Dvije diplome a prosi za hranu i skriveni plan iza članaka

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

20 Feb 2012, 21:55

Dakle. Neki čovjek, vidjeh na Onom Drugom Forumu, ima dvije diplome a s 37 prosi za hranu.

Zadnjih devet dana.

Dakle, dok je vani padao onaj prekrasan snijeg, on nije prošao po nekom kvartu i pitao po zgradama bi li svatko od stanara mogao dati xy kuna a on će zauzvrat čistiti snijeg taj dan (samo onaj dan kad sam ja čistila snijeg se lopatalo valjda 4 sata samo pred mojom zgradom), nego je stajao u Tkalči i držao natpis da mu treba 10 tisuća kuna da popravi svoj svemirski brod. Što god mu to značilo.

U članku piše da mu je stan nenamješten i da nema za režije, pa pretpostavljam da stanarinu ne plaća.



Ono što me zanima je je li tajna misija tog i takvih članaka da nas uvjere da u Hrvatskoj posla nemaju samo idioti i da je svatko tko je nezaposlen preserator i lezilebović. Jer ako im je to tajna misija, jako su zločesti prema svim drugim nezaposlenim ljudima koji nisu preseratori i lezilebovići.


Naime, nekako, štajaznam, kad čovjek počne prositi baš u one dane kad bi mogao zaraditi nešto novca (čak bih i ja dekintirana bila platila nekome da lopata umjesto mene, imam medikl kondišn zbog kojeg mi je ruci trebao voltaren nakon toga :D), ne zamišljam ga baš kao nekog tko se trga da nađe posao.

Natpis da mu treba deset tisuća kuna neću ni komentirati, treba i meni. :D


ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

20 Feb 2012, 23:16

kuki » wrote: Dakle, dok je vani padao onaj prekrasan snijeg, on nije prošao po nekom kvartu i pitao po zgradama bi li svatko od stanara mogao dati xy kuna a on će zauzvrat čistiti snijeg taj dan (samo onaj dan kad sam ja čistila snijeg se lopatalo valjda 4 sata samo pred mojom zgradom), nego je stajao u Tkalči i držao natpis da mu treba 10 tisuća kuna da popravi svoj svemirski brod.
Piše u članku da ga je ćopila policija radi prosjačenja. Da je probao ovo što predlažeš, sve su šanse da bi ga prijavili, a onda i opandrčili po džepu, poradi rada na crno. Jer to o čemu govoriš je također ilegalno. U mene su to napravili teti koja je čistila zgradu. A teško da bi neko išao sklapat ugovor radi par sati posla.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

20 Feb 2012, 23:24

A bolje da ga opale po džepu za prosjačenje nego za rad na crno, šta? :D

Štajaznam, da nemam za hranu i trebam izabrat ilegalnu aktivnost kojom bih si priskrbila za hranu, rad na crno bi mi pao na pamet 490 godina prije prosjačenja. :D

A s obzirom na to da je ekonomist, vjerojatno zna kako izvest rad na bijelo uz što manje komplikacija po predstavnika stanara, pa bi se i to dalo izvest. Ako su ona dva studenta mogla pol grada polijepiti oglasima na kojima piše da uz plaćanje preko studentskog ugovora obavljaju selidbe čišćenja tavana podruma i milijun drugog fizičkog posla po zgradama, sumnjam da jedan ekonomist nije u stanju saznat kako da isto učini za sebe (minus studentski ugovor).

Ilegalno je i čistit po zgradama bez ugovora i davat instrukcije i čistit stanove i pilit drva i čistit podrume i kosit trave i vrtlarit i milijun drugih stvari, pa hrpa ljudi tako zarađuje za život, umjesto da napiše "treba mi deset tisuća kuna i novac da prehranim curu i sebe" i montira se u Tkalču. Što je također ilegalno. :D
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

21 Feb 2012, 10:25

kuki » wrote: Dakle, dok je vani padao onaj prekrasan snijeg, on nije prošao po nekom kvartu i pitao po zgradama bi li svatko od stanara mogao dati xy kuna a on će zauzvrat čistiti snijeg taj dan (samo onaj dan kad sam ja čistila snijeg se lopatalo valjda 4 sata samo pred mojom zgradom), nego je stajao u Tkalči i držao natpis da mu treba 10 tisuća kuna da popravi svoj svemirski brod. Što god mu to značilo.
čini mi se da je ljut, jako ljut :D
hoće svoj život natrag, onaj kad je radio za plivu i ercsson, a ne čistiti snijeg
vjerujem da se teško pomiriti s činjenicom da niti s dvije diplome nemaš baš nekog izbora
u svakom slučaju, ne vjerujem da će naići na previše razumijevanja za svoj svemirski brod
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

