Dvije diplome a prosi za hranu i skriveni plan iza članaka

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

10 Mar 2012, 13:16

Lastan » wrote: Ovdje ja moderiram; mogu i popraviti ako sjebeš. Chill.

Nisi ti napisala. Napisao sam to ja, parodirajući tvoju zgranutost da se na njega digla dreka što nije ni pokušao po PS-u.
Ima li rezultata ili nema, druga je priča.
Nije druga priča, vrlo je bitna priča.

To se prvenstveno događa jer je najveći poslodavac država.
U kapitalističkim društvima ljudi si futraju životopise kojekakvim dodatnim obrazovanjima, stvarnim ili izmišljenim, jer je konkurencija oštra. No gdje je država glavni poslodavac, caruju veze i poznanstva, a potrebe za zbilja stručnim kadrovima tu su male.


Protest protiv čega?
Protiv ovog gore što si napisao - veza, poznanstava i male potrebe za stručnim kadrom.
Kako misliš da sam više bio nezaposlen?
Bio sam nezaposlen u dva perioda: između dva faksa te ovo jedno vrijeme između dva posla.
Honorarac sam bio i ostao iz dva razloga: prvi put jer sam bio između dva faksa i nisam želio stalan posao iako mi je bio ponuđen, a sada jer firma u kojoj radim posluje u recesijskim uvjetima i ne može me držati kao stalno zaposlenog. Jer je država preskupa, a tržište se smanjilo. Shit happens.
Shit happens? Ma da? :)
Eto, i njemu se dogodilo shit.

Pa, to je u svakom slučaju tvoja perspektiva. Zanima me što druga i treća strana kažu o tome. :mig:
Druga strana me ne zanima kao što niti nju ne zanima itko ili išta van nje-centričnog sustava.


Što imaju za reći one strane koje se nekome uvlače u šupak, a kad se taj šupak odmakne, onda ga olajavaju 300 na sat i žale se na njega - također me ne zanima.

A treća strana kaže da sam rekla istinu i da je to netko trebao reći. :mig: :mig:
Jest da se oni nisu usudili... :lol: Ali meni nije žao, naprotiv.


Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

10 Mar 2012, 14:56

Beta ženka » wrote:
Nije druga priča, vrlo je bitna priča.
Bitna je priča tek u trenutku kad on nešto pokuša pa ne uspije.
Dok mu je to prvi korak, nije bitna.
Protiv ovog gore što si napisao - veza, poznanstava i male potrebe za stručnim kadrom.
Ma naravno.
Shit happens? Ma da? :)
Eto, i njemu se dogodilo shit.
Ja nisam išao prosjačiti, javno demonstrirati i slično.

Eno je Onaj Kreten Pernar poslao možda 15 molbi za posao, nijedan od tih poslova nije dobio, pa je odlučio postati profesionalni prosvjednik. :zvrko:
Druga strana me ne zanima kao što niti nju ne zanima itko ili išta van nje-centričnog sustava.
OK, hvala.

Toliko o tome. :kava:

Naime, nije me briga što ti misliš o drugoj strani; to si već jasno rekla. Ali ovime si pokazala da vrlo jednostrano iznosiš svoj slučaj.
Jer ti ionako svoje mišljenje imaš i tebe nitko više ne treba uvjeravati ili razuvjeravati.
Ali mene treba.
A ti si upravo pokazala da me se ima u što uvjeriti.

Sjeti se, iznosiš priču na forumu. Ljudima koji ne znaju detalje cijele priče (uključujući tu i mene).
Mene zanima druga strana te priče jednako kao što me zanima zašto je točno tip o kojem smo maločas govorili dobio nogu. Jer inače možemo teoretizirati i o njemu i o tebi do toplinske smrti svemira, ali ništa nam to neće značiti.
Što imaju za reći one strane koje se nekome uvlače u šupak, a kad se taj šupak odmakne, onda ga olajavaju 300 na sat i žale se na njega - također me ne zanima.
Hoćeš reći, ide ti na živce tipično ljudsko ponašanje? Oh, dear.
A treća strana kaže da sam rekla istinu i da je to netko trebao reći. :mig: :mig:
Jest da se oni nisu usudili... :lol: Ali meni nije žao, naprotiv.
Sve dok je tebi dobro... :kava:
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

10 Mar 2012, 15:07

Lastan » wrote: Bitna je priča tek u trenutku kad on nešto pokuša pa ne uspije.
Dok mu je to prvi korak, nije bitna.
A eto, čovjek je, poučen tuđim iskustvima, odlučio ići prečacem. :serek:
Ma naravno.
Nego protiv čega, aj ti meni reci?
Ja nisam išao prosjačiti, javno demonstrirati i slično.
A gdje se to navodi da si išao prosjačiti, javno demonstrirati i slično?

