Lounge na aerodromima

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

28 Nov 2017, 05:28

Cuvene stolice za masiranje. :)
Hvala provinci alki koja ih je spomenula jer inace ne bih znala za to.
Jako su ugodne, imaju vise vrsta masaza, na pocetku kao skenira tijelo da zna di treba uprit, ruke i noge se ubace u predvidjena mjesta pa ih stroj stisce dok istovremeno kugle u naslonu rade svoje.
Uglavnom, vrijeme brzo prodje i omililo mi se, htjela sam jos i jos ali je trebalo ic.


Lounge je ok, za jelo su bili burek sa sirom, spinatom i kroasani, neki kolaci koji su dosta dobro izgledali, pileci ragu u loncu za na zlicu, voce u komadu, nesto jogurta i sto jos ima na slici.
Probala nisam nista jer me cekalo jelo poslije ali sve u svemu, prilicno apetitlih je izgledalo.


Pogleda na pistu ni ista drugo nema jer nema prozora. Wc ok, malo djeluje cudno bojler za toplu vodu na zidu. :D

Image

Image


provinci alka
Posts: 199
Joined: 12 Apr 2017, 13:40

28 Nov 2017, 17:38

Stolice su zakon! Doslovno su mi suze krenule na oci kad sam skuzila da necu moci u lounge kad sam isla za Rim jer je let preko Splita pa je prvi domaci...
Ali...soon....barem pola sata cu odvojiti iduci put samo za stolicu!

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

28 Nov 2017, 17:57

Pozdrav iz loze u Bilbau.
Sto da kazem, osrednje. Mislio sam da ce imati pinchose, a ono neke bezvezne sendvice.
User avatar
Tyrion Lannister
Posts: 892
Joined: 22 Feb 2017, 09:15

01 Dec 2017, 09:34

Lounge u Trstu.
Tipičan lounge na sjeveru Italije.
Kava, par Solina, vino, lose pivo.
Hrana: croissant.
Ja ti sanjam let, bijelo jedro nasred mora, mene zove nova zora.
Ja sam samo Vagabundo.
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

04 Dec 2017, 13:52

chillout23 wrote:
05 Nov 2017, 17:48
Pozdrav iz opće poznatog loungea u Trstu. Takozvani Natural lounge :rofl: sjedneš negdje pored aerodroma i uživaš u friškom zraku :D
Voda u wcu u neograničenim količinama, od ostalog za jest i pit nema nikaj :misli: :rofl:
;) :D

EDIT:
Čekaj..sad vidim da si stvarno bio u loungeu :misli: di se nalazi lounge tamo? ima ona birtija gore i birtija dole kod ryanovog boarda.

To je ovo: https://www.sleepinginairports.net/airp ... lounge.htm ?

Vidim da je otvoren samo do 19h, pa ja niti nisam mogo ući jer sam oko 18:30 bio na aerodromu...a i plaća se upad jel?
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

04 Dec 2017, 14:05

Za Diners lože gledaš na Diners stranici.

Sala Calligaris
Trieste Friuli Venezia Giulia - Ronchi De Legionari, Italy
Hours Open:
05:45 - 19:00 daily. Hours may vary according to flight schedules.
Lounge Location:
Airside - do not proceed direct to lounge but first register as a cardholder at the Airport Ticket counter near the Check-in desks. The staff there will provide a key code to enter at the lounge door. Pass Security Control, turn left & proceed down the left corridor towards Gates 8 & 9.
User avatar
Tyrion Lannister
Posts: 892
Joined: 22 Feb 2017, 09:15

04 Dec 2017, 16:46

Kava, sokovi i to je to.
Ponekad te ne puste u sobu jer je puna.
Ja ti sanjam let, bijelo jedro nasred mora, mene zove nova zora.
Ja sam samo Vagabundo.
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

07 Dec 2017, 07:55

Znam ja di gledam, ali sad vidim da se ne vodi pod Trieste. A tak sam tražil.
Baš sam mogo znat da je Ronchi de legionari lounge u Trstu :rolleyes:
Ako su već tak stavili, mogli su i napisat da je to Trst. Ili bi svi trebali bit lumeni i znat to sve sami od sebe?
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
Tajmer
Posts: 177
Joined: 13 Jun 2017, 14:35
Been thanked: 1 time

