Rasprave i upiti o avionskim kartama, kompanijama i putovanjima avionom

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
Prolaznica
Posts: 840
Joined: 22 Feb 2017, 09:53
Has thanked: 6 times

13 Feb 2018, 10:18

A nije to ni tako loše, kad se sjetim Talijana kad bi počeli one gromade trpat .... avion bi krenuo, a oni su još gurali te kofere, bilo milom ili silom :zubo:

jedan stjupid kveščn ... tagirali su baš svu ručnu prtljagu ili samo trolleye?


collect moments, not things
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

13 Feb 2018, 11:37

Vidio sam da su nekima tagirali i ruksake.
Ja sam imao ruksak srednje veličine i nisu mi ga tagirali. Ali sam vidio ljude s manjim ruksacima koji su bili tagirani.
Ne znam jel to ako želiš, ili ako imaš 2 torbe onda jednu tagiraju pa makar bio ruksak.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

18 Mar 2018, 06:57

"Pozdrav" iz Luftinog zrakoplova ... na stajanki FT-a. U normalno za to predviđeno vrijeme su napunili avion, posjedali nas, stjuardese su pozatvarale gornje pretince za prtljagu, upalili signal obvezatnog vezanja pojasom i ... Obavijestili nas da ćemo kasnit najmanje 45 minuta zbog odleđivanja. :mad:

Naravno, obaviti sve to s praznim avionom, a da putnici to vrijeme provednu na puno udobnijim mestima na aerodromu, nikom u Lufthansi nijd palo na pamet.

EDIT: Odleđivanje je u Frankfurtu, tamo je aerodrm zatvoren i zbog toga mi odavde ne letimo i trajat će to, kako najnovija vijest govori, sat i pol.

Svejedno to što su ovdje napunili avion je svinjarija.

Mijenjam svoj iskaz: Nije govno samo M&M. I Lufta je. :mad:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

18 Mar 2018, 08:33

Odledjivanje se ne moze napraviti na praznom avionu, mora se napravit tik pred polijetanjem, jer kemikalije imaju ucinak vrlo kratko vrijeme.
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

18 Mar 2018, 08:37

Isto sranje je bilo jučer u Veneciji samo uz ipak nešto manje čekanje. Prvo smo stajali na Marcu Polu pola sata duže jer je bilo usporeno slijetanje zbog snijega u Londonu, onda kad smo stigli na Heathrow još 20 minuta jer se neki kujac zaledio pa nas nisu mogli spojiti na most. British Airways. I pozdrav iz snježnog Londona. :)
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

18 Mar 2018, 08:56

Meni se jednom dogodilo da smo na Heathrow stigli 45 min prije vremena, parkirali nas sa strane i cekali tih 45 min da se oslobodi parkirno mjesto. Isto British.
Sjedis i cekas. I ludis u sebi.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

19 Mar 2018, 11:54

Da, i na Fraportu nam se s letom za NYC isto dogodilo, samo kaj smo tamo 2 vure bili u avionu koji je kružio po aerodromu od pozicije do pozicije, a najviše pri tome čekao u redu na odleđivanje (koje se, kako se čini, za sve velike avione obavlja na jednom mjestu). Usprkos tome, sletjelo se praktički bez kašnjenja, a najugodnije iznenađenje je bila nikad brža i jednostavnija imigracija.
Pozdrav iz NYC. :)
User avatar
Tyrion Lannister
Posts: 892
Joined: 22 Feb 2017, 09:15

21 Mar 2018, 20:39

Konačno mi je Volotea otkazala jedan let zbog štrajka Francuza.
Ima li neke nade za izvući koji euro?
Ja ti sanjam let, bijelo jedro nasred mora, mene zove nova zora.
Ja sam samo Vagabundo.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

21 Mar 2018, 22:44

Dzumbus u NYC, svi letovi Okazaki, zamjenske nude teak za petak popodne. :facepalm:

Okazani I busevi, vlakovi, auto se ne maze unajmit Ni za suho zlato. :rolleyes:

Jedva chemo nekak Na tekmu perk Buffalo, uz grade dodatne troskove.