Eno je Onaj Kreten Pernar poslao možda 15 molbi za posao, nijedan od tih poslova nije dobio, pa je odlučio postati profesionalni prosvjednik. :zvrko:
???
OK, hvala.

Toliko o tome. :kava:

Naime, nije me briga što ti misliš o drugoj strani; to si već jasno rekla. Ali ovime si pokazala da vrlo jednostrano iznosiš svoj slučaj.
Jer ti ionako svoje mišljenje imaš i tebe nitko više ne treba uvjeravati ili razuvjeravati.
Ali mene treba.
A ti si upravo pokazala da me se ima u što uvjeriti.

Sjeti se, iznosiš priču na forumu. Ljudima koji ne znaju detalje cijele priče (uključujući tu i mene).
Mene zanima druga strana te priče jednako kao što me zanima zašto je točno tip o kojem smo maločas govorili dobio nogu. Jer inače možemo teoretizirati i o njemu i o tebi do toplinske smrti svemira, ali ništa nam to neće značiti.
Nemam zašto jednostrano iznositi "svoj slučaj", dobivala sam i prijedloge da prijavim takvo ponašanje, ali ne dâ mi se zajebavati s tim jer nema smisla. Dovoljno mi je i ovo.

I baš iz istog razloga koji ti navodiš - zanima me zašto, kako je ovaj o kojem raspravljamo dobio nogu.
Kao što me zanima zašto je moj bivši kolega dobio nogu kao nagrađivani prodavač na razini države u T-Mobileu (možda sam ti poslala stranicu, kruži internetom, pogotovo facebookom: http://www.zaposlime.eur.hr/). On stvarno nije bio niti temperamentan, niti svadljiv, radio je svoj posao i polako napredovao. Telesales su imali najbolje rezultate pod njegovim vodstvom - a stvarno nije bio jedan od onih koji gaze druge da bi se popeli na hijerarhijskoj ljestvici niti se loše ophodio prema podređenima. Kad sam čula da su njega otpustili kao višak, nije mi bilo jasno otkud ta odluka. Nitko ne spominje ikakve skandale vezane uz njega, pa da je zbog nekog incidenta morao otići. Ništa. I kad čitam životopis, a recimo da ga ne poznam, zapitam se - dobro, ZAŠTO je dobio otkaz i bi li možda bilo bolje NE zaposliti ga? Eto, tipično ljudski... :ne zna:
Hoćeš reći, ide ti na živce tipično ljudsko ponašanje? Oh, dear.
Jest, zato je grijeh obraniti se od optužbi + uvreda, i to za nešto što nisam učinila.
Bolje da sam kukala sa strane. :D
Jebi ga, ja nisam čovjek onda.

Sve dok je tebi dobro... :kava:
Meni ni iz džepa ni u džep zapravo - samo ti odgovaram na post. :kava:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

10 Mar 2012, 17:16

Beta ženka » wrote:Vi me s tim izjavama podsjećate na one koji kažu "kako netko može dati 5000 kn za torbu, a neki nemaju niti toliku plaću, sram ih bilo" - njihov novac, njihov život, nisu dužni polagati račune onima koji nemaju (osim ako su im ukrali tih istih 5000 kn). Tako niti on nije dužan polagati račune drugima koji prose.
s vama.
Onog trena kad je od sebe krenuo raditi javni cirkus ja ga imam pravo skomentirati. A ne komentiram nista sto nije bilo u medijima.
Nemogućnosti da nađe odgovarajući posao prema vlastitim kvalifikacijama i radnom iskustvu?
Pa nije Hrvatska jedina zemlja gdje to tako ide. Ima i doktora znanosti na burzi pa ne idu na ulicu prosvjedovati.
K tome tog tipa ne bih nikad za radnog kolegu, ima nesto strasno iritantno u sebi. Imam osjecaj da bi po cijeli dan o principima i filozofirao dok drugi rade i svoj i njegov posao.
Jedino je naivan kad je vec isao upletati medije, da nije dosao na ideju da ce on isceprkati svasta.
A nece stati samo na njegovoj izjavi.

@koka - odlicno pises hrvatski, pogotovo ako ti nije materinji. Mnogo bolje nego mnogi kojima je materinji.

