Chat

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

18 May 2021, 22:39

Kak je Niko, jesi bolje?


nasmijanonebo1
Posts: 34
Joined: 11 May 2021, 09:05
Been thanked: 5 times

21 May 2021, 12:51

Niko, jesi dobro?
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

21 May 2021, 13:51

Niko?

Sve OK?
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

21 May 2021, 17:25

Ej ljudi! Sve ok bez brige. Hvala :)

Zadnja dva dana sam imal totalnu ludnicu. Znaci budim se u Kijevu i razmisljam kak budem napisal post da nije tak tesko putovati, evo u 17 dana, 6 letova i 4 testova(plus jos dva na Islandu) sve proslo oke ali sam si rekel ajd prvo dodi na Island pa se hvali 😂

I tak u utorak ujutro radim pcr u Zagrebu, za par sati stize nalaz, sve ok. U srijedu letjeli za Kijev, stigli bez problema. Cura je radila test na dolasku tamo a ja sam moral imat prije. U cetvrtak sam imal let Kijev-Varsava sa LOT, dolazak u 19:20 u Varsavu i Varsava-Keflavik sa Wizz, gate se zatvara u 20:40
Razmisljal sam prije kupnje karte za LOT dal da uzmem jutarnji let jer sam se bojal dal bude ovih 1:20 dovoljno za presjedanje. Sa jutarnjim bi moral cekat 8-9 sati i reko si ma sve bu ok, nema guzve, nema kasnjenja, napravim oba checkin online, sve bu to glatko.

U cetvrtak ujutro radim online checkin za LOT i ne mogu zavrsit jer se moram javit na desk za provjeru dokumenata, ok nije frka. Ali kad radim isto za Wizz i javlja mi istu stvar da se moram javiti prije prolaska kontrole i prije dolaska na gate ili postoji mogucnost da mi se ne odobri ulazak e tu me malo pocel strah lovit. Sad onih 1:20 nije izgledalo tak dugo kad razmislim da moram izaci sa aviona, proci putovnice,u to vrijeme slijece i avion iz Rusije i iz Turske(znaci guzva na putovnicana), pa na checkin desk(koji nemam pojma do kad je otvoren), obavit potvrdu dokumenata tamo, natrag kroz kontrolu i putovnice...

Al se tjesim ok,sreca nemam prijavljenu prtljagu, budem se progural ma bude nekak

Obavim sve u Varsavi, cekam na ukrcaj kad prva obavjest kasnjenje 20min... ok sad me pocinje lovit panika. Trazim Wizz broj za support u Poljskoj, broj se ne koristi...Zovem informacije na aerodromu u Varsavi(za koje mogu reci sve naj jer ovo je vec treci put da ih zovem i nema cekanja i brze i tocne informacije daju), objasnim da nisam mogel napraviti checkin i da nemam boarding pass, da dolazim zbog kasnjenja oko 19:40, pitam do kad checkin je otvoren a on meni do 20... ok sad sam u velikoj panici...ali veli da bi trebal dobiti boarding pass na gateu i da idem direkt tam. Meni to malo sumnjivo jer pise mi da ne idem prema gateu bez toga jer mi se moze zabranit ukrcavanje. Al ok valjda zna kaj prica, nadam se...

Kad ono novi sok, 18:50 je departure time a mi jos cekamo da boarding pocne... na kraju ulazimo u avion, pitam stujardesu koliko cemo kasnit ona meni oko 40min... ok sad se tresem...objasnjavam joj situaciju, ona me tjesi da imam dobre sanse da stignem, ok, pitam dal mogu sjest naprijed da izletim ko munja prvi van i veli da me bude preselila prije nego slijecemo. Sjedim, pokusavam se ne zivcirat jer vise nist ne mogu uciniti, grizem se zakaj nisam uzel jutarnji let, pa zakaj nisam trazil povezanu kartu, razmisljam kaj napraviti ako propustim let. Sljedeci let bi mogel uhvatit u 6 ujutro Varsava-Amsterdam-Copenhagen-Keflavik. Navodno u Varsavi na aerodromu mogu ostat 12 sati u tranzitu ako do onda ne odem racuna se ko da sam usel u zemlju, a to znaci karantena... Ovaj let u 6 bi bil na vrijeme, kosta 580€, gutam gnedlu al kaj je tu je.. E al kad sve ide krivo onda ide do kraja. Moj pcr test vrijedi do 10 ujutro i ako propustim ovaj let sa Wizz ne mogu na Island sa tim testom. Znaci ako propustim Wizz moram radit novi test na aerodromu koji bi bil gotov do 4-5 ujutro i kupit novi let za 580€.. Druga opcija je bez testa to mogu ko rezident Islanda al onda placam kaznu 100 000isk kaj je 666€(magicni broj) i to se sa kartom penje na 1500€... Treca opcija je karantena u Poljskoj a to ne dolazi u obzir..

