UAE (Dubai, Abu Dhabi i ostali emirati)

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
Maky
Posts: 330
Joined: 12 Feb 2017, 21:26
Been thanked: 3 times

22 Feb 2017, 10:14

Za Maju Šuput i ostale


User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

22 Feb 2017, 10:36

I za Vanelić i ostale skijaše. :p
User avatar
Maky
Posts: 330
Joined: 12 Feb 2017, 21:26
Been thanked: 3 times

22 Feb 2017, 10:47

Nemoj mi Vanelica. Skijali smo zajedno u Dubai-u i srecom da me nagovorio na 3h
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

22 Feb 2017, 12:10

Hoćeš reći, srećom su vas pustili u UAE. :D
User avatar
Maky
Posts: 330
Joined: 12 Feb 2017, 21:26
Been thanked: 3 times

22 Feb 2017, 12:15

Ma imao je sreću da je bio s nama, pa su ga pustili
User avatar
Prolaznica
Posts: 840
Joined: 22 Feb 2017, 09:53
Has thanked: 6 times

26 Jun 2017, 15:24

Vi koji ste bili, može please neka preporuka za smještaj u Dubaiu?
collect moments, not things
User avatar
Maky
Posts: 330
Joined: 12 Feb 2017, 21:26
Been thanked: 3 times

26 Jun 2017, 16:23

Hotel u kojemu smo mi bili: Oasis Court Hotel Apartments
Odlican polozaj, Bur Dubai, 200m do stanice podzemne (obje linije). Na noge do bazara, muzeja, Dubai Creeka i ostalog, pogledaj na karti.
Cisto, uredno, bazen, odlican bife dorucak. Uzeo sam ga na Ratestogo, pa pogledaj da li ti dolazi u obzir.
User avatar
Prolaznica
Posts: 840
Joined: 22 Feb 2017, 09:53
Has thanked: 6 times

26 Jun 2017, 17:03

hvala ti, pogledat ću
collect moments, not things
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

26 Jun 2017, 17:54

Premier inn, Ibn batutta mall, cca 100 EUR noć ili iz iste grupacije Dubai investment park, nekih 70-80 EUR noć ( ovaj drugi ima gratis transfere do metro stanice i Jumeriah beach)
- prvi je odmah do podzemne i shoping centra, drugi je nekih 15 min busem do metroa i ima bazen na krovu
- ovo su cijene za 2-3 mjesec, prema ljetu je povoljnije
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

26 Jun 2017, 20:15

Savoy Crest Dubai u Bur Dubaiu, blizu one "dvostruke" metro stanice (jedene od dviju u kojima se križaju linije). Bazen na krovu (postoji li tamo hotel bez toga? :D), pakistansko osoblje ljubazno do bola (još uvijek, godinama kasnije, čestitaju mi svaki kršćanski i muslimanski praznik prek maila), a za neku grdo sitnu lovu solo sam imao apartmančinu u kojoj se komotno moglo igrat 4 na 4 na dva mala. :p

Eh, da, i ja sam ga rezervirao prek ratestogo, izgleda da su najpovoljniji za Dubai. Bio sam i dobio neki veliki popust, akcija je bila (ne od strane hotela nego ratestogo).

Jedan bitan detalj: Preko koga god da radiš rezervaciju, cijenu koju na početku vidiš moraš uvećat za 20% poreza (+ možda još nešto sitno).
User avatar
Maky
Posts: 330
Joined: 12 Feb 2017, 21:26
Been thanked: 3 times

26 Jun 2017, 22:48

Ovaj nije na krovu Image
Image
_A_
Posts: 116
Joined: 27 Jul 2017, 20:08

20 Sep 2017, 22:43

Obecao sam napisati koju rijec o putovanju Dubai - Muscat koje smo odradili za vrijeme proslih zimskih praznika (Bozic i NG)...