Beta nisam ulovila, otkaz si dobila sad frisko?
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

10 Mar 2012, 18:01

ombia » wrote:
Onog trena kad je od sebe krenuo raditi javni cirkus ja ga imam pravo skomentirati. A ne komentiram nista sto nije bilo u medijima.
Slažem se.
Jedino mi smeta taj senzacionalistički pristup - recimo, ja bih prvo tražila očitovanje Plive i Ericssona pa njegov komentar na to, i onda opet njihov demantij/potvrdu, umjesto da jurim prva objaviti vijest. Nakon toga mislim da je u redu donijeti sud o njemu, poslodavcima itd., a ovako je vijest okljaštrena. Ali da - iziskuje više posla, a onda nas sve ostale novine i portali preduhitre objavom.
Pa nije Hrvatska jedina zemlja gdje to tako ide. Ima i doktora znanosti na burzi pa ne idu na ulicu prosvjedovati.
Naravno, njihov izbor, ali zar je loše prosvjedovati?
K tome tog tipa ne bih nikad za radnog kolegu, ima nesto strasno iritantno u sebi. Imam osjecaj da bi po cijeli dan o principima i filozofirao dok drugi rade i svoj i njegov posao.
Jedino je naivan kad je vec isao upletati medije, da nije dosao na ideju da ce on isceprkati svasta.
A nece stati samo na njegovoj izjavi.

I s tim se slažem, zato kažem da ne podržavam njegove metode pogotovo jer nije izašao sa SVIM otvorenim kartama - mene bi bilo sram da mi iskopaju nešto što bi išlo meni na štetu, pogotovo jer sam to tajila - radije ću odmah priznati "da, napravila sam to-i-to" ili "pogriješila sam ovdje" - tajenje samo pogoršava stvar i daje lažnu sliku - jebi ga, ispadaš lažljivac i varalica.
@koka - odlicno pises hrvatski, pogotovo ako ti nije materinji. Mnogo bolje nego mnogi kojima je materinji.
To sam i ja primijetila, možda je iz neke bivše YU republike - ako nije - koka, svaka čast! :top:
Beta nisam ulovila, otkaz si dobila sad frisko?
Da.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

10 Mar 2012, 18:10

Beta ženka » wrote:
Meni nije.
kako nije? ne znaš da ima stan od 100 m2 i da je dobio otpremninu? :D
Nemogućnosti da nađe odgovarajući posao prema vlastitim kvalifikacijama i radnom iskustvu?
Ma čak i "niži" - već sam pisala ovdje da mnogi ljudi žele prikriti VSS jer ih se odbija zbog prekvalificiranosti.
da sam poslodavac, ne bi ga zaposlila ni sa 7 diploma, ako je do formalnih kvalifikacija
ostavlja loš opći dojam
k tomu, nema razrađenu ideju nego cvili za standardom kojeg je imao, i ne želi "niži" posao, pa je njegov protest osobna žalopojka za životom koji je iznad hrvatskog prosjeka, iznad onih u čije ime, navodno, on diže glas
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

10 Mar 2012, 18:31

baja » wrote: kako nije? ne znaš da ima stan od 100 m2 i da je dobio otpremninu? :D
Ne, nego nisam to doživjela kao polaganje računa meni.
Meni ne treba polagati nikakve račune - nemam veze s njim ni na koji način. :ne zna:

da sam poslodavac, ne bi ga zaposlila ni sa 7 diploma, ako je do formalnih kvalifikacija
ostavlja loš opći dojam
k tomu, nema razrađenu ideju nego cvili za standardom kojeg je imao, i ne želi "niži" posao, pa je njegov protest osobna žalopojka za životom koji je iznad hrvatskog prosjeka, iznad onih u čije ime, navodno, on diže glas
Naravno da on ne odgovara poslodavcima s ovim akcijama - i to je razumljivo.
Kažem samo da nije sve uvijek tako kako izgleda/zvuči (pod tim se referiram prvenstveno na odlazak i otpremninu iz Plive).
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

10 Mar 2012, 19:54

Beta uf. Drzim fige da ti se karte sto prije posloze!
User avatar
koka2004
Posts: 63
Joined: 10 Nov 2011, 21:09

10 Mar 2012, 19:55

Da odgovorim, ja sam Slovenka, prava čistokrvna Gorenjka.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

10 Mar 2012, 19:58

ombia » wrote:Beta uf. Drzim fige da ti se karte sto prije posloze!
Hvala! :)
koka2004 wrote:Da odgovorim, ja sam Slovenka, prava čistokrvna Gorenjka.
I odmah mi u glavi krenulo "Kdo pa sooo ti mladi faa-aantje..." :zubo:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
koka2004
Posts: 63
Joined: 10 Nov 2011, 21:09

11 Mar 2012, 12:08

Ajme, Beta, nisi li ti malo premlada da znaš za partizanske pjesme.

Meni obično pjevaju onu Moj očka ma konjička dva, ...

Dok sam tražila sliku za avatar, pronašla sam ovo:

User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

11 Mar 2012, 13:50

u ljubljani ima aktivan zbor koji pjeva isključivo partizanske pjesme
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

11 Mar 2012, 14:42

Ja sam ti indoktrinirana, ispranog mozga. :zubo:
Prošla pionire, do omladinaca nisam stigla. :(

Neloša pjesma. :)

blaze wrote:u ljubljani ima aktivan zbor koji pjeva isključivo partizanske pjesme
Pičke, sad kukaju, a Jugu su rušili.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

11 Mar 2012, 19:21

koka2004 » wrote: Ja sam izabrala drugu opciju. Uzela sam instrukcije, jer sam odlučila ne propustiti sljedeću priliku (koja nažalost nikada nije došla). I tražila posao dalje.
Uvijek me razveseli kad netko kome hrvatski nije materinji jezik ovako lijepo, pravopisno i gramatički skoro bez greške formulira svoje misli. Kapa dolje našoj Slovenki. :top:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

11 Mar 2012, 19:31

Beta ženka » wrote:Ja sam ti indoktrinirana, ispranog mozga. :zubo:
Prošla pionire, do omladinaca nisam stigla. :(

Neloša pjesma. :)




Pičke, sad kukaju, a Jugu su rušili.
Da. To i ja uvijek kazem. Trazili ste gospodo. Sto sad hocete? Kukate? Prosite? Trazite novog vlasnika?

Mislili su da ce rusenjem drzave uci u americki film. Oce k....c. Eto ovo vam je stvarnost. Ali neka. Sve se placa, sve se vraca.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

11 Mar 2012, 19:41

Herp » wrote:
Uvijek me razveseli kad netko kome hrvatski nije materinji jezik ovako lijepo, pravopisno i gramatički skoro bez greške formulira svoje misli. Kapa dolje našoj Slovenki. :top:
Mene i kad to učini netko kome hrvatski jest materinji jezik. :skromna:
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

11 Mar 2012, 23:43

evo, jakov fak skuplja plastićne boce

http://www.jutarnji.hr/jakov-fak-skuplj ... me_oneline
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

12 Mar 2012, 04:07

Čekajte, boce napitaka prodanih u Sloveniji se mogu uvest u Hrvatsku i onda naše Ministarstvo zaštite okoliša (ili tko daje novac za to?) daje pedeset lipa novca dobivenog iz proračuna dobivenog iz poreza za plastičnu bocu u kojoj je bio napitak koji je netko kupio u Sloveniji? I sredstvima hrvatskih poreznih obveznika se zbrinjava otpad nastao u drugoj državi? Zašto? Kako? :confused:

I nije li Jakov Fak onaj mladić koji je otišao nastupati za Sloveniju jer su mu tamo uvjeti bili bolji?

I što se dođavola dogodilo s onim prekrasnim pitanjima tko što gdje kada kako zašto? :confused:

Kakav je ovo mrtvi članak?

Zašto "novinar" koji je ovo napisao ne skuplja plastične boce?
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
koka2004
Posts: 63
Joined: 10 Nov 2011, 21:09

12 Mar 2012, 07:39

Pogledala sam intervju jer Jutarnjem više ništa ne vjerujem.

I čovjek stvarno skuplja boce u Sloveniji te ih prodaje u Hrvatskoj. :facepalm:

Jakove, Jakove, je li ti to trebalo? Evo ti još jedan :facepalm:
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

12 Mar 2012, 09:01

Beta ženka » wrote:
Ne, nego nisam to doživjela kao polaganje računa meni.
Meni ne treba polagati nikakve račune - nemam veze s njim ni na koji način. :ne zna:
ne trebaju ni meni njegovi računi ali nam ih je svejedno nabio pod nos, svojevoljno :ne zna:
Naravno da on ne odgovara poslodavcima s ovim akcijama - i to je razumljivo.
Kažem samo da nije sve uvijek tako kako izgleda/zvuči (pod tim se referiram prvenstveno na odlazak i otpremninu iz Plive)
ovo s plivom stoji, i muž mi je nedavno prošao takvu priču
ali to nije ono čemu smo ti i ja razgovarale nego o tome koja je poanta njegovog protesta

