Standard, plaće, klase...

Sve od javnog i tajnog interesa
Glo
Posts: 528
Joined: 19 Oct 2011, 08:52

08 Feb 2012, 15:30

Morticia » wrote:
:rofl: :rofl: :rofl:
Ma ne, opet smo se krivo shvatile, nisam to pomislila, samo sam na prvu shvatila kao da želiš reći kako ljudima ne treba puno i kako bi trebali biti zadovoljni i s malo.
S čime se ja čak donekle i slažem, ali je nebitno u kontekstu ove rasprave. :zubo:
dobro je, ipak smo se nakraju shvatile :D


User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

08 Feb 2012, 15:30

I još nešto s wiki što ide u prilog ovom zadnjem Zeovom postu, a i ja sam nešto slično napisala ranije.

Vrlo često se udio srednje klase u stanovništvu smatra indikatorom društvene kohezije, odnosno "uspješnosti" nekog društva ili vlade. Po tom kriteriju, što je udio srednje klase manji, to je veći jaz između bogatih i siromašnih, a samim time i veće siromaštvo, a s njime i politička nestabilnost u nekom društvu.

Dakle, to što većina živi ovako ili onako i što je neki prosjek takav i takav ne znači da je taj prosjek ustvari srednja klasa.
To znači samo da nam je (danas konkretno) država u KURCU.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

08 Feb 2012, 15:31

Ze. » wrote:
Ma pusti me, mislim da sam se nešto pobrčkao. :)
ne, nego ne znam na "koje" misliš.
ozbiljno, koje?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

08 Feb 2012, 15:32

Ze. » wrote:
Ma pusti me, mislim da sam se nešto pobrčkao. :)
Htio si Morti kvotat, ali si skroman pa da ne ispadne da ste vi najpametniji par na temi si kvotao Pješču :zubo:

Ovo valjda:
odnosno sav prihod ne troše isključivo za zadovoljavanje najelementarnijih egzistencijalnih potreba.

Da, to je to.
A ne natezanje do plaće zbog hrane i struje.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

08 Feb 2012, 15:34

Glo » wrote:ali nije bilo milke :crying:
Di nije bilo milke?
Mene je ko klinca čuvala baka i kupovala mi milku u dućanu, preciznije: trgovini živežnih namirnica.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

08 Feb 2012, 15:43

Glo » wrote:
e to su skoro svi bili. taj srednji sloj. :zubo:
Ja sam bio viši. :durica:

U tom bolesnom sistemu se naveliko neradilo i kralo, ali se pazilo i da raja dobije svinjskih polovica. Izabrali smo bolji sistem i gore ljude na vlasti (imali smo idiote, a dobili smo ološ), pa smo sjebali sve što smo mogli.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
Glo
Posts: 528
Joined: 19 Oct 2011, 08:52

08 Feb 2012, 15:46

judolino » wrote: Di nije bilo milke?
Mene je ko klinca čuvala baka i kupovala mi milku u dućanu, preciznije: trgovini živežnih namirnica.
dobro, a jel' ti kupovala levisice? :zubo:



vrrrlet, pa naravno da si bio viši kad ti je stric bio svećenik pokraj jezera. znam ja takve. :D ozna sve dozna, jozo daj vode i tako to :zubo:
budapest
Posts: 60
Joined: 29 Sep 2011, 21:14

08 Feb 2012, 15:55

judolino » wrote: Di nije bilo milke?
Mene je ko klinca čuvala baka i kupovala mi milku u dućanu, preciznije: trgovini živežnih namirnica.
Točno. Bilo je i Milke, ali najvažnije bilo je sigurnosti. Financijske i fizičke. Po noći si mogao bez problema šetati po gradu. Sada ne možeš ni po danu.
vrrrlet wrote:
Ja sam bio viši. :durica:

U tom bolesnom sistemu se naveliko neradilo i kralo, ali se pazilo i da raja dobije svinjskih polovica. Izabrali smo bolji sistem i gore ljude na vlasti (imali smo idiote, a dobili smo ološ), pa smo sjebali sve što smo mogli.

Pa sada se krade još više. Pogledah HEP, HAC. Puni su neradnika, nekoliko ih znam osobno, nemaju šta raditi, po cijeli dan igraju igrice i najveći im je problem što im je dosadno. Ove što su popljačkali bogatstva da ni ne spominjem.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

08 Feb 2012, 16:01

Na temi mi bolno nedostaje gospodin Bečka škola.

