Akcije zrakoplovnih kompanija iz Hrvatske i blizeg svijeta

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...

Moderators: Nukac, miky0

Lolita

Re: Akcije zrakoplovnih kompanija iz Hrvatske i blizeg svijeta

Post by Lolita » 29 Jun 2018, 13:47

Moja Amerika se zbog mojih suputnica pomiče evo već 4. put. :mad: Sad bi trebalo biti proljeće dogodine.
Ali ako do Nove godine opet neka od njih poželi pomaknuti termin, ja ti se pridružim za NY. Više ne čekam nikoga.

Nukac
Davorich

Post by Nukac » 29 Jun 2018, 13:53

Gledao sam ja već karte za NYC. Recimo točni datumi su negdje oko 500 EUR iz Zagreba. Onakva, idealna karta s malo čekanja.

J.Poljak fan club

Post by J.Poljak fan club » 29 Jun 2018, 14:45

Lolita wrote:
29 Jun 2018, 13:47
Moja Amerika se zbog mojih suputnica pomiče evo već 4. put. :mad: Sad bi trebalo biti proljeće dogodine.
Ali ako do Nove godine opet neka od njih poželi pomaknuti termin, ja ti se pridružim za NY. Više ne čekam nikoga.
Hm kako to zvuči poznato.... sigurno će iskrsnut neka svadba do kraja godine pa se neće imat para pa jer možemo poslije ljeta? I neš ti US and A vidit tako skoro :zubo:

Ja nekako razmišljam o srednjoj i južnoj Americi. U užem izoru su Kolumbija i / ili Guatemala,Nikaragva i Kostarika. E sad ovisno kak se izborim za vrijeme i koliko dana/mjeseci ću imat na raspolaganju. Negdje početkom sljedeće godine ili krajem ove polazak...

Malo kriva tema ali slabo se nešto piše u zadnje vrijeme pa... :D

During the war...

Nukac
Davorich

Post by Nukac » 29 Jun 2018, 15:23

Ionak se slabo pise. Pa tak da nema krive teme.

Lolita

Post by Lolita » 30 Jun 2018, 17:55

Svadbe sam odradila (nadam se :zubo:) ove godine. :D
Ma odradit ću makar NY pa sama, sama. Ovo ostalo bi bilo dobro da nas je više jer smo planirale road trip pa radi troškova a bome i kojeg šofera viška. :D

Nukac
Davorich

Post by Nukac » 03 Jul 2018, 10:14

CRAZY HOT!! Level launches 14 new routes from Vienna! Tickets for only 1 cent one-way!

Travel dates:
August to September 2018

New routes to/from Vienna:
Vienna – London – Vienna
Vienna – Barcelona – Vienna
Vienna – Malaga – Vienna
Vienna – Paris – Vienna
Vienna – Olbia – Vienna
Vienna – Larnaca – Vienna
Vienna – Valencia – Vienna
Vienna – Alicante – Vienna
Vienna – Palma de Mallorca – Vienna
Vienna – Bilbao – Vienna
Vienna – Milan – Vienna
Vienna – Venice – Vienna
Vienna – Ibiza – Vienna
Vienna – Dubrovnik – Vienna

Za one koji idu na maturalac, ima Malaga - Vienna za 4.11. za 100-tinjak EUR.

Nukac
Davorich

Post by Nukac » 16 Jul 2018, 10:05

Volotea ima 9. mjesec po 9 eur.

I jedna nova linija s dobrim cijenama.

Easyjet uvodi liniju Venecija - Lanzarote, za zimski red letenja se karte mogu kupit vec za 40-tak eur.

Nukac
Davorich

Post by Nukac » 16 Jul 2018, 15:54

Lufthansa je isto vesela sto je Hrvatska bila u finalu te za sve polaske iz Hrvatske daje 15 eur popusta. S kodom.

Nukac
Davorich

Post by Nukac » 30 Aug 2018, 10:25

Jooj! :gaah:

Trenutno ima iz Beča brdo karata za Los Angeles, sve tamo negdje do lipnja. Čak i za NG i to za 220 do 250-300 EUR, ovisno o datumima. I to sve lijepo i kulturno posloženi letovi.

