Rezervacija smještaja (Booking, agoda, expedia, airbnb i ostale tražilice)

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
Tyrion Lannister
Posts: 892
Joined: 22 Feb 2017, 09:15

21 Jun 2017, 14:32

Sad moram otkazati 3-4 rezervacije ili se nadati da će jedna kartica biti dobra za 3-4 accounta. :zubo:


Ja ti sanjam let, bijelo jedro nasred mora, mene zove nova zora.
Ja sam samo Vagabundo.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

21 Jun 2017, 15:02

Da, i meni je mail došao tek 3 dana nakon odjave, ali je zato lova stigla brzo. 3 radna dana ili 5 dana ukupno nakon maila - evo je na kartici! :top:
Tajmer
Posts: 177
Joined: 13 Jun 2017, 14:35
Been thanked: 1 time

21 Jun 2017, 19:22

nvnk wrote:I ja sam imao jedan OK slučaj s Agodom, kad sam za Šangaj imao ugovoren 81€ u eurima i skinuli su mi baš toliko - 81 € u eurima. Za Tokyo je pak bilo tako kako sam opisao.

Ne kužim ovo tvoje da "si ostavio" na eurima. Ja ni u jednom od ta dva slučaja nisam ništa imao mogućnost sam "ostaviti", bilo je onako kako mi je servirano i nametnuto od strane Agode. :ne zna:

Da, i kod mene je u stvari bila dvostruka konverzija, jer kad sam žemsku prek telefona pitao za tečaj jen>>euro, ona mi je odgovorila da su u mom slučaju koristili tečaj dolar>>euro, dakle prvo je negdje netko prebacio jene u dolare. :rolleyes:
Pa prije ili nakon searcha mozes mjenjati valutu??
Image

Sad cijena yen Image

I cijena euro

Image


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

22 Jun 2017, 10:36

Naravno da mogu, ali to je samo za potrebe pretraživanja. Tako ja barem kod Bookinga kod kojeg se, da ponovim, uvijek plaća izravno smještaju u njegovoj domaćoj valuti.
Tajmer
Posts: 177
Joined: 13 Jun 2017, 14:35
Been thanked: 1 time

22 Jun 2017, 13:27

nvnk wrote:Naravno da mogu, ali to je samo za potrebe pretraživanja. Tako ja barem kod Bookinga kod kojeg se, da ponovim, uvijek plaća izravno smještaju u njegovoj domaćoj valuti.
Da to vrlo dobro znam s bookinga jer svaki dan radim s time mada npr mi imamo dvojne cijene. Na svim tražilicama pa i na bookingu i vlastitoj stranici imamo cijene u eurima. Ako ti je rezervacija bila 1000€ i pojaviš se s 1000€ casha toliko ces i platit, ako odlucis platit karticom tereti se s kunama po srednjem tečaju ZABA banke.

ali pricam o agodi i non refundable opciji gdje ti odmah naplati smještaj. Procitaj si tkz mala slova gdje kod opcije koja nije non refundable piše da ćeš u hotelu platiti u lolalnoj valuti i exchange rate may differ. No kod non refundable opcije toga nema i u tom slucaju ako si imao na dolarima naplatiti ce ti taj iznos koji ti je prikazalo u dolarima, ako si imao u eurima naplatiti ce ti u eurima, ako si imao u lokalnoj valuti naplati ti u lokalnoj valuti. To je moje iskustvo s agodom i uvijek mi je tako naplaceno. Uglavnom gledam da mi je na lokalnoj valuti jer te njihove tečajne liste su neke weird. Nikad nisam bio isforairan platit u eurima umjesto u bahtima ili cemu vec kao vi s tim yenima.
Zasto je to bilo nemam pojma :zubo:



Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

22 Jun 2017, 14:42

Tajmer wrote:
22 Jun 2017, 13:27
ali pricam o agodi i non refundable opciji gdje ti odmah naplati smještaj. Procitaj si tkz mala slova gdje kod opcije koja nije non refundable piše da ćeš u hotelu platiti u lolalnoj valuti i exchange rate may differ. No kod non refundable opcije toga nema i u tom slucaju ako si imao na dolarima naplatiti ce ti taj iznos koji ti je prikazalo u dolarima, ako si imao u eurima naplatiti ce ti u eurima, ako si imao u lokalnoj valuti naplati ti u lokalnoj valuti. To je moje iskustvo s agodom i uvijek mi je tako naplaceno. Uglavnom gledam da mi je na lokalnoj valuti jer te njihove tečajne liste su neke weird. Nikad nisam bio isforairan platit u eurima umjesto u bahtima ili cemu vec kao vi s tim yenima.
Zasto je to bilo nemam pojma :zubo:
Erhh ... Ovo moje nije bila nonrefundable opcija i nije mi lova skinuta u trenutku rezerviranja nego u trenutku kad je istekao rok za besplatno otkazivanje (nekoliko dana pred dolazak).
User avatar
Tyrion Lannister
Posts: 892
Joined: 22 Feb 2017, 09:15

25 Jun 2017, 17:41

Sjelo prvih 40$. :s

Sent from my Lenovo K920 using Tapatalk

Ja ti sanjam let, bijelo jedro nasred mora, mene zove nova zora.
Ja sam samo Vagabundo.
User avatar
Prolaznica
Posts: 840
Joined: 22 Feb 2017, 09:53
Has thanked: 6 times

25 Jun 2017, 21:00

Upravo vidjela na Fejsu :D. Ovo je u Splitu i fino su popunjeni.

https://hr.airbnb.com/rooms/13360382?lo ... s=YIxlcR15
collect moments, not things
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

25 Jun 2017, 22:28

A bome imaju i dobre recenzije!
Po meni - fer odnos. Iznajmljuju sator na balkonu i to i kazu. Ako zelis bukiras, ako ne - ne bukiras.
Meni se jedna gora stvar desila prosli tjedan u Dusseldorfu: dobijem sobu, a ono smrdljiva vlazna rupa bez prozora. A na agodi nigdje ne spominju da je bez prozora.
Naravno da sam ostavio odvratnu recenziju i na agodi i na tripadvisoru.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

26 Jun 2017, 10:54

Pa ak ti nisu rekli da ima prozor - nemaš se kaj bunit. :rofl:
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

28 Jun 2017, 15:09

Ima netko kod za Air BnB?
Ne sjećam se jesam već koristil ili nisam, pa da probam..
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
Tajmer
Posts: 177
Joined: 13 Jun 2017, 14:35
Been thanked: 1 time

28 Jun 2017, 15:30

chillout23 wrote:Ima netko kod za Air BnB?
Ne sjećam se jesam već koristil ili nisam, pa da probam..
Eto
http://abnb.me/e/s1PpLoazlE


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

28 Jun 2017, 15:45

Hvala..probam večeras pa javim jel prošlo ;) :)
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

06 Jul 2017, 13:10

Išel rezervirat smještaj i zaboravim na ovaj kod :facepalm: koji jelen :facepalm:

btw...samo da pitam (iako mislim da mi je od prije ostalo u glavi)...vezano uz Booking.com
Rezerviral sam smještaj u Valenciji (hostel) preko Top Cashback-a...ostavil podatke kartice bla bla...
Znači..plaćanje je direkt na licu mjesta jel? I to mogu ili tom istom karticom ili keš? Ne skida se nikaj dok ne dođem tam i ne platim?

I Ako je netko korisito Top Cashback...ako sam dobro shvatil, oni vraćaju lovu nakon kaj se iskoristi booking. Ili...?
I da li TCB vraća novac na karticu onda ili kak? Pošto nisam imal opciju plaćanja PayPalom..
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
Tyrion Lannister
Posts: 892
Joined: 22 Feb 2017, 09:15

06 Jul 2017, 14:21

chillout23 wrote:
06 Jul 2017, 13:10
Išel rezervirat smještaj i zaboravim na ovaj kod :facepalm: koji jelen :facepalm:

btw...samo da pitam (iako mislim da mi je od prije ostalo u glavi)...vezano uz Booking.com

Možeš li otkazati pa ponovno bookirati?
Ja ti sanjam let, bijelo jedro nasred mora, mene zove nova zora.
Ja sam samo Vagabundo.
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

06 Jul 2017, 14:48

uzeo sam ovu ponudu da mogu otkazati, da
ima jeftinija koju se ne može otkazat i ta malo skuplja sa mogućnosti otkazivanja
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
Lolita
Posts: 1770
Joined: 22 Feb 2017, 07:29
Has thanked: 7 times

07 Jul 2017, 22:42

Mujto importante!

Ekipa, kakva su moja prava ako je smještaj očajan? Toliko da smo danas stigle u Lisabon oko 18:30 i do maloprije čistile stan. :gaah: Gljivice su preuzele kupaonu toliko da ispadaju iz tuš cijevi dok se tuširaš. Ostalo da ne spominjem...samo mi se čini da ćemo večeras spavati na ulici jer mi se gadi iti sjest na plahte. Mrlja na mrlji.
Ove moje plaču da hoće natrag u Porto. :zubo: Prijateljica je našla ovaj smještaj i plaćen je odmah po bukiranju. Vlasnika nisam ni vidila jer sam vraćala rent a car dok su one rješavale stan s njim.
Help!

