Rent-a-car

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

14 Sep 2017, 09:27

Tajmer wrote:
13 Sep 2017, 20:07
PBZ Amex no limit
Teško da je baš no limit. Neki limit mora postojati. :misli: A Amex ne bih baš, nije dobro prihvaćen kao Visa ili Master.
neno1966 wrote:
14 Sep 2017, 07:23
Limit ne možeš dobiti "preko noći" ako ne postoje neke osnove za to. Banka ne gleda na to da je to tebi samo garancija kod rent a car-a koja najvjerojatnije neće biti korištena nego bi (iz perspektive banke) ti taj novac mogao potrošiti a ne bi ga imao otkuda platiti.
Pa ne tražim ga preko noći i ne tražim milijun kuna. U toj banci sam već godinama, nikad u minusu, imam novaca tamo i štednje, i osobna bankarica me dobro zna. Inače zaboli me za kreditnu, ne bih je nikada uzeo da nije must have za rent a car.
Jedino brzinsko dobivanje većeg limita je uz depozit.
Gdje to ima? Nema problema, kao što rekoh imam novaca tamo, ako hoće depozit x5 ili x10 može, neka uzmu. Ali ne možeš staviti depozit na kreditnu karticu, pitao sam i to već.

Jučer sam bio opet kod nje. Kaže što je već rekla, nekada su te limite davali šakom i kapom svima a onda im je valjda HROK stao na rep. Kaže da niti jedna banka više ne može dati limit kakav su nekada davali, oni što imaju limit od prije ostaje ali za nove su postrožili. Njen prijedlog je da umjesto Vise charge uzmem Mastercard revolving, onda bih imao 3 puta veći limit. Samo ne znam što mi to nije odmah rekla kada sam uzimao kreditnu pa bih tako i napravio, ona mi je savjetovala da uzmem charge. :mad: Uglavnom za sada sam pustio kako je, već imam aute rezervirane na ovu karticu i ne mogu to sad mijenjati, imam zakazano kod nje kad se vratim pa ću preći na Mastercard ili možda u drugu banku.


Tajmer
Posts: 177
Joined: 13 Jun 2017, 14:35
Been thanked: 1 time

14 Sep 2017, 09:34

neno1966 wrote: To što limit nije određen u nekom fiksom brojčanom iznosu ne znači da limita nema.
Znam da ne mogu doci auto kuliti bez problema, al nece me ni blokirati na 10ak soma kuna kao što su s revolving karticom. Zato sam i uzeo charge jer im isao na k taj njihov limit


Informacije za put u Tajland
http://thaimer.net

Facebook page
www.facebook.com/thaimerr
User avatar
neno1966
Posts: 321
Joined: 23 Feb 2017, 11:54
Has thanked: 2 times

14 Sep 2017, 10:37

Gile wrote:
14 Sep 2017, 09:27
Gdje to ima? Nema problema, kao što rekoh imam novaca tamo, ako hoće depozit x5 ili x10 može, neka uzmu. Ali ne možeš staviti depozit na kreditnu karticu, pitao sam i to već.
To je točno, ne možeš staviti depozit "na karticu" nego moraš sklopiti ugovor da se taj depozit koristi kao garancija, da ne možeš njime raspolagati...Ja imam tako u Erste banci za Diners/Visu. Dobiješ limit u iznosu 80% depozita. Iako ja kad zbrojim limite na Dinersu i Visi prelazi mi 100% :ne zna:
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
User avatar
neno1966
Posts: 321
Joined: 23 Feb 2017, 11:54
Has thanked: 2 times

14 Sep 2017, 10:39

Tajmer wrote:
14 Sep 2017, 09:34
Znam da ne mogu doci auto kuliti bez problema, al nece me ni blokirati na 10ak soma kuna kao što su s revolving karticom. Zato sam i uzeo charge jer im isao na k taj njihov limit


Informacije za put u Tajland
http://thaimer.net

Facebook page
www.facebook.com/thaimerr
Problem je što ne znaš točno koliki je, ako si već potrošio neki iznos dali će ti ostatak biti dovoljan za recimo tu garanciju za rent a car.
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