Jedino što je sve to samo s ručnom prtljagom. :gaah: Kako ću se iz USA vratit samo s ručnom? :durica:

daria

Post by daria » 30 Aug 2018, 11:35

J.Poljak fan club wrote:
29 Jun 2018, 14:45
Hm kako to zvuči poznato.... sigurno će iskrsnut neka svadba do kraja godine pa se neće imat para pa jer možemo poslije ljeta? I neš ti US and A vidit tako skoro :zubo:

Ja nekako razmišljam o srednjoj i južnoj Americi. U užem izoru su Kolumbija i / ili Guatemala,Nikaragva i Kostarika. E sad ovisno kak se izborim za vrijeme i koliko dana/mjeseci ću imat na raspolaganju. Negdje početkom sljedeće godine ili krajem ove polazak...

Malo kriva tema ali slabo se nešto piše u zadnje vrijeme pa... :D
Joj, cim netko spomene Kolumbiju, srce mi zatitra :D Samo kaj nisi ti vec bio tamo? Ili sam te zamijenila s nekim. :/
Ugl, sve ovisi o vremenu, ako imas mjesec dana, samo Kolumbija, ako imas 6 tjedana, Kolumbija plus prelazak na sailing boatu preko rajskih otoka San Blas do Paname.
U Nikaragvi i Kostarici nisam bila, za prvu sam cula da je jako zanimljiva, za drugu da je jako lijepa i jako skupa a Gvatemala mi je bila dobra, iako ima stvari oko kojih je hype definitivno prevelik. Meni je Meksiko ostao mio u srcu.

cartman

Post by cartman » 30 Aug 2018, 20:03

Nukac wrote:
30 Aug 2018, 10:25
Jooj! :gaah:

Jedino što je sve to samo s ručnom prtljagom. :gaah: Kako ću se iz USA vratit samo s ručnom? :durica:
Nadoplatis prtljagu za povratni let i tam kupis kofer

Nukac
Davorich

Post by Nukac » 30 Aug 2018, 20:49

Cekam da bude iz Venecije. A i ne zanima me LAX.
Ustvari cekam NYC ili Koreju. Naravno da Juznu.

J.Poljak fan club

Post by J.Poljak fan club » 31 Aug 2018, 09:14

daria wrote:
30 Aug 2018, 11:35
Joj, cim netko spomene Kolumbiju, srce mi zatitra :D Samo kaj nisi ti vec bio tamo? Ili sam te zamijenila s nekim. :/
Ugl, sve ovisi o vremenu, ako imas mjesec dana, samo Kolumbija, ako imas 6 tjedana, Kolumbija plus prelazak na sailing boatu preko rajskih otoka San Blas do Paname.
U Nikaragvi i Kostarici nisam bila, za prvu sam cula da je jako zanimljiva, za drugu da je jako lijepa i jako skupa a Gvatemala mi je bila dobra, iako ima stvari oko kojih je hype definitivno prevelik. Meni je Meksiko ostao mio u srcu.
Nisam bio još. Spominjem Kolumbiju već bar godinu dana kao top1 želju pa možda zato. A bio sam na Kubi ovaj mjesec pa je isto na K pa.... :zubo:

Ovisi kako se izborim za godišnji ( odnosno opcija je ili neplaćeni ako odobre ili pa pa ako ne odobre... ).
Tako da ću imat vremena. Nekakvi okvirni plan je cca 2-3 mjeseca. Tipa 1 mjesec Kolumbija i onda po centralnoj
doći do Guatemale ili Mexica za povratak. U biti mi nekako Nikaragua i Guatemala izgledaju najzanimljivije....
Jel si ti išla možda taj prijelaz preko San Blas otoka do Paname? Moram malo one tvoje crtice iz Kolumbije ponovit da dobijem još koju novu ideju.... :D

During the war...