07 Dec 2017, 10:48

chillout23 wrote:Znam ja di gledam, ali sad vidim da se ne vodi pod Trieste. A tak sam tražil.
Baš sam mogo znat da je Ronchi de legionari lounge u Trstu :rolleyes:
Ako su već tak stavili, mogli su i napisat da je to Trst. Ili bi svi trebali bit lumeni i znat to sve sami od sebe?
Pa tako se zove aerodrom. Ocito da bi trebao znati ako ides tamo :zubo: ko sto mi imamo Pleso iliti Frenki, srbi Teslu, pariz šarl de gol, Amsterdam šipol itd.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

07 Dec 2017, 11:06

Ne zove se tako. ;)

Trieste – Friuli Venezia Giulia Airport, formerly Trieste – Ronchi dei Legionari Airport. :rofl:
User avatar
Prolaznica
Posts: 840
Joined: 22 Feb 2017, 09:53
Has thanked: 6 times

07 Dec 2017, 12:57

O mila majko, pa tek sad i ja kužim da je Trst stavljen pod Ronchi. A i ja brijem cijelo vrijeme kako Trst nema lounge :facepalm:
To je kao da su umjesto Zagreb napisali Velika Gorica
collect moments, not things
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

07 Dec 2017, 13:11

Nije baš. Kao da su napisali Pleso.
Ronchi je bio nekadašnji naziv aerodroma. Još i na nekim znakovima piše Ronchi.
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

07 Dec 2017, 14:12

Tajmer wrote:
07 Dec 2017, 10:48
Ocito da bi trebao znati ako ides tamo...
Zbog čega bi trebal znat ime aerodroma?
btw...ako je navedeno da se odabere "CITY", onda nemamo o čemu dalje raspravljat ;) :)
nije navedeno da se odabere ime aerodroma.
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

07 Dec 2017, 17:09

Nukac wrote:
07 Dec 2017, 13:11
Nije baš. Kao da su napisali Pleso.
Ronchi je bio nekadašnji naziv aerodroma. Još i na nekim znakovima piše Ronchi.
Tako je, a ono "Friuli Venezia Giulia", to je kao kad bi se pulski aerodrom zvao "Aerodrom Istra". :giggle:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

07 Dec 2017, 18:12

Pa imamo i mi slicno.
Aerodrom na Krku se sluzbeno zove Aerodrom Rijeka.
A ovi su vjerojatno stavili Venecija u naziv da se mogu bolje reklamirati. :)
User avatar
Tyrion Lannister
Posts: 892
Joined: 22 Feb 2017, 09:15

07 Dec 2017, 18:46

Zato skineš Diners app i nemaš problema s lounge.
Ja ti sanjam let, bijelo jedro nasred mora, mene zove nova zora.
Ja sam samo Vagabundo.
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

07 Dec 2017, 19:43

Možda će vam biti zanimljiva priča o nazivu aerodroma. Puno ime aerodroma je vjerovatno najduže na svijetu (mislim da čak i je) i službeno glasi ukratko "Trieste no-Borders Airport Pietro Savorgnan di Brazzà Ronchi del legionari Friuli Venezia Giulia" :eek: . Kroz povijest je mijenjao imena više puta, ovo današnje je jednostavan koktel svih dosadašnjih, jedno po mjestu kojem se nalazi - Ronchi del legionari, drugo po osobi, čuvenom talijanskom istraživaču Afrike - Pietro Savorgnan di Brazzà (po kojem je Brazzaville dobio ime) i treće je jednostavno ime regije Friuli Venezia Giulia u kojoj se nalazi. BTW Venecija u nazivu nema nikakve veze sa gradom Venecija, to je jednostavno naziv regije a ne marketinški potez.

