Rent-a-car

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

30 Nov 2017, 14:34

Depozit su naplatili kad sam uzeo auto.
No do sad su uvijek samo preautorizirali karticu i onda maknuli autorizaciju za par dana.
Ovi su naplatili cijeli iznos depozita, cca 1200 EUR i to u kunama, a onda vratili 1146 eur, i to u eur.

Mene živcira kod Ryanaira da ne spomenu da je još dodatan fee.
Kod mietwagena - to što platiš, to je to. Nema dodatnog fee kad dođeš u agenciju.

EDIT: Billiger mietwagen izgleda niti nema Goldcar u ponudi... :misli:


User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

30 Nov 2017, 15:56

Aha depozit su ti uzeli kada si preuzimao auto. To je OK ali imaš pravo, nije normalno da naplate taj iznos, uvijek rade samo predautorizaciju. To je valjda samo još jedna Gold Car prevara, imaju ih oni podužu listu. :bicedobro:

Ryanair, kao i mnogi drugi, kaže da nemaju skrivenih troškova. Taj dodatan fee koji spominješ za gorivo u stvari nije fee već osiguranje, to ti vrate ako vratiš auto sa punim rezervoarom jel tako? Opet je za to kriv Gold Car, u Ryanair uvjetima za Gold Car piše "You may be required to leave a fuel deposit reserved or charged on your credit card, this will be released or refunded when you return the car full.", dakle to nije skriveni fee nego si upozoren na njega, i to nije fee već osiguranje.

Sve je jednako i kod Billiger mietwagen (odnosno Auto Europe u čijem su vlasništvu). BTW ima i Billiger mietwagen Gold Car u ponudi, bacio sam neki random datum za npr. Atenu, sve je isto. Jednaki su uvjeti za Gold Car kao i kod Ryanaira a to što će uz pomoć svojih malih trikova pokušati izvući još love na npr. tečajnim razlikama kao u tvom slučaju jedino možeš izbjeći tako da izbjegavaš ove sa crne liste kao što je npr. Gold Car, Firefly i još neki manji. Tu ti posrednik malo može pomoći, kako Ryanair tako i Billiger mietwagen, jedino što ovi veliki mogu postavljati uvjete za kooperante i ne prihvatati one koji ih se ne pridržavaju. :ne zna:
User avatar
Prolaznica
Posts: 840
Joined: 22 Feb 2017, 09:53
Has thanked: 6 times

30 Nov 2017, 17:07

Išla sam gledati i rezervaciju za Oman. Piše sljedeće:
You will need the following documents to pick up the car: a driving license, ID, voucher and credit card. All the documents must be in the name of the main driver.
Najam je plaćen mojom karticom, a sa ovom od polovice će se pokrivati depozit.

Što se Omana tiče, treba paziti jer dosta kuća ne daje unlimited mileage, već samo nekih 200-250km na dan, pa je izbor dosta limitiran. Preko Bilingera se lako napravi filter za takve stvari.
collect moments, not things
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

30 Nov 2017, 18:44

Krivica na Ryanairu je ta što nigdje jasno ne piše dodatni trošak na aerodromu.

Daklem, tek kad kod rezerviranja klikneš na Terms and Conditions ti pod podmenijem Fuel Policy piše sljedeće:
Your car will be provided with a full tank of fuel for which you will need to leave a deposit at the rental desk. Upon return of the car you will be refunded for the unused fuel and charged an admin fee of EUR 26.00. The admin fee is non-refundable regardless of the amount of fuel upon return.

U procesu rezerviranja se to nigdje ne spomene, tek kad dobiješ vaucher.

S druge strane, kod billiger mietwagen u procesu rezerviranja dobiješ sljedeće upozorenje:

Bei diesem Angebot müssen Sie die 1. Tankfüllung und eine Servicegebühr von bis zu 30 Euro beim Vermieter vor Ort bezahlen. Den Wagen geben Sie mit leerem Tank zurück, der Vermieter erstattet keine Restmengen.

EDIT: Inače, EUR u HRK su mijenjali po tečaju 7,90, i još su na to dodali proviziju od 2% za mijenjanje.... :gaah: :ne zna: :facepalm: :mad:
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

30 Nov 2017, 21:05


Nukac wrote: Your car will be provided with a full tank of fuel for which you will need to leave a deposit at the rental desk. Upon return of the car you will be refunded for the unused fuel and charged an admin fee of EUR 26.00. The admin fee is non-refundable regardless of the amount of fuel upon return.
Ovi mi nije jasno. Kad vratis auto oni ti naplate 26 eura bez obzira koliko goriva je u tanku??
Ako je tako to nije osiguranje kakvog sasvim normalno imaju i ostale rent a car kuce.