Vrijeme slijetanja, selim se naprijed, vrijeme oko 20, spustimo se, 20:15, imam 25min do gatea, tjesim se mogu uspjet ako je tocno da na gateu dobim boarding pass...Uzimam torbu, neki poljak mi kvoca kaj se guram da i njemu se zuri, stujardesa javlja da se svi sjednemo, otvaraju vrata, ulazi policija... koji vrag...
Neki putnici nisu ispunili one formulare o lociranju i dolazi policija to rijesiti. Natezu se s njima, ovi se prave da ne razumiju, gledam da mob 20:25, znaci 15min do zatvranja gatea, jos vjerujem da mogu, rasprava traje, konacno zavrsavaju, policija izlazi, gledam na mob 20:33, imam 7 min da izadem, prodem putovnice, security i rijesim boarding pass... place mi se, razmisljam dal se ima uopce smisla gurati i boriti, najrade bi sad zadnji izasel... Al velim si probaj pa makar ti zatvorili gate pred nosom.

Izlazim iz aviona, sva sreca ne vozi nas bus nego je tunel, trcim, one pokretne trake za brzo hodanje ne rade kad mi najvise trebaju, dolazim na pregled putovnica, sve prazno, 4 saltera otvorena, ja ulazim direkt na cetvrti. Izgleda da ovo kasnjenje je pomoglo jer su putnici iz ostalih aviona vec prosli..

Sam zadihan dajem putovnicu i govorim da moram brzo na drugi let, ona meni polako skini masku da vidim lice
Ja: stvarno mi se zuri, ustvari ni ne znam dal mogu stici
Ona gleda kam putuje i pita dal sam cijepljen
Ja: ne
Ona: ne mogu te pustiti, ako nemas avion moras u karantenu
Ja: al imam jos par minuta mogu probat a ako propustim kupil budem novu kartu i odlazim ujutro
Ona okrece ocima i otvara vrata raja 😂

Trcim na security, uopce ne pratim koliko je sati, security prazan, starija zena i muski rade. Stavim sve u kutije, prodem kroz vrata i sjetim se da imam vodu u vrecici. Velim teti da je voda unutra da nek makne prije nego ude u onaj skener a stricek je nekak cul votka(mozda sam i ja u zurbi rekel voda na hrvatskom 😂 ) i pocne aha di je votka, i odma torba sa strane i pocne pregledavati. Ja velim nema votke stvarno mi se zuri, teta njemu voda, on rekel je votka, ona njemu kaze da je maknula vodu iz vrecice... pustaju me...

Dolazim pred gate, jos par ljudi ceka u redu, vrijeme je 20:40, dobivam boarding pass nakon pregleda dokumenata, ulazim u avion, tresem se, pet puta gledam svoj boarding pass dal sam stvarno u dobrom avionu...

Eto, bil sam u pravu kad sam rekel da je lako i bez problema i stresa putovati u vrijeme covida :)

Pozdrav svima iz karantene u Reykjaviku
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

21 May 2021, 17:48

Glavno da si uspio na Island.

