Standard, plaće, klase...

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

08 Feb 2012, 23:14

blaze » wrote: i tako su se bundaš i hlapić u slast najeli palente koju im je skuhala markova mama
Ne razumijem baš što želiš reći.

Ali da se s 2500 po glavi stanovnika umire od gladi, preskakivali bismo mrtva tijela po cesti svakog dana. Onda jednog dana više ne bismo mogli ni preskakivati nego bismo samo gazili po njima. Djelovanje ralica ograničeno je njihovom veličinom.


ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

08 Feb 2012, 23:15

kuki, zašto čekaš da te gazdarica prijavi da možeš napraviti pokaz?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

08 Feb 2012, 23:15

blaze » wrote: a švercaš se. nije ti tu nešto nelogično?
Što, naprimjer? :cerek:
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

08 Feb 2012, 23:16

Pješčana » wrote:kuki, zašto čekaš da te gazdarica prijavi da možeš napraviti pokaz?
Jer mi je ljubazna gospođa u zetu rekla da moram.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

08 Feb 2012, 23:19

kuki » wrote: Jer mi je ljubazna gospođa u zetu rekla da moram.
ok, uzimam u obzir da se možda nešto promijenilo otkad sam ja zadnji put prije 2 godine radila pokaz. ali išla sam jutros na zetove stranice baš da vidim i nigdje ne piše.
što njih briga di živiš? ako živiš u Jaski i svaki dan putuješ s kraja na kraj Zagreba, to je samo tvoj problem. ja mislim da te je slagala.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

08 Feb 2012, 23:19

I nemam novaca za bandžidžamping, pa to kompenziram porukom za broj 8585 uvijek u draftsima. :D
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

08 Feb 2012, 23:20

Nije, oduvijek si morao dat adresu pri pravljenju pokaza.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

08 Feb 2012, 23:20

A.P. » wrote:Nije, oduvijek si morao dat adresu pri pravljenju pokaza.
da, ali nisi morao biti prijavljen :gaah:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

08 Feb 2012, 23:20

Pješčana » wrote: što njih briga di živiš? ako živiš u Jaski i svaki dan putuješ s kraja na kraj Zagreba, to je samo tvoj problem.
Nakon što su mi uveli internet na moje ime u stanu u kojem službeno ne živim, ni to me ne bi čudilo. Istražit ću. :)
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

08 Feb 2012, 23:21

vrrrlet » wrote: Ovo o fizičkoj sigurnosti je mit, to je tu negdje ostalo isto, sudeći po policijskim statistikama.
bogami nije mit. danas završiš na hitnoj za siću, a nešto se i autostopiranje osulo
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

08 Feb 2012, 23:21

Pješčana » wrote: da, ali nisi morao biti prijavljen :gaah:
Ne znam, mene su uvijek pitali jel mi to službeno boravište :misli:
Druga stvar je što sam ja bez pardona lagala, a oni valjda nisu provjeravali :ne zna:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

08 Feb 2012, 23:26

Pješčana » wrote: ako živiš u Jaski i svaki dan putuješ s kraja na kraj Zagreba, to je samo tvoj problem.
Ovako, prije 3 godine ziher nisi morao živjeti u Zagrebu da imaš pokaz. Da li je sad drugačije, ne znam.
Konkretno Jastrebarsko tu ne igra nikakvu ulogu jer je u Zagrebačkoj županiji, pa se na njeg to ni ne odnosi. Al prije, dok je bilo u Karlovačkoj, e ondak da. Al svejedno velim, prije nije ni županija bila bitna.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

08 Feb 2012, 23:27

nina williams » wrote:Ovako, prije 3 godine ziher nisi morao živjeti u Zagrebu da imaš pokaz. Da li je sad drugačije, ne znam.
Konkretno Jastrebarsko tu ne igra nikakvu ulogu jer je u Zagrebačkoj županiji, pa se na njeg to ni ne odnosi. Al prije, dok je bilo u Karlovačkoj, e ondak da. Al svejedno velim, prije nije ni županija bila bitna.
ma kažem, nije bitno koje ti je prebivalište, napišeš adresu gdje si u Zg i bok
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

08 Feb 2012, 23:31

A.P. » wrote:
Ne znam, mene su uvijek pitali jel mi to službeno boravište :misli:
Druga stvar je što sam ja bez pardona lagala, a oni valjda nisu provjeravali :ne zna:
Pitaju te adresu, al ne radi izdavanja pokaza neg radi nekih desetih stvari. Da znaju di da ti se jave, ako zatreba.
Recimo, men su poslali čestitku za Božić i Novu godinu par puta. :rofl: Iako, pretpostavljam da to ipak nije glavna svrha davanja takvih podataka.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