Put tamo i nazad je bio s Turkish Airlines kupljeno pocetkom kolovoza, bila neka ponuda ~380€, ZAG - DXB i MCT - ZAG, u povratku smo imali pravo na STPC - Stopover paid by carrier, tako da smo ga iskoristili da se odmorimo u IST. Dobili smo neki Hilton (ne sjecam se tocno koji, guglanjem bih rekao ovaj: Hilton Garden Inn Istanbul Atatürk Airport), ukratko dobijete dorucak i dnevni boravak. Alternativno mozete uzeti turu po IST. Za ostvariti STPC (kod Turkisha) morate imati layover od 10 sati (ekonomska klasa, business 7 sati), te ne smije biti niti jednog leta za vasu destinaciju za vrijeme layovera. Koliko god se cinilo jednostavnim, kod Turkisha ne tako puno letova za Zagreb to ostvaruje, jedan od njih je BIO MCT, upravo vidim da su let iz MCT pomaknuli za 1,5 sat ranije, te se sada stize uhvatiti let iz IST u 7:20 tako da STPC otpada. Ako budete putovali ovom rutom, te vas dopadne cekanje od ~12 sati za popodnevni let, provjerite jel mozete bar na turu koju organizitra Turkish (za to mozda cak i nema nekih posebnih uvjeta) jer je to ok nacin da nabrzinu pogledate malo Istanbula ako niste bili. I za turu i za STPC treba viza koju morate sami srediti... Salter za ostvarivanje toga se nalazi pred izlazom iz aerodromske zgrade, pitajte na licu mjesta.

Sto se tice smjestaja, uzeli smo Accor grupu (ibis), u isto doba s ponudom za aviokarte je trajala jedna od njihovih velikih rasprodaja (Global (private) sale) te smo uzeli ibise, Mall of Emirates u Dubaiju, i ibis Muscat. Ibis je jeftiniji brand Accor grupe, ali ovdje moram pohvaliti ibise na Bliskom Istoku, kvalitetom su iznad europskih. Lokaciju bih im opisao kao dobru iako u ta 2 grada nema jednog mjesta za koje bi se reklo da je ultimativna lokacija smjestaja, kvaliteta lokacije ovisi o vasem planu aktivnosti! Jos jedna stvar koja ljude zanima, nitko nas nista nije pitao oko bracnog statusa, a mi smo se pravili blesavi...

Kada smo dosli u Dubai (rano ujutro), otisli smo u hotel i kao idemo nakon toga u pocetni obilazak grada. Mi smo se odlucili da cemo uzet Big Bus turu (karta od 2 dana) zbog rasprsenosti stvari po gradu, slabe povezanosti javnim prijevozom izmedju stvari. Inace nisam bas ljubitelj tih bus tura, to je jedina bus tura po gradovima na kojoj sam bio, ali rekao bih da je to ok opcija za Dubai. Prvi dan smo se sudarili s problemom sto je Dubai ogroman, te gdje god zelite doci, potrosite sat vremena ili vise, pa smo se nasli u "skarama", tj. sto smo htjeli pogledati bilo je zatvoreno, a bus nam je prosao koji bi nas nastavio voziti po gradu, tako da smo izgubili vise vremena od planiranog. Lokacija naseg hotela je bila dobra, utoliko sto su se kod njega krizale 2 linije (a moglo se koristeci taj bus i presjest na 3. liniju za razledavanje). Ako uzimate Big Bus (ili onaj Dubai sightseeing Bus) preporucujem vam smjestaj blizu krizanja 2 linija tako da mozete kombinirati najbolju opciju za vas. Osim onoga sto vidite da su rute busa, Big Bus je ukljucivao izlet u Sharjah (prvi susjedni emirat) po kojem se napravi kratka tura te imate vremena kupiti suvenire na 2 mjesta. Ako ista mislite kupovati kupite tamo, neke stvari su znacajno jeftinije nego u Mall of Emirates/Dubai mall, pogotvo suveniri. Izlet u pustinju, nije to bas sad pustinja kavu zamisljate, al ok, cilj tog izleta je da ostanete tamo na veceri, mozete dirati sokola, napraviti nekoliko koraka na devi (oni to zovu jahanje :) ). Ima jos nekoliko izleta, pogledati flamingose (jedino zivotinjsko bogatstvo? :) ), nocna tura, akvarij u Atlantisu preporucam (vidjeti albino aligatore :), ima dio koji se doplacuje). Ove dodatne stvari/izleti se ne moraju iskoristiti iste dane kada i Big Bus tura. Mi smo bili puna 3 dana i iako smo imali prvotni plan mozda otici i do Abu Dhabija na pola dana, odustali smo. Uobicajene stvari za vidjet su marina, Jumeirah Beach, Bur Kalifa (i fontane ispred), Mall of Emirates (skijaliste ) i Dubai Mall (dinosaur, klizaliste, akvarij - tunel se placa)... Sto se tice prijevoza uz metro ostaje vam taksi i uber koji su dobri. Od ostalog preporucio bih da odmah na aerodromu uzmete SIM karticu. Mi smo imali Du - turisticku tarifu - 200 MB, 20 minuta (ukljucujuci i pozive prema Hrvatskoj!), popust na voznje uberom. Hrana, preporucio bih probati devu i/ili devino mlijeko (npr. lanac kafica Majlis). Sto se tice shoppinga, mi smo brzo odustali, jer nismo nasli nesto sto bi bilo jako povoljno, a cijene u ovim velikim mallovima su nesto vece nego u Hrv. Ako vas ne dira cijena, u Dubaiju mozete naci vjerojatno sve sto pozelite.

