Dvije diplome a prosi za hranu i skriveni plan iza članaka

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

07 Mar 2012, 12:31

OK, ljudi - ali zar te neke stvari koje je on rekao isto ne iznose ljudi po portalima i forumima?
Da smo glupi jer pristajemo na male plaće.
Da sami činimo izbore u svom životu.
Da je plaća od 4000 kn nedostatna za pristojan život.
I da - pa smrt nejednako život nejednako neživot, što je tu nejasno?
Čovjek hoće reći da možeš životariti, ali je li to život?

Sad mi isto objasnite kako biste prodali stan u toj situaciji?
Što ako se nitko ne javi od kupaca? Ispod cijene?
Koliko para potrošiš na papirologiju dok ne dobiješ novac?
Kredit ne možeš podići jer nisi kreditno sposoban. Ili možeš jamčiti stanom?
Ako jamčiš stanom, smiješ li ga onda prodati?
Posudba - kaže da je već isposuđivao novac, bi li mu itko posudio nakon što ne vraća i postojeće dugove?


Na stranu to da bih i ja na njegovom mjestu radila bilo šta.
Na stranu da je đubretarski što nije spomenuo otpremninu.
Na stranu što nakon nekih stvari koje sam doživjela, moram reći da bih radije i čistila, samo da mi nitko ne skače po glavi - veća mi je sramota šutjeti i sustavno jesti govna, za ne znam kakvu plaću.
Ovo pišem da ne ispadne da ga branim, jer ne slažem se ni ja s njegovim postupkom.

Također sam upoznala ljudî koji smatraju da već time što imaju diplomu nekog faksa i znaju nešto vezano za posao - ne trebaju raditi ikakav fizički posao, pa makar se ticao i njegove dobrobiti (čišćenje snijega ispred zgrade itd.) pa me podsjeća na njih.

Ali zapravo, ovaj lik je otvoreno, s imenom i prezimenom, s licem pred kamerama - rekao mnogo toga što internetski/forumski filozofi lupetaju po netu - a to je: sami smo si krivi što pristajemo na manje. Što je najgore, to je istina.
Zašto je on sad toliki bauk?


Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

07 Mar 2012, 12:35

Gle, u njegovoj situaciji, morao bi me netko narkotizirati i to triput za redom da odem prositi na cestu. :facepalm: Kako ga nije sram stvarne sirotinje?
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

07 Mar 2012, 12:39

ombia » wrote:Gle, u njegovoj situaciji, morao bi me netko narkotizirati i to triput za redom da odem prositi na cestu. :facepalm: Kako ga nije sram stvarne sirotinje?
S tim se slažem (iako je valjda ovo njegov bunt uvrijeđenog djeteta).
Ali mislim da nije 100% u krivu.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

07 Mar 2012, 21:50

Beta ženka » wrote:
S tim se slažem (iako je valjda ovo njegov bunt uvrijeđenog djeteta).
Ali mislim da nije 100% u krivu.
Evo, ja mislim da je. Mislim da je dat otkaz da dobiješ otpremninu i onda svakog jutra iz vlastitog stana od sto kvadrata odlazit u Tkalču plakatom plakat kako nemaš posla prokleto odvratno i šupački. I prosit novac od ljudi koji možda nemaju stan od sto kvadrata i možda nemaju posao s plaćom od 8 tisuća kuna. Fuj fuj fuj fuj fuj.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

07 Mar 2012, 23:13

kuki » wrote: Evo, ja mislim da je. Mislim da je dat otkaz da dobiješ otpremninu i onda svakog jutra iz vlastitog stana od sto kvadrata odlazit u Tkalču plakatom plakat kako nemaš posla prokleto odvratno i šupački. I prosit novac od ljudi koji možda nemaju stan od sto kvadrata i možda nemaju posao s plaćom od 8 tisuća kuna. Fuj fuj fuj fuj fuj.
Ne znam pod kojim je uvjetima otišao.
Recimo, ja sam bila "outsourceana" u T-Mob i svakih 6 mj., kasnije svaka 3 mj. (koliko bi nam trajao ugovor) je bila situacija da ne znaš ostaješ li ili letiš jer bi kod svakog isteka ugovora dio ljudi otpao kao višak. Vjeruj mi, nije lijep osjećaj, bez obzira ostao ili otpao, jer tih dana je atmosfera kao da se ide na strijeljanje, i neke od tvojih kolega su otišli na odstrel. Dok ne ustrijele i tebe. Oni koji su imali sreću imati HT ugovor imali su pravo na otpremninu, a znam kolege koji i sada razmišljaju javiti se sami da odu i uzmu otpremninu, nego da konstantno strepe hoće li i kada dobiti otkaz (iako i tada uz otpremninu, ali pitanje je kolika će biti za godinu-dvije-tri). Često se dogodi da se doslovno ljudima ponudi da se dobrovoljno jave oni koji bi otišli uz otpremninu, ili će uprava sama odlučiti. Tako da ne bih sudila samo tako - zašto bi neka tvrtka dala otpremninu radniku kojem je puhnulo u glavu da ode? Što, pokuca na vrata i kaže "meni se više ne radi kod vas, dajte mi otpremninu"? Korporacije su isto ljigave, i njihovi dopisi i PR su ljigavi. A ovaj konkretan lik je rekao da je mislio da će lako naći drugi posao.