User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

30 Nov 2017, 23:55

aaston wrote:
30 Nov 2017, 21:05
Ovi mi nije jasno. Kad vratis auto oni ti naplate 26 eura bez obzira koliko goriva je u tanku??
Ako je tako to nije osiguranje kakvog sasvim normalno imaju i ostale rent a car kuce.
Ovo nije ni meni jasno. Nukac jesu li oni tebi vratili tih 26€ ili su ih uzeli nepovratno? :misli: Ako ti nisu vratili onda to fakat nije normalno. Kontaktiraj Ryanair i traži lovu nazad ako nisi bio upozoren na ovo prije bookinga.

Mada prema ovome što navodiš i Billiger mietwagen jednako mutno radi sa mutnim partnerima baš kao i Ryanair. Sve u svemu ovdje je prevarant Gold Car što je već opće poznato no onda bi ga ovi veliki trebali skinuti sa ponude. :banned:
Nukac wrote:
30 Nov 2017, 18:44
EDIT: Inače, EUR u HRK su mijenjali po tečaju 7,90, i još su na to dodali proviziju od 2% za mijenjanje.... :gaah: :ne zna: :facepalm: :mad:
Šta nije banka odgovorna za tečaj tj. auto kuća traži svojih 1100€ depozita ili 1216€ kako kažeš a tvoja banka im to da u eurima i preračunavanje rade oni (banka) po svome tečaju? I jesi li siguran da si ti to dobro izračunao? Koliko sam danas vidio Gold Car za depozit uzima 1100€ a razlika do 1216€ koje spominješ je onda trošak rezervacije? To ti se ne vraća a možda si i to računao u ovaj dio za tečaj. Just a thought. Jer tečaj 7,90 je vam pameti :eek: i teško je povjerovati da ga netko koristi.

Evo išao sam kopati tokenom po nekoliko mojih ovogodišnjih naplata. Npr. Sicilija, cijena najma sa osiguranjem je bila 133,19€, naplaćeno je 995,92 kn što znači da je tečaj bio 7,48. InterRent via Ryanair.

Ili Atena, cijena najma ukupno 139,8€, od toga online pri rezervaciji naplaćeno 46,86€ tj. 353,23 kn dakle tečaj 7,54. Na licu mjesta naplaćen ostatak od 82,98€ tj. 621,86 kn što daje tečaj 7,49. Auto Union via Holiday Autos.

Ili zadnje ovaj mjesec Sardinija, ukupno 27,33€, naplaćeno 205,99 kn (dakle tečaj 7,54). Taj auto sam otkazao a nakon otkazivanja vraćeno mi je 205,22 kn što je mizerna razlika u tečaju. Firefly via Holiday Autos (preko skyscannera).
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

01 Dec 2017, 07:14

Ovih 25 EUR je nepovratni fee. Zato jer eto ne trebaš razmišljat hoćeš vratit puni ili prazni rezervar.

A ovaj tečaj za kune je njihov službeni po kojem ti Goldcar mijenja eur u kune. I još 2% provizije banki za mijenjanje.
Dobro siguran, jer tako lijepo piše na ugovoru. A niti sam tražio, niti sam želio da mi naplate u kn.
Ne samo da su naplatili tih 25 eur fee za rezervar, još je naplaćeno nekih 20 eur za mobilni wifi??? kojeg niti sam tražio niti sam dobio, te još 10 EUR za koje samo piše: otros. Znači drugi troškovi. Što god to bilo.

Problem je što nisam u detalje proučio ugovor koji sam potpisao, nego sam htio što prije otić u grad. :facepalm:
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

01 Dec 2017, 11:28

Ovo je vec masakr od pljacke. Dakle goldcar prekriziti zauvijek.

Zasto je Firefly los? Igrom slucaja ga nisam uzeo u Grckoj.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

01 Dec 2017, 11:34

Uglavnom, umjesto 36 EUR, rentanje auta sam platio negdje 150-160 EUR.
User avatar
neno1966
Posts: 321
Joined: 23 Feb 2017, 11:54
Has thanked: 2 times

01 Dec 2017, 13:09

Nukac wrote:
01 Dec 2017, 11:34
Uglavnom, umjesto 36 EUR, rentanje auta sam platio negdje 150-160 EUR.
Da si platio osiguranje ne bi ti uzeli depozit ili? :misli:
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

01 Dec 2017, 13:19

Da. Ali bi svejedno to doslo priblizno isto.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

01 Dec 2017, 15:21

Nukac wrote:
01 Dec 2017, 11:34
Uglavnom, umjesto 36 EUR, rentanje auta sam platio negdje 150-160 EUR.
Ja sam jednom u životu rentao kot tih manjih i nepoznatih. Bilo je to u Bugarskoj i slično sam prošao.

