London i Engleska

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

12 Jan 2018, 15:23

-sve 5, ali nešto slično ovome u Londonu bi ipak bilo da ima otvoreni restoran u zatvoru u Remetincu, a ne baš sat vremena od Zagreba...ali ajde..


Eric the king
Posts: 175
Joined: 11 Jun 2017, 12:32

15 Jan 2018, 21:00

@marko fino ti bome kisa lijeva :)
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

16 Jan 2018, 01:35

Lupala je po krovu stadiona kao da netko šmrkove pušta...
Ali bilo je ok poslije tekme, malo je popustila.
Iduća tekma će biti ili rujan/listopad ili travanj/svibanj, dosta mi je ove hladnoće u siječnju.
Eric the king
Posts: 175
Joined: 11 Jun 2017, 12:32

16 Jan 2018, 13:29

tak i ja nekak, makar sam se sad bio za prvi maj i bome smrzo se ko p.... i jos kisa ko jucer bila :D
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

16 Jan 2018, 13:55

2016 je u Manchesteru bio snijeg za prvi maj.
Sjećam se jer sam se preko Manchestera vraćao sa Kanarskih, bilo je tjekom dana 6°C. Smrzo sam se ko ona stvar.
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

26 Jan 2018, 12:49

Podsjetnik za one koji će ići preko ljeta u London.
Od 2.7. do 23.9. provjerite i cijene studentskog smještaja, sobe već od 45-50 funti na super lokacijama.

http://www.imperial.ac.uk/visit/summer- ... our-rooms/
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

30 Jan 2018, 13:14

Jel može preporuka za neki pristojan hotel u Londonu a da je na što boljoj lokaciji i da ne se ne plaća baš suhim zlatom? :rolleyes: Gledam na primjer Travelodge London Farringdon. Bio netko? Ili Travelodge London Bethnal Green mada mi se taj čini malo daleko. Ili Point A Hoteli, izgledaju pristojno, npr. Kings Cross ili Shoreditch. Treća opcija mi je New Linden hotel kod Hyde parka. Ili četvrta neki vaš prijedlog koji mi je ostao ispod radara. :D

Drugo pitanje, kako je ono išlo za predstave, gledali bi neki mjuzikl. Koji i gdje? I gdje naći karte? Treba li unaprijed kupovati i jel preskupo na licu mjesta?

Treće, jednodnevni izlet. Mislio sam Oxford. Može li se to ukombinirati u jedan dan zajedno sa Windsorom i kako je najbolje do tamo?

Hvala
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

30 Jan 2018, 13:51

Farringdon je lokacijski loš, osuđen si na Circle i Metropolitan line, koje još uvijek vikendom znaju biti izvan funkcije.
Bethanal Green je jedan od mojih omiljenih TL. Na Central line, koja vikendom vozi cijelu noć. A i busom si za cca pola sata u centru.

Nedavno sam bio u ovom: https://www.booking.com/hotel/gb/comfot ... en-gb.html
Taj je na Hammersmithu. Meni je bio OK jer sam morao ići 2 puta na Heathrow i sa Heathrowa, a to ti je samo 30-tak min s tube.

No što se kvalitete tiće, Travelodge je puno bolji od ovog Comfotel.

Jednodnevni izlet - imaš više opcija. Oxford se može busem ili vlakom, vlak zna biti poprilično jeftin.
Opcija ti je i Portsmouth, nedavno sam preko Megabusa kupio kartu za vlak za 2 funti povratno. Odmah kod željzničke stanice je i veliki outlet shopping centar, ako želiš obavit shopping.
Također Cambridge, Brighton, Bath ili Cardiff su opcije za jednodnevni izlet, pogotovo ako nađeš jeftine karte za vlak. Svi oni su 1-2 sata u jednom smjeru.
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

30 Jan 2018, 14:28

Aha, ipak je bolji Bethnal Green kažeš. Pa tim bolje, čak je i nešto jeftiniji. Činio mi se malo predaleko. OK, onda ću najvjerovatnije uzeti njega. Hvala. :top: Prošli put sam bio kod Elephant & Castlea i nije bila loša lokacija. Ovaj Comfotel kojeg spominješ mi je predaleko, ne bih to.