24 Sep 2017, 21:21

Svježe iskustvo s rent a carom preko Ryanaira. Ne znam jel ciganluk posljedica Ryanaira ili je to Goldcar agencija za iznajmiljivanje.
Uglavnom, prvotno sam rezervirao preko Billiger Mietwagen i ceh je za tjedan dana trebao biti oko 70-tak eur.
Vidio sam Ryanairovu ponudu, te se polakomio jer je za isto vrijeme, preko Ryanaira rentanje istog auta bilo 23 EUR. 3 puta jeftinije.Naravno da sam skenslao prvo i uzeo preko Ryanaira.
No, iako su na Ryanairu uzeli pare, kad sam došao na Tenerife, morao sam još dodatno platiti 21 EUR, iako je na Ryanairovom vaucheru pisalo da moram još platiti 1.44 EUR.
No specifikacija računa je ovakva:
renting of vehicle: 0.00 EUR
premium flex full: 2,85 EUR
Operational costs: 15,86 EUR ????
S porezom to iznosi 21 EUR, s tim da su još bezobrazno bez pitanja konvertirali u kune po tečaju 7,84!!!
A pod specifikacijom još piše ovo: Includes full tank costs and quick Return system logistical fees.
Car hire prepaid to agency.

A quick return system je ovo: dovezeš auto u 5 ujutro na parking, i ubaciš ključeve u sandučič.

Uglavnom, teški ciganluk. Za mene Goldcar više ne postoji. A i na tripadvisoru će dobit fenomenalnu ocjenu za taj ciganluk. A i Ryanair, pošto ama baš nigdje nisu napisali za dodatne troškove.

Naravno, većina će vas reć - što se buniš, prošao si jeftinije nego preko Billiger Mietwagen.
To je točno, ali radi se o principu.

Inače, uzeo sam ono dodatno Aastonovo osiguranje preko icarhire... Žena je to pogledala i samo se nasmijala, tipa oni s njima ne rade, i mrtva hladna mi blokirala 1100 EUR na karticu.
A htjela mi je uvalit osiguranje za 150 EUR.
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

25 Sep 2017, 14:48

Nukac wrote:
24 Sep 2017, 21:21

Uglavnom, teški ciganluk. Za mene Goldcar više ne postoji. A i na tripadvisoru će dobit fenomenalnu ocjenu za taj ciganluk. A i Ryanair, pošto ama baš nigdje nisu napisali za dodatne troškove.

Naravno, većina će vas reć - što se buniš, prošao si jeftinije nego preko Billiger Mietwagen.
To je točno, ali radi se o principu.
Ja ću ti samo reći da si lud ako ništa ne poduzmeš jer ovo je ciganluk. Obrati se Ryanu iako će te oni preusmjeriti na cartrawler. Ali pokušaj i žali se, jer ovo se ne bi smjelo događati. Nadam se da imaš sve račune. Ja sam zadnja dva puta uzeo preko Ryana i sve je bilo ok, ništa nisam plaćao.
Možda ti nešto nije bilo uključeno ali nisi vidio sitna slova? Razlika u cijeni je stvarno drastična.


Nukac wrote:
24 Sep 2017, 21:21
Inače, uzeo sam ono dodatno Aastonovo osiguranje preko icarhire... Žena je to pogledala i samo se nasmijala, tipa oni s njima ne rade, i mrtva hladna mi blokirala 1100 EUR na karticu.
A htjela mi je uvalit osiguranje za 150 EUR.
Ovo si ti krivo pokopčao. Kada uzimaš vanjsko osiguranje, rent a car ti ga ne mora priznati i najčešće ga ne priznaje niti ga se to tiče. Ako se dogodi šteta, rent a car ju naplati tebi, ti uzmeš njihov račun koji su ti ispostavili i izvještaj štete, pošalješ vanjskom osiguranju nakon čega te vanjsko osiguranje refundira. To ti i piše u TAC od osiguranja.
To ti je i ta kokoš mogla pojasniti... da je htjela. Jer ako ona to ne zna, neka se ubije. Dakle, teško da ćeš izbjeći blokiranje kartice ali ćeš osiguranje platiti dosta jeftinije i to osiguranje ti pokriva ono što rent a car osiguranje ne pokriva: gume, svjetla, stakla i sl.