:tuzni:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

08 Feb 2012, 16:02

da, di je Lord?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

08 Feb 2012, 16:07

Pješčana » wrote:da, di je Lord?
Nisam mislila na njega :rofl:
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

08 Feb 2012, 16:11

m.za » wrote: Nisam mislila na njega :rofl:
nego na Vikonta E? :D
ili je grof :misli:
Last edited by baja on 08 Feb 2012, 16:12, edited 1 time in total.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

08 Feb 2012, 16:11

Glo » wrote:
dobro, a jel' ti kupovala levisice? :zubo:



vrrrlet, pa naravno da si bio viši kad ti je stric bio svećenik pokraj jezera. znam ja takve. :D ozna sve dozna, jozo daj vode i tako to :zubo:
Zapravo je bio pored rijeke. Župnik. :raspa:
budapest » wrote:
Točno. Bilo je i Milke, ali najvažnije bilo je sigurnosti. Financijske i fizičke. Po noći si mogao bez problema šetati po gradu. Sada ne možeš ni po danu.

Pa sada se krade još više. Pogledah HEP, HAC. Puni su neradnika, nekoliko ih znam osobno, nemaju šta raditi, po cijeli dan igraju igrice i najveći im je problem što im je dosadno. Ove što su popljačkali bogatstva da ni ne spominjem.
Ovo o fizičkoj sigurnosti je mit, to je tu negdje ostalo isto, sudeći po policijskim statistikama.

Ovo drugo sam i sam rekao. Nema više svinskih polovica, iako je svinja puno više. :ne zna:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

08 Feb 2012, 16:45

baja » wrote: nego na Vikonta E? :D
ili je grof :misli:
Neee, pa šta nitko ne čita nadimke, avatare, cutove, potpise.....:gaah:


(mada zanimljivo je ovo pogađanje, Freud bi rekao da se svatko češe tamo gdje ga svrbi :zubo: )
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

08 Feb 2012, 17:11

judolino » wrote: Jebe se tebi, ti imaš svoj mali svijet i oko njega kineski zid.
Dođi sad nađi konobarski posao kad si tako pametna!
Zar ti nikada nije palo na pamet da se situacija za nijansu promijenila od tada? Da radnike u Hrvatskoj iskorištavaju na sve moguće i nemoguće načine zato što je pun kurac nezaposlenih?
Jesi li ti zla ili jednostavno , eufemistički rečeno, usporena?
Ne...nikad prije nije bilo nezaposlenih u Hrvatskoj, a pogotovo ne kad su mafiozi pokupovali firme za besramno male svote novaca i otpustili masovno ljude. Ta famozna pretvorba jel. :facepalm:
Je sad je gore, ali daleko da je i onda bilo bajno. Ratne godine su naravno bile predivne. :rolleyes:
Nego kak si ti kaj?
Si radio sa 18? Puno, malo? Kak su ti starci po tom pitanju? Kad si se vec ocesao na moje.

I daj shvati covjece ako netko danas mora misliti jel bude kupio 30 ili 60 deka mesa a visoki je u mjesecu onda to nije srednji sloj. Ne podcjenjujem ja te ljude nego ta jebena drzava.

I da serem ja po drzavi gdje netko uplacuje 30 godina u zdrastveno a nije uopce bolestan bio i kad treba jednom u zivotu operaciju moze crknuti. Osim ak jel nema kcer vani kojoj se "jebe" kako pises.
A sto je s ljudima koji nemaju djecu vani?
Nek crknu njihovi roditelji jer netko nesto proglasi ekonomski gledano neisplativim tretmanom i zeli pokopati zivog covjeka.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

08 Feb 2012, 17:13

m.za » wrote: Neee, pa šta nitko ne čita nadimke, avatare, cutove, potpise.....:gaah:
Tek sad sam shvatila. :rofl:

Nego, što je tema zamrla? Ja bih još malo savjeta kako živjeti. :raspa:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

08 Feb 2012, 17:19

m.za » wrote: Neee, pa šta nitko ne čita nadimke, avatare, cutove, potpise.....:gaah:


(mada zanimljivo je ovo pogađanje, Freud bi rekao da se svatko češe tamo gdje ga svrbi :zubo: )
Dabome...da čitamo. :zubo:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

08 Feb 2012, 18:13

ombia » wrote:
Ne...nikad prije nije bilo nezaposlenih u Hrvatskoj, a pogotovo ne kad su mafiozi pokupovali firme za besramno male svote novaca i otpustili masovno ljude. Ta famozna pretvorba jel. :facepalm:
Je sad je gore, ali daleko da je i onda bilo bajno. Ratne godine su naravno bile predivne. :rolleyes:
Nego kak si ti kaj?
Si radio sa 18? Puno, malo? Kak su ti starci po tom pitanju? Kad si se vec ocesao na moje.