Pratila sam dugo temu "Žalopojke nas nezaposlenih" na fhr pa su ljudi pisali da bi najradije prijavili gubitak radne knjižice i zatajili diplomu fakulteta u novoj eda bi lakše dobili posao.

Meni je fuj fuj fuj fuj fuj zaključivati na prečac, bez obzira što se ne slažem s njegovim načinom i metodom da skrene pažnju na sebe.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

08 Mar 2012, 00:32

Beta ženka » wrote:
Meni je fuj fuj fuj fuj fuj zaključivati na prečac, bez obzira što se ne slažem s njegovim načinom i metodom da skrene pažnju na sebe.
ja se s tobom slažem. imam znanicu koja je tadođer iz plive otišla s otpremninom, ali naprosto zato što su zatvarali odjele. da je čekala još malo bila bi na cesti bez otpremnine

meni konkretno smeta u ovom prilogu što je zuber stalno upadao u riječ, a ja bih recimo voljela čuti što ovaj ima reći do kraja. ovo što je zuber govorio nije nepredvidivo, a ovo što sam mogla čuti od tipa bogami jest. na kraju je ispala moralka s dijelovima priče

dobar je komentar ovog psihijatra o korporacijama :cerek: tip je marksist :rofl:
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

08 Mar 2012, 02:52

ombia » wrote:Gle, u njegovoj situaciji, morao bi me netko narkotizirati i to triput za redom da odem prositi na cestu. :facepalm: Kako ga nije sram stvarne sirotinje?
Stvarna sirotinja rijetko prosi. Tu nišu danas uglavnom drže profesionalci.
User avatar
koka2004
Posts: 63
Joined: 10 Nov 2011, 21:09

08 Mar 2012, 08:56

Ali on nije iz Plive otišao među nezaposlene, nego se je odmah zaposlio u drugoj firmi. Tako da teorije o nekom strahu od otkaza ne stoje.

Zašto je u Ericssonu ostao bez posla, ne znamo. S obzirom da se nije prijavio na Zavod za zapošljavanje, možemo zaključiti da nije imao pravo na naknadu za nezaposlene (tako da ili je otkaz bio sporazuman, ili je sam dao otkaz).

Čovjek je ovim činom pljunuo na sve one nesretne ljude koji stvarno nemaju. Uostalom, nije on prosio da si kupi kruh, on je prosio da dođe u novine (jer je novinare sam zvao).

Ima nekretninu (koju nije sam zaradio) koja vrijedi minimalno 20 mojih godišnjih plaća. I ne, ne treba to prodati. Mogao je i iznajmiti.

Mene baš interesira koliko je molbi za zapošljavanje poslao otkada je nezaposlen. I kako ta njegova molba izgleda.

Imali smo nedavno natječaj za zapošljavanje. I primjetili smo da 90% ljudi mlađih od 35 godina šalje molbe na osnovi koje ih ne možeš ni pozvati na razgovor. Neke su toliko nepismene da bi se meni (kojoj hrvatski nije maternji jezik) diže kosa na glavi, a Lastan bi valjda doživio živčani slom da ih vidi. Ima ih nekoliko koji su u mailu napisali tri rečenice (tipa: Rado bih radio taj posao. Nadam se da ćete me zaposliti.). Kada ih pozoveš da nadopune svoju molbu sa životopisom (dopuštam mogućnost da su zaboravili priložiti), to učini samo jedan kandidat. Ostali vjerojatno smatraju da je ono što su poslali dovoljno. Da ne govorimo o onima koji pošalju molbu bez broja telefona.

E, a biser nad biserima mi je bila jedna koja je navela broj telefona, mi smo ju par puta zvali ali se ona na mobitel nije javljala. Par tjedana kasnije zove ona što je s natječajem i kažem joj ja da smo ju zvali, a ona kaže: "Moguće, ja se na nepoznate brojeve ne javljam!" :facepalm:

I ne čudim se više da neke ljude nitko ne zove na razgovor nit dobivaju odbijenice. Što da im napišem?

