Singapur i Malezija

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

16 Jan 2020, 12:20

Malo da se osvrnem na putešestvije Malezijom.

Kako je bilo novogodišnje putovanje (čitaj izdašna božićnica), nisam previše razmišljao o troškovima, a isto tako nisam se zamarao previše koliko ću toga vidjeti ili ne.

Letio sam s Qatarom, iz Zagreba preko Dohe direktno za Kuala Lumpur.

Zaključio koliko su Hrvati nekulturni i gnjusni putnici. Iza mene sjedila neka žena, i kad sam nakon obroka spustio sjedalo da malo zadrijemam, ona je svoje protestiranje odlučila sprovesti tako da će mi konstantno nabijati po sjedalu. Nakon što mi je dopizdilo pa ju upozorio da je lijepo molim da prestane, malo se smirila. Ali svedjedno povremeno malo nabijala, da se ne opustim 100%.

U Kuala Lumpuru se nisam zadržavao, nego sam za cca 4-5 sati imao avion dalje za Langkawi. Išao sam s Malaysian Airlines, pošto nije bila neka razlika kad se nadoda prtljaga. Ustvari uhvatio sam neku akciju pa pod cijenu ekonomske klase dobio biznis klasu.
Loža na domaćem terminalu je loša, osnovna hrana, bilo je voća, ali nije bilo alkoholnih pića.
S druge strane, usluga u avionu vrlo dobra, odmah dobiješ pićence, topli ručnik. Hrana je bila voćna salata. OK uz nju baš i ne paše alkohol. No ne možeš više očekivati za 45 min leta. Sjedala su bila super, na B737 je razmještaj 2-2, stolice se mogu poprilično spustit a ima i monitore. Za neki dulji let od 3-4 sata super.
Dobro je što prtljagu označe s priority tagom, te na aerdoromu prva izlazi iz aviona. Na aerodromu sam odmah kupio lokalnu sim karticu. Mislim da je bila 30 RM za 9 GB ili tako nešto.
Hotel sam izeo ovaj: https://www.booking.com/hotel/my/cenang ... en-gb.html
Odmah je na plaži, nasuprot njega je šoping centar s duty free (alkohol). Restorani su po glavnoj ulici, jedno 200 m od hotela ulica sa street foodom za bagatelne pare. Ostao sam 4 noći. Do hotela sam išao s Grabom, 12 RM je bilo. Trenutni tečaj je 1 EUR 4,5 RM.
Prvi dan je bio na redu Skybridge i žičara. Kartu sam kupio online, 105 RM je kabina sa staklenim dnom s kojom se dobije i prioriti line. Isplati se uzeti, jer nije neka razlika u cijeni, a ušpara se poprilično vremena i živaca.
Do žičare i nazad sam opet išao s Grabom, 27 plus 24 RM je bilo po smjeru.
Na vrhu je potrebno posebno platit kartu za Skybridge, ali nekih 6 RM, bolje je uzeti pješačku kartu, nego onu s nekim liftom. Čeka se predugo lift. Putem su majmuni, potreban je oprez.
U blizini Skycaba je i neki vodopad, ali kako je trenutno bila sušna sezona, nije baš izgledao lijepo pa nisam ni išao.
Sljedeći dan sam išao na Mangroove tour. 60 RM je cijena. Dođu kombijem do hotela, voze na početak ture, i uključena je vožnja brodom oko otoka, hranjenje riba, Bat cave, crocodile cave (nema krokodila samo kamen izgleda kao krokodil), hranjenje sokola, majmunski otok (majmuni dolaze na brod, kradu hranu a i vodu). Na kraju se završi na Tanjung Rhu Beach. Vozači brodova su luđaci, spremite se na divlju vožnju i jahanje valova.

Zadnji dan na otoku sam bio prelijen, pa sam proveo dan pod kokosovom palmom.
U restoranima nema alkohola. U duty free je pivo prejeftino, mali Tiger je 2 RM, a veliki 3,6 RM.

Sljedeći dan - grab do aerodroma i odlazak na Penang. Nije mi se dalo komplicirati, pa sam išao avionom. Kompanija je Firefly, karta je bila 99 RM s uključenom prtljagom.


User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

16 Jan 2020, 12:38

Avion je bio ATR72, bez nekih posebnosti, čak se dobije i cuga u avionu, za 25 min leta.
Od Aerodroma do hotela opet sam uzeo Grab, 26 RM je bila cijena.
Hotel je bio ovaj: https://www.booking.com/hotel/my/malays ... en-gb.html
Lokacija OK.
U blizini je Armenian Street, gdje se nalaze murali. U penangu sam bio hiperlijen, tako da sam se malo prošetao tim starim dijelom grada, ali više se odmarao i pio nego hodao po gradu. Šok je bio kad sam prvi puta došao u dućan - Tiger je ovdje 12-14 RM!!!! To je oko 3,5 EUR za pivu u dućanu.
Iako svi hvale Penang radi hrane, meni nije bila nešto posebno. Ali ja nisam neki gurman.