I daj shvati covjece ako netko danas mora misliti jel bude kupio 30 ili 60 deka mesa a visoki je u mjesecu onda to nije srednji sloj. Ne podcjenjujem ja te ljude nego ta jebena drzava.

I da serem ja po drzavi gdje netko uplacuje 30 godina u zdrastveno a nije uopce bolestan bio i kad treba jednom u zivotu operaciju moze crknuti. Osim ak jel nema kcer vani kojoj se "jebe" kako pises.
A sto je s ljudima koji nemaju djecu vani?
Nek crknu njihovi roditelji jer netko nesto proglasi ekonomski gledano neisplativim tretmanom i zeli pokopati zivog covjeka.
Ja u kupe, ti u špade...
NEMA RADNIH MJESTA, AUTISTIČNI STVORE!
Ako tebi nije jasno da netko može raditi za dva i pol soma kuna, ne moraš srat po tim ljudima.
Bio sam i bogat i siromašan pa sam shvatio onu staru: sit gladnom ne vjeruje.
Sad još reci da posla ima, samo raja neće radit, pa da lupimo fajrunt.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

08 Feb 2012, 18:35

Pješčana » wrote:Korana i Mrežnica :cerek:

ja ne znam gdje se taj srednji sloj skrivao, oko mene i nije. nikad nismo imali vikendicu u vlasništvu. a bome ni ljudi koje sam tad poznavala. naravno, svjesna sam broja vikendica koje sam viđala po rijekama i oko njih, samo kažem da to nije bio moj svijet.

nego, jel se uzima jedan zaposleni u računicu za to doba, ili je oboje roditelja radilo?
Jel se racuna klet u vinogradu? :zubo:
budapest
Posts: 60
Joined: 29 Sep 2011, 21:14

08 Feb 2012, 20:15

judolino » wrote: Ja u kupe, ti u špade...
NEMA RADNIH MJESTA, AUTISTIČNI STVORE!
Ako tebi nije jasno da netko može raditi za dva i pol soma kuna, ne moraš srat po tim ljudima.
Bio sam i bogat i siromašan pa sam shvatio onu staru: sit gladnom ne vjeruje.
Sad još reci da posla ima, samo raja neće radit, pa da lupimo fajrunt.
Potpisujem do zadnje riječi. :S
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

08 Feb 2012, 22:42

I? Je li išta poskupilo, pojeftinilo, može li se? Kakav je zaključak?
Mislim, trebale bi ovakve teme imati neki zaključak, tko je bogat, tko siromašan, tko je srednji i tako.
Možda anketu neku uvest pa da se to još malo razradi.
Ipak nije bilo dovoljno primjera i osvrta, slabo je ovo sve i tanko. :zubo:
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

08 Feb 2012, 22:57

ombia » wrote: I da, ne zelim se bojati dva sata dnevno osim ako je tolika frka da nemam za goli zivot.
Imam prijedlog. Tebi je očito 500 kuna mjesečno za moje pojedinačne karte kikiriki. Ajde dam ti broj računa pa uplati, dodaj i 300-400 za hranu za svisce, više mi neugodno pred Tupelo kad mi napuni vrećicu kroketićima i tutne u torbu i kaže "ajde ajde ne srami se, ionako nije za tebe nego za njih", meni će to stvarno pomoć, ti nećeš ni osjetit, i svi sretni. :D

Ima u Hrvatskoj posla koliko hoćeš, kako ne, evo, ja ih radim 3. :lux:
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

08 Feb 2012, 23:01

ombia » wrote: 2500 kuna da nema maminog zaledja ih bi umro od gladi il bi nasao drugi posao. Jednostavno.
Ili bi svaku nedjelju kuhao lonac fažola, tu i tamo palentu, od povrća jeo kapulu i krompir, i povremeno se počastio jabukama na sniženju. Iznajmio sobu za sto eura negdje. Nešto. Nisu svi ljudi koji su siromašni novcem ujedno siromašni mozgom.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

08 Feb 2012, 23:09

kuki » wrote: Ili bi svaku nedjelju kuhao lonac fažola, tu i tamo palentu, od povrća jeo kapulu i krompir, i povremeno se počastio jabukama na sniženju. Iznajmio sobu za sto eura negdje. Nešto. Nisu svi ljudi koji su siromašni novcem ujedno siromašni mozgom.
i tako su se bundaš i hlapić u slast najeli palente koju im je skuhala markova mama
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

08 Feb 2012, 23:12

kuki » wrote: Ima u Hrvatskoj posla koliko hoćeš, kako ne, evo, ja ih radim 3. :lux:
a švercaš se. nije ti tu nešto nelogično?
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
Post Reply