Rezervacija smještaja (Booking, agoda, expedia, airbnb i ostale tražilice)

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
nasmijanonebo
Posts: 720
Joined: 08 Apr 2019, 20:31
Been thanked: 10 times

01 Dec 2019, 09:47

A di je to bilo? U Hr ili?


User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

01 Dec 2019, 13:32

Kanari.
I još jedna prevara istog vlasnika...uredno piše da je check out 12:00 (podne), ali smo dobili free parking do 10:00 i morali zato van oko 09:45.
Show hahah
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

03 Dec 2019, 14:47

Da li je moguće nekako podesiti konverziju za Booking.com?
Deru 7.75 za 1€. Takav tecaj kod nas niti ne postoji.

:gaah:

Pa jbt...svi izmišljaju neke svoje tečajeve i konverzije i danas svako samo gleda da te klepi za kolko god može.
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

03 Dec 2019, 14:54

Pa uvijek se kod plaćanja može odabrati jel hoćeš u EUR ili u HRK.
nasmijanonebo
Posts: 720
Joined: 08 Apr 2019, 20:31
Been thanked: 10 times

03 Dec 2019, 15:01

chillout23 wrote:Da li je moguće nekako podesiti konverziju za Booking.com?
Deru 7.75 za 1€. Takav tecaj kod nas niti ne postoji.

:gaah:

Pa jbt...svi izmišljaju neke svoje tečajeve i konverzije i danas svako samo gleda da te klepi za kolko god može.
Da te utjesim, tu i iznajmljivaci dobre pare popuse: air konvertira uplacene eure u dolar, a ti uplatu smijes primiti samo u devizama, nase banke obicno daju u eurima, pa air natrag dolare u eure konvertira kad te isplate. Nema veze sto imaju sjediste i u Irskoj cija valuta je euro, sto gost uplati u eurima i ti zelis da ti uplati u eurima.
B.com em uzima proviziju od iznajmljivaca, em za svaku transakciju isplate b.com iznajmljivacu od iznajmljivaca uzima i 1.5%. Dakle, provizija plus "naknada" za svaku transakciju.
B.com i air mlate ogromnu lovu, monopolisticka mafija (korporativna oligarhija).
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

03 Dec 2019, 15:03

Istina Nuki...Nisam uopće mislio o tome :/

Došli upravo u smještaj i apartman jako smrdi na vlagu i wifi je doslovno neupotrebljiv. Kćer ga niti ne može naći na novom Samsu A40.
Tražit ću ih drugi apartman...ako budu radili probleme kak radit? Zvat Booking.com na neki broj ili kaj? Jer ovaj vlažni smell fakat udara..
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

03 Dec 2019, 16:33

Dali su nam normalan apartman, koji nema nikakav strange smell :D i ima wifi kak i treba..
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

04 Dec 2019, 08:06

Nukac wrote:
03 Dec 2019, 14:54
Pa uvijek se kod plaćanja može odabrati jel hoćeš u EUR ili u HRK.
To vrijedi za Airbnb, ali, koliko znam, ne i za Booking.

Doduše, ja u pravilu uzimam opciju da plaćam u samom smještaju, a to je uvijek u njegovoj valuti, rijetko kad plaćam prek Bookinga, pa je moguće da u takvim slučajevima jest tako kako kažeš. (Kod Airbnba je nemoguće ikako drugačije platiti nego prek njega.)
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

04 Dec 2019, 09:39

Ja sam više puta imao situaciju da mi je booking.com naplatio smještaj.
Do sad su mi uvijek uzimali u valuti države u kojoj je smještaj, iako mi je kreditna kartica u HRK. Nikad booking sam nije naplatio u HRK.
A kad plaćam u smještaju, tamo uvijek na POS imaš mogućnost odabira, hoćeš u lokalnoj valuti ili u HRK. Samo treba paziti na to.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

04 Dec 2019, 11:03

chillout23 wrote:
01 Dec 2019, 13:32
Kanari.
I još jedna prevara istog vlasnika...uredno piše da je check out 12:00 (podne), ali smo dobili free parking do 10:00 i morali zato van oko 09:45.
Show hahah
A zašto ti svaki dan mijenjaš smještaj?

Mislim, Lanzarote su mali otoćić, cca 40 puta 12 km veličine, i čisto je ok biti na jednom mjestu na sredini otoka, te svaki dan ići autom na drugo mjesto.
Najbolja lokacija je Puerto del Carmen, praktično centralno, blizu aerodroma, na plaži, a brdo restorana i trgovina okolo. Od tamo do bilo koje točke na otoku je nekih 45 min autom.
A ceste na Lanzarotima su u odličnom stanju. Uglavnom nove i široke.
User avatar
chillout23
Posts: 585
Joined: 22 Feb 2017, 08:48
Been thanked: 2 times

04 Dec 2019, 11:54

Svatko putuje na način koji mu odgovara.
Meni je pasalo tako i drago mi je da smo se tako odlučili.

I Puerto del Carmen je definitivno najbolja destinacija, da. Sviđalo nam se oboje. Ali volimo i mir i tišinu koje smo dobili na par mjesta. Ovako ćemo autom zaokružit cijeli otok i super 🙂
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Ljudi se povremeno spotaknu o istinu, ali većina njih brzo ustane i otrči dalje, kao da se ništa nije dogodilo.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

05 Jan 2020, 03:53

Ponekad dobro dodje Agoda cashback.
Naime, imao sam let iz Kuala Lumpura tek u 2 ujutro. A kako je bio vruc dan, dobro dodje podvecer malo odmorit i osvjezit se prije puta.
Lijepo rezervirao hotel, neki jeftin nasuprot KL Sentral odakle ide vlak za aerodrom. Platio ga 3 eur. Imao sam 12 eur novaca na Agodi. Ionako bi vjerojatno propalo. Ostao u sobi do 10 navecer.
Vise platis za ostavit kofer. Ok, ni hotel a ni lokaciju ne bi bas preporucio za nesto vise od “popodnevnog” odmora.
Post Reply