Istina bi bila:
"S obzirom na oblik vaše zamolbe smatramo da niste ozbiljno zainteresirani za taj posao!"
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

08 Mar 2012, 09:41

Jasno je vidljivo da se radi o seronji koji misli da zaslužuje nešto samim činom svog postojanja (isti bi bio i bez diploma, to je karakterna osobina). Po tome je sličan hrpi ljudi koji o tome samo seru po forumima, ne bi me čudilo da je poznata ličnost na fhru. Uz to je još toliko bahat i ohol da naziva ljude koji imaju 3-4k plaću jadnicima koji životare jer "nemaju hrabrosti" za farsu kakvu on izvodi.

Dobra stvar u tome je što će nakon ovakve reklame vjerojatno biti prisiljen uzeti posao prodavača krumpira na placu za 3k, kad mu presuše otpremnine.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

08 Mar 2012, 10:35

koka2004 » wrote:I ne čudim se više da neke ljude nitko ne zove na razgovor nit dobivaju odbijenice. Što da im napišem?

Istina bi bila:
"S obzirom na oblik vaše zamolbe smatramo da niste ozbiljno zainteresirani za taj posao!"
Da! Napiši takvu odjebnicu!

Najozbiljnije.
Prekid komunikacije kakav je danas u Hrvatskoj kod poslodavaca norma (dakle, ni poziva ni pisane i nedajbože pismene odjebnice) ni po čemu nije produktivan.
Znam da bi uzelo daleko više vremena da svakome pojedinačno napišeš odjebnicu, naročito ako ih odbijaš iz različitih razloga, ali ako pedeset ljudi dobije objašnjenje da su odbijeni jer djeluju nezainteresirano, jer im je životopis nepismen, jer nešto već... možda bi poneki i shvatili te se malo sredili. Dugoročno profitiraju i poslodavci i posloprimci.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

08 Mar 2012, 10:55

koka2004 » wrote: I ne čudim se više da neke ljude nitko ne zove na razgovor nit dobivaju odbijenice. Što da im napišem?
Istina je dobra, a ako je se bojiš, bilo što. Nije samo nepristojno nego je i poražavajuće kad ti nitko ništa ne odgovori na molbu za posao.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

08 Mar 2012, 11:20

JPK » wrote:Jasno je vidljivo da se radi o seronji koji misli da zaslužuje nešto samim činom svog postojanja (isti bi bio i bez diploma, to je karakterna osobina). Po tome je sličan hrpi ljudi koji o tome samo seru po forumima, ne bi me čudilo da je poznata ličnost na fhru. Uz to je još toliko bahat i ohol da naziva ljude koji imaju 3-4k plaću jadnicima koji životare jer "nemaju hrabrosti" za farsu kakvu on izvodi.

Dobra stvar u tome je što će nakon ovakve reklame vjerojatno biti prisiljen uzeti posao prodavača krumpira na placu za 3k, kad mu presuše otpremnine.
ljudi s 3-4k sasvim sigurno životare
a prodavači na placu zarađuju puno više
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

09 Mar 2012, 00:28

koka2004 » wrote:Ali on nije iz Plive otišao među nezaposlene, nego se je odmah zaposlio u drugoj firmi. Tako da teorije o nekom strahu od otkaza ne stoje.
Dakle, danas-sutra ako budem radila u nekom mastodontu od korporacije i jednostavno mi dopizdi, ja mogu doći kadrovskoj - e, ja odo' a vi mi još dajte pare za to? :misli:

A čuj sad ovu priču - ljudima daju otkaz kao višku, skuže da se posao ne može normalno obaviti jer fali ljudi, zovu ih bi li se vratili na taj posao, neki odjebu teško pronađen i već siguran posao negdje drugdje jer ovdje već znaju ljude, procese itd. I na kraju im jave da im ipak ne trebaju. Dakle, izvise na oba mjesta i ostanu bez posla. Jesu li i oni pljunuli u lice nekome?
Zašto je u Ericssonu ostao bez posla, ne znamo. S obzirom da se nije prijavio na Zavod za zapošljavanje, možemo zaključiti da nije imao pravo na naknadu za nezaposlene (tako da ili je otkaz bio sporazuman, ili je sam dao otkaz).
Da. Ali i dalje ne znamo je li baš iz obijesti uzeo lovu u Plivi pa se išao zajebavati u Ericsson.

Čovjek je ovim činom pljunuo na sve one nesretne ljude koji stvarno nemaju. Uostalom, nije on prosio da si kupi kruh, on je prosio da dođe u novine (jer je novinare sam zvao).
Zašto je pljunuo na ikoga? Pa nije im oteo ništa, čovjek živi svoj život sa svojim izborima, kako se to tiče drugih?
Ima nekretninu (koju nije sam zaradio) koja vrijedi minimalno 20 mojih godišnjih plaća. I ne, ne treba to prodati. Mogao je i iznajmiti.
Iiii, što? Unajmiti garsonijericu negdje dalje za manji novac?
Ajmo opet realno - stan od toliko kvadrata i na toj lokaciji se može iznajmiti po finoj cijeni.
Ali u kakvom stanju?
Ako nema novaca za plaćanje računa, koliko ima za održavanje tog stana?

