Rent-a-car

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

29 Sep 2017, 14:46

Nasel sam ovo. Tu pise da treba a sad kolko je ova stranica pouzdana...
http://www.adcidl.com/Driving-in-Ukraine.html


User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

29 Sep 2017, 14:52

I opet ti je to stranica koja prodaje medjunarodne vozacke.
Tako da je isto sranje.
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

29 Sep 2017, 14:53

Nukac wrote:
29 Sep 2017, 14:52
I opet ti je to stranica koja prodaje medjunarodne vozacke.
Tako da je isto sranje.
Skuzil i to. Evo ova je neka “normalna” i pise obicna vozacka
http://ukraineallaboutu.com/blog/travel ... ne-by-car/
User avatar
Mazilymaz
Posts: 56
Joined: 22 Feb 2017, 13:05

13 Nov 2017, 11:15

Da li se kod podizanja auta prilikom predautorizacije kreditne kartice/rezervacije depozita mora ukucati pin kreditne kartice? Znam da kod kupovine nije potreban pin, ali ne znam kako je sa rent-a-carom. Pitam jer nemam pojma koji mi je pin, a moj pin-papirić je trenutno nekoliko stotina kilometara udaljen od mene. :tuzni: :gaah:
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

13 Nov 2017, 11:29

Ne kužim zakaj bi se kupovina karticom kod rentacar kuće razlikovala od kupovine drugdje. Dakle, ako ti je kartica i inače na PIN - moraš znati PIN, a kao ti je kartica na potpis - dovoljno je da potpišeš. :ne zna:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

13 Nov 2017, 11:36

To ovisi o državi. U nekim državama treba pin, u nekim ne. Ako se dobro sjećam, na Islandu su me tražili pin za kupovinu na Master.
User avatar
Mazilymaz
Posts: 56
Joined: 22 Feb 2017, 13:05

13 Nov 2017, 11:45

Ok, ja sam mislila da postoji razlika između ovog kad ti kupovina prođe u odnosu na to kad se svota na kartici samo rezervira na neki rok. Hvala na odgovorima!
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

13 Nov 2017, 12:12

Nukac wrote:
13 Nov 2017, 11:36
To ovisi o državi. U nekim državama treba pin, u nekim ne. Ako se dobro sjećam, na Islandu su me tražili pin za kupovinu na Master.
Hoćeš reći da su te tražili PIN čak i za karticu s kojom inače plaćaš bez PIN-a, dakle na potpis? :misli:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

13 Nov 2017, 12:21

Da. Naime, to se povremeno zna dogodit u nekim državama da te traže pin i za te kartice.
Ali mislim da je bilo za bezkontaktno plaćanje, ako je iznos bio viši od limita za koji ne trebaš pin.
E sad nisam 100% siguran jel to bilo na Islandu, ili i u UK. Ili u Švedskoj... Tko bi to sve pamtio.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

13 Nov 2017, 13:02

Pas mater, imam bar dvije kartice (na potpis) pojima PIN niti zna niti ću ikad znati (jer je davno izgubljen). :facepalm:

Jedna od njih mi je naročito važna jer na nju imam najveći limit.

Nosio sam ju sa sobom na Island upravo radi rentacara, ali mi srećom na kraju nisu ništa išli blokirat, baš zbog previsoke svote. :zubo:
User avatar
neno1966
Posts: 321
Joined: 23 Feb 2017, 11:54
Has thanked: 2 times

13 Nov 2017, 13:23

nvnk wrote:
13 Nov 2017, 13:02
Pas mater, imam bar dvije kartice (na potpis) pojima PIN niti zna niti ću ikad znati (jer je davno izgubljen). :facepalm:

Jedna od njih mi je naročito važna jer na nju imam najveći limit.

Nosio sam ju sa sobom na Island upravo radi rentacara, ali mi srećom na kraju nisu ništa išli blokirat, baš zbog previsoke svote. :zubo:
Meni su jednom rekli da imaju POS samo za kartice koje se autoriziraju pin-om i navodno transakcija ne bi prošla sve i da znaš pin :ne zna:
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

13 Nov 2017, 13:52

neno1966 wrote:
13 Nov 2017, 13:23
Meni su jednom rekli da imaju POS samo za kartice koje se autoriziraju pin-om i navodno transakcija ne bi prošla sve i da znaš pin :ne zna:

Hoćeš reći - kartice na potpis uopće ne šljakaju i ne možeš auto rentat? :facepalm:
User avatar
neno1966
Posts: 321
Joined: 23 Feb 2017, 11:54
Has thanked: 2 times

