Standard, plaće, klase...

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

09 Feb 2012, 00:51

Pješčana » wrote: ja u tvojim postovima vidim priliku za uštedu: prestani kupovati knjige i učlani se u knjižnicu.
Zašto bih prestala kupovati knjige? :confused:


ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

09 Feb 2012, 00:53

kuki » wrote: Zašto bih prestala kupovati knjige? :confused:
Jer je to luksuz. Evo ja, kojoj je ovoj temi potvrđena pohlepa nikad nisam kupila knjigu. Oduvijek sam član knjižnice.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

09 Feb 2012, 00:53

1. s vremenom nećeš imati mjesta u stanu jer ćeš imati puno knjiga
2. za svaku knjigu negdje umiru drveća
3. koristiti usluge knjižnice znači imati pristup djelima i zanju, a ne držati sve za sebe. podigneš što ti treba, vratiš na kraju.

što je nejasno?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

09 Feb 2012, 00:54

ex anais » wrote:
Jer je to luksuz. Evo ja, kojoj je ovoj temi potvrđena pohlepa nikad nisam kupila knjigu. Oduvijek sam član knjižnice.
Okej, ali zašto da ja prestanem kupovati knjige jer ti nisi nikad kupila knjigu? Ne kužim. :D
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

09 Feb 2012, 00:55

kuki » wrote: Okej, ali zašto da ja prestanem kupovati knjige jer ti nisi nikad kupila knjigu? Ne kužim. :D
Aha, kužim. I s 900 kn se može priuštiti luksuz. Eto, da još nešto naučim pa idući put neću pisati pizdarije. :zubo:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

09 Feb 2012, 00:56

kuki » wrote: Zašto bih prestala kupovati knjige? :confused:
Zato sto iako knjige obozavam ono obozavam, one ne bi bile vrijedne dva sata dnevno mog straha.
Za doci na posao moram imati, za knjige ako je sila ne moram.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

09 Feb 2012, 00:58

Pješčana » wrote:1. s vremenom nećeš imati mjesta u stanu jer ćeš imati puno knjiga

Skoro sam svršila kad sam ovo pročitala. :cerek:
2. za svaku knjigu negdje umiru drveća
Bolje ona nego ja.
3. koristiti usluge knjižnice znači imati pristup djelima i zanju, a ne držati sve za sebe. podigneš što ti treba, vratiš na kraju.
Kako misliš, ne držati sve za sebe? Pa ne bih svoje knjige nosila u knjižnicu, njih bih i dalje držala za sebe. Ne? :confused: :D
što je nejasno?
Zašto ti misliš da bih ja trebala prestati kupovati knjige, to mi je nejasno. :D
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

09 Feb 2012, 01:00

ombia » wrote:
Zato sto iako knjige obozavam ono obozavam, one ne bi bile vrijedne dva sata dnevno mog straha.
Za doci na posao moram imati, za knjige ako je sila ne moram.
Gle, ti slobodno plaćaj jednosmjerne kartice. :ne zna:
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

09 Feb 2012, 01:02

Pješčana » wrote:1. s vremenom nećeš imati mjesta u stanu jer ćeš imati puno knjiga
2. za svaku knjigu negdje umiru drveća
3. koristiti usluge knjižnice znači imati pristup djelima i zanju, a ne držati sve za sebe. podigneš što ti treba, vratiš na kraju.

što je nejasno?
Sto je je :zubo: kad sam trazila stan znala sam da moram pun kufer mjesta za iste uplanirati. Jedino sto ti regali ne trose puno mjesta, plitki su. :zubo:
Ima knjiga i od recikliranog papira. Jednostavno obozavam posjedovati knjigu, oznaciti omiljena mjesta, nacrtati ruzicu na cosak :zubo: i imati ju. Inace ne moram posjedovati gomile neceg drugoga. E da knjige redovito posudjujem, dapace uvijek su 3-4 negdje, ne znam uvijek gdje.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

09 Feb 2012, 01:03

kuki » wrote: Gle, ti slobodno plaćaj jednosmjerne kartice. :ne zna:
Daj jebote pa rijesili smo to. Nemas formalnih prepreka za ne kupiti mjesecni pokaz.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

09 Feb 2012, 01:04

ombia » wrote:
Daj jebote pa rijesili smo to. Nemas formalnih prepreka za ne kupiti mjesecni pokaz.
Provjerit ću to s cijenjenim zaposlenicima ZET-a.:D
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

09 Feb 2012, 01:04

Vodena » wrote:da ne spominjem sprovode kojih je sve više)...
čudi me kako nitko još nije spomenuo kako se na sprovodu može ušparati, a ne dizati kredit
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

09 Feb 2012, 01:11

Oprostite, imam dojam da vodenina obitelj ne živi od 5 tisuća po članu obitelji, ili? :D
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

09 Feb 2012, 01:20

Daleko od toga da Vodenoj zelim viriti u novcanik, ali podizati troje male djece, placati vrtic, sve zivo, kupovati stalno cipele, stvari za sport, jesti zdravo itd. kosta.
Auto im vidim treba i to kosta. S troje male djece nije ni dvaput 5000 kuna luksuz.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

09 Feb 2012, 01:24

ombia » wrote:S troje male djece nije ni dvaput 5000 kuna luksuz.
Logično, baš sam nekidan čitala članak pretprošlog dobitnika Abelove nagrade u kojem piše da peteročlana obitelj koja živi od deset tisuća kuna ima tri tisuće kuna manje po osobi od samca koji živi od pet tisuća kuna.