A uvijek je neki stres i kd imas 5 sati za presjedanje.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

21 May 2021, 19:01

Sjajna priča i happy end! :top:
User avatar
sandra555
Posts: 682
Joined: 25 Feb 2018, 17:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times

21 May 2021, 19:34

A joj, drago mi je da si stigao. Grozan je taj stres.
Zato ja na aerodrom dolazim ne 2, nego tri sata ranije. Minimalno. Bez obzira što imam odrađen online check in i bez obzira na prtljagu :) I onda bi prva na security htjel prva. Uvijek mi je to enorman stres. Moj muž i kćer nisu takvi i umiru mi od smijeha. A muž puši i on bi do zadnjeg trena odgađao odlazak na security jer uvijek je ono još samo jedna. Pa me d te nervoze potjera na wc i onda tu izgubim vrijeme... Baš sam paničar što se toga tiče.
Kad smo imali let sa Marca Pola ujutro oko 6, morali smo doći dan ranije i uzela sam smještaj u nekom hotelu pokraj aerodroma. Došli smo popodne i nismo išli do Venecije prošetati nego nam je većernja šetnja bila do aerodroma da ja proučim kako to tamo izgleda, gdje se ide gdje su wc-i i tamo smo i sjeli na kavu. A ujutro smo već u 4 bili na aerodromu i svejedno smo na kraju trčali na gate. Ali onda olakšanje kad sjednem u avion... neopisivo :)
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

21 May 2021, 19:43

sandra555 wrote:
21 May 2021, 19:34
A joj, drago mi je da si stigao. Grozan je taj stres.
Zato ja na aerodrom dolazim ne 2, nego tri sata ranije. Minimalno. Bez obzira što imam odrađen online check in i bez obzira na prtljagu :) I onda bi prva na security htjel prva. Uvijek mi je to enorman stres. Moj muž i kćer nisu takvi i umiru mi od smijeha. A muž puši i on bi do zadnjeg trena odgađao odlazak na security jer uvijek je ono još samo jedna. Pa me d te nervoze potjera na wc i onda tu izgubim vrijeme... Baš sam paničar što se toga tiče.
Kad smo imali let sa Marca Pola ujutro oko 6, morali smo doći dan ranije i uzela sam smještaj u nekom hotelu pokraj aerodroma. Došli smo popodne i nismo išli do Venecije prošetati nego nam je većernja šetnja bila do aerodroma da ja proučim kako to tamo izgleda, gdje se ide gdje su wc-i i tamo smo i sjeli na kavu. A ujutro smo već u 4 bili na aerodromu i svejedno smo na kraju trčali na gate. Ali onda olakšanje kad sjednem u avion... neopisivo :)
Inace bas kod MP ima jedna fora setnjica sa klupicom di sjednes, ispred tebe voda i gledas avione kako slijecu. Meni odlicno bilo. Gile mi je otkril to mjesto bas kad sam njega cekal za nase trekeljasko putovanje u Egipat
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

21 May 2021, 23:55

Bilo je napeto čitati, ali drago mi je da je odiseja dobro završila. :top:
Potpisi su za budale.
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

22 May 2021, 08:11

Niko, svaka čast. Mene skoro srce izdalo od napetosti i neizvjesnosti samo od čitanja, mogu misliti kako je tek tebi koji si to proživljavao bilo :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

23 May 2021, 13:19

Niko wrote:
21 May 2021, 19:43
Gile mi je otkril to mjesto bas kad sam njega cekal za nase trekeljasko putovanje u Egipat
Kad opet dolaziš u Hrvatsku? Organizirao bih u rujnu nešto trkeljaško, ne baš putovanje, više ekskurziju po slastičarnicama i kafićima, ali nedostaje mi odvažnih i pustolovnih.

Mogao bi naletjeti, dotad će ti pretrpljeni strah i adrenalin nestati iz sustava. Trebat ćeš novu dozu, a ni domaća hrana neće biti naodmet. Sumnjam da tamo na Islandu znaju što je pošteno jelo. ;)
Potpisi su za budale.
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

23 May 2021, 20:18

Mozda dojdem 17.7. ustvari trebal bi jer 19.7. je jedino kad mogu primit drugu dozu. Uopce ne znam kak da to organiziram i dogovorim. Broj koji sam dobil da zovem niko se ne javlja 🤦‍♂️
User avatar
sandra555
Posts: 682
Joined: 25 Feb 2018, 17:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times

