Lounge na aerodromima

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

07 Sep 2019, 13:38

Pozdrav iz Air Loungea na bečkom aerodromu.
Nalazi se u neschengenskom dijelu aerodroma i najpogodniji je za putnike koji lete s D gejtova. Zanimljivo je da se nalazi nakon kontrole putovnica, ali ispred securityja, koji je većinum individualan po gejtovima.
Ima jedan ne jako velik, ali sasvim OK izbor tople i hladne hrane (dvije vrste juha između ostalog), iako u oči upada to da nema niti trunke ikakvoga mesa. Ne znam je li im je danas veggie dan ili je to tako uvijek.
Ima i kakav - takav pogled na avione.
Cuga standardna, jedino se ističe jedno 4 -5 različitih vrsta austrijskog piva.


User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

07 Sep 2019, 21:18

Pozdrav iz Gallery loungea na Šermetjevu. Budući da su terminali D, E i F spojeni, imao sam čak 10 loungeova na raspolaganju, a nekakvim procesom istraživanja opisa i kritika, odabrao sam ovaj. I nisam pogriješio. Ima relativno velik izbor tople i hladne hrane te (uz dodatno plaćanje) stvari poput sobe za spavanje ili pak masažne stolice.
Veći i hranom bolje opremljeni prostor je na katu, a možda mala zamjerka je to što je display sa statusima letova samo dolje.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

10 Sep 2019, 18:10

Opet sam u Galleryju na Šermetjevu, iako sam htio u povratku isprobat jedan od ostalih 9. No slučaj je htio da letim s gejta koji je odmah do, tako fa nije imalo smisla mijenjat.
Ovo je u stvari moj osvrt na Absheron lounge u Bakuu. Tamo se nisam stigao uštekat u WiFi jer sam samo "projurio" kroz njega. Naime, iz aerodromskog sam busa izašao 2 vure prije leta, a u lounge sam ušao - vuru i 20 kasnije. Ne, nisam obilazio DF, toliko je trajao prvo kaotični check-in (džumbus, nema reda, svi se preguravaju), pa zatim security (ima reda, ali od 8 portala otvoren je samo jedan i 100metarski red nikog od osoblja ne uzbuđuje), pa granična kontrola putovnica (to je začudo, jo bilo i brzo) i šećer na kraju - 20 minuta prijave u lounge, dijelom zato jer se ona sastoji od prepisivanja svake crtice iz kartice (umjesto njezinog provlačenja), a dijelom zato jer se jedan Arapin silom pokušavao prijavit na ženinu karticu.
Uglavnom, na aerodrom Baku treba krenut jako rano.
Naravno, kad sam napokon ušao, let mi se već trebao bordati, a kako pravij informacija o tome nisam mogao imati, samo sam nabrzinu popio jedno pivo i pojeo neke prigriske. U stvari, i loungeu ništa više niti bolje od toga nema. Nema sokova nikakvih, samo Sprite i Fanta (nema ni Cole), spomenuta jedna vrsta pive,... Tanko, ali koliko znam ni drugi Dinersovi loungeovi na tom aerodromu nisu bolji.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

22 Sep 2019, 11:44

Sam ja to sanjao ili sam uistinu negdje pročitao da se u Trstu može i prošvercat osobu koja nema Diners (CA) (na način da na jedan dobiveni kod, dvoje uđe kroz automatska vrata)?

Uglavnom, na ovoj temi nema takvog opisa, pa molim da mi se javi tko je napisao ili tko se preciznije sjeća takve neke priče (s ovog ili nekog drugog foruma).