Mene baš interesira koliko je molbi za zapošljavanje poslao otkada je nezaposlen. I kako ta njegova molba izgleda.
I mene isto. :kava:

Imali smo nedavno natječaj za zapošljavanje. I primjetili smo da 90% ljudi mlađih od 35 godina šalje molbe na osnovi koje ih ne možeš ni pozvati na razgovor. Neke su toliko nepismene da bi se meni (kojoj hrvatski nije maternji jezik) diže kosa na glavi, a Lastan bi valjda doživio živčani slom da ih vidi. Ima ih nekoliko koji su u mailu napisali tri rečenice (tipa: Rado bih radio taj posao. Nadam se da ćete me zaposliti.). Kada ih pozoveš da nadopune svoju molbu sa životopisom (dopuštam mogućnost da su zaboravili priložiti), to učini samo jedan kandidat. Ostali vjerojatno smatraju da je ono što su poslali dovoljno. Da ne govorimo o onima koji pošalju molbu bez broja telefona.

E, a biser nad biserima mi je bila jedna koja je navela broj telefona, mi smo ju par puta zvali ali se ona na mobitel nije javljala. Par tjedana kasnije zove ona što je s natječajem i kažem joj ja da smo ju zvali, a ona kaže: "Moguće, ja se na nepoznate brojeve ne javljam!" :facepalm:

I ne čudim se više da neke ljude nitko ne zove na razgovor nit dobivaju odbijenice. Što da im napišem?

Istina bi bila:
"S obzirom na oblik vaše zamolbe smatramo da niste ozbiljno zainteresirani za taj posao!"
Pa mene ovo uopće ne čudi, ali i dalje dok nema dokaza, neću niti tvrditi da se ovdje radi o takvom slučaju.

blaze wrote: ja se s tobom slažem. imam znanicu koja je tadođer iz plive otišla s otpremninom, ali naprosto zato što su zatvarali odjele. da je čekala još malo bila bi na cesti bez otpremnine
Hvala! :)
meni konkretno smeta u ovom prilogu što je zuber stalno upadao u riječ, a ja bih recimo voljela čuti što ovaj ima reći do kraja. ovo što je zuber govorio nije nepredvidivo, a ovo što sam mogla čuti od tipa bogami jest. na kraju je ispala moralka s dijelovima priče
Meni je palo na pamet bi li Zuber čistio snijeg ili nosio vreće cementa. Lako je popovati kad nisi u toj situaciji. Mislim, što mu to znači "poštenim radom zaradit"? Otkud njegova plaća - od reklama i pretplata - jel' to sve čisto i pošteno? Itd. itd.
dobar je komentar ovog psihijatra o korporacijama :cerek: tip je marksist :rofl:
Zbog tog tvog komentara sam bila morala ponovno učitati emisiju, a sporo se učitava ko vrag.
Da, slažem se sa psihijatrom. :D
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

09 Mar 2012, 14:49

Beta ženka » wrote: Zašto je pljunuo na ikoga? Pa nije im oteo ništa, čovjek živi svoj život sa svojim izborima, kako se to tiče drugih?
pljunuo je zato jer ima mogućnost izbora za razliku od onih kojima je prošnja i život na cesti jedini izbor, nemaju ništa
on ima dvije diplome i stan te u okviru toga i prostora za manevar
stoga pljunem i ja na njegov izbor da prosi, a zapravo radi senzaciju i cirkus, pored onih koji se nemaju gdje skloniti od zime i čašu kuhanog vina prime s iskrenom zahvalnošću
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

09 Mar 2012, 15:02

Vi me s tim izjavama podsjećate na one koji kažu "kako netko može dati 5000 kn za torbu, a neki nemaju niti toliku plaću, sram ih bilo" - njihov novac, njihov život, nisu dužni polagati račune onima koji nemaju (osim ako su im ukrali tih istih 5000 kn). Tako niti on nije dužan polagati račune drugima koji prose.

Zanimljivo, forumi su inače puni instant rješenja, svi su pametni kad se ne radi o njima.