25 May 2021, 20:24

Hm... Jučer 9 dana nakon primljene prve doze Pfizera počela me bolit leđa (mislila sam da zbog dugog sjedenja), a danas, 10 dana nakon, boli me osim leđa i glava i hladno mi je, a temperatura pod rukom 37,3, a na čelu s beskontaktnim ispod 37. Nadam se da nije ništa ili eventualno nuspojave.
Mogu li nuspojave biti 10 dana nakon prve doze? Malo me frka
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

25 May 2021, 20:44

Vele da nije vjerojatno, ali i meni su "slični simptomi" počeli cca 20-ak dana nakon primitka druge doze. Očitovali su se pojačanim umorom, povremenom zimicom i učestalim - gotovo svakodnevnim glavoboljama što sam pripisivala generalnoj iscrpljenosti stresom na poslu i ludim promjenama vremena. Iz današnje perspektive (skoro 4 mjeseca po primitku druge doze) gledano - stres na poslu je postojan, promjene vremena još i luđe neg su bile, a mene bašbaš više nikako nije glava zabolila.
I dalje nisam sigurna da to ima veze sa cjepivom, pretpostavljam da sam ipak bila izložena virusu, a zbog specifičnih receptora na koje se virus vezuje dolazi do povećane aktivacije određenih enzima koji prolazeći tzv krvno-moždanu barijeru uzrokuju i neurološke smetnje poput glavobolje, vrućice itd
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

25 May 2021, 21:50

sandra555 wrote:
25 May 2021, 20:24
Hm... Jučer 9 dana nakon primljene prve doze Pfizera počela me bolit leđa (mislila sam da zbog dugog sjedenja), a danas, 10 dana nakon, boli me osim leđa i glava i hladno mi je, a temperatura pod rukom 37,3, a na čelu s beskontaktnim ispod 37. Nadam se da nije ništa ili eventualno nuspojave.
Mogu li nuspojave biti 10 dana nakon prve doze? Malo me frka
Nisam cijepljen Pfizerom, pa nisam skupljao podatke o njemu. Znam samo da je kod njega najčešće druga doza grđa glede nuspojava od prve. Ali glede "svog" Johnsona znam da se one najgrđe nuspojave (zgrušavanje krvi) mogu javiti i do 21. dana. Naravno, jako rijetko (najčešće, ak se pojave, onda je to do 10. dana).
nasmijanonebo1
Posts: 34
Joined: 11 May 2021, 09:05
Been thanked: 5 times

25 May 2021, 23:03

sandra555 wrote:Hm... Jučer 9 dana nakon primljene prve doze Pfizera počela me bolit leđa (mislila sam da zbog dugog sjedenja), a danas, 10 dana nakon, boli me osim leđa i glava i hladno mi je, a temperatura pod rukom 37,3, a na čelu s beskontaktnim ispod 37. Nadam se da nije ništa ili eventualno nuspojave.
Mogu li nuspojave biti 10 dana nakon prve doze? Malo me frka
Ja nisam imala nikakve reakcije nakon prve doze (u cetvrtak ce biti 2 tjedna).
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

26 May 2021, 00:44

Mene jucer i danas glava opet boli. I umor, opce me strah sutra pocet radit. Inace eto vratil se, 5 dana karantena odradena.

Pitanje- vidim svi govore Pfizer je gadni nakon druge doze a kaj ako sam prvo uzel Astru a drugu Pfizer? Jel bi me stisnule onda te nuspojave od Pfizera?Mislim znam da mi niko nist nebre sa sigurnoscu garantirati al bas me zanima. Sve vise razmisljam da trazim Pfizer za drugu dozu
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

26 May 2021, 00:50

E da, ne znam dal ste vidli clanak u Slobodnoj Dalmaciji u vezi one Slovenke koja je preminula. Neki njihov epidemolog izricito napominje ako se glavobolje pojavuju 4-14 dana nakon cijepiva obavezno se javit doktoru da se naprave dodatne pretrage. A kaj sam ja dobil? Testiranje na covid. Cim budem slobodan budem zval svojeg doktora i pital dal mogu kakvu pretragu napravit. Ne znam kakvu pretragu al valjda se nekaj moze. Ne znam, muci me bas to a najvise me ljuti kad nasi doktori rade prek one stvari. Posalje me na prokleto testiranje al kad sam negativan nikome nist. Opce me bilo strah opet zvati da me ne zatvore pa se nebrem ni vratit
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