tebi želim puno sreće u potrazi za novim poslom :grli:
kuki wrote:Čekajte, boce napitaka prodanih u Sloveniji se mogu uvest u Hrvatsku i onda naše Ministarstvo zaštite okoliša (ili tko daje novac za to?) daje pedeset lipa novca dobivenog iz proračuna dobivenog iz poreza za plastičnu bocu u kojoj je bio napitak koji je netko kupio u Sloveniji? I sredstvima hrvatskih poreznih obveznika se zbrinjava otpad nastao u drugoj državi? Zašto? Kako?
naravno da se ne smije
ali se radi; ima negdje objavljena brojka koliko je lani otkupljeno preko grane, u kamionima se dovozilo
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

12 Mar 2012, 10:16

baja wrote:
ne trebaju ni meni njegovi računi ali nam ih je svejedno nabio pod nos, svojevoljno :ne zna:
Pa šta ja znam, sadržaj koji ćeš gledati/čitati ipak možeš filtrirati i birati, a njega zaobići na Dolcu. :D


ovo s plivom stoji, i muž mi je nedavno prošao takvu priču
ali to nije ono čemu smo ti i ja razgovarale nego o tome koja je poanta njegovog protesta
Ma znam, i dalje ostavljam mogućnost da je tip kreten i ima problema sa socijalizacijom.
I da je snob navikao na dobar život.
No da nije, da recimo ima stan od 50-ak kvadrata u Utrinama i jedno-dvoje djece, moguće da bi se ljudi onda zgražali kako netko s takvim kvalifikacijama ne može naći posao, a ne zato što ima mali stan i djecu.
Pretpostavljam da se radi o tome - često se na nekim radnim mjestima, položajima i funkcijama nalaze oni koji pojma o tom poslu nemaju, dok stručnjaci čame na burzi, rade potplaćene poslove za koje su prekvalificirani - ili bježe van Hrvatske.
Pa iskreno, mislim da imaju pravo protestirati protiv takve situacije i uvjeta. Zašto ne?
tebi želim puno sreće u potrazi za novim poslom :grli:
Hvala! :)



Što se tiče bocâ - debilno mi je što se počelo s tim plaćanjem vraćanja boca baš zbog toga što se na reciklažu ne mogu dati boce iz inozemstva - što, ta plastika ne zagađuje? Čak smo sestra i ja u Konzumu zamolile ženu da ih uzme, ali ne zaračuna - rekla je da ne smije jer imaju inspekcije.

Aj da su barem ostali kontejneri za PET ambalažu koja se ne plaća - nego ih nađem na nekim zabačenim i opskurnim mjestima.

Znam da nema veze s temom, ali morala sam se požaliti.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

12 Mar 2012, 10:29

blaze » wrote:evo, jakov fak skuplja plastićne boce

http://www.jutarnji.hr/jakov-fak-skuplj ... me_oneline
Al on je u EU. Tamo je, poznato je, sve lako. :facepalm:
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

12 Mar 2012, 11:39

Sad sam tek vidjela - dobio je 150 €, nije puno, ali barem IMA ZA KINO?!
E jebem ti sve kad ti je kino tolika nasušna potreba da moraš skupljati boce. :facepalm:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

12 Mar 2012, 12:42

kuki » wrote:Čekajte, boce napitaka prodanih u Sloveniji se mogu uvest u Hrvatsku i onda naše Ministarstvo zaštite okoliša (ili tko daje novac za to?) daje pedeset lipa novca dobivenog iz proračuna dobivenog iz poreza za plastičnu bocu u kojoj je bio napitak koji je netko kupio u Sloveniji? I sredstvima hrvatskih poreznih obveznika se zbrinjava otpad nastao u drugoj državi? Zašto? Kako? :confused:
Zato i ukidaju tu naknadu.

Zato, a i zato što je proizvodna cijena PET boce niža od 50 lipa, pa su ljudi krenuli u proizvodnju boca samo da bi dobili povratnu naknadu. True story.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

12 Mar 2012, 12:48

Lastan » wrote: Zato i ukidaju tu naknadu.

Zato, a i zato što je proizvodna cijena PET boce niža od 50 lipa, pa su ljudi krenuli u proizvodnju boca samo da bi dobili povratnu naknadu. True story.
Naravno da se to moralo desiti, ista stvar se dešava i u slučaju seljaka i gotovo svugdje gdje se država subvencijama petlja u tržište.
Biti i mniti svemiropolisno
Post Reply