Booking je u pitanju.
User avatar
Prolaznica
Posts: 840
Joined: 22 Feb 2017, 09:53
Has thanked: 6 times

07 Jul 2017, 23:45

Kontaktiraj customer service

Image


Meni su jednom otkazali bez naknade, isto se radilo o smještaju koji je bio gori od Bates motela.
collect moments, not things
User avatar
Lolita
Posts: 1770
Joined: 22 Feb 2017, 07:29
Has thanked: 7 times

08 Jul 2017, 09:29

Zvala. Traje borba od sinoć. Krasan prvi dan u Lisbonu. Ne mogu dozvati ovog idiota od vlasnika. Poslale smo Bookingu tonu fotki. Čekam da mi se jutros javi agent s kojim sam pričala. Uglavnom, katastrofa.
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

08 Jul 2017, 10:08

Lolita wrote:
08 Jul 2017, 09:29
Zvala. Traje borba od sinoć. Krasan prvi dan u Lisbonu. Ne mogu dozvati ovog idiota od vlasnika. Poslale smo Bookingu tonu fotki. Čekam da mi se jutros javi agent s kojim sam pričala. Uglavnom, katastrofa.
Ajoj, drzim fige da uspijete vratit lovu i stici se dobro provest u Lisabonu usprkos losem pocetku.

Evo slike iz nekog prospekta ako ne znate gdje navecer.
Image

Meni se dopao i izlazak u LX Factory, zanimljivo i drugacije od uobicajeno turiatickih mjesta.
http://www.spottedbylocals.com/lisbon/lx-factory/

Mi smo bili u Rio Maravilha, krasan pogled i fora zenska na terasi koja se 'grli' sa Isusom preko mora.
Jelo je fino, ali nije najjeftinije.

https://www.grandtourmagazine.com/lx-fa ... evelopers/

Ne znam hoce li linkovi pomoc.
User avatar
Lolita
Posts: 1770
Joined: 22 Feb 2017, 07:29
Has thanked: 7 times

08 Jul 2017, 11:06

Bukirali smo vec drugi smjestaj...ovamo je nemoguce. Kasljem cilo jutro od faking prasine i plijesni. Sada samo nek mi vrate novce. Potezem se s Bookingom cilo jutro. Hvala na linkovima, valjda mi nece prisjest Lisabon. I jos bi veceras trebala na koncert. Skakat i plesat. :D

Update: monsieur ne zeli vratit novce. Of kors.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

08 Jul 2017, 12:32

To sam ja imao prosli mjesec u Dusseldorfu. Uzasno vlazna soba bez prozora. Naravno da nije pisalo da je bez prozora. Kako sam bio samo 2 noci, nije mi se dalo natezat. Ali sam zato ostavio losu recenziju i na agodi i na tripadvisoru.
User avatar
Lolita
Posts: 1770
Joined: 22 Feb 2017, 07:29
Has thanked: 7 times

08 Jul 2017, 14:19

Naravno da će ići loše recenzije ali oću novce natrag. Drzak i bezobrazan je od samoga početka (Francuz!) i onda još dobijemo prljav i pljesniv stan od vrha do dna. Jebote pa i čaše su mutne i masne od otisaka prstiju a da ne spominjem mrlje na plahtama tko zna kakvog podrijetla. Bookingu smo poslale tristo mailova s fotkama i opširan opis kuće horora jer su nas tako i tražili i evo još ništa. S 4 različita agenta sam pričala i svi su se rekli javiti "as soon as possible". Hau jes no. Dođe mi da se pokupim iz grada...a još me čekaju Talijani iza ovoga. :facepalm:
User avatar
aaston
Posts: 649
Joined: 23 Feb 2017, 11:38
Location: Tristan da Cunha
Been thanked: 2 times
Contact:

08 Jul 2017, 22:49

Lolita wrote:
07 Jul 2017, 22:42
Mujto importante!

Ekipa, kakva su moja prava ako je smještaj očajan? Toliko da smo danas stigle u Lisabon oko 18:30 i do maloprije čistile stan. :gaah: Gljivice su preuzele kupaonu toliko da ispadaju iz tuš cijevi dok se tuširaš. Ostalo da ne spominjem...samo mi se čini da ćemo večeras spavati na ulici jer mi se gadi iti sjest na plahte. Mrlja na mrlji.
Ove moje plaču da hoće natrag u Porto. :zubo: Prijateljica je našla ovaj smještaj i plaćen je odmah po bukiranju. Vlasnika nisam ni vidila jer sam vraćala rent a car dok su one rješavale stan s njim.
Help!

Booking je u pitanju.
Ako ste vidjele da je užas niste smjele ni ući, kamoli čistiti, nego zvati booking i tražiti drugi smještaj. A sada good luck.
Znam da je netko na forumu tako postupio (negdje u Italiji) i da su im našli drugi smještaj.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

09 Jul 2017, 11:11

Da, osobno nemam iskustva s takvom situacijom, ali koliko sam po raznim forumima čitao tuđa iskustva, uopće ulazak u nezadovoljavajući smještaj, najčešće se na kraju iskazivalo ka greška kojom su se ljudi odricali većine svojih prava. :(
Post Reply