daria

Post by daria » 12 Sep 2018, 10:36

J.Poljak fan club wrote:
31 Aug 2018, 09:14
Nekakvi okvirni plan je cca 2-3 mjeseca. Tipa 1 mjesec Kolumbija i onda po centralnoj
doći do Guatemale ili Mexica za povratak.
...
Jel si ti išla možda taj prijelaz preko San Blas otoka do Paname? Moram malo one tvoje crtice iz Kolumbije ponovit da dobijem još koju novu ideju.... :D
3 mjeseca od Kolumbije do Meksika je nategnuto, iako fizicki naravno moguce, ovisi kako zelis putovati, vidjeit highlights od svega ili uzeti par zemalja pa ih proci podrobnije. Putovanje kopnenim putem oduzima dosta vremena. Mjesec dana za Kolumbiju je ok....recimo :D Moji highlights su definitivno bila off track mjesta gdje je bilo manje turista nego prstiju na rukama, i do tamo je naravno bila gnjavaza doci. To su poluotok La Guajira, najsjevernija tocka Kolumbije (doduse pored granice s Venezuelom, ne znam kakva je situacija tamo sad) i arheoloski park Tierradentro 5 sati udaljen od Popayana. Samo arheolosko mjesto je zanimljivo i priroda je vrh. Nikad nisam stigla do pacificke strane nazalost.

Nisam radila 4-dnevni prijelaz iz Kolumbije za Panamu preko San Blasa, i to mi je najzalije. Ja sam iz Paname otisla na dvodnevni izlet na San Blas al vjerujem da se iskustvo ne moze mjeriti sa sailing boatom. Inace Kolumbija-Panama / Panama-Kolumbija dodje 400 dolara, a more moze biti prilicno nezgodno po pricama. :D
Isla sam s njima: https://sanblasadventures.com/

Kod zemalja Srednje Amerike moze biti malo nezgodno jer te traze potvrdu o izlasku iz zemlje (bilo povratni let, bilo onward travel, provjeri tocno koje zemlje, sjecam se da Gvatemala i Belize nisu trazili), recimo mene su kod check ina na avion za Panamu trazili dokaz o napustanju zemlje pa sam pokazala da imam autobusnu kartu za Kostariku (nikad iskoristena na kraju, a nije bila ni jeftina, Tica bus). A ima tu i onih caka s avionskim rezervacijama koje mozes pokazati, ali da, racunaj da neke zemlje imaju onward travel proof policy pa prije nego udes u neku zemlju moras vec imati i kartu za izlazak.

J.Poljak fan club

Post by J.Poljak fan club » 14 Sep 2018, 11:52

daria wrote:
12 Sep 2018, 10:36
... Moji highlights su definitivno bila off track mjesta gdje je bilo manje turista nego prstiju na rukama, i do tamo je naravno bila gnjavaza doci. To su poluotok La Guajira, najsjevernija tocka Kolumbije (doduse pored granice s Venezuelom, ne znam kakva je situacija tamo sad) i arheoloski park Tierradentro 5 sati udaljen od Popayana. Samo arheolosko mjesto je zanimljivo i priroda je vrh. Nikad nisam stigla do pacificke strane nazalost.

Kod zemalja Srednje Amerike moze biti malo nezgodno jer te traze potvrdu o izlasku iz zemlje (bilo povratni let, bilo onward travel, provjeri tocno koje zemlje, sjecam se da Gvatemala i Belize nisu trazili), recimo mene su kod check ina na avion za Panamu trazili dokaz o napustanju zemlje pa sam pokazala da imam autobusnu kartu za Kostariku (nikad iskoristena na kraju, a nije bila ni jeftina, Tica bus). A ima tu i onih caka s avionskim rezervacijama koje mozes pokazati, ali da, racunaj da neke zemlje imaju onward travel proof policy pa prije nego udes u neku zemlju moras vec imati i kartu za izlazak.
Eh ako ćeš bacati ovakve dobre prijedloge poput La Guajire ( super mi se to čini ) neće mi ni 2 mj Kolumbije biti dosta :zubo:

Znam da neke zemlje znaju tražiti te potvrde o izlazu pa tu taktiku moram razraditi malo.
Kakva su ti iskustva s Kolumbijom po tom pitanju?

During the war...

Nukac
Davorich

Post by Nukac » 17 Sep 2018, 22:18

American Airlines ima akciju iz Beča ili Minhena za NYC.
Samo s ručnom prtljagom karte su 250-tak EUR. Čak i manje.
S čekiranom prtljagom su oko 330 EUR.

Nukac
Davorich

Post by Nukac » 18 Sep 2018, 10:06

Nadopunjujem.

Iz beča ima već za 220-tak EUR, ali je čekanje u Helsinkiju preko noći.
Iz Minhena ima i drugih gradova, Seattle, Las Vegas, San Francisco, Denver, Orlando...