Put u do Omana, tj. Muscata: uzeli smo bus od omanske nacionalne kompanije ONTC, alternativa je avion. Stranci koji zive tamo i putuju na toj relaciji, vecinom putuju avionom, moze se ispod 100€ putovati ili automobilom, ne bas busom. Ali da se vratim na bus, u busu osim nas je bilo jos 3 ne-arapa :). Bus stoji pred njihovim uredom, a koliko sam shvatio ured je vecinu vremena zatvoren, jer mi kad smo bili kupiti kartu dan ranije, vozac koji je vozio bus nam je prodao kartu, a ne nitko iz ureda. Kada zovete na broj telefona koji pise na vratima, cujete kako u uredu zvoni telefon a nikoga nema :D. Sto se tice samog puta, on je bio ok, mozete razgledavati prirodu, i vrlo lako je primjetiti prijelaz iz UAE u Oman jer se pocne pojavljivati kamen a ne samo pijesak. Poseban dozivljaj busom je granica UAE - Oman. Za pocetak nismo nigdje procitali da se na tom granicnom prijelazu placa izlazna viza, tako da smo prvo dali 2 * 35 AED za izlaznu vizu, popunili podatke, otisli na kontrolu putovnica i nastavili dalje. Kako smo pripremili 100 AED za ulaznu vizu u Oman (dobiva se na granici, turisticka viza, 5 OMR ili 50 AED), zapravo smo mi mislili da je viza pojeftinila i da je to to, da ce se Emiracani i Omanci razracunat bez nas :D. Na kraju smo shvatili da je to ipak bila samo izlazna viza. Zatim dolazite do kontrolne tocke usred nicega, gdje vas doceka vojska (?) i psi. Tamo svi vade stvari van i ide se na kontrolu, otvorite kofer, oni malo ceprkaju po njemu, te se se stvari stavljaju na istu hrpu i pusti se pas da to malo snjofa. Ono sto se psu ucini sumnjivo, ce razvaliti, znaci pas se motao oko neke majice/dresa, i ti ljudi su ga ispregledali na sve moguce nacine :D. Na kraju je sve bilo ok... Nakon toga se svi vracaju u bus i nastavlja se voznja (tu sam i dalje mislio da je to to s vizom, jer kao nema druge granicne kontrole), al nakon 10-15 minuta dolazite do granicne kontrole gdje se nalazi policija. Tamo se popunjava ulazna viza. Policija je usluzna, ali sve ide maksimalno sporo. Kako nismo imali vise gotovine, platiti se moze karticom (Visa), ali najzabavniji dio je sto sluzbenik uzme karticu, ode do POS uredjaja, kada ga je pitalo za pin, dosao nas je pitati da mu kazemo da on ode i upise pin :D, na kraju dobijete slip i stambilj u putovnici.