E sad, kako ide realno s naplatom, ne znam i nadam se da nikada neću saznati.

Na Islandu su bi blokirali samo 300e kada sam rekao da imam vanjsko. U Grčkoj cijeli iznos. U Albaniji ništa iako je zatražio karticu ali nisam vidio da je išta napravio s njom.
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

25 Sep 2017, 14:54

Btw. U Albaniji sam se odmaknuo napokon od renomiranih rent a carova i uzeo SurPrice. Poslovnica grčke firme u albaniji ne miriši na dobro ali ovi su bili ok. Jeftino, umjesto malog auta dobio sam veći, i još je bio nov. Ljubazni, ne zajebavaju s ničim. Sve je prošlo glatko i kako treba.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

25 Sep 2017, 14:59

Ma sad sam išao gledati Ryanairov voucher, i piše:

Not Included
Fuel Admin Fee EUR 26.00

Prvi put vidim ovo.

Kao i ovo: Fuel: Pre-purchase fuel with partial refund.

Your car will be provided with a full tank of fuel for which you will need to leave a deposit at the rental desk. Upon return of the car you will be refunded for the unused fuel and charged an admin fee of {0}. The admin fee is non-refundable regardless of the amount of fuel upon return.

Očito je tu neka caka, koja nije jasno napisana, ali je napisana i vjerojatno će se na to izgovarati.

Meni tu nešto smrdi. Napisat ću mail pa neka pojasne.


Inače, mislio sam da ću trebati koristiti to vanjsko osiguranje, jer auto koji sam dobio je bio sav izudaran.
Naravno da sam sve to napisao u zapisnik, te dobro poslikao.
Srećom, nisu ništa naplatili.

Evo i slike:
Image
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

25 Sep 2017, 15:57

Trebali su ti dati kod preuzimanja auta spisak svih oštećenja ili skicu auta na kojoj su oštećenja označena. Da li si to bio dobio?
Meni skoro da je nekako draže ako je auto sav izudaran jer ako ga ja negdje tuknem ništa se neće vidjeti. Ovako kada je nov vidi se svaka sitnica.

S ovim ekstra jeftinim cijenama treba biti oprezan jer uvijek je nešto ekstra. Bude super cijena i onda vidiš nema CDW ili 3. parties, šta je sranje u slučaju sranja.

Šta je ovo Fiat 500? Za to su ti uzeli polog 1100 eura? :eek: :eek:
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

25 Sep 2017, 16:05

aaston wrote:
25 Sep 2017, 14:48
Na Islandu su bi blokirali samo 300e kada sam rekao da imam vanjsko. U Grčkoj cijeli iznos. U Albaniji ništa iako je zatražio karticu ali nisam vidio da je išta napravio s njom.
Ja sam dvaput koristio to vanjsko osiguranje (baš to isto tvoje, na tvoju preporuku) i ni jednom mi ništa nije bilo blokirano. :ne zna:

Oba put je bio AVIS, na Islandu i u Norveškoj.

Na Islandu mi je ženska objasnila da inače blokiraju, ali samo do određenog iznosa, tj. ne blokiraju kad se radi o previsokoj svoti (jer valjda malo tko ima toliki limit na kartici pa bi na taj način gubili previše mušterija). U Norveškoj mi lik pak nije ništa ni objasnio, jednostavno mi nije ništa blokirao i to je bilo to. (Lik je i općenito bio blago rečeno vrlo opušten i kod preuzimanja i kod vraćanja auta, bilo bi ga zanimljivo testirat na lake droge. :D)
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

