Rasprave i upiti o avionskim kartama, kompanijama i putovanjima avionom

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

07 Jun 2021, 11:04

Nukac wrote:
02 Jun 2021, 12:01
Inace najavljena je jos jedna nova linija, Sofija, 2 puta tjedno.
Linije su smišljeno uvedene kao udar na CA. :misli:


User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

07 Jun 2021, 12:24

Ne znam baš jesu li linije udar na Croatia Airlines.
Ryanairove linije su više gastarbajterske.
Ako pogledaš, konkurentske linije su Charleroi, Hahn, Stansted, Malmo, Trop, Ciampino, Beauvais i Memmingen.
No međutim, samo za raju, bilo koji poslovni putnik će se još uvijek držati CA i ostalih.
Ako trebaš na poslovni sastanak u Brussels, sumnjam da ćeš odabradi Charleroi. Isto tako i za Frankfurt.
Jest da će to biti udar na Croatiju, ali mislim da Ryanair ovdje računa na nove putnike, koji još do sada nisu letili.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

07 Jun 2021, 16:29

Mislio sam (i) na činjenicu da je CA lani, neposredno pred koronu, uvodila nove linije za Sofiju i Podgoricu, kako bi odgovorila na očiti nedostatak linija u tom (jugoistočnom) smjeru. Ako se ne varam, te linije nikada nisu zaživjele.

A sve do nedavno postojala je i (relativno friško uvedena) CA linija za Milano.

Ryan je sve to "iskopirao" jer je bilo (i još uvijek jest) očito da je CA imao namjeru ponoviti te linije kad se situacija poboljša. Ovako pak to - ne može.

Slično je na neki način i s CA linijom za Stockholm (kojeg je pak Ryan "preslikao" na Goeteborg).

Kad se tima dodaju ove koje si nabrojao - praktički je sve udar na CA. :ne zna:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

08 Jun 2021, 16:04

Na jednom zrakoplovnom forumu je postavljeno zanimljivo pitanje.
Naime, kod doceka zrakoplova iz Dublina i Lisabona, osim vodenih topova, putnike su docekale mazoretkinje.
Jeli to po vasem misljenju seksisticki, cak i pedofilski, da putnike docekuju oskudno odjevene djevojcice?

Zasto nisu bili i striperi?
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

09 Jun 2021, 10:53

Pitanje nije zanimljivo, glupo je. Mažoretkinje se ne skidaju, one su poput cheerleadersica. Naglasak je na spektaklu, a ne na seksu. Striperi pripadaju drugoj vrsti zabave, ako hoćeš - drugoj industriji. To su kruške i jabuke.
Potpisi su za budale.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

09 Jun 2021, 11:09

Meni ovo ne liči na spektakl.


I jako je seksistički. Ti na to gledaš kao heteroseksualni muškarac. Ja ne. :D

Edit: evo još od pravobraniteljice za ravnopravnost spolova:
Pravobraniteljica kontinuirano upozorava na različit tretman u medijima u kojima se ženama
dominantno nameće uloga dekorativnog elementa sporta, umjesto njegovog aktivnog
sastavnog dijela, što doprinosi široko prisutnoj percepciji da ženama primarno nije mjesto na
sportskim terenima, već u ulogama mažoretkinja, atraktivnih plesačica, hostesa, nosačica
medalja i sl.
Pored toga, u posljednje vrijeme se javljaju slučajevi izravne diskriminacije žena
na temelju spola u sportu: slučajevi diskriminacije ženskog Šahovskog kluba, nogometne
sutkinje i rukometnih sutkinja te slučaj diskriminatornog propisa – Popisa značajnih događaja
(opisi slučajeva nalaze se u sljedećem poglavlju).
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

09 Jun 2021, 12:20

Nukac wrote:
09 Jun 2021, 11:09
I jako je seksistički. Ti na to gledaš kao heteroseksualni muškarac. Ja ne. :D
Krivo. Gledam to kao netko tko zna što su mažoretkinje. Ako hoćeš, upoznat ću te s dvjema-trima. Da vide što pišeš, glavu bi ti otkinule. I tebi i toj priglupoj pravobraniteljici. Koreografija, paradni defile, glazba... elementi su koji se pažljivo pripremaju i uvježbavaju, a postoje i natjecanja, na državnoj i kontinentalnoj razini. Izjednačiti djevojke koje sudjeluju u svečanim događajima sa striperima isto je što i reći da su npr. folkloraši u organiziranoj povorci ili na smotri prostitutke.
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

