Standard, plaće, klase...

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

09 Feb 2012, 12:30

Podsjeća me na onaj oglas iz SC-a koji se obnavljao valjda nekoliko mjeseci svaka dva tjedna, a radi se o tome da vam oni daju tekstove koje vi morate prevesti i od njih napisati knjigu i onda će vam platit ako oni odluče da je to dobro. Kjut.


User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

09 Feb 2012, 12:34

kukuriku » wrote:Primjećujem da je bio uzrujan dosta. Drito.
Prvo je reko 1000 riječi (ne znakova), a onda 1000 znakova. :raspa:
Jest. Ali citirao sam ga od riječi do riječi. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

09 Feb 2012, 12:36

Hekatonhir » wrote:
Jest. Ali citirao sam ga od riječi do riječi. :D
neka, dapače.
to baš dodaje jednu, nako, dramatsku napetost. bolje nego itler.
Nek(v)arljiva.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

09 Feb 2012, 12:44

ombia » wrote:
Ajde da onda tebe pitam konkretno. Sto bi ti. Zamisli si da imas 2500 kuna placu. Godinama imas tu placu. Decko ti studira, ne radi, zivite skupa. Sto bi ti napravila i bi li ista? Da li ti padaju neke opcije na pamet ili ih nema? :ne zna:
...
a što bi? nemam pojma... tvrdoglava sam i odabrala put za koji su mi mnogi savjetovali da izbjegnem...
financijski sam neovisna od 18. i radila sam svašta, i za svakakve plaće

no jedna ideja, iz gornjeg scenarija, mi ipak pada na pamet - zaposliti dečka :zubo:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

09 Feb 2012, 12:45

baja » wrote: a što bi? nemam pojma... tvrdoglava sam i odabrala put za koji su mi mnogi savjetovali da izbjegnem...
financijski sam neovisna od 18. i radila sam svašta, i za svakakve plaće

no jedna ideja, iz gornjeg scenarija, mi ipak pada na pamet - zaposliti dečka :zubo:
To bi mu samo produzilo/oteglo studij. I nije neka opcija. :ne zna:
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

09 Feb 2012, 12:49

ombia » wrote:
To bi mu samo produzilo/oteglo studij. I nije neka opcija. :ne zna:
napisala si da godinama radim za tu plaću pa sam mislila da i on godinama studira :zubo:
lupetam, naravno

kad nisam bila zadovoljna, tražila bi dalje, kao što sam učinila i sada
ali, opet ti ponavljam, ljudi bi tražili da imaju što tražiti, išli bi dalje da imaju kod...
ja sam rijetka sretnica
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

09 Feb 2012, 12:50

ombia » wrote:
Ajde da onda tebe pitam konkretno. Sto bi ti. Zamisli si da imas 2500 kuna placu. Godinama imas tu placu. Decko ti studira, ne radi, zivite skupa. Sto bi ti napravila i bi li ista? Da li ti padaju neke opcije na pamet ili ih nema? :ne zna:
Ova opcija mi se čini pomalo nerealna. Netko tko studira, ne radi i živi s curom može biti u jednoj od ove dvije situacije:
1) Roditelji mu plaćaju režije, stan, hranu i ostale troškove dok studira.
2) Živi s roditeljima i doveo je curu sa sobom. :zubo:
U oba slučaja njenih 2500 kuna bi trebalo biti dovoljno.
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

09 Feb 2012, 12:54

Herp » wrote:
Ova opcija mi se čini pomalo nerealna. Netko tko studira, ne radi i živi s curom može biti u jednoj od ove dvije situacije:
1) Roditelji mu plaćaju režije, stan, hranu i ostale troškove dok studira.
2) Živi s roditeljima i doveo je curu sa sobom. :zubo:
U oba slučaja njenih 2500 kuna bi trebalo biti dovoljno.
Zasto nerealna? Ako cura to moze nositi tj. njeni roditelji onda decko ne mora imati dodatno financiranje.
Ta opcija je iz budapestinog primjera, samo sam obrnula spol jer sam pisala Baji. Navela je da sin zaradjuje toliko, a cura studira te za njene prihode nije napisala nista.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

09 Feb 2012, 13:10

baja » wrote: ja nekidan poslala zahtjev za razvrgavanje :cerek:
odnosno, imaju mi najprije poslati koliko zadržavaju za sebe :mad:
Baja, to ti se ne isplati, šteta uložene love.