08 Feb 2012, 23:33

Pješčana » wrote: ma kažem, nije bitno koje ti je prebivalište, napišeš adresu gdje si u Zg i bok
Ali...ne moraš. Odnosno, nisi morala. Nije ih bilo briga dal ti je boravište i/ili prebivalište u štajaznam Benkovcu il Zagrebu.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

08 Feb 2012, 23:38

kuki » wrote: Imam prijedlog. Tebi je očito 500 kuna mjesečno za moje pojedinačne karte kikiriki. Ajde dam ti broj računa pa uplati, dodaj i 300-400 za hranu za svisce, više mi neugodno pred Tupelo kad mi napuni vrećicu kroketićima i tutne u torbu i kaže "ajde ajde ne srami se, ionako nije za tebe nego za njih", meni će to stvarno pomoć, ti nećeš ni osjetit, i svi sretni. :D

Ima u Hrvatskoj posla koliko hoćeš, kako ne, evo, ja ih radim 3. :lux:
Ma jel :rofl: , navikla zenska da ju financiraju pa bih sad i okolo. Jucer si bila u mom krevetu a danas u mom novcaniku, jerbo ti znas sto cu ja osjetiti a sto ne.
Kako te Tupelo placa i cime, boli me kuki.
Pa koliko je to posla da te gazdarica prijavi? Bas ono ne stignete ni ti ni ona? Mjesecima?

Sto se pokaza tice ne moras biti prijavljena u Zagrebu da bi kupila mjesecni pokaz za isti. Provjereno. Tak da ne znam o cemu pricas.

Ovo o poslu budapest. Sto se posla tice nije li baja nedavno dobila posao? A.P isto? Ponavljam GODINAMA raditi za 2500 kuna moze onaj tko ima zaledje. Svatko drugi ce biti prisiljen napraviti nesto.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

08 Feb 2012, 23:39

ombia » wrote:. Jucer si bila u mom krevetu
Nisam dovoljno obrazovata za tako nešto. :o
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

08 Feb 2012, 23:43

kuki » wrote: Nisam dovoljno obrazovata za tako nešto. :o
Pa i to sto kazes. :giggle:
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

08 Feb 2012, 23:53

kuki » wrote: Ne razumijem baš što želiš reći.

Ali da se s 2500 po glavi stanovnika umire od gladi, preskakivali bismo mrtva tijela po cesti svakog dana. Onda jednog dana više ne bismo mogli ni preskakivati nego bismo samo gazili po njima. Djelovanje ralica ograničeno je njihovom veličinom.
znaš koji je bio prvi pomak u životu pračovjeka? prva revolucija? kada više nije morao po cijele dane tražit bobice i ganjat živinu. a to se dogodilo kad je naučio skladištiti hranu. i ako ti sad meni u 21. stoljeću i nakon milijardu tehnoloških revolucija trubiš da je svrha i ljepota rada i života stiskati želudac i rastezati sitnu paru, mašala

vrijeme kad počneš više zarađivati poklopit će se s vremenom kada ćeš morat pomagati starcima, kada će ti možda izrasti :cerek: obitelj i djeca. a onda ćeš vidjeti da je 5000 kuna kurac od ovce, i imat ćeš daleko manje nego što imaš sad sa 3 ili 3 i pol
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Vodena
Posts: 2100
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

09 Feb 2012, 00:02

Ja imam potrebu nešto reći. Sa svog kuta gledanja. Radimo muž i ja i imamo kuću i stari auto bez klime i troje djece. Nula službenih kredita. Ok, minus, kartice, blabla....

Za naše potrebe imamo, nismo gladni, nismo bosi, idemo čak jednom na more i to na deset dana, ne više jer nam je izdatak za benzin i cestarinu veći od blagodati vikend kupanja (srećom starci imaju vikendicu), klinci sportiraju, a po ljeti nam je najveći izdatak osim vode benzin za kosilicu.
Koristimo šparne žarulje, tehniku A kategorije i kompostiramo. Imamo argon u prozorima i na čekanju smo za solarne ploče.
Za ove naše jadne plaće osjeti se i ono malo love što se potroši za neke posebne prilike (odlazak u kino, kazalište, kupovinu, krstitke i vjenčanja, da ne spominjem sprovode kojih je sve više)...
Od plaće ne možemo uštediti ama baš ništa. Dva školarca i vrtićanac. Srećom starci pomažu pa tu i tamo klinci dobe za cipele ili nama ostane za neki račun. Inače bi jebali ježa. Muž fuša ima sve manje, a ja nemam kad raditi dodatni posao jer mi je i ovo previše.