09 Jun 2021, 12:44

A što se tiče te etikete koja se danas proizvoljno i olako lijepi na sve i sva, nešto što je dio kulturne baštine ne može biti seksizam, iz prilično jednostavnog razloga. Bećarci, plesovi i slične stvari nisu dio svakodnevnog života. To su karnevalski elementi u kojima je po definiciji sve dopušteno, pa i frivolnost. Apsolutno jesam za to da društvo bude uređeno, pristojno i pravedno, ali društvu također trebaju ventili za kanaliziranje destruktivnog. Raskalašnost, lakomislenost i drskost tu i tamo moraju biti omogućene, i pogrešno je upirati prstom u kulturnoumjetničku tradiciju kao krivca za negativne pojave. Šovinizam se ne liječi uklanjanjem folklora, to su pizdarije površnih i neupućenih.
Potpisi su za budale.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

09 Jun 2021, 13:20

Očito si promašio point pravobraniteljice, koja ne etiketira mažoretkinje kao takve, već uporabu mažoretkinja kao dekorativnog elementa na sportskim terenima.
Isto tako je i dočekivanje aviona. Dovoljan je vodeni top, zašto moraju biti i mažoretkinje?
Jer će većina ljudi na mažoretkinje gledat kao na curičke u kratkim haljinicama.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

09 Jun 2021, 21:31

Nukac wrote:
09 Jun 2021, 13:20
Očito si promašio point pravobraniteljice, koja ne etiketira mažoretkinje kao takve, već uporabu mažoretkinja kao dekorativnog elementa na sportskim terenima.
Nisam govorio samo o njoj, referirao sam se i na retoriku koju si prepričao. Mažoretkinje, i u nas i u svijetu, vole i zovu na sportske priredbe. Cheerleading, mnogo mlađi i tipično američki fenomen, također je općeprihvaćeni način bodrenja i navijanja zbog kojega nitko ne izmišlja toplu vodu i ne pokušava biti mudriji od Salamona. Ovo nije ništa drugo doli besposleno pokrštavanje jarića koje se duhovno nadovezuje na čuvenu tužbu zbog bećarca u Slavoniji, i to u zemlji gdje sve novine već godinama uredno biraju sportašice godine, kao i najbolje ženske sastave. Kakva klinčeva "percepcija da ženama primarno nije mjesto na sportskim terenima, već u ulogama mažoretkinja", takvo što može izvaliti samo tudum koji nikad nije vidio npr. doček Janice Kostelić!

Ako klubovi i reprezentacije žele imati mažoretkinje kao "dekorativni element", njihovo je pravo da ih angažiraju, plate im troškove i, napokon, omoguće im da nas predstavljaju u Europi, zbog čega ih s pravom zovu kulturnim ambasadorima.
Nukac wrote:
09 Jun 2021, 13:20
Isto tako je i dočekivanje aviona. Dovoljan je vodeni top, zašto moraju biti i mažoretkinje?
Jer će većina ljudi na mažoretkinje gledat kao na curičke u kratkim haljinicama.
U redu, nekima to odgovara, nekima ne, dopuštam da se ukusi razlikuju. No jedno je ukus kao sustav estetskih pogleda, estetsko mjerilo, a drugo nametanje tog ukusa i licemjerje. Uz već spomenutu neobaviještenost i neupućenost. Protiv toga se bunim, ne smeta meni različito gledište.
Potpisi su za budale.
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

09 Jun 2021, 22:12

Baš gledam te mažoretkinje, na stranu koreografija, ali uniforme :eek:
Jebote, od struka naviše do grla zakopčane, a naniže- guzica da im se vidi.
Ne vjerujem da bi neka - do iznad koljena- dužina suknjice ometala im oh tako zahtjevnu izvedbu.
U osnovnjaku sam se bavila cheerleadingom, bilo je dosta elemenata gimnastike pa je i garderoba bila tome prilagođena. Kad pogledaš mažoretkinje, naprosto je neobjašnjivo da im gornji dio uniforme gotovo ograničava pokrete ruku na kojima se zasniva većina koreografije, a da im istovremeno guzice sasvim nepotrebno strše u kadar :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

09 Jun 2021, 22:24

Govoriš o Zagrebačkim mažoretkinjama? Na treningu nose ujednačene uniforme. I gornji i donji dio prilično su slobodni.
Potpisi su za budale.
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

09 Jun 2021, 23:02

Nemrem editirat post, trebalo je pisati *omEtati* izvedbu.
Što se treninga tiče - ruke jesu slobodnije, ali i dalje ne nalazim razloga za oskudnu dopičnjak odjevenost ili možda stratešku jedvapokrivenost gdje njihovo utrenirano vitlanje tim mažoret štapovima pada u sasvim sporedan plan i kad već utvrđeno je da su noge i dupad svakako uočljiviji. Uvjerena sam da bi bez isticanja pomenutih atributa imale daleko manju publiku.
nasmijanonebo1
Posts: 34
Joined: 11 May 2021, 09:05
Been thanked: 5 times