Na nekim drugim temama o ovakvim situacijama se isto nađu pametnjakovići koji će reći da UVIJEK ima izbora i da je prošenje način na koji bi neki lako do novca, umjesto da rade BILO ŠTO. Jer ako sažmemo što se ovdje pisalo - prigovara se onome s 2 diplome što se nije ponudio čistiti snijeg, a prošenjem je pljunuo u lice drugima koji nemaju izbora. Oni se nisu mogli javiti za čišćenje (ne računam invalide) - niti tada nisu imali izbora? Bi li mu se prišilo i da je nekome pljunuo u lice da se kojim slučajem uhvatio čišćenja snijega - jer je netko drugi, "potrebitiji" od njega, ostao bez posla i crkavice?

I mislim da je ovdje više riječ o buntu, a ne pravom prosjačenju.
Pukao mu je film i odlučio se na ekstrem.
Stvarno nije čudno što je u ovoj državi sranje - kad se netko i usudi dići glas protiv ove situacije, popljuju ga i ušutkaju.

Stvarno - ako vam se jedu govna - samo naprijed, ako vam se kritiziraju oni koji ne bi jeli govna - slobodno, ali onda ne kukajte. Samo mi je žao što i ja moram jesti govna s vama.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

09 Mar 2012, 15:12

Beta ženka » wrote:... Tako niti on nije dužan polagati račune drugima koji prose.
kako je za cilj imao skrenuti pažnju na sebe tako je, na kraju, ipak položio račune
poprilično fine račune
Stvarno nije čudno što je u ovoj državi sranje - kad se netko i usudi dići glas protiv ove situacije, popljuju ga i ušutkaju.
ma, protiv čega je on digao glas?
mala mu je otpremnina da dovrši svemirski projekt?
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

09 Mar 2012, 15:12

Beta ženka » wrote:Stvarno nije čudno što je u ovoj državi sranje - kad se netko i usudi dići glas protiv ove situacije, popljuju ga i ušutkaju.

Stvarno - ako vam se jedu govna - samo naprijed, ako vam se kritiziraju oni koji ne bi jeli govna - slobodno, ali onda ne kukajte. Samo mi je žao što i ja moram jesti govna s vama.
Mi smo smjerni katolički malograđani...Navikli smo da su drekeci na jelovniku već stoljećima. Što on ima iskakati iz opće prihvaćenih društveno moralnih okvira nekakvim lažnim prosjačkim egzibicionizmom? No, to su moderna vremena u potrošačkom društvu... :top:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

09 Mar 2012, 15:20

baja » wrote: kako je za cilj imao skrenuti pažnju na sebe tako je, na kraju, ipak položio račune
poprilično fine račune
Prosjacima položio račune?
Nisam to iz ičega iščitala.
ma, protiv čega je on digao glas?
mala mu je otpremnina da dovrši svemirski projekt?
Tak je - evo kažem sebi: šuti i otvaraj usta samo za novu turu govana, pravit ćemo se ludi i da car nije gol. :rolleyes:

karambol wrote:
Mi smo smjerni katolički malograđani...Navikli smo da su drekeci na jelovniku već stoljećima. Što on ima iskakati iz opće prihvaćenih društveno moralnih okvira nekakvim lažnim prosjačkim egzibicionizmom? No, to su moderna vremena u potrošačkom društvu... :top:
Ne znam je li ovo cinizam, ali se slažem (bez cinizma i ironije).
Pa naravno - lakše je biti žrtva, ali to nije dovoljno - aj da si žrtva, nego moraš šutjeti pa eventualno snimiti film o teškoj patnji hrvatskog težaka/aristokrata/građanina, koji je jadan u sukobu sa sistemom koji ga guši, a on jadan nosi silan teret na plećima, što je ravno Atlasu samom. :rolleyes:
Ne d'o bog da kažeš nešto jer uvijek je nekome gore.

I onima koji imaju karcinom treba svakako napomenuti da ima i gorih bolesti pa nek šute, a bogatima s karcinomom da svojim liječenjem pljuju po onima koji nemaju novaca da si plate liječenje. :D
:bang:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

09 Mar 2012, 15:24

Beta ženka » wrote:
Prosjacima položio račune?
svima nama
Tak je - evo kažem sebi: šuti i otvaraj usta samo za novu turu govana, pravit ćemo se ludi i da car nije gol. :rolleyes:
pitam lijepo, bez ironije, protiv čega je on digao glas?
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

09 Mar 2012, 15:27

baja » wrote: svima nama
Meni nije.

pitam lijepo, bez ironije, protiv čega je on digao glas?
Nemogućnosti da nađe odgovarajući posao prema vlastitim kvalifikacijama i radnom iskustvu?
Ma čak i "niži" - već sam pisala ovdje da mnogi ljudi žele prikriti VSS jer ih se odbija zbog prekvalificiranosti.
A nije jedan jedini, već naprotiv - mnogo je takvih ljudi na burzi.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
koka2004
Posts: 63
Joined: 10 Nov 2011, 21:09

10 Mar 2012, 10:08

Beta, dopuštaš li ti mogućnost da je tip jednostavno kreten koji ima dvije diplome i par godina radnog iskustva ali baš i nema neke volje raditi. Jer poslodavac od njegovih diploma i štambilja Plive u radnoj knjižici nema baš neke koristi ako čovjek nije voljan zaraditi svoju plaću.

