Novinarske gluposti o turizmu

Jer ja sam skitnica, daljine me vuku...

Moderators: Nukac, miky0

neno1966

Post by neno1966 »

Možda ako ih policija uhvati na cesti sa svježim gljivama (pitanje dali ih je uopće dozvoljeno brati u Italiji) :ne zna: btw. ako se ne varam bila je slična priča na granici Švicarske i Njemačke kada su Švicarci htjeli naručivati jeftiniju pizzu iz Njemačke pa je ovima bilo zabranjeno dostavljati zbog tobožnjih sanitarnih propisa.

I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.

Nukac
Davorich
Has thanked: 2 times
Been thanked: 30 times

Post by Nukac »

U Slo je ograniceno koliko gljiva i ostalog mozes ubrati.
Vrijedi za gljive, borovnice, kestene...

nvnk
Has thanked: 7 times
Been thanked: 11 times

Post by nvnk »

Mislim da je muriji puno lakše uočit moped s kvadratnom termo-torbicom na kojoj piše ˇHelmut's Original Italienische Pizzaˇnego u koloni automobila s talijanskim regama skužit koji je taj koji fura svježe gljive. :p

Ono kaj hoću reći je da sumnjam da u Italiji postoje ciljane i česte pogranične akcije usmjerene na SLO gljive. :misli:

Doduše, ako su kazne za taj prekršaj uistinu drakonske, onda je rizik, usprkos jako maloj vjerojatnosti da se bude uhvaćen, uistinu toliko velik da se isplati zajebavat s preradom (već) u SLO. :ne zna:

aaston
Been thanked: 2 times

Post by aaston »

Malo sam pogledao, dozvoljeno je brati u Italiji ali je regulirano: treba nesto platiti, ima max dnevna tezina cak i vrijeme kada je dozvoljeno (07-19).
Detalji ovise od regije do regije.
Ali ako se dobro sjecam i kod nas su to placanje bi uveli ali nikome ne pada na pamet to placati.

Prolaznica
Has thanked: 5 times

Post by Prolaznica »

collect moments, not things

J.Poljak fan club

Post by J.Poljak fan club »

Talijani su nesto vikali...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

During the war...

Nukac
Davorich
Has thanked: 2 times
Been thanked: 30 times

Post by Nukac »

Bila je i mini drama u Zagrebu.

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx ... id=2133820

A zena koja je sve to uzrokovala je vjerojatno sjedila negdje u kutu sa skrniclom na glavi, da je ne zatuku drugi putnici. :rofl:

Stitch
Experiment 626
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

Post by Stitch »

Bolje biti oprezan nego plivati u La Mancheu. :D
Potpisi su za budale.

nvnk
Has thanked: 7 times
Been thanked: 11 times

Post by nvnk »

https://www.vecernji.hr/showbiz/avu-kar ... oc-1377502

Nevjerojatno koliko gluposti u tako malo teksta. :misli:

Teško je skužiti je li gluplja kokoš koja ostavlja putovnicu i BP na gejtu samo zato jer bi joj ta dva predmeta jako smetala u WC-u, pa se onda ukrcava u avion bez njih, tom kokoši očito izuzetno očarani lik koji stjuardesu naziva "agresivnom" zato jer je, kako se čini, samo radila svoj posao ili (nepotpisani) novinar koji je sve to vrlo jednostrano i bez ograde napisao. :facepalm: