Rent-a-car

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

08 May 2018, 14:51

Eh... Nek su, glavno da su vratili.... ;)


User avatar
cartman
Posts: 250
Joined: 22 Feb 2017, 15:38
Contact:

01 Jun 2018, 12:26

Vanjsko osiguranje koje koristite? Kaj je trenutno najbolje?
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

01 Jun 2018, 14:10

Icarhire ili tako nekako se zove. Mislim da je za Europu bilo 40 funti godisnje.
User avatar
cartman
Posts: 250
Joined: 22 Feb 2017, 15:38
Contact:

05 Jun 2018, 07:49

Na kraju sam uzel ovo sto je spominjao @aaston Worldwideinsure.com
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

05 Jun 2018, 08:29

Ali ovo je putno zdravstveno osiguranje.

Ovo što sam ja napisao, https://www.icarhireinsurance.com je osiguranje za excess...

Car hire excess insurance is an optional insurance product that covers you against any excess charges you may incur when you hire a car. If your vehicle is damaged or stolen whilst in your possession, the rental company will ask you to pay the first portion of these costs (the excess charge). By having excess insurance in place you can protect yourself against these charges.

At iCarhireinsurance.com we offer both European and Worldwide policies which cover you for up to £6,000 worth of excess charges. What’s more, our policies cover vulnerable parts of the vehicle such as tyres, roof, windscreen and undercarriage as standard – parts which are often excluded from the rental companies’ equivalent policies.
User avatar
cartman
Posts: 250
Joined: 22 Feb 2017, 15:38
Contact:

05 Jun 2018, 09:33

Imas opciju gdje biras car rental insurance (car hire excess insurance)
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

09 Jan 2019, 22:14

Dakle, pitanje...opet...
U Jordanu sam unajmio rent a car, preko Ryanair stranice (a auto je bio od sixta). Kada sam probao tu rezervaciju prijaviti za miles and more bodove, sustav ju nije prepoznao. I onda sam reklamirao na miles and more( tj sustav me prebacio sixtu) i evo odgovora:

While attempting to submit your bonus miles/points for accreditation, we regret to inform that the promotion rate received through Cartrawler is not eligible based on the agreement established with our affiliated partners.

I kaj da im sad radim? Svakako ću pisati, ali koje su ovo fore? Nikakva specijalna promocija nije bila, nigdje ne kaže da ako se uzima auto preko posrednika da se bodovi ne priznaju...
_A_
Posts: 116
Joined: 27 Jul 2017, 20:08

10 Jan 2019, 10:39

Mislim da tu neces moci puno... Jednostavno zele da rezerviras izravno preko njih.
A na M&M kaze i vjerojatno su tu pokriveni:
Terms and conditions
Certain rates may not qualify for the award of miles

Ista stvar je s Accor grupom hotela, uzmes hotel preko hotels.com ili booking.com --> 0 bodova u Accor, 0 bodova u M&M. Uzmes na Accoru, mozes birati koje bodove hoces...
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

10 Jan 2019, 11:40

_A_ wrote:
10 Jan 2019, 10:39
Mislim da tu neces moci puno... Jednostavno zele da rezerviras izravno preko njih.
A na M&M kaze i vjerojatno su tu pokriveni:
Terms and conditions
Certain rates may not qualify for the award of miles
Da, vjerojatno je tako … ali onda ovo "Certain rates may not qualify for the award of miles" bi trebalo negdje u sixt ili miles and more programu biti naznačeno...ispada da oni mogu uvijek odbiti pripisati bodove po ovome...
Ma, ništa me ne košta, odgovorio sam sixtu, stavio u mail i miles and more, pa neka napišu da se samo i isključivo direktne rezervacije priznaju za bodove...
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

10 Jan 2019, 11:48

Ak se radi o M&M, ne čudim se. Oni su najrestriktivniji i to po svemu. :rolleyes:
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

10 Jan 2019, 19:20

Evo drugog maila Sixta:

Thank you for your e-mail.

When you book directly with Sixt, it does qualify for your bonus miles upon return however this does not include most rates received through a Third Party.

On our end, the final payment came through CarTrawler which likely means that CarTrawler has a partnership with Raynair whose website you started with.

Either way, the rate that you received does not permit us to submit the rental to Miles and More.

The fact that some rates are excluded is detailed on our website, and we sincerely apologize if our partner's website did not make it clear as well.

https://www.sixt.com/sixt-partners/airl ... -and-more/

While we know you may be disappointed by our response, it is based on sound business practices which allows us to be fair and consistent.
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

11 Jan 2019, 20:27

Znam da vas ne zanima ali odlučih pisati i cartrawleru, i zanimljivo dobijam odgovor od Ryanair car hire...

Thank you very much for your correspondence in relation to the experience you had when renting with SIXT Franchise (JO) through Ryanair Car Hire.
We are sorry to hear that you are not happy with the quality of service offered by Ryanair Car Hire.