Slijedeći mjesec letimo trojica iz Trsta, a samo dvojica ćemo imat pravo na ulazak u lounge, dakle dobro bi mi došlo znanje o tome. :D
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

22 Sep 2019, 11:50

Nukac wrote:
24 May 2019, 09:31
Budite sretni da imamo uopće ikakav ulazak, u drugim državama nema besplatnih ulazaka ili je ograničeno na samo 10 ulazaka godišnje.
Na ovo sam naišao tražeći opis švercanja u Trstu, a rado bih prokomentirao, pa makar i ovako zakašnjelo:

Dakle, ako bi to značilo da ne moram bjesomučno trošit prek Dinersa, rado bih pristao na to ograničenje. Jest da godišnje ulazim u Dinersove loungeove i dosta preko 10 puta (i po 4 po svakom putovanju), ali, ako bih preskočio sve one za koje znam da su poprilično bezvezni (tipa ima samo piva i grickalica i slično), teško da bih došao do tih 10 ulazaka godišnje. :ne zna:
User avatar
Tyrion Lannister
Posts: 892
Joined: 22 Feb 2017, 09:15

22 Sep 2019, 11:50

Bez problema možeš.
Pisao sam o tome.
Prije security dobiješ kod za ulazna vrata u lounge.
Taj kod daš frendu.
On uđe 5 minuta poslije tebe.
Drugi 5 minuta nakon njega.

Edit: možeš ući iza nekog tko ulazi s kodom. Samo staneš iza njega i uđeš bez problema. Nema kontrole.
u 5:15 je zvonio sat...


Last edited by Tyrion Lannister on 22 Sep 2019, 11:50, edited 1 time in total.
Ja ti sanjam let, bijelo jedro nasred mora, mene zove nova zora.
Ja sam samo Vagabundo.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

22 Sep 2019, 11:52

Ne moze. Cak stovise.
Mi smo zadnji put bili 4 i svi smo imali Diners. No nas 3 su naplatili ulazak iako smo svi imali kartice. Bongali smo se s Dinersom a onda i lozom u Trstu. Na kraju su se jedni izgovarali na druge.
Uglavnom platio 24 eur za ulazak u najbezvezniju lozu na svijetu. Cak gora od one u Ljubljani.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

22 Sep 2019, 11:53

Tyrion Lannister wrote:
22 Sep 2019, 11:50
Bez problema možeš.
Pisao sam o tome.
Prije security dobiješ kod za ulazna vrata u lounge.
Taj kod daš frendu.
On uđe 5 minuta poslije tebe.
Drugi 5 minuta nakon njega.


u 5:15 je zvonio sat...
To si stvarno i isprobao ili samo smislio kao plan?
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

22 Sep 2019, 11:56

Nukac wrote:
22 Sep 2019, 11:52
Ne moze. Cak stovise.
Mi smo zadnji put bili 4 i svi smo imali Diners. No nas 3 su naplatili ulazak iako smo svi imali kartice. Bongali smo se s Dinersom a onda i lozom u Trstu. Na kraju su se jedni izgovarali na druge.
Uglavnom platio 24 eur za ulazak u najbezvezniju lozu na svijetu. Cak gora od one u Ljubljani.
Zbog te tvoje priče ćemo čak i nas dvojica koji imamo kartice ići na šalter za prijavu 3 minute jadan iza drugog :D

Ali to nema veze s planom jedan kod - dva čovjeka. :ne zna:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

22 Sep 2019, 11:57

nvnk wrote: Dakle, ako bi to značilo da ne moram bjesomučno trošit prek Dinersa, rado bih pristao na to ograničenje. Jest da godišnje ulazim u Dinersove loungeove i dosta preko 10 puta (i po 4 po svakom putovanju), ali, ako bih preskočio sve one za koje znam da su poprilično bezvezni (tipa ima samo piva i grickalica i slično), teško da bih došao do tih 10 ulazaka godišnje. :ne zna:
Meni je 10 premalo.
Recimo, u lipnju u samo 3 tjedna sam imao 9 ulazaka u biznis loze. Ove godine sam sigurno vec 20-tak puta bio u lozama diljem svijeta. Ako racunas da je prosjecno 25 eur po lozi, Diners je za mene platio 500 eur ulazaka u loze. A jos nije kraj godine. :lol:
User avatar
Tyrion Lannister
Posts: 892
Joined: 22 Feb 2017, 09:15

22 Sep 2019, 11:58

nvnk wrote:
To si stvarno i isprobao ili samo smislio kao plan?
Nisam morao isprobati jer mi sam imao besplatan ulaz, ali teorijska postavka mi je točna.
Niti jednom nitko nije provjeravao imaš li dozvolu ulaska. Vrata su na sistem kod/Sezame otvori se. I to je to.
Kao dokaz toga je da ljudi iz lounga idu na vanjski wc i ulaze pomoću koda bez da ih itko kontrolira.
Jedina kontrola je od čovjeka koji daje kod na pultu prije securitya.
Non nikad nije na svom radnom mjestu i ne brine ga tko ulazi u lounge.

u 5:15 je zvonio sat...