Prvi susret s Muscatom ce vam biti s taksistima koji vas opsjedaju da vas voze gdje trebate. Vjerojatno cete platiti prvu voznju previse, ali cjenkajte se. Muscat tek je poceo razvijati javni prijevoz (iako mu je nasusno potreban jer je grad sastavljen od cetvrti koje su povezane autocestom), cesto su taksiji najbolja opcija. U vecini slucajeva vam je 5 OMR dosta za voznju po gradu. Ako vas jedan odbije, ne brinite ima dovoljno taksista :D. Kroz nekoliko voznji i pokusaja cjenkanja se dobije osjecaj za koliko novaca sto ide (s tim da stranci imaju jednu cijenu, a domaci drugu). Muscat je grad u kojem puno stranaca radi, tako da je njima to dobra prilika (jer stranci-bijelci tamo rade za dobre novce). Postoje jos i neki kombiji koji voze za sitnu lovu po Muscatu, u kojima se voze radnici iz Azije koji tamo rade slabo placene poslove, ali mi nismo bas proucavali kako i sta, tako da ne mogu nista savjetovati. Na put busom ode cijeli dan... U Muscatu smo proveli 3 cijela dana, 1 dan izlezavanje na plazi (oni se ne kupaju bas unatoc ogromnim i lijepim plazama i vremenu) i 2 dana razledavanja: dzamija (mozete unutra samo kada je propisano vrijeme), Al-Qurm park, Shati Al-Qurum kafici i plaza, Mutrah souq (navecer valjda centar zivota), National Museum of Oman (ostavite si dosta vremena), luka (sa sultanovim jahtama), sultanova kuca... Ima i tu Big Bus - nismo ga koristili. Osim toga otisli smo na jednodnevni izlet do Nizwe i Bahle, tj. do njihovih utvrda. Do Nizwe smo isli busom (isto s Ruwija, centralne stanice gdje ste dosli). Tu je pak bilo nesto europljana u busu, te kada smo dosli u Nizwu tamo vas isto napadaju taksisti. Napadaju vas taksisti da vas voze do Nizwa Forta, jer je on udaljen nekoliko km. Ali mi smo usput dogovorili taksi do Bahla Forta i nazad za 20 OMR, i podijelili ga s 2 Kineskinje tako da nas je izaslo 5 OMR po glavi, prihvatljivo jer ima 40 km udaljenosti. Bahla Fort je na UNESCO-voj listi, ali je zapravo razocaravajuca, jer je to utvrda bez ijedne informacije o bilo cemu u njoj. Znaci unutra su goli zidovi i nista vise, dobra je stvar da se mozete kretati bilo gdje, pa je ok za slikanje :). Nakon toga nas je taksist vratio nazad do Nizwa Forta. Ta utvrda nije zasticena, ali je vise prilagodjena turistima, ima sadrzaja koji se odnosi na samu utvrdu, sto se gdje radilo i cuvalo, zanimljivo. Nakon toga smo se vratili do "bus stanice", taksi bi trebao biti 0.3 OMR (ako je istinu govorio vozac da je to fiksna cijena ). Ulazi u fortove su tipa 0.5 OMR po osobi. Tada vam ostaje na cekanje busa, jer bus se drzi voznog reda samo za orijentaciju a ne bas u minutu :). Kada smo isli prema Nizwi trazili smo vozaca da nam da svoj primjerak voznog reda da si ga slikamo tako da znamo kada je planirano da bus dodje, malo smo ga cekali, ali nismo se brinuli jer smo vidjeli da ima dosta ljudi i paketa koji cekaju na utovar :). Zadnji dan smo bauljali po gradu i isli na nocni let. Prvotno smo mislili spavat u jednu noc u Nizwi, ali na kraju nismo, i to se cini kao dobra odluka jer mislim da u Nizwi nema nicega osim te utvrde. Ono sto je popularno jos u Omanu je nocenje u pustinji te posjete Wadi-jima.

Za obje ove drzave, preporucujem nosenje putovnice sa sobom, nikad ne znate kada ce vam zatrebati da ju kopiraju (kupovina SIMa, mijenjanje novaca...). Ne mogu reci da smo dozivjeli ikakve neugodnosti te morate racunati da je rano dopodne i popodne mrtvilo, zapravo zivot krece kada pocne sunce padati...
User avatar
Prolaznica
Posts: 840
Joined: 22 Feb 2017, 09:53
Has thanked: 6 times

21 Sep 2017, 12:29

Hvala ti puno za ove dragocjene informacije. Otklonio si mi svaku sumnju za Bahla fort :D

Pošto ćemo u Omanu biti 8 dana, mi rentamo i pičimo na jug.
Svakako ću te još kontaktirati za dodatne info, čim počnem s planiranjem puta.