Obo gore, inace, nisu tipfeleri negro Nikka nemrem zajebat program Koji mi "ispravlka" engleski. :rolleyes:
User avatar
cartman
Posts: 250
Joined: 22 Feb 2017, 15:38
Contact:

22 Mar 2018, 08:06

Tyrion Lannister wrote:
21 Mar 2018, 20:39
Konačno mi je Volotea otkazala jedan let zbog štrajka Francuza.
Ima li neke nade za izvući koji euro?
ne baš, štrajk ulazi u višu silu
Eric the king
Posts: 175
Joined: 11 Jun 2017, 12:32

22 Mar 2018, 10:50

nvnk wrote:
21 Mar 2018, 22:44
Dzumbus u NYC, svi letovi Okazaki, zamjenske nude teak za petak popodne. :facepalm:

Okazani I busevi, vlakovi, auto se ne maze unajmit Ni za suho zlato. :rolleyes:

Jedva chemo nekak Na tekmu perk Buffalo, uz grade dodatne troskove.

Obo gore, inace, nisu tipfeleri negro Nikka nemrem zajebat program Koji mi "ispravlka" engleski. :rolleyes:
:rofl: :rofl: za okazakija:)

Inace sretno sa kombinacijama, valjda budete stigli
User avatar
Tyrion Lannister
Posts: 892
Joined: 22 Feb 2017, 09:15

22 Mar 2018, 10:57

cartman wrote:
ne baš, štrajk ulazi u višu silu
Mislim da je Tripologičaru Ryan isplatio zbog kašnjenja ili nešto tako.
Ja ti sanjam let, bijelo jedro nasred mora, mene zove nova zora.
Ja sam samo Vagabundo.
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

22 Mar 2018, 13:10

Tyrion Lannister wrote:
22 Mar 2018, 10:57
Mislim da je Tripologičaru Ryan isplatio zbog kašnjenja ili nešto tako.
Štrajk čega je u pitanju? Ako je štrajk avio kompanije onda imaš pravo na kompenzaciju, ako je aerodromsko osoblje to je onda viša sila i ostaje ti samo "Right to care" a pošto nisi tamo teško da ćeš to dobiti. :ne zna:

Ja sam dobio od Ryanaira povrat sredstava tj. "Right to care" a bio je opći štrajk aerodromskog osoblja u cijeloj Belgiji, dakle viša sila. Tu sam im napucao svašta nešto tipa hotel, taxi, hrana, piće...nikakav račun nisam imao osim računa za noćenje od dana prije što nema veze sa ovim i sve su mi uvažili, dobio sam 200€. Međutim ja sam barem bio tamo i letio sam sutradan sa njima, ti nisi pa ne znam koliko šanse ti imaš da izmišljaš troškove. Možeš svakako probati pa javi kako si prošao. :D
User avatar
Tyrion Lannister
Posts: 892
Joined: 22 Feb 2017, 09:15

22 Mar 2018, 15:40

Štrajk kontrole leta u Francuskoj.
Dobio sam obavijest 24h prije leta.
Nisu mi ponudili ništa osim što su rekli da će mi vratiti novac. Nikakav alternativni smještaj, novi let i sl.
Što predlažeš?
Ja ti sanjam let, bijelo jedro nasred mora, mene zove nova zora.
Ja sam samo Vagabundo.
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

23 Mar 2018, 08:26

Ne znam što bih ti predložio. :ne zna: Iskreno sumnjam da ćeš dobiti išta ali ako želiš pokušaj se natezati. Možeš im reći da si ostao dan duže, imao spavanje i ostale troškove pa otišao nazad alternativnim putem, vjerovatno će te pitati za račune pa im reci da nemaš ali da si sve skupa potrošio xxx eura. Probaj tražiti ako ti se da ali kao što rekoh ne vjerujem da ćeš uspjeti, mislim da bih ja odustao u ovom slučaju. A povrat novca su i meni ponudili, to im je najlakši izlaz i nadaju se da će ljudi uzeti, ako ne uzmu imat će veći trošak.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

25 Mar 2018, 17:02

Eric the king wrote:
22 Mar 2018, 10:50
:rofl: :rofl: za okazakija:)