Ovo je izvrsna karta, akcija traje sve do kraja svibnja 2019, i izgleda da nije error karta, nego su spustili cijene jer uvode liniju Minhen - Charlotte. Zato jer svi letovi idu preko Charlotte i svi su od American Airlines.

nvnk

Post by nvnk » 18 Sep 2018, 13:15

Ima i multi-city kombinacija navedenih gradova po cijanama od 250 do 300 ojara. :top:

No, samo kod OTA-a, nema na AA stranicama. :misli:

(Tj. ima, ali po 350 ili više ojara. Sve navedeno bez prtljage.)

Nukac
Davorich

Post by Nukac » 18 Sep 2018, 13:31

U principu ako ideš sa sykscannera prebacuje te na stranice Americana. Barem je to radilo jučer navečer i danas ujutro.

I onda je kod kupovine karata opet problem - ne smiješ kod kupovine stavit da je država HR, jer te izbaci.
Ja sam stavio UK i prošlo je bez problema. Naravno, adresa je bila na koju je kartica registrirana, samo država je bila UK.

nvnk

Post by nvnk » 18 Sep 2018, 14:15

Ovo s multicity kartama o čemu ja govorim ide prek švedskog momonda, pa onda na norveški Flightfinder ili tak nekak. I "obične" povratne su na taj način nešto jeftinije nego kod AA-a.

Nešto razmišljam o Las Vegasu pa onda rentanim autom obići sve ono tamo (Death Valley, kanjon Colorada, John Ford Point itd...). Ipak, kako u ovom slučaju, bar za sada, ne uspijevam pronaći auto bez One Way Fee-a (prošli put sam ga našao iz prve, bez problema), otpada mi varijanta Las Vegas - Denver, nego bih išao smao krug oko LV. :misli:

Također, teško mi je za sada smislit trebam li uopće predanu prtljagu ili ne, pa se nadam da se to može i naknadno. :ne zna:

Nukac
Davorich

Post by Nukac » 18 Sep 2018, 14:31

Piše da je prtljaga po smjeru 60$.
Malko su im stranice konguzne glede toga.
Kako sam ja kartu kupio još jučer, najjeftinije je bilo preko American Airlines stranice.
Ionako sam danas gledao da ako kupim preko OTA ispadne jeftinije bez prtljage, ali ako na OTA dodaš prtljagu onda je skuplje nego na AA.

nvnk

Post by nvnk » 18 Sep 2018, 14:45

Ak sam dobro skužio, pravilo o ručnoj prtljazi kod AA je takvo da možeš imati jedan ručni kofer 56 x 36 x 23 i još jedan "personal item" 45 x 35 x 20 u dodatku. Oboje bez ograničenja glede mase.

Ak je tak, nikakva predana prtljaga meni ne treba. :ne zna:

Nukac
Davorich

Post by Nukac » 18 Sep 2018, 15:16

Hm, ne znam jesi li svjestan da u krajevima u koje pretpostavljam da ides temperatura moze u to doba godine varirati od 40 u Death Valley, 30 u Las Vegasu a oko nule u Grand Canyonu ili Brice Canyonu.
Naime, ova dva posljednja se nalaze na 2500 m nad morem i jos zna biti snijega oko prvog maja.

nvnk

Post by nvnk » 18 Sep 2018, 16:29

Jesam.

Čak mi je pala na pamet i suluda taktika da u avion idem obuvem u gojze i s debelom jaknom na sebi. :p

U Limi sam naletio na grupu Slovenaca koji su se spremali osvojiti Huascaran (najviši vrh Perua) i koji su mi pričali kak su u KLM-ovom avionu bili glavna atrakcija s planinarskim pancericama na nogama. :rofl:

Nukac
Davorich

Post by Nukac » 18 Sep 2018, 18:12

A dobro, ja u zadnje vrijeme uvijek putujem u planinarskim gojzericama. :) Patike zauzmu manje mjesta.

Inace prije par godina smo mi odustali od Bryce Canyona radi toga jer su temperature bile oko -8, a mi smo imali proljetne jakne. I to krajem travnja.
A na putu prema Grand Canyonu smo upali u snijeznu mecavu.
Par dana kasnije smo u Death Valley imali temperaturu 38.