10 Jun 2021, 00:42

Stitch wrote:A što se tiče te etikete koja se danas proizvoljno i olako lijepi na sve i sva, nešto što je dio kulturne baštine ne može biti seksizam, iz prilično jednostavnog razloga. Bećarci, plesovi i slične stvari nisu dio svakodnevnog života. To su karnevalski elementi u kojima je po definiciji sve dopušteno, pa i frivolnost. Apsolutno jesam za to da društvo bude uređeno, pristojno i pravedno, ali društvu također trebaju ventili za kanaliziranje destruktivnog. Raskalašnost, lakomislenost i drskost tu i tamo moraju biti omogućene, i pogrešno je upirati prstom u kulturnoumjetničku tradiciju kao krivca za negativne pojave. Šovinizam se ne liječi uklanjanjem folklora, to su pizdarije površnih i neupućenih.
Slazem se, uzeo si mi rijec iz usta.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 Jun 2021, 00:50

scarletlemur wrote:
09 Jun 2021, 23:02
Nemrem editirat post, trebalo je pisati *omEtati* izvedbu.
Popravio sam. Zgodan tipfeler. :D
scarletlemur wrote:
09 Jun 2021, 23:02
Što se treninga tiče - ruke jesu slobodnije, ali i dalje ne nalazim razloga za oskudnu dopičnjak odjevenost ili možda stratešku jedvapokrivenost gdje njihovo utrenirano vitlanje tim mažoret štapovima pada u sasvim sporedan plan i kad već utvrđeno je da su noge i dupad svakako uočljiviji.
Kostime vjerojatno nisu one dizajnirale. Pragmatični su, recimo to tako, što me navodi na pomisao da je posrijedi dizajner. :hek:
Potpisi su za budale.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

10 Jun 2021, 12:22

Nukac wrote:
09 Jun 2021, 11:09
Meni ovo ne liči na spektakl.
Ne bi se štel mešat glede spektakla, nekome to (kao i bilo kaj drugo) jest spektakl, a nekome nije, ali meni se prvenstveno čini da se ovdje ne radi o "djevojčicama", kao što si napisao glede dočeka aviona na FT. Na stranici zagrebačkih mažoretkinja piše da su im članice stare od 3 do 25 godina i nije daleko od pameti da se postave uvijek biraju primjereno prigodi i očekivanoj publici.
Nukac wrote:
09 Jun 2021, 13:20
Očito si promašio point pravobraniteljice, koja ne etiketira mažoretkinje kao takve, već uporabu mažoretkinja kao dekorativnog elementa na sportskim terenima.
Meni se baš čini da to nije njezin point, tj. nema ona ništa protiv toga što one na sportskim borilištima najčešće jesu (mažoretkinje, hostese, ...), nego ju smeta to što one ("primarno") nisu ono što bi češće trebale biti (sudionice na sportskim terenima).
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 Jun 2021, 16:28

nvnk wrote:
10 Jun 2021, 12:22
Meni se baš čini da to nije njezin point, tj. nema ona ništa protiv toga što one na sportskim borilištima najčešće jesu (mažoretkinje, hostese, ...), nego ju smeta to što one ("primarno") nisu ono što bi češće trebale biti (sudionice na sportskim terenima).
Čini mi se da pravobraniteljica zapravo jako malo zna o tome koliko su često žene (ključne) sudionice na sportskim terenima.
Potpisi su za budale.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

10 Jun 2021, 16:55

Prije nego pocnes kritizirat zenu, bilo bi dobro da procitas cijelo njeno izvjesce, a ne samo jedan odlomak.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 Jun 2021, 18:40

Ako govoriš o ovome, pročitao sam sažetak. Jučer. Izvještaj od 275 stranica također imam na hard-disku, ali ne da mi se to proučavati.
Potpisi su za budale.
User avatar
daria
Posts: 235
Joined: 24 Feb 2017, 00:24
Has thanked: 8 times
Been thanked: 10 times

14 Jun 2021, 09:06

Ne bi se stela mesati u vezi mazoretkinja. Ja sam tu da prijavim prvu avionsku kartu u tri (brojkom: 3) godine. Nije da cu daleko u neku egzoticnu destinaciju, i nisam se jos mrdnula iz Kanade (bit ce nakon drugog Pfizera) ali avion je avion, jej!
Vancouver - Calgary 1.7. :D

Weeeeeeeeee!!!!!