13 Nov 2017, 14:05

nvnk wrote:
13 Nov 2017, 13:52
Hoćeš reći - kartice na potpis uopće ne šljakaju i ne možeš auto rentat? :facepalm:
Na tom mjestu je bilo tako a nismo probali provlačiti (valjda trgovac ima iskustva) nego sam odmah dao drugu.
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

13 Nov 2017, 14:15

Hah, u mom konkretnom slučaju na Islandu, ja sam onda mjesec dana pred put sve svoje troškove trpao na krivu karticu (onu s PIN-om), a nedirnutom ostavljao (također krivu) - onu na potpis. :rofl:

Time je sreća da nisam morao davat blokirani depozit još veća. :rolleyes:
User avatar
Mazilymaz
Posts: 56
Joined: 22 Feb 2017, 13:05

13 Nov 2017, 14:19

Daj, neno, nemoj me plašit :bicedobro: :crying: Ovo mi je prvi put da uzimam auto s depozitom, a nije baš da imam nekog iskustva. Dosad sam rentala samo jednom, ali tada nije trebao polog. Plaćeno je normalno kreditnom potpisom na slip, bez pina (Kanari). Sad idem na Madeiru. Ok, već vidim da moram smislit plan b. :facepalm:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

13 Nov 2017, 14:22

Ma kakvi. Ja koristim karticu s podpisom za depozit, i nikad nije bilo problema.

Eto, prije cca mjesec dana (ups, sad je već dva) na Tenerifima, blokirano je bilo 700 EUR, sve s podpisom. Nikakav pin.
User avatar
neno1966
Posts: 321
Joined: 23 Feb 2017, 11:54
Has thanked: 2 times

13 Nov 2017, 14:32

Mazilymaz wrote:
13 Nov 2017, 14:19
Daj, neno, nemoj me plašit :bicedobro: :crying: Ovo mi je prvi put da uzimam auto s depozitom, a nije baš da imam nekog iskustva. Dosad sam rentala samo jednom, ali tada nije trebao polog. Plaćeno je normalno kreditnom potpisom na slip, bez pina (Kanari). Sad idem na Madeiru. Ok, već vidim da moram smislit plan b. :facepalm:
I ja mislim da je to jako rijetko i ne trebaš se brinuti.
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

30 Nov 2017, 08:54

Opet Goldcar. :mad: :mad: :mad:

Najradije bi im poslao mail u kojem ih sve šaljem u 3 pm. I još štošta drugog.
Definitivno najgora rent a car agencija.
Isto tako je i Ryanair najgori mogući način za rezerviranje auta, jer iako toga niste svjesni, postoje skriveni troškovi koje vidite tek kad rezervirate auto.

Opet imaju 25 EUR fee za puni tank. Koji se tek vidi kad se završi proces rezerviranja. I bez kojeg se ne može.

Ali najgore tek slijedi.
Znači uglavnom svi naprave predautorizaciju za određeni iznos ako ne uzmeš osiguranje.
Ali oni ne, naplatili su cijeli iznos od 1216 EUR (proveli transakciju) i to u kunama!!! Po lihvarskom tečaju i bez da su me pitali o tome.
Naravno, nakon 2 dana su uplatili iznos, ali u EUR!!! Tako da me to njihovo glupiranje košta 1000 kn!!!!!!!

Uglavnom, razmislite o rentanju auta preko Goldcara kao i preko Ryanaira i carcrowlera, jer su svi isto sranje.
Od sad za mene postoji samo billiger mietwagen. S njima nikakvih problema.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

30 Nov 2017, 09:13

Ja nikad ne rentam prek bilo kojeg posrednika/tražilice, samo izravno od rent kuće. :ne zna:

Kupit neku jednostavniju aviokartu (u smislu "gole" karte, bez prtljage i sličnog) prek OTA-e, to još kak-tak. Ali rentanje auta nije nikad ni jednostavno ni potpuno jasno, tu se nikad ne zajebavam ni s kakvim tražilicama ni posrednicima. :nono:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

30 Nov 2017, 09:15

Pa... Naučio skupu lekciju...
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

30 Nov 2017, 10:15

Nista drugo nego hvala za info. Ja bas danas planiral ubost neki auto prek Ryanaira...
User avatar
Prolaznica
Posts: 840
Joined: 22 Feb 2017, 09:53
Has thanked: 6 times