Od tada je moj moto: Nisam dovoljno bogat da bih rentao kod jeftinih autorentera. :kava:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

01 Dec 2017, 16:17

Ma ovi nisu uopce mali i lokalni.
Ali su odvratni. Dakle na crnu listu s njima.
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

01 Dec 2017, 19:45

Nukac wrote:
01 Dec 2017, 07:14
Ovih 25 EUR je nepovratni fee. Zato jer eto ne trebaš razmišljat hoćeš vratit puni ili prazni rezervar.

A ovaj tečaj za kune je njihov službeni po kojem ti Goldcar mijenja eur u kune. I još 2% provizije banki za mijenjanje.
Dobro siguran, jer tako lijepo piše na ugovoru. A niti sam tražio, niti sam želio da mi naplate u kn.
Ne samo da su naplatili tih 25 eur fee za rezervar, još je naplaćeno nekih 20 eur za mobilni wifi??? kojeg niti sam tražio niti sam dobio, te još 10 EUR za koje samo piše: otros. Znači drugi troškovi. Što god to bilo.

Problem je što nisam u detalje proučio ugovor koji sam potpisao, nego sam htio što prije otić u grad. :facepalm:
Ovo je stvarno prevara. Nisam još čuo za nepovratni fee za gorivo. :gaah: Ja bih kontaktirao Ryanair jer to je sigurno van njihovog znanja. Za Gold Car kao i za većinu drugih Ryanair promovira full to full kao fuel policy a ovaj fee nigdje ne spominju. Kako i sami kažu da su No Hidden Costs: We’ll explain any additional costs before you book your car hire. More details on what’s included? Just check the Ts&Cs of any car. Pošto ti ovo nisu nigdje objasnili žali im se.
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

01 Dec 2017, 19:54

aaston wrote:
01 Dec 2017, 11:28
Ovo je vec masakr od pljacke. Dakle goldcar prekriziti zauvijek.

Zasto je Firefly los? Igrom slucaja ga nisam uzeo u Grckoj.
Firefly ima očajne reviewe i uvijek ih se spominje po lošem. Znam da svi imaju loše reviewe jer su ljudi uvijek voljni gunđati a malo tko pohvaliti ali među morem loših ocjena da se skužiti tko je najgori. To je sad već nekako opća preporuka, izbjegavati Firefly, iako su u 100% vlasništvu Hertza te predstavljaju njihovu low-cost ispostavu po načinu poslovanja i nemaju baš veze jedni sa drugima.

Poznati su po forama sa ogrebotinama za 200-300€, svi to rade ali za njih kažu da je to neukusno često. Isto tako npr. dobiješ kaznu za parking ili za prolaz kroz ZTL što je u Italiji prilično često pa osim kazne od 30-tak eura Firefly uzme još 30-tak zato što je dao policiji na uvid podatke o vozaču. Ima još takvih naoko nevidljivih troškova koji u slučaju potrebe postaju znatni.

Ali cijene su im često najbolje. Kao što sam gore naveo njih sam bio rezervirao za Sardiniju, za 5 dana ukupni najam izašao me 15,13€! Dobro tu cijenu sam sam postigao uz pomoć trikova, redovna cijena je bila 40 i nešto. Uglavnom sa eksternim osiguranjem izašao me 27,33€. Džabe. Odustao sam jer osim depozita koji je 600€ traže pokriće na kartici za cijeli excess koji je 1600€ a nemam toliki limit. Svejedno sam zaključio da mi je premalo vremena za ići đir po otoku pa sam se zadovoljio bližim destinacijama koje su dostupne busom.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

01 Dec 2017, 19:56

Nemam im se što žaliti jer u T&C piše:

Daklem, tek kad kod rezerviranja klikneš na Terms and Conditions ti pod podmenijem Fuel Policy piše sljedeće:
Your car will be provided with a full tank of fuel for which you will need to leave a deposit at the rental desk. Upon return of the car you will be refunded for the unused fuel and charged an admin fee of EUR 26.00. The admin fee is non-refundable regardless of the amount of fuel upon return.