Sljedeća destinacija je bila Kuala Lumpur.
Opet sam se odlučio za put avionom, ovaj puta Malindo Air s Penanga na Subang aerodrom. Subang je drugi aerodrom, koji se nalazi u centru Kuala Lumpura (recimo). Karta je bila 99 RM s uključenom prtljagom. Opet se letilo s ATR72.
Aerodrom je predobar, malen, od slijetanja aviona do uzimanja prtljage i izlaska ne treba niti 15-tak min.
Opet sam išao Grabom, 31 RM je bila cijena.
U Kuala Lumpuru sam se malo počastio s hotelom. https://www.booking.com/hotel/my/maya-k ... en-gb.html
Smještaj u KL je poprilično jeftin, isplati se uzeti bolji hotel.
Ovaj je bio nekih 200 m od Petronas Twin Towers.
Prvi dan sam se malo promuvao tim kvartom, ne predugo jer sam otišao malko uživat na hotelski bazen. Nažalost, to je Malezija i nema alkohola ili koktela oko bazena.
Sljedeći dan otiša do Batu caves. Do tamo sam išao s Grabom, 20 RM je bila cijena.
Batu caves treba otići čim ranije ujutro jer su stepenice u hladu. Batu je hindu temple. Isplati se vidjeti.
U grad se vratio s vlakom, 2,6 RM je cijena. Otišao do kineske četvrti, promuvao se po njoj i kupio suvenire.
Otišao na KL Tower. Uzeo skuplju kartu s kojom se ide na otvoreni dio. Ima napravljene staklene balkone tako da se kao izađe izvan gabarita terase. Meni jako fora.
Sljedeći dan se opet malo promuvao po kineskoj četvrti, obišao gradsku vječnicu i staru željezničku stanicu.
I navečer na aerodrom i na avion za Zagreb.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

16 Jan 2020, 16:15

Malo slika.

Langkawi.

ImageImageImageImage
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

16 Jan 2020, 16:17

Penang

ImageImageImageImageImageImageImageImage
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

16 Jan 2020, 16:18

Batu caves.

ImageImageImageImageImageImageImage
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

16 Jan 2020, 16:21

Kuala Lumpur

ImageImageImageImageImage
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

17 Jan 2020, 08:18

Nije istina da nema alkohola oko bazena, samo treba naći pravi smještaj. ;)
Image

Poslano sa mog EML-L29 koristeći Tapatalk

User avatar
sandra555
Posts: 682
Joined: 25 Feb 2018, 17:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times

17 Jan 2020, 18:23

Nukac, super izgleda. Koliko ti je trajalo to putovanje? Mislim ono kad si otišao iz Hrvartske i kad si se vratio doma? Jesi tamo bio za Novu Godinu ili si išao poslije?
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

17 Jan 2020, 20:50

Krenuo iz ZG 26.12. stigao u Kuala Lumpur i na Langkawi 27.12.
Na Penang isao 31.12. i opet u Kuala Lumpur 2.1.
Let za ZG je bio 5.1. U 2 u noci, u zg si istog dana u podne.
U Maleziji mi se najvise svidjelo to sto nisam sreo miti jednog jedinog komarca.
No zato sam prvi dan na plazi izgorio kao naivni britanac. Tamo je najmanji zastitni faktor 50!!!
I majmuni su zli! Kradu di stignu. I to ne samo hranu i vodu, vec cipele, novcanike, naocale.
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

17 Jan 2020, 22:01

Nukac wrote:
16 Jan 2020, 12:20

Zaključio koliko su Hrvati nekulturni i gnjusni putnici.
Putem su majmuni, potreban je oprez.
Eto, malo sam sažeo ovaj lijepi putopis... :rofl:
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

17 Jan 2020, 22:41

Banda žgoljava, kradu i u Taman Negari. :D Izvadio sam iz ruksaka paket Orea kako bih ga otvorio i jednog dao majmunu, a ovaj skočio, drpio cijeli paket i otperjao. :rofl:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

17 Jan 2020, 23:16

Kulturne majmune sam vidio jedino u Singapuru.
Ali tamo vjerojatno imaju majmunsku policiju koja ih kaznjava. :rofl:
User avatar
sandra555
Posts: 682
Joined: 25 Feb 2018, 17:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times

18 Jan 2020, 12:01

Moju frendicu je prošle godine na Tajlandu ugrizao majmun. Koje puste peripetije poslije kod doktora, hrpu injekcija je morala dobiti još mjesecima nakon što se vratila doma, tak da oprez :)
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

18 Jan 2020, 14:03

Zato se drzim na distanci od tih bestija.
Na Langkawiju plivaju i ulaze u camce.
Jedan mi je sjeo na koljena, srecom je brzo otisao.
Ne daju se dirati, onda grizu.
Jednu zenu je napadao majmun jer mu se svidio njen ruksak. Jedva ga se otarasila.
Post Reply