30 Nov 2017, 12:03

Ima još jedna caka, mislim da je jednom davno netko i to spominjao.
Obično rezerviram auto na mene, a većinu vremena vozi polovica :zubo: . Naravno, nije nam nikada palo na pamet (ni neće) da nadoplatimo za dodatnog drivera.
Sad smo za Emirate odlučili da ćemo odmah stavit polovicu na rezervaciju kao vozača, pa smo mirni. Krenula sam preko Bilingera radit tu izmjenu preko customer service-a. Odgovorili su mi pozitivno nakon par minuta, no uz napomenu da driver = payer.
U našem slučaju nije neki big deal, ali znam da je ekipa koja je bez kartica znala sa karticom roditelja / poznanika raditi rezervacije, pa bi onda bila panika kada se sa tom istom karticom trebao podići auto.
collect moments, not things
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

30 Nov 2017, 12:10

Inače, isto tako postoji caka s tim additional driverom u USA.
Naime, svaka država u USA ima svoje zakone o poslovanju ret a car agencija, pa se u nekim državama zakonski ne smije naplaćivati za dodatnog vozača. Recimo u Kaliforniji.
No, neke internetne agencije normalno to naplaćuju. Tako da kod rentanja u USA treba dobro provjeriti.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

30 Nov 2017, 13:15

Prolaznica wrote:
30 Nov 2017, 12:03
Ima još jedna caka, mislim da je jednom davno netko i to spominjao.
Obično rezerviram auto na mene, a većinu vremena vozi polovica :zubo: . Naravno, nije nam nikada palo na pamet (ni neće) da nadoplatimo za dodatnog drivera.
Sad smo za Emirate odlučili da ćemo odmah stavit polovicu na rezervaciju kao vozača, pa smo mirni. Krenula sam preko Bilingera radit tu izmjenu preko customer service-a. Odgovorili su mi pozitivno nakon par minuta, no uz napomenu da driver = payer.
U našem slučaju nije neki big deal, ali znam da je ekipa koja je bez kartica znala sa karticom roditelja / poznanika raditi rezervacije, pa bi onda bila panika kada se sa tom istom karticom trebao podići auto.
Moguće da govoriš o mojoj priči iz Brazila. Ja sam, naime, imao rezervirani auto, ali sam uspio zaboravit vozačku. Bez koje se, naravno, ne može rentat auto. Sa mnom bio frend koji nije trebao vozit, ali je slučajno vozačku - ponio (uvijek ju nosi sa sobom).

Naivno pomislih - OK, stvar je riješena i, nakon što smo već ženskoj za pultom prijavili frenda kao (jedinog) vozača, pružih svoju kreditnu karticu. Naravno, za neš' takvo ova nije htjela ni čut, kaže da platit mora i može samo vozač i nitko drugi. I još je rekla, naravno, da ne primaju ni keš (kao vjerojatno ni jedna druga renterska kuća na svijetu), ali ni debitne kartice. Samo kreditne.

A frend za svoju jedinu karticu koju ima u životu uopće nije ni znao je li kreditna ili je debitna. :rofl:

Bilo je par minutica malo panike dok je ženska provjeravala status njegove kartice, pa je na kraju utvrđeno da se ipak radi o prepaid kreditnoj (on je mislio da je debitna jer na nju stalno mora lovu doplaćivat).
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

30 Nov 2017, 14:24

Nukac wrote:
30 Nov 2017, 08:54
Uglavnom, razmislite o rentanju auta preko Goldcara kao i preko Ryanaira i carcrowlera, jer su svi isto sranje.
Od sad za mene postoji samo billiger mietwagen. S njima nikakvih problema.
Goldcar je krš agencija, to si vjerovatno znao i prije nego si uzeo auto. :ne zna: No ne kužim što si ljut na Ryanair i carcrowler jer oni ipak samo objavljuju njihove uvjete. Isti uvjeti su ti i na billiger mietwagen, da si uzeo preko njih Gold Car auto jednako bi prošao. Ja sam puno puta uzimao i preko Ryanaira i preko Holiday Autos (oba su carcrowler) i nikada imao problema, jednako kako i ti kažeš za billiger mietwagen. I kad sam otkazivao rezervaciju vratili su sve do gotovo u lipu jednako a depozit nisu naravno nikada uzimali unaprijed pri rezervaciji. Ti imaš problem što si uzeo Gold Car ali siguran sam da bi jednak problem imao za Gold Car i kod billiger mietwagena.

Ovo da su ti naplatili depozit mi je fakat čudno ako je bilo odmah pri rezervaciji. Kada su ti ga naplatili? Odmah pri rezervaciji ili kad si uzeo auto?
Post Reply