21 Feb 2012, 10:44

Osoba koja s dvije diplome radi za plivu i erikson završi proseći - jel tu nikome ništa nije čudno? Onako, da osoba takvog portfolija ne može nać posla uz takvo iskustvo i reference?
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

21 Feb 2012, 10:44

kuki » wrote: Ono što me zanima je je li tajna misija tog i takvih članaka da nas uvjere da u Hrvatskoj posla nemaju samo idioti i da je svatko tko je nezaposlen preserator i lezilebović. Jer ako im je to tajna misija, jako su zločesti prema svim drugim nezaposlenim ljudima koji nisu preseratori i lezilebovići.
Na prvu mi se čini da je misija članka popunjavanje prostora na portalu, ali lako je moguće i ovo što ti kažeš.
Na stranu sad čišćenje snijega, ali nekako mi se čini da bi se (normalnan) čovjek s tom kombinacijom diploma mogao lako snaći. Ako ne ovdje, onda u Americi gdje je i studirao.
Malnaru su prigovarali da iskorištava munjare na Nigthmare stageu, ali ovo je koma. :facepalm:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

21 Feb 2012, 10:51

A.P. » wrote:Osoba koja s dvije diplome radi za plivu i erikson završi proseći - jel tu nikome ništa nije čudno? Onako, da osoba takvog portfolija ne može nać posla uz takvo iskustvo i reference?
To je i meni odmah upalo u oko. Dobre reference. Osim ako posao nije popušio iz drugih razloga.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

21 Feb 2012, 11:00

A.P. » wrote:Osoba koja s dvije diplome radi za plivu i erikson završi proseći - jel tu nikome ništa nije čudno? Onako, da osoba takvog portfolija ne može nać posla uz takvo iskustvo i reference?
i jest, i nije
ne znam što je tamo radio ali dogodi se da posla istog profila nema, a da je CV prenabrijan da bi ga zaposlili na mjesto nižeg profila
ipak, teško mi je povjerovati da nije mogao naći baš ništa
prije će biti da hoće točno određenu vrstu posla
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

21 Feb 2012, 11:12

Podsjeća me na probleme koje je imala Sigurna s pronalaskom posla.
Ne mogu sad nikako naći post, ali napisao je netko na f.hru da je dotični njegov/njezin bivši kolega koji je više poznat po teorijama zavjere, izvolijevanju i ispijanju kava, nego radu, nešto u tom stilu da je odletio s oba radna mjesta jer je preserator :D - što je, meni, jebiga jako očito, mislim imaš dvije diplome, takva dva radna mjesta i prosiš. Vjerovatno ima problem koji nam je izložio naš komunikolog ovdje, tko je to bio.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

21 Feb 2012, 12:11

Postovi s foruma. :D Autori različiti.
Dotični je moj bivši kolega koji se više isticao po osebujnim stavovima, teorijama zavjere i kafenisanju, a manje po radu. Eto toliko.
Pa.... znam tog tipa ....radio je u Ericssonu sa mnom....... :lol:

Užasno naporan i umišljen tip.....uopće me ne čudi to što radi...tipično u njegovom stilu......
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

21 Feb 2012, 12:19

Leteća » wrote:
Na prvu mi se čini da je misija članka popunjavanje prostora na portalu
A, ovo mi nije palo na pamet. :D

Ali sjećam se onih članaka o tome kako ljudi dolaze na burzu u fensi autima, pa razmišljam kako su možda prešli na manje prozirnu taktiku.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

21 Feb 2012, 12:56

kuki » wrote:Ali sjećam se onih članaka o tome kako ljudi dolaze na burzu u fensi autima, pa razmišljam kako su možda prešli na manje prozirnu taktiku.
Pa ono... nije da nema i takvih. Mali je samo zajeb što ćeš takve naći u promilima, a u novinama će zauzeti daleko više prostora u člancima. O naslovima da ne govorimo.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

21 Feb 2012, 12:59

Pa da, kao što nije da nema ljudi koji su nezaposleni pa prose kako bi 10 000 kuna plus novac za prehraniti sebe i curu, iako, čini se, posjeduju stan u kojem žive i čini se da su bez poslova ostajali jer im se raditi i nije baš dalo, ali ih ima jako malo u odnosu na ljude koji ne mogu do posla iz nekog drugog razloga.

