Putevima Domagoja Šeksa; Zemlja s tisuću irvasa

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

15 May 2014, 22:31

Evo nešto s čim se slažem...

Yeah, but…




    Never were more fatal words spoken.

    Yeah, but… what about debt?
    Yeah, but… what about my job?
    Yeah, but… what about my boyfriend (or dog or car or whatever)?

    “Yeah, but…” is pernicious. Because it makes it sound like we have the best of intentions when really we are just too scared to do what we should.

    It allows us to be cowards, while sounding noble.

    Most people I know who waited to travel the world never did. Conversely, plenty of people who waited for grad school or a steady job and traveled still did those things — eventually.

    Be careful of the yeah-but. The yeah-but will kill your dreams.


    Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
    I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
    User avatar
    karambol
    Posts: 8110
    Joined: 09 Jan 2012, 12:55

    15 May 2014, 22:34

    Margarita » wrote:..jer kaki si nisi ni za di si
    Jesenti, kakav dobar naslov chat teme.... :D
    Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
    I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
    User avatar
    Beau
    Posts: 7172
    Joined: 28 Sep 2011, 10:43

    16 May 2014, 08:45

    Margarita » wrote:..jer kaki si nisi ni za di si
    ja kažem sidi di si, ni za di si nisi
    User avatar
    Beau
    Posts: 7172
    Joined: 28 Sep 2011, 10:43

    16 May 2014, 08:48

    karambol » wrote:Evo nešto s čim se slažem...

    Yeah, but…




      Never were more fatal words spoken.

      Yeah, but… what about debt?
      Yeah, but… what about my job?
      Yeah, but… what about my boyfriend (or dog or car or whatever)?

      “Yeah, but…” is pernicious. Because it makes it sound like we have the best of intentions when really we are just too scared to do what we should.

      It allows us to be cowards, while sounding noble.

      Most people I know who waited to travel the world never did. Conversely, plenty of people who waited for grad school or a steady job and traveled still did those things — eventually.

      Be careful of the yeah-but. The yeah-but will kill your dreams.
      i ja se s ovim slažem.
      volim putovanja, al nisam inicijator kad su ona veća u pitanju.
      srećom, jako me se lako nagovori :D
      User avatar
      Splenda
      Posts: 1963
      Joined: 30 Sep 2011, 00:58

      20 May 2014, 22:12

      Chilimama » wrote:Čovjek je mrtav skoro deset godina...Nije se puno promijenilo u njegovoj klasi od tada..Pobjegao je, ne kažem da nije imao pravo...samo se pitam je li i ako ja zašto je on sad posebniji ?
      Uvjerena sam da bismo se svi mi preselili u bolje i na bolje kad bi mogli i znali..
      dovoljno je da pogledamo tko mu je otac i da pognemo glavu u znak poštovanja kako je mali dobro ispao. :o :D

      slučajno sam uzela njega kao primjer jer sam ga se prisjetila tih dana, ne znam, tračak nade. on se trudio nešto promijeniti koliko sam popratila. idealist, vjerovao je da može nešto promijeniti. nije jedan od onih koji vide sav mulj ovog svijeta, ali ih je život dovoljno razjebao pa se prepuštaju inerciji, jer iskreno vjeruju da ovom svijetu ima spasa jedino kad zarate svi sa svima, i istovremeno aktiviraju svo nuklearno oružje pa nastupi mir i čistina na kugli zemaljskoj idućih nekoliko stotina milijuna godina.

      poseban ili ne, svakako je čovjek s kojim bi voljela popiti pivu... i lamentirati o bitku ili čemu već, R.I.P.
      User avatar
      Donna Sole
      Posts: 3242
      Joined: 30 Sep 2011, 23:18
      Location: Virgin Valley
      Been thanked: 1 time

      20 May 2014, 22:18

      Splenda » wrote:
      slučajno sam uzela njega kao primjer jer sam ga se prisjetila tih dana, ne znam, tračak nade. ....
      poseban ili ne, svakako je čovjek s kojim bi voljela popiti pivu... i lamentirati o bitku ili čemu već, R.I.P.

      pa , gledajući iz tog kuta, skroz se slažem..
      ali ja sam općenito neko ko voli s ljudima sjest i podružit se..
      kurvanjski avatar, a
      User avatar
      ..a unda
      Undaminator
      Posts: 21246
      Joined: 18 Sep 2011, 16:27

      23 May 2014, 00:34

      ..ja bi isao bilo di. zadnjih nekoliko godina zivim ko kant. ne samo na kant, nego ko imanuel kant, nisam se makao od mjesta gdje zivim vise od trideset kilometara.
      a to mi je ono, ne znam.. nije dobro. nije.

      gradovi, veliki gradovi me ne zanimaju. to je sve isti kua. ko je vidio jedan, vidio ih je sve.

      rado bih isao na te neke otocice izolirane, neki reunion, tako nesto, karibi, pa i mikronezije. tropi, sjeverni tropi i subtropi uopce mi odgovaraju. iako malo ima tih nekih zivina na koje bi se trebalo naviknut i na koje bi trebalo pripazit.
      ali juzne hemisfere su mi nekako, ne znam, nemam neku volju tamo ic, osim mozda na kratko novi zeland. dole mi je sve nesto depresivno, neke juzne afrike, neke ognjene zemlje..ne znam, ni mi je nesto, ne vuce me bas nesto tamo..

      opet, ovo gore, aljaske neke, skandinavije, brdurine, alpe, sume, frojdovi.. to svakako. mediteran isto, grcki otoci su ludilo.

      ali sta cu, meni bi odgovarao i otok skarda i kamesnica neko vrijeme, vjestic gora, velebit, ali jebiga, ne mos nikako, osjecam se ko zazidan, ko u zatvoru. jebo ti to.. :kokice:
      User avatar
      Margarita
      Posts: 4076
      Joined: 20 Sep 2011, 21:52

      23 May 2014, 08:30

      Počele su noćne vrućine i nespavanje. Išla bih se negdje ohladit, al ne daleko. Do Gorskog kotara, recimo.
      "Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
      User avatar
      Splenda
      Posts: 1963
      Joined: 30 Sep 2011, 00:58

      23 May 2014, 14:46

      ..a unda » wrote: ...

      gradovi, veliki gradovi me ne zanimaju. to je sve isti kua. ko je vidio jedan, vidio ih je sve.

      ...
      isto je i s malim mjestima i svime. jedino po čemu se neznatno razlikuju je arhitektura (u sitnim detaljima, u principu je to sve isti kurac onima koji prepoznaju povijesna razdoblja i stilove koji su tada vladali, vidiš jednu gotičku katedralu, ako znaš gledati to je kao da si ih vidio sve...)
      zahvaljujući globalizaciji, gastronomski možeš skoro pa bilo gdje biti bez da mrdneš iz svog grada...
      za mentalitete mi se jebe, dosta su mi i ovi naši, one nazadnjačke arapske zemlje uopće me ne privlače, i nemam namjeru na taj način širiti horizonte.
      Post Reply