A što se izleta tiče Oxford je već zacrtan samo razmišljam da li se može spojiti u danu sa Windsorom. Vidim da postoje i ture Windsor + Stonehenge + Oxford ali to mi se čini pretjerano za jedan dan.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

30 Jan 2018, 14:31

Meni se čini i Winsdor plus Oxford previše. Doduše, ja sam bio zimi, pa je dan kratak, ali mi je vremena bilo taman za razgledat Oxford.
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

30 Jan 2018, 14:34

I ja mislim. Vjerovatno će na kraju biti samo Oxford što je ok. Ja idem polovicom trećeg mjeseca, dan je nešto duži ali ipak nije kao po ljeti.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

30 Jan 2018, 16:14

A do tamo provjeri bus ili vlak. Bus imas NE ili Megabus. Iako je za vlak znalo biti jeftinih karata, 5-10 funti za povratnu.
Meni je po UK nekako uvijek bolji vlak. Cak i ako je skuplje. Bus uvijek ide okolo-naokolo i nikako da stigne.
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

31 Jan 2018, 08:39

Gile wrote:
30 Jan 2018, 13:14
Jel može preporuka za neki pristojan hotel u Londonu

Drugo pitanje, kako je ono išlo za predstave, gledali bi neki mjuzikl. Koji i gdje? I gdje naći karte? Treba li unaprijed kupovati i jel preskupo na licu mjesta?

Treće, jednodnevni izlet. Mislio sam Oxford. Može li se to ukombinirati u jedan dan zajedno sa Windsorom i kako je najbolje do tamo?

Hvala
-provjeri i premier inn hotele..
-ne znam gdje slijećeš, ali ako je recimo Stansted u pitanju gotovo idealna lokacija (zbog Stansted expressa) je relativno novi Pre.inn na Tottenham hale (par minuta pješice od stanice; za 15-20 min si na Oxford circusu) ili Travelodge Walthamstow (iznad same stanice); oba su na Victoria liniji koja je česta i vozi i noću vikendom
-doduše to je treća zona, nije možda za one koji su prvi put u Londonu (ti nisi), tako da preporuka za oba (cijena je uglavnom ispod 50 funti za noć; kada se malo ranije rezervira i uzme non-refundable opcija)

-izlet u Windsor ( i posjet Etonu ) je sasvim dovoljno za jednodnevan izlet (nikakvo spajanje sa Oxfordom); za Windsor vlak ide sa Paddingtona sa presjedanjem u Sloughu...windsor castle, samo mjesto, eton college, šetnja uz rijeku...sasvim dovoljno za cijeli dan...
-Oxford je također cjelodnevni izlet; inače meni osobno puno ljepši od Cambridga; ja sam išao vlakom; provjeri cijene i busa ali preporuka je vlakom (mislim ili sa Marleybona ili Paddingtona); provjeri na national rail stranici...

-mjuzikli...generalno su jako skupi...kupovao ili na dan ili ranije...mislim, ima uvijek karata za 25-30 funti u zadnjim redovima ili neki restricted view...
-probaj (ako imaš vremena) otići na leicester square i vidjeti što se nudi za taj ili idući dan : https://officiallondontheatre.com/tkts/ ili na stranici samog kazališta znaju biti nekada (rijetko) akcije ili jeftinije cijene za matineje (uglavnom u 14.30h)
-a koji mjuzikl? 90% je odličnih; Chicago, Aladin, Mamma mia, Motown, Lion king, Matilda, Thriller...
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

31 Jan 2018, 11:13

Da, vidiš dobro da si mi napomenu Premier inn, njih sam skroz smetnuo s uma. :) Hvala, pogledat ću, imaju super lokacije hotela za OK cijene samo su im sobe mikro male ali nema veze.
Slijećem na Heathrow. I ipak bih se držao prve ili druge zone sa smještajem.
Što se izleta tiče najvjerovatnije će ipak biti samo Oxford, vidim svi se slažemo da je to dovoljno za jedan dan. Slažem se sa preporukom, vlak ide duplo brže od busa tako da biti će vlak.
Za mjuzikl ću vidjeti onda na licu mjesta, mislio sam da se može nešto unaprijed jeftinije pronaći ali izgleda da ništa od toga.
Hvala za preporuke Marko. :top:
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

31 Jan 2018, 12:09

Launched today, the improved Hopper fare now allows you to make unlimited pay as you go bus and tram journeys within one hour of first touching in, all for £1.50.

tfl.gov.uk/hopper
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

31 Jan 2018, 12:23

Gile wrote:
31 Jan 2018, 11:13
samo su im sobe mikro male ali nema veze.
Slijećem na Heathrow. I ipak bih se držao prve ili druge zone sa smještajem.
-ne bih rekao da su im sobe baš mikro male... (tune hoteli su imali mikro sobe, kao i easy hoteli)
-travelodge i premier inn imaju sličnu veličinu sobe, međutim premier inn je malo elegantniji, ima u cijeni (koja je gotovo uvijek viša od travelodga) i wifi (travelodge samo 30 min free)...