I još gore - nema "penzije" :crying:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 Feb 2012, 13:22

Pješčana » wrote:upravo sam na Dnevniku čula da Grci očekuju da će i ove godine primiti 13. i 14. plaću i to traže od šefa države :rofl:
Koji Cigani majko moja. Koji lijeni neradnički pohlepni bahati Cigani. Bombom to treba riješit'.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

09 Feb 2012, 13:23

m.za » wrote: Baja, to ti se ne isplati, šteta uložene love.

I još gore - nema "penzije" :crying:
znam da ću dobiti manje nego sam im dala ali u pemziju ionako ne vjerujem (otac mi je nakon 40 godina krvavog rada dobio crkavicu koju nije vrijedno ni spomenuti, a trenutno mi treba lova za renoviranje kuće za koju računam da će mi biti "penzija"

ono, što će vrijediti ta lova za 20 godina... da si kupim dobar polovan bicikl?
User avatar
Tupelo
Posts: 2937
Joined: 21 Sep 2011, 09:41
Location: Where Is My Mind?

09 Feb 2012, 13:27

kukuriku » wrote:mi smo znali odbit bolje kandidate, u korist "lošijih", ajmo reći, jer na tim nekim izvrsnima odma vidiš da će za max 1 godinu postat nesretni jer su nabrijani, ambiciozni i očekivat će svašta nešto što im nemoš dat. pa će ili otić ili stvarat zlu krv ili prvo drugo, a naposlijetku i prvo. jebeš ga, ne isplati se.
O, naša uprava je najprije imala sjajnu ideju da na radna mjesta vozača stavljamo VSS profil jer, kao, ako se već nudi mogućnost, zašto ne bismo vozni park povjerili kulturnim i pametnim :facepalm: :S (da, uprava nam se mahom sastoji od imbecila i pokondirenih tikvi) radnicima. :cerek: :S

Onda smo ta radna mjesta popunjavali veoma često jer, jebiga, iako će profesor indologije i laponskih lutkarskih predstava teško naći posao u struci i on će vjerojatno raditi kod nas do smrti, diplomiranom ekonomistu ili pravniku će barem državna služba sjesti u nekom momentu i radit će za istu mizeriju kao i kod nas, ali u struci.
Pa je onda uprava ipak odlučila da je sasvim ok zapošljavati nekulturne i glupe. :facepalm: :crying:

Isuse, koja je to gomila debila. :facepalm:
...don't you know there ain't no devil that's just god when he's drunk
well this stuff will probably kill you let's do another line...
Tom Waits, Heartattack and Vine
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

09 Feb 2012, 14:07

baja » wrote: znam da ću dobiti manje nego sam im dala ali u pemziju ionako ne vjerujem (otac mi je nakon 40 godina krvavog rada dobio crkavicu koju nije vrijedno ni spomenuti, a trenutno mi treba lova za renoviranje kuće za koju računam da će mi biti "penzija"

ono, što će vrijediti ta lova za 20 godina... da si kupim dobar polovan bicikl?
Pa baš zato jer ne vjeruješ u državnu penziju ti treba alternativa u vidu ovog :mig:

Ali razumijem da te strah, meni jedno o. ističe nakon 20 godina ove godine (ili iduće :misli: nisam sigurna) i uzet ću lovu, neću je pustit unutra još koju godinu.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

09 Feb 2012, 14:12

m.za » wrote: Pa baš zato jer ne vjeruješ u državnu penziju ti treba alternativa u vidu ovog :mig:

Ali razumijem da te strah, meni jedno o. ističe nakon 20 godina ove godine (ili iduće :misli: nisam sigurna) i uzet ću lovu, neću je pustit unutra još koju godinu.
Babetina.:vidiga:
Nek(v)arljiva.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

09 Feb 2012, 14:14

m.za » wrote: Pa baš zato jer ne vjeruješ u državnu penziju ti treba alternativa u vidu ovog :mig:
ne vjerujem nikome :zubo:
brijem da će u slučaju istinske frke osiguravajuće kuće prve misteriozno nestati sa scene
Ali razumijem da te strah, meni jedno o. ističe nakon 20 godina ove godine (ili iduće :misli: nisam sigurna) i uzet ću lovu, neću je pustit unutra još koju godinu.
zavidim ti :o
mislim, nisam al' tako se kaže... drago mi je zbog tebe :cerek:
ja sam na pola, imam još 10ak godina :(
javit ću što su mi napisali :D
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

09 Feb 2012, 14:15

kukuriku » wrote:
Babetina.:vidiga:
Ma nemoj :xrolleyes:

Meni su još kao malom djetetu počeli uplaćivati :raspa:
Post Reply