Eto, ja dopuštam mogućnost da sam potpuno krivo presudila.

Ali na prvo, on je čovjek s kojim ne bih željela raditi. Ni da mi je on šef, ni da sam mu ja šefica, ni da mi je suradnik.

Da mi je šef, imam osjećaj da bi mi bez problema dao otkaz samo zato što sam si dozvolila uzeti dva tjedna bolovanja koje sam provela uz svoje bolesno dijete u bolnici.

Da sam mu ja šefica, ubio bi me svojim filozofiranjem.

U Hrvatskoj je teško naći posao, a dobar posao je praktički dobitak na lotu. I zato je potrebno napraviti apsolutno sve što se može, pa i prijaviti se na burzu iako postoji jako mala šansa da će ti burza kod zapošljenja pomoći. Ali ako postoji samo jedan natječaj koji nije namješten a burza sudjeluje u izboru, vrijedi se prijaviti. Što on nije učinio. On je uzeo karton, kršio zakon, pozvao novinare kojima je prešutio par ne baš nebitnih činjenica koje mu ne idu u prilog i eto, srcedrapajuće priče kako jedan mlad obrazovan čovjek u Hrvatskoj mora prositi jer nema za život.

Ja sam nakon dolaska u Hrvatsku tražila posao. I tako sam se prijavila i za posao tajnice na jednom fakultetu. Burza je obavljala testiranje i izbor kandidata. S obzirom da sam stvarno aktivno tražila posao (iako mi je bilo bezveze ispunjavati onu tabelu s poslanim molbama i nositi ju na burzu), upravo zato sam bila predložena kao prvi kandidat za zapošljavanje na tom radnom mjestu.

Bila sam na dva razgovora kod dekanice. Iako su prodekan i pravnica navijali zame, dekanica me nije zaposlila zbog nedovoljnog znanja hrvatskog jezika. Što je, iskreno rečeno, bio sasvim legitiman i realan razlog. I ne, natječaj nije bio namješten, jer su na kraju zaposliti drugu predloženu kandidatku.

Možda sam tada trebala s kartonom ići ispred fakulteta, pozvati novinare i cendrati da me čak u javnoj službi ne žele zaposliti samo zato što nisam Hrvatica. Kao da ima kakve veze što ne znam dovoljno hrvatski da gramatički pravilno napišem dopis ili zapisnik.

Ja sam izabrala drugu opciju. Uzela sam instrukcije, jer sam odlučila ne propustiti sljedeću priliku (koja nažalost nikada nije došla). I tražila posao dalje.

Malo me živciraju ljudi koji su realno u teškoj situaciji ali ništa ne poduzmu da bi se to promjenilo. Cendraju kako im je loše na poslu, a dok ih upozoriš na neki natječaj samo odmahnu rukom i kažu: "Ah, to je sigurno sve namješteno!" Mislim, teško ćeš naći novi posao, ako ni zamolbu ne pošalješ. I možda je 99 od 100 natječaja namješteno, ali ako će ti onaj 1 donijeti bolji posao, isplati se.

Beta, na kraju, želim ti da nađeš posao - kruh sa ne pretvrdom korom!
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

10 Mar 2012, 11:29

NARAVNO da dopuštam da je lik kreten koji bi da mu se na temelju diplomâ odmah dodijeli mjesto u upravi. Ali također dopuštam i da nije - pogotovo jer je rekao neke stvari s kojima se slažem. Ne vidim razlog za silnu pljuvačinu jer je učinio to što jest - pa barem se čulo za njega, a ne da se poklopio ušima i krenuo po pe-esu: prijava na zavod, lopatanje snijega, pa što ono bješe - iznajmljivanje (što je super ako ti podstanari plaćaju redovito)/prodaja stana itd. No već bih se krenula ponavljati - sve sam napisala gore.