Ali za mene je to hidden cost, pošto to piše tek kad jako duboko zagrebeš u T&C.
Tako da ako rezervirate preko Ryanaira, obavezno otvorite T&C i to svaki jebeni podmeni.
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

01 Dec 2017, 20:06

To je pisalo u T&C već pri pretrazi ili tek na vaučeru nakon rezervacije? Ako je pisalo u T&C pri pretrazi sorry onda se fakat nemaš šta žaliti jer to nije hidden cost niti je sakriveno a pročitati T&C makar ovlaš je must pri rezervaciji bilo čega. I opet to nije samo Ryanair već bilo tko.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

01 Dec 2017, 20:09

Pise i prije rezerviranja.
No kao sto sam napisao. Na billiger te to upozori kod rezerviranja.
Na Ryanairu moras sam potrazit sto ce ti dodatno naplatit.
Meni je to ipak hidden fee.
To je isto kao kad kupujes kartu pa tek kad ispunis sve podatke tek onda vidis kolika je naknada za placanje odredjenom karticom.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

26 Jan 2018, 15:04

Evo vam jedne super akcije za rentanje auta!

GoldCar Winter SALE, car rent just €0.60 per day!! Excellent DEAL by the Spanish Agency GoldCar: car rental from only 0.60 EUR per day at many dates. Choose GoldCar and get car almost for free!

Pošto je to Goldcar, računajte još na puno EUR skrivenih troškova.
User avatar
cartman
Posts: 250
Joined: 22 Feb 2017, 15:38
Contact:

26 Jan 2018, 16:16

Meni je gamad od Gold cara na Fuerteventuri naplatila 30€ kao special cleaning jer je bilo malo pjeska unutra
User avatar
cartman
Posts: 250
Joined: 22 Feb 2017, 15:38
Contact:

26 Jan 2018, 16:40

Zanimljiva ideja, rentacar ali kao airbnb - ovo je u spanjolskoj

https://amovens.com/
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

27 Mar 2018, 00:33

Treba mi brzi odgovor ako netko zna:

kada se uzima vanjsko osiguranje za rentanje, da li znate za neki drugi osim icarinsurance.com?
Postali su malo preskupi. Sve koje nalazim je samo za rezidente UK ili eventualno još nešto poštovanijih država u EU.

Worldwideinsure.com, koristio netko?
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

07 Apr 2018, 09:38

Evo jos jedno dobro iskustvo:
Enterprise, Spanjolska.
Seat Leon, 28e/dan, 37000km, manje od godinu dana star auto.
Rezervacija preko Jet2.com, jeftinije se nije naslo nigdje (sa km bez limita, CDW i sl.)
Fransiza na 1050e iako je na papirima pisalo 950e. (nije bilo nize sa istim uvjetima).

Dobio mukte automatik, dali mi da biram između njega i manualnog.
Rekao im da imam vanjsko osiguranje i na kartici mi rezervirali samo 50 eura.
Profesionalni i ljubazni.

Prilikom pregleda ostecenja kod preuzimanja, primijetio sam neke tockice Tada mi je koka pokazala sablonu po kojoj mjere ostecenja: ako tockica ili crta ne izlazi iz sablone - ne uzima se u obzir. Tako da tu nema deranja na temelju jedva vidljivih ostecenja, uglavnom namjestenih.

Goldcar i slicni su bili nesto jeftiniji ali na temelju tuđih iskustava i opcenito losih ocjena na netu, nisam ih uzimao u obzir.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

08 May 2018, 12:09

Srećom, sad sam imao 2 dobra iskustva.

Prvo na Madeiri, Alamo. Rezervacija preko Ryanaira. Depozit je bio oko 1250 EUR :rolleyes:
Žena vrlo detaljno pregledala auto i upisala sva oštečenja.
Auto bio Fiat Bravo. Ne baš novi i jako slaba mašina. Za Madeiru jako loše jer su brda, pa sam se po tim brdima morao vozikat ponekad čak i u prvoj. Ali izdurao je. Napravio sam 750 km.
Povratak auta prošao bez problema, ovlaš pogledala auto i oslobodila pare. Banci je trebalo 4 dana da ukine transakciju.

Onda na Azorima. Ilha Verde je agencija, lokalna. Rezervacija preko Ryanaira opet. Depozit oko 850 EUR.
Auto je bio Renault Clio. Prema onom Fiatu s Madeire, ovaj je bio raketa. Napravio sam oko 550 km.
Povratak auta prošao bez ikakvog problema, u 5 ujutro je tip samo pogledao jesu li svi kotači na mjestu.

Eto, nikakvih skrivenih troškova ovaj puta.
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

08 May 2018, 14:40

Ali prokleti depozit su uzeli za nekakav bravo.
Post Reply