Zato se pitam je li ovo suptilnije slanje iste poruke.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

21 Feb 2012, 13:21

Ze. » wrote:
To je i meni odmah upalo u oko. Dobre reference. Osim ako posao nije popušio iz drugih razloga.
Ali mi ne znamo jel ima dobre reference.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

21 Feb 2012, 16:32

Ja mislim da onaj tko želi zaraditi neke novce može naći način kako to učiniti. Pogotovo kad ga vidim - izgleda zdrav, jak, mlad, ima mišiće i glavu...A onaj tko neće lako će pronaći opravdanje... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

21 Feb 2012, 17:09

Hoces reci da posla ima?
Sad cekam judolina da ti odgovori.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

21 Feb 2012, 17:54

puno je prosjaka u zagrebu, možda je htio iskočiti iz mase
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
slafko
Posts: 623
Joined: 19 Oct 2011, 08:57

21 Feb 2012, 18:10

Meni je cijela priča zasmrdjela kada sam pročitao da ne može pronaći posao u IT-u. Tim više što je Ericsson nedavno zapošljavao.
When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

21 Feb 2012, 18:12

ombia » wrote:Hoces reci da posla ima?
Sad cekam judolina da ti odgovori.
Ja sam ga uvijek našao. Na crno, na bijelo, svakojako. Izvan grada i u gradu... :)
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

21 Feb 2012, 18:21

User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

21 Feb 2012, 19:08

karambol » wrote:
Ja sam ga uvijek našao. Na crno, na bijelo, svakojako. Izvan grada i u gradu... :)
I ja isto. Ali mi se nedavno tvrdilo da ja to krivo vidim iz moje gastarbajterske perspektive.

Vidim ima happy end.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

21 Feb 2012, 19:46

Pa dragi moji, ne znam za vas, ali ja sam davno pokušala prodaju i nije mi išla - osiguranja, avon kozmetika (jebi ga, kasno sam upala, sve prijateljice su već imale "svoju" Avon lady pa bi tu i tamo kupile nešto i od mene da i meni napune budžet :zubo: ), aj prva prodaja mi je bila oglasnog prostora u lokalnim novinama - koje su propale nakon tjedan dana mog rada za njih. :facepalm: :zubo: ...i shvatila da NISAM za to.

Drugo, kad otvorim stranice za zapošljavanje da vidim kakvi se poslovi nude, nalazim baš to - prodaju: osiguranja, stambene štednje, financijska savjetovanja, telemarketing sumnjivih firmi koje ne preciziraju čime se bave itd. Zatim varioci, bravari, programeri, voditelji projekata, menadžeri, čistačice, konobari... Nijednome od toga ne odgovaram. Nemam iskustva u konobarenju, i to sam htjela raditi kad sam bila na zavodu pa najprometnijem lokalnom kafiću ostavila svoj kontakt ako im treba ispomoć, jer dosta mojih prijateljica tako radi. Nisu mi se nikada javili, ali me i ne čudi - već imaju svoju "bazu" i one koji imaju iskustva u tom poslu. Za čistačice se traži NSS... Bila sam poslala pun kufer molbi i dobila nekoliko odbijenica, drugi se nikad nisu niti javili. Na sajmu poslova prošle godine ostavila sam CV na dva-tri štanda, mahom hotelâ i sl. turističkih objekata - u slučaju da im treba administracija - jer su za sezonu tražili kvalificirane kuhare i konobare s iskustvom. I opet, nisu se javili. Ostale štandove su držali obrtnici i poljoprivredna gospodarstva koji su došli nešto prodati, zaposlenike nisu tražili.

Za čišćenje po kućama bih se možda i bila javila, da nemam problem s tim i u svojoj kući - kad vidim nered, ne znam otkud krenuti i moje pospremanje i čišćenje traje satima, ponekad i danima jer kad se uhvatim toga, moram počistiti i oprati svaki ćošak, ladicu, pretinac itd. Ako me ne uhvati ta manija picajzlenja, ni ne počinjem s čišćenjem jer sam stalno nezadovoljna rezultatom (onda radije sjedim u neredu :zubo: ). Izlika? Možda, ali poznam se dovoljno dobro da sam za neke stvari već skužila da radim katastrofalno i bolje da se ne laćam toga.

Bilo je i pokušaja potezanja veza, no obično je već bilo obećano nekom drugom. Nemam baš dobre veze. :ne zna:

To su moja iskustva, samo da napomenem.