Što je najbolje, nisam mislila da ću na kraju i na ovoj temi doći do zaključka da je u HR najbolje šutjeti i jesti govna. Razočarana sam i time, a i svojim iluzijama da to nije bilo za očekivati. Samo toliko.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

10 Mar 2012, 11:52

Beta ženka » wrote:NARAVNO da dopuštam da je lik kreten koji bi da mu se na temelju diplomâ odmah dodijeli mjesto u upravi. Ali također dopuštam i da nije - pogotovo jer je rekao neke stvari s kojima se slažem. Ne vidim razlog za silnu pljuvačinu jer je učinio to što jest - pa barem se čulo za njega, a ne da se poklopio ušima i krenuo po pe-esu: prijava na zavod, lopatanje snijega, pa što ono bješe - iznajmljivanje (što je super ako ti podstanari plaćaju redovito)/prodaja stana itd. No već bih se krenula ponavljati - sve sam napisala gore.
Da, fuj ljudi koji idu po PS-u.
Tip realno nije siromašan, ali izvodi pizdarije (kršeći pritom zakon) kao da jest. Samo da bi se čulo za njega?
Pa, neka; sad kad se čulo za njega, mislim da si je drastično smanjio šanse za dobar posao. A ako ga netko i uzme, sâm si je kriv jer je sve mogao na vrijeme shvatiti.

Ako je i rekao neke stvari s kojima se slažeš, svejedno može biti kreten. Štoviše, više bih ti vjerovao u ovom kontekstu da kažeš “kreten je, ali se slažem s tim-i-tim što kaže” nego ovako, kad povećavaš mogućnost da nije kreten jer se, eto, slažeš s njim. Naročito s obzirom na ovo:
Što je najbolje, nisam mislila da ću na kraju i na ovoj temi doći do zaključka da je u HR najbolje šutjeti i jesti govna. Razočarana sam i time, a i svojim iluzijama da to nije bilo za očekivati. Samo toliko.
Naime, iz ove teme ovaj zaključak uopće ne slijedi.
Osim, naravno, ako ideš logikom: “nešto treba poduzeti; ovo je nešto; dakle, valja to poduzeti”.

Ja, recimo, u svojoj karijeri nipošto nisam došao do zaključka da moram šutjeti i jesti govna.
Na sadašnjem sam se poslu par puta žešće zakrvio s urednicima; bili su me nogirali iz posve ekonomskih razloga, ali zvali su me opet neovisno o tome. Jer smo se bili zakrvili oko posla, ne oko osobnih pizdarija.
Tip koji vodi jedan projektni ured u kojem sam honorarčio kao srednjoškolac bio je upravo oduševljen što sam ga jednom maltene otjerao u tri pičke materine kad mi se miješao u posao. Dinamična radna okolina, šta’š. A pomoglo je i što sam bio u pravu. :D
Nikad nisam gutao govna, a jedan jedini “otkaz” koji sam dobio kad sam odbio gutati govna zapravo sam ja dao – tip koji me krene vrijeđati kad ja odbijem raditi dok mi se ne plati prethodni mjesec nakon što me dva tjedna zavlači s isplatom iako u ugovoru jasno piše da je rok plaćanja osam dana baš i nije netko za koga ja želim raditi.

Kažu da je u Hrvatskoj trinaesta plaća ona koju dobiješ nakon dvije godine rada kod privatnika. I to je nešto što si ja nikad ne dopuštam.
Sve drugo uvelike ovisi o prilagođavanju okolini i pravilima službe – baš onom gore PS-u. No nekako mi se čini da je tebi prilagođavanje takve vrste jednako gutanju govana.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

10 Mar 2012, 12:29

Lastan » wrote: Da, fuj ljudi koji idu po PS-u.
Tip realno nije siromašan, ali izvodi pizdarije (kršeći pritom zakon) kao da jest. Samo da bi se čulo za njega?
Pa, neka; sad kad se čulo za njega, mislim da si je drastično smanjio šanse za dobar posao. A ako ga netko i uzme, sâm si je kriv jer je sve mogao na vrijeme shvatiti.
Kao prvo - jebala te boja fonta pa moram još paziti i na to pri citiranju. :D

Kao drugo - gdje sam napisala da su ljudi koji idu po PS-u fuj? No nema baš nekog rezultata.
A vidim da se previđa što sam prije napisala o radnim knjižicama, prekvalificiranosti ljudi s VSS-om itd.
No moguće je da je lik jednostavno kreten. Ovi drugi su možda isto kreteni kad se nisu snašli, ili su jednostavno baksuzi... :misli: Kreteni sigurno nisu jer idu po PS-u. :D

Kao treće - napisala sam gore da se ne slažem s njegovom metodom niti bih ju ja poduzela, također je đubretarski što je prešutio otpremninu - no također kažem da NIJE sve tako kako se čini, pogotovo ovo s otpremnicama, a krenulo se drvljem i kamenjem po baš svemu u ovoj priči. Mislim da bi neki stvarno trebali raditi u nekim našim korporacijama da bi shvatili "pozadinske priče".
Ako je i rekao neke stvari s kojima se slažeš, svejedno može biti kreten. Štoviše, više bih ti vjerovao u ovom kontekstu da kažeš “kreten je, ali se slažem s tim-i-tim što kaže” nego ovako, kad povećavaš mogućnost da nije kreten jer se, eto, slažeš s njim. Naročito s obzirom na ovo:

Naime, iz ove teme ovaj zaključak uopće ne slijedi.
Osim, naravno, ako ideš logikom: “nešto treba poduzeti; ovo je nešto; dakle, valja to poduzeti”.
Da, tom logikom idem.
Meni ovo nije pokušaj zarade, već protest. Uostalom, to je i psihijatar u onoj emisiji rekao (naravno, ne mora niti on biti u pravu :D).