(Idemo na road trip po Alberti ovo ljeto, krecemo iz Calgarija i opet cu vas daviti sa slikama na temi o Kanadi. :D)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

14 Jun 2021, 14:25

daria wrote:
14 Jun 2021, 09:06
(Idemo na road trip po Alberti ovo ljeto, krecemo iz Calgarija i opet cu vas daviti sa slikama na temi o Kanadi. :D)
Nećeš. Fotke su odlične, a Kanada je lijepa. Samo ti raspali. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
sandra555
Posts: 682
Joined: 25 Feb 2018, 17:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times

14 Jun 2021, 16:17

Daria jedva čekamo fotke :)
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

20 Jun 2021, 08:09

Trebam pomoć. Vodila bi seku u Dubai. Zbog peripetija oko - još uvijek- covida, htjela sam da idemo preko agencije no termin je pomaknut pa nam ta opcija više ne odgovara. Malo sam pratila cijene zadnjih 10-ak dana i hotel u downtownu u kojem sam predviđala odsjesti sad je skuplji neprihvatljivih mi 80% - što je manji problem, a onaj veći tiče se avio karata.
Ne bih presjedala, nadala sam se kakvom direktnom letu, flydubai ima (rekla bih) prilično povoljne karte za 400€/osobi, ali na njihovoj stranici nisam našla apsolutno nikakav podatak-garanciju koja bi me uvjerila da je 'to - TO' ako bookiram let. Neka otkazivanja i sl mi ne dolaze u obzir. Eni sđeščns? Kakva su vaša iskustva?

P. S. postoji i opcija turkish pa emirates za 500-tinjak €, ali mi je 7 sati čekanja između letova previše. Ipak, spremna sam i na tu varijantu ako mi ju preporučite kao sigurniju. Hvala unaprijed!
User avatar
neno1966
Posts: 321
Joined: 23 Feb 2017, 11:54
Has thanked: 2 times

20 Jun 2021, 10:27

scarletlemur wrote:
20 Jun 2021, 08:09
Trebam pomoć. Vodila bi seku u Dubai. Zbog peripetija oko - još uvijek- covida, htjela sam da idemo preko agencije no termin je pomaknut pa nam ta opcija više ne odgovara. Malo sam pratila cijene zadnjih 10-ak dana i hotel u downtownu u kojem sam predviđala odsjesti sad je skuplji neprihvatljivih mi 80% - što je manji problem, a onaj veći tiče se avio karata.
Ne bih presjedala, nadala sam se kakvom direktnom letu, flydubai ima (rekla bih) prilično povoljne karte za 400€/osobi, ali na njihovoj stranici nisam našla apsolutno nikakav podatak-garanciju koja bi me uvjerila da je 'to - TO' ako bookiram let. Neka otkazivanja i sl mi ne dolaze u obzir. Eni sđeščns? Kakva su vaša iskustva?

P. S. postoji i opcija turkish pa emirates za 500-tinjak €, ali mi je 7 sati čekanja između letova previše. Ipak, spremna sam i na tu varijantu ako mi ju preporučite kao sigurniju. Hvala unaprijed!
Usred pandemije nitko ništa ne može garantirati ali ono što je sigurno- ne treba kupovati puno unaprijed. btw. vidim da se Turkish (kao plan B) može i za slijedeći tjedan naći i za manje od 400 eura tako da nema potrebe žuriti.
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
Niko
Posts: 783
Joined: 23 Feb 2017, 16:55
Has thanked: 156 times
Been thanked: 25 times

20 Jun 2021, 14:51

scarletlemur wrote:
20 Jun 2021, 08:09
Trebam pomoć. Vodila bi seku u Dubai. Zbog peripetija oko - još uvijek- covida, htjela sam da idemo preko agencije no termin je pomaknut pa nam ta opcija više ne odgovara. Malo sam pratila cijene zadnjih 10-ak dana i hotel u downtownu u kojem sam predviđala odsjesti sad je skuplji neprihvatljivih mi 80% - što je manji problem, a onaj veći tiče se avio karata.
Ne bih presjedala, nadala sam se kakvom direktnom letu, flydubai ima (rekla bih) prilično povoljne karte za 400€/osobi, ali na njihovoj stranici nisam našla apsolutno nikakav podatak-garanciju koja bi me uvjerila da je 'to - TO' ako bookiram let. Neka otkazivanja i sl mi ne dolaze u obzir. Eni sđeščns? Kakva su vaša iskustva?

P. S. postoji i opcija turkish pa emirates za 500-tinjak €, ali mi je 7 sati čekanja između letova previše. Ipak, spremna sam i na tu varijantu ako mi ju preporučite kao sigurniju. Hvala unaprijed!
Moj savjet i iskustvo je trenutno kupovat jedino letove koji su aktualni. Znaci odes na stranicu aerodroma, pogledas raspored odlasci/dolasci i ako je za danas/jucer taj avion i u stvarnosti sletio/odletio onda je poprilicno sigurno kupit kartu. Sve ostalo u najavama od tog i tog letimo je sve rekla kazala
Post Reply