliko klikova. Jednom otvoren, isto tako se u nekoliko klikova veže kartica. Bilo koja za trošiti, Visa da ti novac s PP može sjesti na račun (bar bilo do ne tako davno).
Treba voditi računa da uzimaju nekakve naknade naravno.
Daisy28
Posts: 13
Joined: 22 Feb 2017, 17:34

22 Mar 2017, 11:56

Možda je dobro za napomenuti, da tom gostu kojem ćeš dat podatke o uplati preko paypala, da mu daješ svoju email adresu s kojom si se registrirao na paypal i on preko nje vrši plaćanje.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

22 Mar 2017, 15:48

aaston wrote:
22 Mar 2017, 11:31
Unutar EU bankovne naknade budu nešto malo (1 euro), ali mislim da to ovisi od banke. Izvan EU, sumnjam da je jeftino.
Paypal je legalan i otvara se u nekoliko klikova. Jednom otvoren, isto tako se u nekoliko klikova veže kartica. Bilo koja za trošiti, Visa da ti novac s PP može sjesti na račun (bar bilo do ne tako davno).
Treba voditi računa da uzimaju nekakve naknade naravno.
Zar nije bilo rijeci da uplate legalno jedino smiju sjesti na ziro?
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

22 Mar 2017, 15:50

Daisy28 wrote:
22 Mar 2017, 11:56
Možda je dobro za napomenuti, da tom gostu kojem ćeš dat podatke o uplati preko paypala, da mu daješ svoju email adresu s kojom si se registrirao na paypal i on preko nje vrši plaćanje.
Ne razumin. Kako preko emaila? Pa ima on moj email :misli:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

22 Mar 2017, 16:43

Kad registriras paypal.
Mail s kojim si registriran na paypal.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

23 Mar 2017, 08:08

Hvala vam :top:

Inace ovaj mexikanac je uspio napravit uplatu preko banke, ali je za to otisao u texasku banku :S
Post Reply