26 May 2021, 07:18

sandra555 wrote:
25 May 2021, 20:24
Hm... Jučer 9 dana nakon primljene prve doze Pfizera počela me bolit leđa (mislila sam da zbog dugog sjedenja), a danas, 10 dana nakon, boli me osim leđa i glava i hladno mi je, a temperatura pod rukom 37,3, a na čelu s beskontaktnim ispod 37. Nadam se da nije ništa ili eventualno nuspojave.
Mogu li nuspojave biti 10 dana nakon prve doze? Malo me frka
Meni više liči na simptome korone. :misli:
Nadam se da je samo radi stresa.
User avatar
sandra555
Posts: 682
Joined: 25 Feb 2018, 17:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times

26 May 2021, 08:52

A s čim je ta Slovenka koja je preminula cijepljena?
Jučer am popila lupocet i sada mi je OK. Prošla me glava i nije mi zima.
Stalno šnjofam stvari po kući da vidim imam li osjet mirisa i za sada je sve OK :)
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

26 May 2021, 09:11

Ne izgube svi osjet mirisa.
A i ne nuzno prvi dan. Ja sam izgubio 5. dan.
User avatar
neno1966
Posts: 321
Joined: 23 Feb 2017, 11:54
Has thanked: 2 times

26 May 2021, 10:04

sandra555 wrote:
26 May 2021, 08:52
A s čim je ta Slovenka koja je preminula cijepljena?
Jučer am popila lupocet i sada mi je OK. Prošla me glava i nije mi zima.
Stalno šnjofam stvari po kući da vidim imam li osjet mirisa i za sada je sve OK :)
J&J.
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

26 May 2021, 10:27

Nukac wrote:
26 May 2021, 07:18
Meni više liči na simptome korone. :misli:
Nadam se da je samo radi stresa.
A ne znam. Ja imal sve isto ko i ona samo jos gore. Temp 38,5 zimica, pocelo je sa bolovima u donjem dijelu leda pa se prosirilo na sve ostalo, glavobolja, napravil u zadnjih 8 dana 1 rapid i 3 pcr i sve negativno, tak da korona nije 🤷‍♂️

Inace kaj mislite ako se sa Pfizerom lupim drugu dozu? Pametno ili ne?
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

26 May 2021, 11:13

Po nekim studijama, to je puno bolje nego 2 doze istog proizvođača.

Vaccinating people with both the Oxford–AstraZeneca and Pfizer–BioNTech COVID-19 vaccines produces a potent immune response against the virus SARS-CoV-2, researchers conducting a study in Spain have found.

Preliminary results from the trial of more than 600 people — announced in an online presentation on 18 May — are the first to show the benefits of combining different coronavirus vaccines. A UK trial of a similar strategy reported1 safety data last week, and is expected to deliver further findings on immune responses soon.

https://www.nature.com/articles/d41586-021-01359-3

Objava je bila u časopisu Nature, znači ne u nekim tamo novinama, već znanstvenom časopisu.

Jedino će ti nuspojave možda biti jače, kažu u članku:
Last week, a UK study called Com-COV, which analysed combinations of the same two vaccines, found that people in the mix-and-match groups experienced higher rates of common vaccine-related side effects, such as fever, than did people who received two doses of the same vaccine1. In the Spanish CombivacS trial, mild side effects were common, and similar to those seen in standard COVID-19 vaccine regimens. None was deemed severe.
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

26 May 2021, 11:29

😩😩😩 a upravo to pokusavam izbjeci. Najvise me strah posto imam 10 dana slobodno, znaci prva 4 u HR i 6 karantena na Islandu da nakon cijepljenja opet dobim temp i sve kaj ide uz to i onda nebum mogel na povratni let za Island. A svaki odgodeni dan znaci kasnjenje na posao 😩
Post Reply