-mikro sobe (tj manje od standardnih premier inn soba) su u njihovom lancu hub by premier inn (ali su lokacije izvrsne i sobe su jako moderno opremljene), provjeri i te cijene... posebno vidi cijenu hub by Premier Inn London King's Cross (direktna veza tubom sa heathrowa)...
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

31 Jan 2018, 12:31

Ne znam, ja uvijek kad gledam Premier Inn cijena je 2-3 puta viša od cijene Travelodge hotela.
U današnje vrijeme wifi više nije neka nužnost, ono što mi treba riješim s mobilnim podacima.
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

31 Jan 2018, 12:41

Ah kada si sa klincima, pa youtube, crtići, filmići, ovo-ono, potroši se...
U sezoni su možda tolike razlike, van sezone (od 10. do 3./4. mjeseca) se nađe ok cijena; posebno van Londona.
Za London uvijek drže cijenu u prvoj i drugoj zoni. Zato se može naći povoljan smještaj u trećoj zoni (Ealing, Tott. Hale, sa dobrim tube linijama), što meni koji sam više puta bio gore, odgovara.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

31 Jan 2018, 12:47

Ma ne znam, jednostavno mi sve više od zone 2 nije zanimljivo.
Sve su to OK kvartovi, ali meni je važnije biti u centru zbivanja, nego negdje na rubu grada. ;)
Ok ako ideš na utakmicu, pa ti je super da si bliže stadionu. Ili u shopping, pa ti je bolje da si blizu Westfield shopping centra.
Evo recimo, za sljedeći posjet sam rezervirao St. Giles hotel, koji se nalazi kod Tottenham Court rd. stanice. ;)
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

31 Jan 2018, 13:18

Nukac wrote:
31 Jan 2018, 12:47
Evo recimo, za sljedeći posjet sam rezervirao St. Giles hotel, koji se nalazi kod Tottenham Court rd. stanice. ;)
Lokacija je izvrsna, kritike tako-tako...
Malo i cijene gledam, 100 funti na više po noći (3 mj 2018), plus ono što me odmah odbije je da mi ne da rezervirati family rooms već nudi da promijenim broj osoba i izaberem valjda dvije sobe...tako da za nas sa obiteljima premier inn i travelodge imaju prednost.
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

31 Jan 2018, 13:24

marko_31 wrote:
31 Jan 2018, 12:23
-mikro sobe (tj manje od standardnih premier inn soba) su u njihovom lancu hub by premier inn (ali su lokacije izvrsne i sobe su jako moderno opremljene), provjeri i te cijene... posebno vidi cijenu hub by Premier Inn London King's Cross (direktna veza tubom sa heathrowa)...
Da, na Hub sam i mislio :) gledao sam najviše njih jer imaju super lokacije. Standardna soba je mikro mala i glupo mi je rješenje sa onim staklenim zidom toaleta ali je high tech sve opremljeno i po komentarima jako čisto. Imaju i nešto veće sobe ali su 20 funti po danu skuplje u odnosu na redovnu cijenu.

A Premier inn bih možda ovaj: https://www.premierinn.com/gb/en/hotels ... tower.html Ili ću Travelodge London Bethnal Green što je Nukac predložio.