Ja ti sanjam let, bijelo jedro nasred mora, mene zove nova zora.
Ja sam samo Vagabundo.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

22 Sep 2019, 11:59

nvnk wrote: Zbog te tvoje priče ćemo čak i nas dvojica koji imamo kartice ići na šalter za prijavu 3 minute jadan iza drugog :D

Ali to nema veze s planom jedan kod - dva čovjeka. :ne zna:
Imaju kamere na ulazu. Dakle, prati se ko ulazi.
Mozete probat, ali ako ce vam naplatit 24 eur to vam je cisti gubitak para. Bolje popit pivu na aerodromu. Mi kad smo bili nije bilo niceg, samo kava, piva, sokovi i cips. Vina je nestalo a nitko se nije potrudio donijet novo.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

22 Sep 2019, 12:00

Kao što rekoh, i ja ih imam svake božje godine o-ho-ho preko 10. Ali onih pravih? E, to bi već moglo biti tu negdje....
User avatar
Tyrion Lannister
Posts: 892
Joined: 22 Feb 2017, 09:15

22 Sep 2019, 12:01

nvnk wrote:
Zbog te tvoje priče ćemo čak i nas dvojica koji imamo kartice ići na šalter za prijavu 3 minute jadan iza drugog :D

Ali to nema veze s planom jedan kod - dva čovjeka. :ne zna:
Pa tako se uvijek ide.
Imam 60ak ulaza s članovima obitelji.
Vrlo brzo naučiš princip.

u 5:15 je zvonio sat...

Ja ti sanjam let, bijelo jedro nasred mora, mene zove nova zora.
Ja sam samo Vagabundo.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

22 Sep 2019, 12:02

OK, hvala obojici na odgovorima.

Bumo pokušali, pa javimo kak bu završilo. :p
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

22 Sep 2019, 12:03

Pa cak i ako je loza bezveze, na miru popijes pivo, toga uvijek ima.
Iako su u zadnje vrijeme u lozu dozvolili ulazak djeci, tako da nije uvijek da imas mira.
Ali barem imas gdje sjesti.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

22 Sep 2019, 12:06

Nukac wrote:
22 Sep 2019, 12:03
Pa cak i ako je loza bezveze, na miru popijes pivo, toga uvijek ima.
Iako su u zadnje vrijeme u lozu dozvolili ulazak djeci, tako da nije uvijek da imas mira.
Ali barem imas gdje sjesti.
Ma naravno, ak je džaba, neću ju prekočit. :D

Ali, kao što rekoh, radije bih napravio selekciju loungeova nego da bjesomučno trošim. Treba uzet u obzir da Diners izvan Hrvatske nije baš jako široko prihvaćena kartica, dakle, za doći do tih 18000, ja, koji sam mnogim stvarima vezan za Sloveniju, i nemam jako puno opcija.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

22 Sep 2019, 12:09

Ja taj sistem imam vec par godina. I nemam nekih problema za potrosti. Dosta je da samo tankas na Diners i vec se skupi dosta love.
Jedino sto benzinske u Slo naplacuju 50 centi za placanje s Dinersom.
No radije to platim nego da nemam ulazak u lozu. Hehe.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