Inace sretno sa kombinacijama, valjda budete stigli
Jesmo, stigli smo, ali praktički samo na tekmu. Otpali nam skoro svi turistički planovi, a tekma je bila ubi Bože... :flop:
User avatar
marko_31
Posts: 1632
Joined: 23 Feb 2017, 09:31
Has thanked: 36 times
Been thanked: 24 times

26 Mar 2018, 09:11

Tek sam sad ovo pročitao (mislio sam da niste uopće stigli)...dakle ipak ste uživali u spektaklu :rofl:
vave10
Posts: 17
Joined: 19 Apr 2017, 13:46

26 Mar 2018, 19:14

Danas sam bio u trstu na aerodromu. Sta su oni u par godina fino to izgradili. Atvarno sada to izgleda lijepo za razliku od prije 3 god kad sam zadnji put bio. Pa me zanima ako ce se sad sta siriti ? Jer sve su pripremili kao da ce punoooo vise linija bit od dosadasnjih par linija dnevno. Jel zna netko? To bi super bilo da ryan otvori bazu iako sumnjam posto je venecija blizu.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

26 Mar 2018, 20:19

S obzirom da je Venecija postala glavni slovenski aerodrom, ne bi me cudilo da se Trst pocne siriti bas radi Slovenaca. Oni prakticno nemaju lcc aerodrom.
A ako pogledas da Easyjet preko ljeta ima cak 14 polazaka tjedno za London, mislim da Trst ima velike sanse za privuci slovenske putnike. To ti je cca 1 sat iz Ljubljane, a 2-3 sata iz nekih drugih vecih mjesta.
User avatar
Tyrion Lannister
Posts: 892
Joined: 22 Feb 2017, 09:15

26 Mar 2018, 21:28

Ni Zagreb nije daleko ako se nađe dobra destinacija.
Ja ti sanjam let, bijelo jedro nasred mora, mene zove nova zora.
Ja sam samo Vagabundo.
User avatar
Lolita
Posts: 1770
Joined: 22 Feb 2017, 07:29
Has thanked: 7 times

30 Mar 2018, 10:57

Ryanair ipak u Splitu. Ali samo kao čarter let iz Poljske. :)
https://avioradar.hr/index.php/hrvatska ... os-u-split
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

03 Apr 2018, 08:15

Jedna anegdotica s putovanja po SAD koja će malo koga od prekaljenih putnika s ovog foruma iznenadit, a vjerojatno će i malo tko biti u doslovce istoj situaciji (osobito ne na istom mjestu) ali ipak mislim da ju ovdje treba za upozorenje iznijet.

Daklem, pokušajte si zamislit da dođete na aerodrom u najboljoj namjeri da s njega i odletite, a da vas tamo dočekaju slijedećom rečenicom:

"You're on the wrong airport!"

:rofl: :rofl: :rofl:

OK, svi znamo da LCC-i razne "livade" po vanjskim rubovima gradova znaju proglašavat svime i svačime, no Spirit je ipak u ovom slučaju otišao možda malo predaleko.

Grad Buffalo na zapadu države New York ima aerodrom koji se službeno zove "Buffalo Niagara International Airport". IATA kod mu je BUF.

Ak odete na Wikipediu, pod "Buffalo Airport" ćete dobiti ovo:

https://en.wikipedia.org/wiki/Buffalo_Airport

Dakle, taj aerodrom, jedan u Texasu, te još 3 u blizini, ali bez redovitih zračnih linija s njih.

Nadalje, ako odete na Spiritovu stranicu za bukiranje letova, na padajućem izborniku ćete pod slovom B naći slijedeće:

"Buffalo, NY AREA/Niagara Falls, NY, (IAG)"

OK, IATA kod je očito različit, ali stavite se u poziciju čovjeka kome je United otkazao let za Miami, ponudivši mu pri tome potpuno neadekvatnu alternativu (let 3 dana kasnije, dolazi u Miami nakon tekme) i koji (malo na tabletu, malo na nekom čudnom hotelskom desktopu) satima grozničavo traži bilo kakav let s ikakvog iole bližeg aerodroma (od Bostona do Philadelphije), usput pregovarajući s hotelom u Miamiju i s Bookingom oko otkazivanja prvih dviju noći (nakon što su svi rokovi za besplatno otkazivanje prošli), pa još i s rentacar kućom glede istog.... :rolleyes:

Naravno da se aerodrom u stvari zove "Niagara Falls International Airport" (dakle nikakav se Buffalo ne spominje u imenu), vojno-civilni je, ima samo 8 redovnih letova tjedno ( :misli: ) a kada dođete na njega u doba koje ne odgovara roku od 3 sata prije nekog od tih 8 letova (dakle, 99% vremena) izgleda upravo sablasno; Novi, prostrani, moderni terminal, s check-in šalterima, čekaonicama, info-pultevima, dućanima, ticketing šalterima ... A sve prazno, bez i jednog jedinog čovjeka. :eek:

Uglavnom, na kraju je sve dobro svršilo, imali smo mi dosta vremena da se (taksijem) prebacimo na pravi aerodrom, još smo stigli i (u izvornom itinereru puta potpuno neplanirano) "skoknut" preko u Kanadu i pogledat si Nijagarine slapove po noći. (Ja sam ih tako vidio dvaput u manje od godinu dana.) :top:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

03 Apr 2018, 08:41

A dobro, ipak si pogodio grad, nisi umjesto u Rejkjaviku završio u Rijeci... :rofl:
User avatar
Gile
Posts: 1025
Joined: 23 Feb 2017, 14:20
Been thanked: 6 times

03 Apr 2018, 11:08

nvnk wrote:
03 Apr 2018, 08:15
Jedna anegdotica s putovanja po SAD koja će malo koga od prekaljenih putnika s ovog foruma iznenadit, a vjerojatno će i malo tko biti u doslovce istoj situaciji (osobito ne na istom mjestu) ali ipak mislim da ju ovdje treba za upozorenje iznijet.

Daklem, pokušajte si zamislit da dođete na aerodrom u najboljoj namjeri da s njega i odletite, a da vas tamo dočekaju slijedećom rečenicom:

"You're on the wrong airport!"

:rofl: :rofl: :rofl:
hehe dobra fora. :lol: Imam ja sličnu anegdotu, nije baš dramatična kao tvoja ali je jednako glupa i smiješna. Nedavno sam trebao naći s nekim na Heathrowu, doletjeli smo gotovo istovremeno ali sa različitih destinacija i komunikacija je otprilike bila
A: Sletio sam.
B: I ja isto.
A: Na granici sam, kontrola putovnica.
B: Također, ne vidim te, gužva je ovdje. Nađemo se iza kod prtljage.
A: Čekam kofer, carousel broj 7.
B: I ja isto...također 7.
A: Nemoguće, ne vidim te a tu je samo jedna osoba!
B: ???
A: Ma na kojem si ti terminalu?
B: 5. Ti?
A: Fuck. 2. :facepalm:

Jbg, događa se i najiskusnijima. :D
User avatar
Lolita
Posts: 1770
Joined: 22 Feb 2017, 07:29
Has thanked: 7 times

03 Apr 2018, 14:58

A meni je veselo s Agodom (odvikavam se od Bookinga).
Tražim smještaj za Napulj i Rim i upišem ja tako u tražilicu "Rim", kad Rima niđe. Nudi nešto Rimini, neke hotele s "rim" u imenu, trgove, pjace, ovo ono. ...sve nešto što mi ne treba. Pa reko ajmo na engleski i "Rome" kad nećeš po Vuku "Rim". Ni za "Rome" ne nudi ništa pametno. Zadnja opcija, po domaću na talijanški i napokon bingo - "Roma" it iz.
Ajde, fala Bogu, došla sam do Rima. :D Ali ono čemu se smijem je da pod opciju izbaci "Roma, Italija". Pa daj brate ili sve po naški ili sve na engleski, odluči se. :D
Za Napulj se mislim idem odmah u glavu na talijanski i upišem "Napoli". Kad oćeš šipak. :rofl:
Ni Napolija, ni Napulja nego (pogađate) - Naplesa. U Italiji. Naples, Italija. :D
Nasmijala sam se do suza. :rofl:
Post Reply