Daj mi please samo reci, pošto imam layover od 11,5 sati u IST, kako ide ta procedura?
collect moments, not things
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

21 Sep 2017, 13:26

_A_ wrote:
20 Sep 2017, 22:43
... u povratku smo imali pravo na STPC - Stopover paid by carrier, tako da smo ga iskoristili da se odmorimo u IST. Dobili smo neki Hilton (ne sjecam se tocno koji, guglanjem bih rekao ovaj: Hilton Garden Inn Istanbul Atatürk Airport), ukratko dobijete dorucak i dnevni boravak. Alternativno mozete uzeti turu po IST. Za ostvariti STPC (kod Turkisha) morate imati layover od 10 sati (ekonomska klasa, business 7 sati), te ne smije biti niti jednog leta za vasu destinaciju za vrijeme layovera. Koliko god se cinilo jednostavnim, kod Turkisha ne tako puno letova za Zagreb to ostvaruje, jedan od njih je BIO MCT, upravo vidim da su let iz MCT pomaknuli za 1,5 sat ranije, te se sada stize uhvatiti let iz IST u 7:20 tako da STPC otpada.
To (boldano) mislim da vrijedi za većinu vezanih letova, ne samo za Zagreb. Iako, nije njih ni tako malo kao što se može učinit iz toga kaj veliš. Ja sam to koristio kad sam išao u Odesu (tamo, ne natrag).
Prolaznica wrote:
21 Sep 2017, 12:29
Daj mi please samo reci, pošto imam layover od 11,5 sati u IST, kako ide ta procedura?
Ovdje ti je sve objašnjeno, uključujući i fotke aerodromskog šaltera na kojem se sve to obavlja:

http://www.flyertalk.com/forum/turkish- ... g-ist.html

Image

Ukratko: Kad izađeš na landside (nakon carine) u onoj velikoj auli skrenes oštro desno, pa do kraja, skoro do samog Starbucksa, a odmah iza Left Luggage šaltera.

Ne obazireš se na sve ostale šaltere s kontra strane na kojima piše nešto kao "airport hotel" ili slično. Ti hoteli nisu besplatni. Turkishev besplatni je samo na tom šalteru, pred Starbucksom i na njemu jasno piše Turkish Airlines Hotel Desk.

Uvjet nije samo 10 sati između letova minimalno, nego i da u tih 10 sati ne postoji neka druga veza s kraćim layoverom. Nema veze ako takve konekcije nije bilo kad si kupovala kartu, a uveli su je u međuvremenu - neće ti dati hotel. Ili ako je ta konekcija bila rasprodana, pa ti se uopće nije ni nudila kod kupovine karte - neće ti dati hotel. Jednostavno, ona taj dan ne smije postojat i točka. S obzirom da turska viza nije besplatna, ako ju se nema već od prije, korisno je dobro proučit red letenja kako se ne bi bezveze izlazilo na landside. Potrebno je imat (i pokazat) oba boarding passa (i iskorišteni od prvog leta i onaj od drugog leta).
User avatar
Prolaznica
Posts: 840
Joined: 22 Feb 2017, 09:53
Has thanked: 6 times

21 Sep 2017, 14:13

sve jasno, hvala puno!

Gledam red letenja, postoji samo 1 let IST - ZAG na moj datum (10.1) u 19. Izgleda da srijedom nemaju taj jutarnji let za Zg.
collect moments, not things
User avatar
Prolaznica
Posts: 840
Joined: 22 Feb 2017, 09:53
Has thanked: 6 times

21 Sep 2017, 14:21

BTW ... kako stojite vi "Slovenci" sa putnim dokumentima, imate HR ili Slo? Sad vidim da Slovencima ne treba viza, a sjetila sam se da prošli put nije trebala ni meni (ušla sa talijanskom putovnicom) ... tako da, samo goroj polovici moram vaditi vizu
collect moments, not things
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

21 Sep 2017, 14:23

Prolaznica wrote:
21 Sep 2017, 14:13
sve jasno, hvala puno!