Ja, recimo, u svojoj karijeri nipošto nisam došao do zaključka da moram šutjeti i jesti govna.
Na sadašnjem sam se poslu par puta žešće zakrvio s urednicima; bili su me nogirali iz posve ekonomskih razloga, ali zvali su me opet neovisno o tome. Jer smo se bili zakrvili oko posla, ne oko osobnih pizdarija.
Tip koji vodi jedan projektni ured u kojem sam honorarčio kao srednjoškolac bio je upravo oduševljen što sam ga jednom maltene otjerao u tri pičke materine kad mi se miješao u posao. Dinamična radna okolina, šta’š. A pomoglo je i što sam bio u pravu. :D
Nikad nisam gutao govna, a jedan jedini “otkaz” koji sam dobio kad sam odbio gutati govna zapravo sam ja dao – tip koji me krene vrijeđati kad ja odbijem raditi dok mi se ne plati prethodni mjesec nakon što me dva tjedna zavlači s isplatom iako u ugovoru jasno piše da je rok plaćanja osam dana baš i nije netko za koga ja želim raditi.

Kažu da je u Hrvatskoj trinaesta plaća ona koju dobiješ nakon dvije godine rada kod privatnika. I to je nešto što si ja nikad ne dopuštam.
Sve drugo uvelike ovisi o prilagođavanju okolini i pravilima službe – baš onom gore PS-u. No nekako mi se čini da je tebi prilagođavanje takve vrste jednako gutanju govana.
Gle, ti si u svojoj karijeri bio više nezaposlen ili honorarac... Zašto?
Ja sam evo dobila otkaz jer nisam prešutjela ne znam koje po redu vrijeđanje, dok sam druga progutala - i šutjela.
Što sam trebala učiniti? Ljudi (šefovi)se sigurno neće promijeniti jer im se reklo da je takvo ponašanje neprihvatljivo. Uzmi ili ostavi.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

10 Mar 2012, 13:10

Beta ženka » wrote:Kao prvo - jebala te boja fonta pa moram još paziti i na to pri citiranju. :D
Ovdje ja moderiram; mogu i popraviti ako sjebeš. Chill.
Kao drugo - gdje sam napisala da su ljudi koji idu po PS-u fuj? No nema baš nekog rezultata.
Nisi ti napisala. Napisao sam to ja, parodirajući tvoju zgranutost da se na njega digla dreka što nije ni pokušao po PS-u.
Ima li rezultata ili nema, druga je priča.
A vidim da se previđa što sam prije napisala o radnim knjižicama, prekvalificiranosti ljudi s VSS-om itd.
To se prvenstveno događa jer je najveći poslodavac država.
U kapitalističkim društvima ljudi si futraju životopise kojekakvim dodatnim obrazovanjima, stvarnim ili izmišljenim, jer je konkurencija oštra. No gdje je država glavni poslodavac, caruju veze i poznanstva, a potrebe za zbilja stručnim kadrovima tu su male.
Da, tom logikom idem.
Meni ovo nije pokušaj zarade, već protest. Uostalom, to je i psihijatar u onoj emisiji rekao (naravno, ne mora niti on biti u pravu :D).
Protest protiv čega?
Gle, ti si u svojoj karijeri bio više nezaposlen ili honorarac... Zašto?
Kako misliš da sam više bio nezaposlen?
Bio sam nezaposlen u dva perioda: između dva faksa te ovo jedno vrijeme između dva posla u kojemu baš i nisam tražio posao jer sam rješavao zaostale ispite.
Honorarac sam bio i ostao iz dva razloga: prvi put jer sam bio između dva faksa i nisam želio stalan posao iako mi je bio ponuđen, a sada jer firma u kojoj radim posluje u recesijskim uvjetima i ne može me držati kao stalno zaposlenog. Jer je država preskupa, a tržište se smanjilo. Shit happens.
Ja sam evo dobila otkaz jer nisam prešutjela ne znam koje po redu vrijeđanje, dok sam druga progutala - i šutjela.
Pa, to je u svakom slučaju tvoja perspektiva. Zanima me što druga i treća strana kažu o tome. :mig:
Post Reply