25 Sep 2017, 16:05

Naravno da sam dobio skicu. Ali sam skoro cijeli auto mogao oznacit krizicima, jer su ostecenja bila na svim stranama. Srecom, nisu nista naplatili. Nadam se da ni nece.
I da, za tog ficeka je polog 1100 eur.
Dobra strana: parkiranje. Stane u svaku i najmanju rupu.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

25 Sep 2017, 16:08

Meni je ovaj moj napušeni u Norveškoj tek iz trećeg pokušaja dao skicu oštečenja od mog, a ne nekog pogrešnog auta. A ja sam vani u mraku (uz bateriju) uzalud tražio oštečenja koja su bila u skicama, ali zato s lakoćom pronalazio neoznačena oštečenja. :rofl:
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

25 Sep 2017, 16:41

Nukac wrote:
25 Sep 2017, 16:05
Naravno da sam dobio skicu. Ali sam skoro cijeli auto mogao oznacit krizicima, jer su ostecenja bila na svim stranama. Srecom, nisu nista naplatili. Nadam se da ni nece.
I da, za tog ficeka je polog 1100 eur.
Dobra strana: parkiranje. Stane u svaku i najmanju rupu.
Onda nemaš šta brinuti, ako je sve izudarano i tako označeno kako će ti naći nešto novo? Neće. S time bi se bavili eventualno neki mali lokalni, ovi veći vjerujem da će se teže zajebavat s time. Npr. na vratima su dva oštećenja, stavi križić što bi trebalo značiti da su vrata oštećena. Ako ti dodaš još dva oštećenja kako će oni znati od kada su? Neće, sve je pokriveno križićem.

Na Islandu nisam dobio skicu nego spisak oštećenja. Pa onda se ti snađi... u 01.00 po mraku kiši i vjetru. :rolleyes:
Sjeo sam i odmaglio pa tko živ tko mrtav.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

25 Sep 2017, 16:49

Meni je na Islandu vjetrobransko staklo bilo totalno izgrebano. Kao da je netko s ledom sastrugao i dijelove stakla.
Kad je bila malo jaca kisa (skoro pola vremena) skoro da nisam vidio van.
Na Islandu mi je zanimljivo ono dodatno osiguranje po 13 eur po danu - na pijesak i vulkansku prasinu. Uvijek izmisle nesto novo samo da uzmu pare.
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

25 Sep 2017, 17:10

Da, Island je majstorstvo od dodatnih osiguranja: obično dodatno (koje ti ne garantira uvijek da je excess 0 eura), protiv vulkanske prašine, za oštećenja šljunkom. Da sam sve to išao plaćati cijena rentanja bi bila x2.
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

25 Sep 2017, 20:03

Meni su uvijek, tj.zadnjih nekoliko puta što pamtim vezali polog a imao sam vanjsko osiguranja, uzimao preko Ryanaira i Holiday autos. To tako i funkcionira, polog moraju uzeti a poslije tražiš refund, zato ja i tražim veći limit od banke o čemu sam pisao prije.

Nukac zašto Goldcar, ja sam od njih pronalazio najviše horor priča i loše komentare. Ovdje u Grčkoj traže najveći polog, 1800€. :facepalm:

U Ateni smo uzeli Union Auto, imaju dobre recenzije a polog je 700€, na kraju super ispalo, sve bez problema i zadržavanja a dali nam i veći auto. Sada na Santoriniju druga priča, uzeli kod nekih malih divljaka, auto krš neviđeni, jedva da ima boje na njemu, naravno pokušali naplatiti 10€ ekstra za nepostojeći fee ali sam ih odjebao. Vidjet ćemo hoće li pokušati još neku "štetu" naplatit mada ne znam kako bi, dao sam im broj istekle prepaid kartice za osguranje. :lol: Povratak je na aerodromu, trebamo auto ostaviti na parkingu otključan a ključ unutra ispod tepiha.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