Jadni smo srednji sloj dok obitelj sa recimo četiri člana ne može staviti barem 1000 eura sa strane, na banku, za kredit, putovanja. A kako ćemo stavit kad ponekad ni dvoje ne zaradi tolike novce. :ne zna:
To sam htjela reći al sam krenula od ritne međice. :cerek:
I nije isto za pojedinca jedna plaća ili za obitelj. :mama:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

09 Feb 2012, 00:15

blaze » wrote: bogami nije mit. danas završiš na hitnoj za siću, a nešto se i autostopiranje osulo
Prije par godina Milić je imao emisiju na tu temu i dao statistike. Mitovi su doveli do nedavnog rata, a potencirani su beogradskim i inim tvornicama medijske laži. Ne podliježi histeriji, jer si inteligentnija od toga. Prije su svećenici i očevi jednako jebali djecu, ali se manje pisalo o tome. U Jugoslaviji nisu postojali niti pederi ako se sjećaš, a statistički ih je više nego Srba.

Ovaj svijet je jednako loš kao i uvijek. Mijenjamo svijet, a ne statistike.
Last edited by vrrrlet on 09 Feb 2012, 00:25, edited 1 time in total.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

09 Feb 2012, 00:15

Pa naravno da 5 tisuća od kojih ne živi samo jedan čovjek nije baš neki novac, ali nije ni granica siromaštva za čovjeka koji samo sebe njima uzdržava. Znaš li ti čitati?

Naravno da nije svrha života stiskati želudac, poanta mojih postova je da jedinka koja živi od 5 tisuća kuna to ne mora.

Naravno da ako od njene plaće od 5 tisuća žive još i žena joj i mladunče i retriver, a i roditelji, nisu u istoj poziciji kao samac koji samo sam sebe uzdržava s tih pet tisuća. To su nekako osnove matematike, računska operacija dijeljenje i uspoređivanje. 5:1 ≠ 5:2 ≠ 5:5.

Štajaznam, slučajno znam koliko može koštati život jer imam excel tablicu da pratim koliko novaca na šta trošim. Da mi nema tko pomoći ako slomim nogu ili dobijem upalu pluća od vrste za u bolnicu ili nešto, bila bih, naravno, u daleko nepovoljnijoj situaciji. Imala bih i još manju mjesečnu potrošnju jer ne bih jela ono što volim nego ono što me manje košta a zadovoljava mi nutritivne potrebe, pa bih kuhala palentu i fažol i krumpir salatu, i ne bih imala troškove na pizdarijice koje me vesele, jer bih bila prisiljena štedjeti maksimalno moguće.

I dok znam kako živim i šta jedem i da se vraćam u pekaru po još jednu hranicu koju sam upravo zagrizla jer je topla i prefina, i da imam i za jesti zdravo i okej, i za neke svoje gušte, iako skromno, stvarno mi je glupo čitati ovaj topik i pizdarije na njemu. Iako, zahvaljujući gledanju u one spomenute tablice, uočila sam prostor za uštedu za još jednu knjigu mjesečno, pa hvala vam na pizdarijama. :rofl:
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

09 Feb 2012, 00:41

Sirotinjo, i Bogu si teška. :D
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

09 Feb 2012, 00:45

kuki » wrote: I dok znam kako živim i šta jedem i da se vraćam u pekaru po još jednu hranicu koju sam upravo zagrizla jer je topla i prefina, i da imam i za jesti zdravo i okej, i za neke svoje gušte, iako skromno, stvarno mi je glupo čitati ovaj topik i pizdarije na njemu. Iako, zahvaljujući gledanju u one spomenute tablice, uočila sam prostor za uštedu za još jednu knjigu mjesečno, pa hvala vam na pizdarijama. :rofl:
ja u tvojim postovima vidim priliku za uštedu: prestani kupovati knjige i učlani se u knjižnicu.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Vodena
Posts: 2100
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

09 Feb 2012, 00:47

Kaže moj sveki da nije zdravo puno kruha jesti. Zna gastić! :raspa:
Post Reply