Ali recimo nije mi problem uhvatiti lopatu i sl., niti bih se bunila da radim tako nešto. Eno u Beogradu su ljudima plaćali "džeparac" za čišćenje snijega po gradu, redovi su bili ogromni. Da je bilo nešto takvo ovdje, a ja nezaposlena, javila bih se svakako.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

21 Feb 2012, 20:01

Iskustva u konobarenju sam stekla za vrijeme faksa. :zubo: Naime zeljela sam si ga placati sama, tj. barem knjige, skripte itd. i odteretiti starce koliko ide.
Inace jako draga ali vrlo inertna zenska da ne kazem ljencina mi je tad govorila kako je meni super :facepalm: a ona eto ne moze naci posao kao studentica. Kak da ga nadje kad je corila do podne i nije se dizala dovoljno rano da pokupi plavi oglasnik i do podne vec bude na razgovoru.
Eto ta ista je studirala 7 umjesto 4 godine :zubo: i nakon toga i dalje kukala kako nema posla i opet blago meni. :facepalm:
Al se bar naspavala u zivotu i dan danas preko 30, joj mama nosi dorucak u krevet. Naravno nisu svi takvi, al ne mogu ne sjetiti se nje.
User avatar
faktotum
Posts: 148
Joined: 22 Jan 2012, 23:20

21 Feb 2012, 20:08

A.P. » wrote:Osoba koja s dvije diplome radi za plivu i erikson završi proseći - jel tu nikome ništa nije čudno? Onako, da osoba takvog portfolija ne može nać posla uz takvo iskustvo i reference?
Vi još živite u iluziji. Ma tko ti kaže da netko s dvije diplome ima veće šanse za zaposlenje od nekog tko nema, ali je podobniji. Kako ne shvaćate u kakovom svijetu živimo. Svijet je lopovski, kriminaliziran do srži; najsnalažljiviji, najbeskrupulozniji i najborbeniji prolaze; posebno to dolazi do izražaja u kurčevim vremenima kakva je ova usrana ekonomska kriza. Dakle, zaboravite na diplome, tko god je ima; i ja sa svojom mogu samo obrisati guzicu- posla nema; ljudi su oduvijek zazirali od kvalificiranih osoba (dakle, ako imate prednost pametnije vam je da šutite o tome), posebno od prekvalificiranih kao ovaj s dvije diplome. Ljudi se boje znanja; lakše je loviti u mutnome. Da sam bio pametniji i ja bih se učio snalaziti i zarađivati lovu s 17, 18 godina, a ne trošiti vrijeme na ovaj glupavi fakultet. To mi je greška koji su ne mogu oprostiti. Pametnije je ući u 'meki' kriminal (cigarete, alkohol, automobili, etc.), riskirati pa kud koji mili moji, ili otići u profesionalnu, pčaćeničku vojsku (i zbog toga žalim), nego u ovako korumpiranom svijetu igrati na finoću i poštenje i uzdati se u neke certifikate, diplome... C'mon, to su iluzije prvog reda. Pogledajte Sanadera - doktor znanosti, pet jezika, pa je pao zbog korpucije; prevario vlastiti narod. U borbi za preživljavanje nema diploma, kvalifikacija; postoji samo vještina, odlučnost, drskost, lukavost i muda do Japana. :ne zna: Osvjestite se više; kakve jebene diplome i poštenje. Makijavelija na noćni ormarić i ponavljati ga svaku noć prije spavanja kao mantru. Jer, posebno ovakva vremena to zahtjevaju.

EDIT: Nego, A.P., hoćeš li ti meni konačno pokazati te sise. :D
Last edited by faktotum on 21 Feb 2012, 20:15, edited 1 time in total.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

21 Feb 2012, 20:10

ombia » wrote:Iskustva u konobarenju sam stekla za vrijeme faksa. :zubo: Naime zeljela sam si ga placati sama, tj. barem knjige, skripte itd. i odteretiti starce koliko ide.
Inace jako draga ali vrlo inertna zenska da ne kazem ljencina mi je tad govorila kako je meni super :facepalm: a ona eto ne moze naci posao kao studentica. Kak da ga nadje kad je corila do podne i nije se dizala dovoljno rano da pokupi plavi oglasnik i do podne vec bude na razgovoru.
Eto ta ista je studirala 7 umjesto 4 godine :zubo: i nakon toga i dalje kukala kako nema posla i opet blago meni. :facepalm:
Al se bar naspavala u zivotu i dan danas preko 30, joj mama nosi dorucak u krevet. Naravno nisu svi takvi, al ne mogu ne sjetiti se nje.
Jebi ga, ja nisam konobarila za vrijeme faksa... Kad sam upisala apsolventuru, počela sam raditi u T-Mobileu i udaljila se od faksa. Sa svojih 31 godinu i dalje sam apsolvent. Kombinacija lijenosti, nedostatka motivacije i ižmikanosti poslom... Jebi ga.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
Post Reply