Nukac wrote:
31 Jan 2018, 12:31
Ne znam, ja uvijek kad gledam Premier Inn cijena je 2-3 puta viša od cijene Travelodge hotela.
U današnje vrijeme wifi više nije neka nužnost, ono što mi treba riješim s mobilnim podacima.
Nije, ja ih gledam danas i cijene a čini mi se i kvaliteta su gotovo pa identični. Na primjer za ova dva gore je 20 funti razlike na 3 noći s tim da je Premier na ipak nešto boljoj lokaciji.
Za wifi se slažem, otkad nema roaminga to mi nije niti bitno.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

31 Jan 2018, 13:35

Što se tiće tih novodobnih hub ili budget hotela, nedavno sam bio u Ibis Budget, i moram priznat da su mi očajni ako ideš s nekim ko ti je recimo samo frend.
Nemaju kupaonice, nego wc imaš u sobi iza malog pregradnog zida, a vrata nisu normalna, nego samo komad šperploče i ne da se do kraja niti zatvorit. Kad moraš ići kakat, malo je nezgodno.
A tuš je još gora stvar. Imaš samo malu tuš kabinicu sa staklenim vratima, te nemaš kamo s ručnikom, pa se moraš svući u sobi i gol defilirati po sobi. I onda se tuširat u staklenom tušu da te cijelo općinstvo sobe gleda.
U takvoj sobi nema ama baš ni grama privatnosti.
Recimo frend je sramežljive vrste, i morao sam ići van iz sobe kad je on morao kakati. ;)
User avatar
neno1966
Posts: 321
Joined: 23 Feb 2017, 11:54
Has thanked: 2 times

31 Jan 2018, 13:52

Nukac wrote:
31 Jan 2018, 13:35
Što se tiće tih novodobnih hub ili budget hotela, nedavno sam bio u Ibis Budget, i moram priznat da su mi očajni ako ideš s nekim ko ti je recimo samo frend.
Nemaju kupaonice, nego wc imaš u sobi iza malog pregradnog zida, a vrata nisu normalna, nego samo komad šperploče i ne da se do kraja niti zatvorit. Kad moraš ići kakat, malo je nezgodno.
A tuš je još gora stvar. Imaš samo malu tuš kabinicu sa staklenim vratima, te nemaš kamo s ručnikom, pa se moraš svući u sobi i gol defilirati po sobi. I onda se tuširat u staklenom tušu da te cijelo općinstvo sobe gleda.
U takvoj sobi nema ama baš ni grama privatnosti.
Recimo frend je sramežljive vrste, i morao sam ići van iz sobe kad je on morao kakati. ;)
Staklenih tuševa/kupatila ima i u skupljim hotelima očito zadnji dizajnerski krik :facepalm: Sad sam bio u novom hotelu 5 zvjezdica i isto staklo između sobe i kupatila jedino što su bile i žaluzine pa si mogao zatvoriti. Ako se ne varam tako je i kod nas u hotelu Lone. Ipak ne kužim čemu to :ne zna:
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

31 Jan 2018, 14:00

Nukac wrote:
31 Jan 2018, 13:35
Što se tiće tih novodobnih hub ili budget hotela, nedavno sam bio u Ibis Budget, i moram priznat da su mi očajni ako ideš s nekim ko ti je recimo samo frend.
Nemaju kupaonice, nego wc imaš u sobi iza malog pregradnog zida, a vrata nisu normalna, nego samo komad šperploče i ne da se do kraja niti zatvorit. Kad moraš ići kakat, malo je nezgodno.
A tuš je još gora stvar. Imaš samo malu tuš kabinicu sa staklenim vratima, te nemaš kamo s ručnikom, pa se moraš svući u sobi i gol defilirati po sobi. I onda se tuširat u staklenom tušu da te cijelo općinstvo sobe gleda.
U takvoj sobi nema ama baš ni grama privatnosti.
Recimo frend je sramežljive vrste, i morao sam ići van iz sobe kad je on morao kakati. ;)
Bio sam u Ibisu Budget još prije par godina u Parizu, ista je priča bila. Njima su svi hoteli svugdje rađeni po istoj špranci pa je tako i sa ovim mikro wc-ima. Doduše ja sam bio sa ljepšom polovicom što je bolja varijanta nego sa frendom ali opet mi je to sve skupa bezveze, treba čovjeku više privatnosti za neke stvari.

E ovaj hub je slična priča. Wc i kupatilo je odvojeno samo staklenim zidom od sobe, doduše mliječno je staklo negdje do visine prsa ali iznad je transparentno. Za raditi dvojku je fakat glupo. :zubo: To pričam za ove mikro standard sobe, one veće imaju normalno odvojeno kupatilo.
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

31 Jan 2018, 14:26

:rofl: :rofl:
Sad sam se sjetio, ima jedna prednost tog transparentnog stakla u hub-u...

Kada se tuširate bez problema možete gledati tv :rofl: :rofl:
Post Reply