22 Sep 2019, 12:22

Nukac wrote:
22 Sep 2019, 12:09
Ja taj sistem imam vec par godina. I nemam nekih problema za potrosti. Dosta je da samo tankas na Diners i vec se skupi dosta love.
Jedino sto benzinske u Slo naplacuju 50 centi za placanje s Dinersom.
No radije to platim nego da nemam ulazak u lozu. Hehe.
Kod mene nije riječ samo o tih 50 centi, nego i o tome da je meni, kao i tebi, euro "prva valuta". Dakle, tankanje na HR Diners vs tankanje na SLO MC (ili bankovnu karticu Maestro), meni uzima bar još 2-3 eura u tečajnim razlikama. Uzmi u obzir ne samo Dinersovo pretvaranje eura u kune, nego i to da ja Dinersu u HR moram plaćat kunama koje sam prije toga - uz obilne bankovne tečajne razlike, - dobio iz eura. Dakle, ja tečajne razlike kod jednog takvog tankanja u SLO (a u HR mi se ne isplati, em' je skuplje, em' je najčešće lošiji benzin) plaćam dvaput. Zajedno s tih 50 centi za Diners (kao što rekoh, to je kartica sa suženim mogućnostima), mene jedno tankanje uz plaćanje HR Dinersom košta bar 3 eura. Dakle, forsiranjem takvog tankanja mene bi "besplatni" loungeovi i te kako koštali.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

22 Sep 2019, 12:28

Ja i općenito ne vršim cijelu svoju potrošnju u HR (za kune), jer ima dosta stvari koje redovito koristim, a koje kupujem u SLO, za svoju "prvu valutu" - eure. Jer (mi) je tako jeftinije.

Dakle, meni je dolazak do 3 soma kuna u jednom mjesecu brutalan zadatak. :rolleyes:
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

30 Sep 2019, 19:14

Pozdrav iz nešengenskog Diamond Loungea na briselskom aerodromu. (Postoji i šegenski s istim nazivom.)
Sasvim OK izbor ukusne tople kuhane hrane, ima nešto malo i hladnih narezaka, te više vrsta belgijske pive. Između ostalih i točeni Leffe. :top:
Dobar pogled na avione, udobne fotelje u nerestoranskom dijelu te općenito ugodna atmosfera. :)
Mala zamjerka: nisu se baš pretrgli glede ekrana s obavijestima o letovima.

PS

Upravo sam otkrio palačinke. :p
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

02 Oct 2019, 11:14

nvnk wrote:
05 Jun 2018, 17:06
Jučer sam bio u Escape Loungeu na Manchester T1.
.
.
.

Hrana je samoposluživanje, a pijača se traži na šanku. Sve osim piva, koje je (na žalost samo) Carlsberg. Ipak, na šanku se može dobiti i Strongbow, koji, doduše, nije pivo (cider je), ali je, ajmo to tako reći, kulturološki blizak pivu.

Oba spomenuta loungea imaju napomene na ulazu da je za slučaj prenatrpanosti dobro napraviti predbilježbu (koja se, za pretpostaviti je, plaća?), ali mi nismo i nije bilo problema.
Evo me opet i, dok čekam avion zvan čežnja, imam vremena dopuniti zapažanja.

Kao prvo, izbor pive je veći nego lani. Dakle, popravljaju se, nisu učmali.

Kao drugo, glede potrebe za rezervacijom (koja se plaća, tako ljudi pišu na TA), prilazeći loungeu izignorirao sam ploču s natpisom da je on pun, a predamnom je lik s recepcije otpilio skupinu od 5-6 ljudi jer da nema više mjesta. Ipak, mene je primio, očito samo zato jer sam solo. Pri tome, i to mi se još nije dogodilo, nisam smio sjesti gdje sam htio, nego me posjeo na točno određeno slobodno mjesto.

Uzgred, hrana je i dalje odlična, vrijeme je doručka da se, između ostaloga, i full English složit.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

02 Oct 2019, 11:16

Tako je zanji puta bilo i na Stanstedu, čovac ide s tobom i posjedne te na točno određeno mjesto.
User avatar
Prolaznica
Posts: 840
Joined: 22 Feb 2017, 09:53
Has thanked: 6 times

06 Oct 2019, 21:26

Da dodam još dva:
Beč non Schengen na T1 - nije baš neka sreća, basic ponuda
Larnaka - Aphrodite lounge - odličan, prostran s otvorenom terasom i jako finom ponudom hrane i cuge
collect moments, not things
User avatar
Prolaznica
Posts: 840
Joined: 22 Feb 2017, 09:53
Has thanked: 6 times

07 Oct 2019, 19:19

Mogu li se prebacivati iz jednog u drugi lounge unutar istog aerodroma? Ovaj u kojem sam sada i nije neka sreca :(
collect moments, not things
Post Reply