Please note that Ryanair Car Hire offers the price comparison service for car rentals and works with different rental agencies, therefore, as Ryanair Car Hire we do not have access to the internal system of the rental agencies we work with nor their loyalty programs, therefore we are unable to apply any loyalty points to any bookings made through our site.
We apologise for any inconvenience this may have caused
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

11 Jan 2019, 20:30

I odlučio sam da neću popustiti dok mi ne napišu koje su to "Certain rates" i gdje to piše....
Sixt prebacuje na cartrawler (partner website), a cartrawler (tj Ryanair car hire) jasno piše da nema pojma o " internal system of the rental agencies we work with nor their loyalty programs "....
User avatar
sandra555
Posts: 682
Joined: 25 Feb 2018, 17:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times

20 Dec 2019, 09:17

:)
Pronašla sam temu o rentacaru, pa se selim ovdje s pitanjima
Molim Vas još malo pomoći budući da nisam nikad rentala auto i totalno sam splašena na što sve trebam paziti, a niti ne vozim ja, nego muž.
A i kontrol frik sam tako da volim znati sve unaprijed da me nešto ne iznenadi. Tako da probati ću sažeti što sam polovila i molim vas da mi potvrdite jesam li dobro polovila
ili me ispravite ako sam nešto krivo shvatila.

1. Kupim neko externo osiguranje za broj dana koliko rentam auto.
Npr. ovo https://www.icarhireinsurance.com/car-h ... -worldwide za 5 dana u Italiji košta oko 21 funtu
ili ovo https://www.worldwideinsure.com/car-hir ... urance.php za 5 dana je isto oko 20 funti

2. jedno od 2a ili 2b
2a. Preko https://www.billiger-mietwagen.de/ nađem auto koji me zanima i prilikom traženja odaberem opciju Vollkasko - ohne Selbstbeteiligung / Erstattung d. Selbstbeteiligung
i to potvrdim - trebam li odabirarti tu opciju Vollkasko ako sam uzela osiguranje iz točke 1?

2b ili preko https://www.holidayautos.com/ nađem auto, ali ne trebam klikati na Premium Cover od 8€ po danu, nego je dovoljno Limited Cover
i to potvrdim.

3. Kada dođem po auto na aerodromu u poslovnicu kažem da imam externo osiguranje i da ne želim ništa dodatno od njih plaćati. Nadam se da me nemaju pravo natjerati da platim i da mi se prijete da mi nedaju auto ako ne platim dodatno.

4. Ostavimo im depozit na kartici u iznosu koji je naveden na stranicama npr billiger-mietwagen, npr. piše da je depozit 200€.
Zanima me da li meni na kartici zaključaju točno 200€ ili još nešto više? Pitam zato jer ne razumijem što im točno znači slijedeće (kopiram)
Damage and Theft Protection
Collision Damage Waiver and Theft Protection are included with this car. It covers damage and theft of the vehicle with the exclusion of damage or loss of tyres, windscreen, glass and undercarriage.
Excess
The car has a damage excess of EUR 1000.0 (Includes tax) and a theft excess of EUR 1900.0 (Includes tax). Please ensure that you have the excess amount available on your card when you pick up the car.
Deposit
A deposit amount of EUR 200.0 will be held against your credit card for the duration of the rental.
Your deposit is a guarantee held in the event of damage/theft of the vehicle.
This will be automatically released if there is no theft or damage during the rental period.
Please note that this does not represent your total excess liability which can be found in the Damage Waiver Liability section.

Ustvari me zanima da li mi blokiraju samo 200€ ili i ove iznose koji se spominju od 1000 i 1900 eura?


Jesam li i ovo slijedeće dobro shvatila?
Ako nebi uzela externo osiguranje iz točke 1, onda trebam svakako u točki 2 odabrati Vollkasko ili Premium Cover i opet ako to imam ne trebam u agenciji ništa dodatno uzimati, a ako ne odaberem Vollkasko ili Premium Cover
onda trebam u agenciju uzeti njihovo dodatno osiguranje (ako želim biti pokrivena skroz, a to želim)


I postoji li neko hrvatsko osiguranje koje ima to rentacar osiguranje kao i ova osiguranja iz točke 1?

Još jednom sorry što gnjavim, ali pogubila sam se. Želim biti sigurna da sam pokrivena, a opet da ne plaćam nešto duplo na dva mjesta :)
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

20 Dec 2019, 15:11

sandra555 wrote:
20 Dec 2019, 09:17

Ustvari me zanima da li mi blokiraju samo 200€ ili i ove iznose koji se spominju od 1000 i 1900 eura?
Ak piše ovak kak si navela da piše - tada ti privremeno uzmu samo 200€, a ovo ostalo moraš imat fraj na kartici. Ne pitaj jel ti kontroliraju imaš li, jer ti na to ne znam odgovorit.
sandra555 wrote:
20 Dec 2019, 09:17
I postoji li neko hrvatsko osiguranje koje ima to rentacar osiguranje kao i ova osiguranja iz točke 1?
Ne, koliko znam.
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

23 Dec 2019, 14:03

sandra555 wrote:
20 Dec 2019, 09:17
Zanima me da li meni na kartici zaključaju točno 200€ ili još nešto više?
Neke rent a car kuće uzimaju i depozit za benzin, to upotrijebe ako ima ne vratiš pun odnosno rezvoar u jednakom stanju kojem si ga uzela. Većina ih ovo ne radi, ako to traže trebalo bi pisati u uvjetima.