Gledam red letenja, postoji samo 1 let IST - ZAG na moj datum (10.1) u 19. Izgleda da srijedom nemaju taj jutarnji let za Zg.
Moraš gledat oba leta, ne samo ZAG-IST (ili obrnuto), nego i za onaj drugi ne postoji li kraća ukupna kombinacija letova.

Imam samo HR putovnicu.
User avatar
Prolaznica
Posts: 840
Joined: 22 Feb 2017, 09:53
Has thanked: 6 times

21 Sep 2017, 14:26

ispada da je ovo jedina kombinacija

Image
collect moments, not things
_A_
Posts: 116
Joined: 27 Jul 2017, 20:08

21 Sep 2017, 14:28

nvnk wrote:
21 Sep 2017, 13:26
To (boldano) mislim da vrijedi za većinu vezanih letova, ne samo za Zagreb. Iako, nije njih ni tako malo kao što se može učinit iz toga kaj veliš. Ja sam to koristio kad sam išao u Odesu (tamo, ne natrag).
-cut-
Tesko je ostvariti to pravo kada TK ima 2 leta dnevno za Zagreb (7:20 i 18:05). Znaci vas let koji dolazi u IST mora doci izmedju ~6:30 (da ne stignete na ovaj u 7:20, stavio sam ~ jer ne znam koliko TK uzima minimalno vrijeme za layover) i 8:05, odnosno u IST morate doci izmedju ~17:15 i 22:20. Puno lakse iskombinirati kada je jedan let u danu za neku destinaciju.

Super si objasnio kako naci Hotel desk. Kada vidite Starbucks vidjet cete i ljude kako tamo cekaju dok ne dodje prijevoz po ljude...
_A_
Posts: 116
Joined: 27 Jul 2017, 20:08

21 Sep 2017, 14:29

Prolaznica wrote:
21 Sep 2017, 14:21
BTW ... kako stojite vi "Slovenci" sa putnim dokumentima, imate HR ili Slo? Sad vidim da Slovencima ne treba viza, a sjetila sam se da prošli put nije trebala ni meni (ušla sa talijanskom putovnicom) ... tako da, samo goroj polovici moram vaditi vizu
Nemoj se sekirat s vizom, to ti je "porez" na ulazak u drzavu 20 USD. Vizu dobijes za 1 minutu na mail od kada izvrsis uplatu za troskove "obrade" :zubo:
User avatar
Prolaznica
Posts: 840
Joined: 22 Feb 2017, 09:53
Has thanked: 6 times

21 Sep 2017, 14:30

Ponavljam, ne znam zašto, ali na dan 10.1 postoji samo 1 let za Zagreb, taj u 19.
collect moments, not things
User avatar
Prolaznica
Posts: 840
Joined: 22 Feb 2017, 09:53
Has thanked: 6 times

21 Sep 2017, 14:32

_A_ wrote:
21 Sep 2017, 14:29
Nemoj se sekirat s vizom, to ti je "porez" na ulazak u drzavu 20 USD. Vizu dobijes za 1 minutu na mail od kada izvrsis uplatu za troskove "obrade" :zubo:
Znam, radili smo već e-vizu, ali sam skroz zaboravila na nju. To je 20 USD uštede. Nije puno ali čovjeka veseli :)
collect moments, not things
_A_
Posts: 116
Joined: 27 Jul 2017, 20:08

21 Sep 2017, 14:38

Prolaznica wrote:
21 Sep 2017, 14:26
ispada da je ovo jedina kombinacija

Image
da, cini se da si u pravu. Ovdje ima raspored: http://www4.thy.com/timetable/validateTimetablePage.tk
I ispada da TK1053 (jutarnji) ne ide sri i ned. A TK1055 (popodnevni) ne ide pon i pet.

Ima jedna mana tog tvog putovanja, bit ces 10-ak dana na +30, a onda ces doc u IST koji ce u najboljem slucaju biti na +5 :). Pa pripremi zimsku robu :D
User avatar
Prolaznica
Posts: 840
Joined: 22 Feb 2017, 09:53
Has thanked: 6 times

21 Sep 2017, 14:44

moram u svakom slučaju, u zimskoj robi i krećem iz Zg :)
collect moments, not things
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

21 Sep 2017, 15:14

Eh, ja nemam slo dokumente.
Post Reply