Članak je bio prestručan za moju razinu, ovo sam jedva uspjela razabrati iz abstracta.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

09 Feb 2012, 01:29

kuki » wrote:Logično, baš sam nekidan čitala članak pretprošlog dobitnika Abelove nagrade u kojem piše da peteročlana obitelj koja živi od deset tisuća kuna ima tri tisuće kuna manje po osobi od samca koji živi od pet tisuća kuna.

Članak je bio prestručan za moju razinu, ovo sam jedva uspjela razabrati iz abstracta.
Bolje bi ti bilo da si citala zetovu stranicu.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

09 Feb 2012, 01:31

kuki » wrote:
Zašto ti misliš da bih ja trebala prestati kupovati knjige, to mi je nejasno. :D
nije ti rekla da ih ne trebaš čitati, a ti se držiš kao da je dirnula u tvoju silnu žeđ za znanjem
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

09 Feb 2012, 01:33

blaze » wrote: nije ti rekla da ih ne trebaš čitati, a ti se držiš kao da je dirnula u tvoju silnu žeđ za znanjem
Ne, ja se držim zabavljenom idejom neke Pješčane da meni treba njeno financijsko savjetovanje, kad je očito da je topik pun ljudi kojima je potrebnije nego meni. :D
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

09 Feb 2012, 01:52

judolino » wrote: Ja u kupe, ti u špade...
NEMA RADNIH MJESTA, AUTISTIČNI STVORE!
Ako tebi nije jasno da netko može raditi za dva i pol soma kuna, ne moraš srat po tim ljudima.
Bio sam i bogat i siromašan pa sam shvatio onu staru: sit gladnom ne vjeruje.
Sad još reci da posla ima, samo raja neće radit, pa da lupimo fajrunt.
Ovo je pravi problem u Hrvatskoj, manjak poslova i nikakav socijalni kišobran za nezaposlene. A ne "siromaštvo" onih koji rade za 5k i manje.

ex anais » wrote: Nego, što je tema zamrla? Ja bih još malo savjeta kako živjeti. :raspa:
Probaj nekako u dnevni raspored ubaciti traženje posla, bar u vrijeme kad forum nije toliko prometan.
Biti i mniti svemiropolisno
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

09 Feb 2012, 01:57

JPK » wrote:
Probaj nekako u dnevni raspored ubaciti traženje posla, bar u vrijeme kad forum nije toliko prometan.
Kakve veze posao ima s forumom? Svi koji rade stignu uredno pametovati tu. :ne zna:
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

09 Feb 2012, 02:00

ombia » wrote:
Ja sam predbolonjka i priznali su mi sve. Postdiplomski vani zavrsila. I ono iza.
A onda si dobila postdoc iz snova u jednoj poznatoj tvornici čokolade, gdje si se upoznala s fascinantnom vrstom, sviscima...
Biti i mniti svemiropolisno
Glo
Posts: 528
Joined: 19 Oct 2011, 08:52

09 Feb 2012, 08:22

Vodena » wrote:Ja imam potrebu nešto reći. Sa svog kuta gledanja. Radimo muž i ja i imamo kuću i stari auto bez klime i troje djece. Nula službenih kredita. Ok, minus, kartice, blabla....
minus, kartice (posebno revolving) skuplje su od službenih kredita :D
Od plaće ne možemo uštediti ama baš ništa.
a kad te ja uvjeravam da ti ne treba super skupi fotić kojim se ne znaš koristiti, onda ne, ti to moooraš imati, tak je supać makro opcija :zubo:
o drveću da ne pričam :D
A kako ćemo stavit kad ponekad ni dvoje ne zaradi tolike novce. :ne zna:
možeš si napraviti tablicu i planirati troškove :zubo:




kuki, ti se i dalje švercaj i od toga štedi za paciklo, do proljeća ćeš nešto skupiti :zubo:


pješčana, ti nađi dodatni posao, možda renoviranje starih knjiga, odjeće, najmeštaja... :zubo:

ex anais, ti možeš prodavati maglice :rofl:
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

09 Feb 2012, 09:54

Imam problem s tim što nagovarate kuki da ne kupuje knjige.
Zašto ih ne bi kupovala?
Kuki, samo daj. I ja ću. :raspa:
Nek(v)arljiva.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

09 Feb 2012, 10:06

ombia » wrote: Ovo o poslu budapest. Sto se posla tice nije li baja nedavno dobila posao? A.P isto? Ponavljam GODINAMA raditi za 2500 kuna moze onaj tko ima zaledje. Svatko drugi ce biti prisiljen napraviti nesto.
moram reagirati na ovo: da, dobila sam posao ali moj slučaj je iznimka - poslodavac je stranac u poslu koji spletom sretnih okolnosti još ima love - i nikako ne može biti uzet u obzir za hrvatske okvire
pa dok sam njuškala prilike za drugi posao bila sam preneražena vidjeti da od nekdašnjih 5-10 stranica na mojposao.net sad se oglašava na stranicu i po
sretan je svatko tko ima posao pa makar i za 2500

ali, slažem se da treba tražiti, kucati na razna vrata, nuditi se ( :D).... jer da i sama nisam bila ludo hrabra otvoriti obrt i krčiti si put sama, danas ne bi imala izbor koji imam
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

09 Feb 2012, 10:28

kuki » wrote: Ne, ja se držim zabavljenom idejom neke Pješčane da meni treba njeno financijsko savjetovanje, kad je očito da je topik pun ljudi kojima je potrebnije nego meni. :D
Božetebe, nikad.
ja sam samo dala ideju kako se može još manje trošiti.
koliko sam shvatila, ne kupuješ knjige u lidlu nego poštene knjige, pa sam samo pratila tijek ostale kupovine.
koliko sam shvatila, ti sasvim fino preživljavaš sa svoja tri posla, ne treba ti nikakav financijski savjet.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Post Reply