Najavljeno je da će ime uskoro ponovo promjeniti, jednostavno u "Trieste" i to će ovoga puta biti iz marketinških razloga. To i je oduvijek bilo logično no znam da je bilo dugo natezanja o tome kroz povijest, naime aerodrom se nalazi gotovo pa točno između Trsta i Udina, oba grada jednako su ga gradila i jednako ga danas koriste. Kome dati prednost u imenu nije bilo lako odlučiti i svatko je vukao na svoju stranu, mada bi stvar trebala biti jednostavna i logična jer Trst je glavni i najveći grad regije Friuli Venezia Giulia no ništa u Italiji nije jednostavno. :D

Sve ovakve igrarije da ne kažem gluposti moguće su vjerovatno samo u Italiji, nismo mi toliko komplicirani kao što često mislimo, za njih smo male bebe. Većina ljudi u okolici koji ovdje žive i koji ga koriste jednostavno ga i dalje zovu Rochi uključujući i mene kad god ga spominjem. Jednako kao što će mi i Zagreb ostati uvijek Pleso i daleko bolji naziv. :ne zna:
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

08 Dec 2017, 00:10


Gile wrote:
Sve ovakve igrarije da ne kažem gluposti moguće su vjerovatno samo u Italiji, nismo mi toliko komplicirani kao što često mislimo, za njih smo male bebe.
Ovo je tocno, sta sve oni rade to je cudo :rofl:
Tajmer
Posts: 177
Joined: 13 Jun 2017, 14:35
Been thanked: 1 time

08 Dec 2017, 13:13

chillout23 wrote:
Zbog čega bi trebal znat ime aerodroma?
btw...ako je navedeno da se odabere "CITY", onda nemamo o čemu dalje raspravljat ;) :)
nije navedeno da se odabere ime aerodroma.
Iz istog razlog iz kojeg znaš za marco polo ili jože pucnik. Prilikom trazenja jeftinih letova.

A uostalom o cemu vi kad piše trieste :D

Image
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

08 Dec 2017, 14:14

To ti vjerojatno piše na aplikaciji (za mob). Na "normalnom" (desktop) kompjuteru piše Ronchi De Legionari.

(Isto tako, ono kad nas je Nukac prije nekog vremena uvjeravao da Booking ima skrivene troškove na koje nitko od nas drugih nije naišao. Kasnije mi je palo na pamet da ih je i on vjerojatno pokupio na aplikaciji, a ne na normalnoj stranici od Bookinga. Mnogi nisu svjesni da su aplikacije "sasvim druge životinje", često niti cijene nemaju iste kao "normalne" stranice.)
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

08 Dec 2017, 14:46

E nije. Skriveni troskovi su na stranici. Pogledaj cijene za Singapur.

Btw. Pozdrav iz loze na Franjodromu.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

08 Dec 2017, 15:28

E da, danas sam isprobao masaznu fotelju.
Sad mi je jasno zasto je posebno zene vole. Skoro je i meni doslo do g tocke. :lol:
provinci alka
Posts: 199
Joined: 12 Apr 2017, 13:40

08 Dec 2017, 16:02

Hahaha Nukac....
Dobro ce doci prije 100satnog puta do Singapura...malo da se "opustim" i da mirno zaspim u avijonu

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

Tajmer
Posts: 177
Joined: 13 Jun 2017, 14:35
Been thanked: 1 time

08 Dec 2017, 16:26

nvnk wrote:To ti vjerojatno piše na aplikaciji (za mob). Na "normalnom" (desktop) kompjuteru piše Ronchi De Legionari.

(Isto tako, ono kad nas je Nukac prije nekog vremena uvjeravao da Booking ima skrivene troškove na koje nitko od nas drugih nije naišao. Kasnije mi je palo na pamet da ih je i on vjerojatno pokupio na aplikaciji, a ne na normalnoj stranici od Bookinga. Mnogi nisu svjesni da su aplikacije "sasvim druge životinje", često niti cijene nemaju iste kao "normalne" stranice.)
Postoji neka aplikacija? Ovo je obicar safari mobile browser?
Tajmer
Posts: 177
Joined: 13 Jun 2017, 14:35
Been thanked: 1 time

08 Dec 2017, 16:32

Nukac wrote:E nije. Skriveni troskovi su na stranici. Pogledaj cijene za Singapur.

Btw. Pozdrav iz loze na Franjodromu.
Skriveni trošak? Sve uredno piše što nije included. Ili ja imam drugu definiciju skrivenog troška. Za mene je to nešto što ni ne znas da postoji dok ne vidiš terecenu karticu ili checkout racun no tamo to jasno piše kao što kod drugi za isto piše included

I prakticki sve i SIN ti je istaknuto bez to dvoje. Cesto sam nailazio na XY cijenu i onda na dnu pise + 10% i 7%

Image
Post Reply