25 Sep 2017, 20:27

Ma Goldauto je bio najjeftiniji. A ja lijen za citat komentare.
A i mislio sam - necu Budget, zadnji puta cekao na Islandu 2 sata.
Sve u svemu, proslo je ok, jedino sto sam izvisio za 20 eur. Bio bih ljut da sam popusio vise, ali opet - 50 eur za rentanje auta tjedan dana i nije neka para. Mislim da bi samo bus od aerodroma do smjestaja i nazad platili nekih 30-40 eur. S tim da bi nazad vjerojatno morali taksijem, posto je avion bio u cik zore. Ustvari, nije ni bila zora, sunce izlazi oko 8, avion je bio u 6:40.
Najgore sto sam goldcar uzeo i za Bilbao a ne mogu vise otkazat. :rolleyes: glupan. :lol:
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

25 Sep 2017, 21:55

Paaa možda je u Bilbau neki drugi goldcar? :D
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

25 Sep 2017, 22:05

Sve se bojim...
Uglavnom, proučavam ugovor i bojim se da ne mogu ništa. Mogu samo plakati radi ukradenih 166 kn. :rofl:

I mogu samo savjetovat - bježite od Goldcara.
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

25 Sep 2017, 22:07

Primljeno na znanje. Sada kako je sve u redu prošlo sa nepoznatim SurPrice čak sam počeo i njih pogledavati. Mislim da ću ih zanemariti.
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

25 Sep 2017, 22:12

Gile wrote:
25 Sep 2017, 20:03


Nukac zašto Goldcar, ja sam od njih pronalazio najviše horor priča i loše komentare. Ovdje u Grčkoj traže najveći polog, 1800€. :facepalm:
Pa za sve ćeš naći loše komentare. Svojedobno sam u Beirutu bio uzeo od Hertza, i to preko Hertz stranice, dakle sve bi trebalo biti ok.
Iako sam sve bio platio unaprijed tip mi je naplatio još neku aerodromsku taksu i još nešto. Kako sam se bunio rekao je da sam slobodan potražiti kod ostalih i da svi to plaćaju.Mda...nakon puta od Pule do BUD i dolaska na aerodrom u 03.00 :rolleyes:

Bunio sam se dva dana kasnije u poslovnici u centru gdje su mi vratili ono ''još nešto'' ali aerodromsku taksu nisu. Nekih cca 10$.
Sjećam se da sam bio ljut, nikad poslije ih nisam uzimao niti ozbiljnije razmatrao.
Poslao sam prigovor mailom, nikada dobio odgovor.
Last edited by aaston on 25 Sep 2017, 22:13, edited 1 time in total.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

25 Sep 2017, 22:12

Na Kreti sam isto rentao od nekih lokalnih, mislim da je bio Sk rent ili tako nekako. S tim da sam auto uzeo u Chaniji a vratio u Heraklionu. Sve proslo bez problema, nisu cak ni uvaljivali osiguranje.
Jedina negativna strana - bio je to najsjebaniji auto koji sam vozio u zivotu. Nesto prestrasno. Ali je sve proslo super. I mirne duse sam na onoj cesti do Balosa picio 40-50-60. Ovisno o prometu.
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

29 Sep 2017, 14:27

Medunarodna vozacka da ili ne za Ukrajinu? Vlastiti auto u pitanju ne rentani. Ja sam ocekival ne al veli prijatelj da mu u HAK-u rekli da. Makar ja ne vjerujem tim nasim institucijama ama bas nist
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

29 Sep 2017, 14:32

Ne znam za Ukrajinu, ali po EU a bome ni Americi nisu ama bas nigdje pitali za medjunardodnu.
A u Hak kazu da, zato jer je oni izdaju i za 2 min posla uzmu 200-300 kn.
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

29 Sep 2017, 14:37

Nukac wrote:
29 Sep 2017, 14:32
Ne znam za Ukrajinu, ali po EU a bome ni Americi nisu ama bas nigdje pitali za medjunardodnu.
A u Hak kazu da, zato jer je oni izdaju i za 2 min posla uzmu 200-300 kn.
Da znam zato im ne vjerujem
Post Reply