sandra555 wrote:
20 Dec 2019, 09:17
Ustvari me zanima da li mi blokiraju samo 200€ ili i ove iznose koji se spominju od 1000 i 1900 eura?
Mogu ti pingati karticu na 1900€ ali mislim da rijetko to rade. Ipak ja ne rezerviram aute za koje mi je Excess veći od limita na kartici, dakle ja ne bih ovo uzimao ukoliko nemam više od 1900€ limita.

sandra555 wrote:
20 Dec 2019, 09:17
Jesam li i ovo slijedeće dobro shvatila?
Ako nebi uzela externo osiguranje iz točke 1, onda trebam svakako u točki 2 odabrati Vollkasko ili Premium Cover i opet ako to imam ne trebam u agenciji ništa dodatno uzimati, a ako ne odaberem Vollkasko ili Premium Cover
onda trebam u agenciju uzeti njihovo dodatno osiguranje (ako želim biti pokrivena skroz, a to želim)
Eksterno osiguranje koje ćeš uzeti sama ili ono koje ćeš uzeti preko posrednika odnosno bookera (Vollkasko ili Premium Cover) je u biti ista stvar, sad da li ćeš naći osiguranje sama ili uzeti ovo što ti posrednik nudi (što im često bude i glavni izvor zarade) je svejedno. Ja uvijek uzmem ovo što mi posrednik nudi, ne da mi se tražiti okolo. Ako često rentaš najbolje ti je uzeti godišnje osiguranje a to ne možeš preko ovih rent a car posrednika.

sandra555 wrote:
20 Dec 2019, 09:17
I postoji li neko hrvatsko osiguranje koje ima to rentacar osiguranje kao i ova osiguranja iz točke 1?
Ni meni nije poznati da netko ovo nudi. :ne zna: Znam da vani i neka osnovna osiguranja nude to po defaultu, tipa odeš na registraciju svog auta a to osiguranje ti pokriva i ove rent a car koje uzimaš tijekom godine.
User avatar
sandra555
Posts: 682
Joined: 25 Feb 2018, 17:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times

24 Dec 2019, 12:48

Hvala! Javim što sam na kraju odabrala.
Trenutno sam negdje pročitala (i razmatram tu opciju) da uzmem full osiguranje od rentacar kuće (npr. Budget ako se odlučim za njih) jer ljudi pričaju da ako imaš to njihovo full osiguranje da te onda ne tlače sa pregledavanjem auta prilikom povratka jer ionako ako je nešto zgrebano ti si pokriven s tim osiguranjem i ne mogu ti ništa naplatiti. A barem te ne zadržavaju ako žuriš na avion nakon vraćanja auta.
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

24 Dec 2019, 15:28

Možeš i tako samo ta od rent a car kuće osiguranja koštaju puno više a vrlo često ne pokrivaju stakla, podvozje i gume.
User avatar
sandra555
Posts: 682
Joined: 25 Feb 2018, 17:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times

15 Jan 2020, 19:02

Vratila se sa Sardinije :cheer:
Na kraju smo auto uzeli od Autonoleggio Sardinya i točno je sve onako kako je napisano na njihovim stranicama
http://www.autonoleggiosardinya.com/ren ... an=inglese
Mi smo uzeli njihovo full kasko osiguranje i platili smo auto 3. kategorije za 5 punih dana ukupno 200 Eura + gorivo.
Dobili smo novi Clio, dizel, sa full opremom (touch diplay, navigacija, kartica ključ, kamera... uglavnom odličan auto.
Preuzimanje i vraćanje auta prošlo u svega nekoliko minuta i vrlo ugodno.
Depozit je 300 Eura koji su odmah odblokirali kada smo auto vratili.
Može se platiti debitnom i kreditnom karticom, a mislim da prolazi i cash. Kod rezervacije smo uplatili 100 Eura i drugih 100 se plati kad dođeš po auto.
Rezervacija se događa preko emaila i ide vrlo brzo.
Recenzije sa njih su bile jako dobre, jedine primjedbe koje su ljudi dali je da su im naplatili čišćenje auta jer je bio zmazan kad su ga vraćali. Mi smo našeg odveli u aito praonu prije nego smo ga vratili i baš smo ga lijepo izglancali i sve nam je bilo žao rastati se od autića jer je bio super. :cerek:
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

22 Jul 2021, 14:13

Čini se da je icarinsurance.com crko. Vjerojatno zbog kovida. :misli:

Stranica još šljaka, ali nema mogućnosti kupovine osiguranja, samo neke opće informacije, savjeti i tako to .... :ne zna:

worldwideinsure.com još uvijek šljaka.

Naravno, "šljaka" u smislu da se osiguranje može od njih kupit, a može li se s tim kupljenim osiguranje učiniti išta više od higijene donjeg dijela leđa, tek se može utvrditi ak se rentanom autu nekaj dogodi. :zubo:
Post Reply