Studij, nastava i nastavnički posao

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

29 Jan 2012, 15:04

Opa, jadna asistentica. :zubo:
Takvoj zelim jednu EU reformu visokog skolstva. Gdje ce ju studenti bodovati, a manje studenata manje bodova, te ce to bodovanje biti ukljuceno u procjenu sljedeceg budzeta (sljedeci semestar) koji otpada na nju. :cerek:
I veci lafovi i sa prof. dr.sc. su zbog toga dobili smanjenu placu a neki i neplanirano emeritiranje u svijetu mladosti od 6o+. :zubo:
Last edited by ombia on 29 Jan 2012, 15:19, edited 1 time in total.


User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

29 Jan 2012, 15:05

Krležijanska. :D

Znam o kome se govori, ho ho. :D
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

29 Jan 2012, 15:13

Lastan » wrote: Ako govoriš o onoj o kojoj mislim da govoriš, tj. o stanovitoj asistentici koja je svoj doktorat bila počela pisati u PowerPointu, onda je stvar jednostavna: na toj je poziciji drži njena mentorica, koja je pod psihofarmacima i toliko ovisna o nikotinu da ne može izdržati više od 20 minuta predavanja a da ne zbriše u WC zapaliti jednu do tri te koja je trebala otići u penziju, ali si je isfurala produženje, emerituru, neki kurac samo da još koju godinu ostane musti proračun za kojih 15k kn mjesečno iako nijedna od njih dvije već godinama nije imala kolegij s više od tri studenta.

Već dugo nisam napisao ovoliko dugačku rečenicu. :D
Ali nije 57 godina na faksu, mlađa je... ? :ne zna:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

29 Jan 2012, 15:18

Beta ženka » wrote:
Ali nije 57 godina na faksu, mlađa je... ? :ne zna:
Jadna zena u tri posta od profesorice s nogom u grobu postane asistentica u srednjim godinama. :zubo:
Ima vas dosta lingvisticara ovdje. :)
Zasto firme sparaju na tome?
Ne bi onda citali svako malo sluzbene dopise ili opise projekata koje su gramaticki i pravopisno nacionalna sramota.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

29 Jan 2012, 15:24

ombia » wrote:
Jadna zena u tri posta od profesorice s nogom u grobu postane asistentica u srednjim godinama. :zubo:
Ima vas dosta lingvisticara ovdje. :)
Zasto firme sparaju na tome?
Ne bi onda citali svako malo sluzbene dopise ili opise projekata koje su gramaticki i pravopisno nacionalna sramota.
Zato što je to nebitno, a onaj kome je bitno je nedojebani grammar nazi koji cjepidlači oko nebitnih detalja... jer nema pametnijeg posla. Oni koji imaju puno posla, ne zamaraju se takvim glupim sitnicama. (naravno, ovo nije moj stav, ali dobila sam takav dojam iz izjava nepismenih i polupismenih u RL i u virtuali) :ne zna:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

29 Jan 2012, 15:34

Beta ženka » wrote:
Zato što je to nebitno, a onaj kome je bitno je nedojebani grammar nazi koji cjepidlači oko nebitnih detalja... jer nema pametnijeg posla. Oni koji imaju puno posla, ne zamaraju se takvim glupim sitnicama. (naravno, ovo nije moj stav, ali dobila sam takav dojam iz izjava nepismenih i polupismenih u RL i u virtuali) :ne zna:
Radila sam u firmi koja je davala savjetodavne usluge u vezi ulaganja u cudne zemlje medju ostalim i nasu :zubo: i radilo se 60+ sati tjedno i baratalo (ne ja ali moj sef) sa milijunima eura.
I posve je bilo normalno da imamo zaposlenog lingvistu. Dvojezicnog. Sluzbeni papiri kao i sve sto se stajalo na webu su se vise nego jednom provjeravali.
Crkli bi od sramote da nam nadju na reklami ili webu gramaticku gresku. Posto znam da slampavo pisem, pogotovo pred kraj dana, zamolila sam da se moje ekstra provjerava jer mi ni jedno nije bio materinji jezik.
Dobila sam nedavno jedan dopis sa mog maticnog hrvatskog faksa koji je vrvio pravopisnim greskama, jedina sreca u nesreci je bila da to ovdje nitko ne moze skuziti. Mene je bilo sram.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

29 Jan 2012, 16:04

Beta ženka » wrote:
Ali nije 57 godina na faksu, mlađa je... ? :ne zna:
Ako je o njoj riječ, nije na faksu 57 godina. Ali jest barem 12. I gotovo je jednako nesposobna kao i prvog dana; kažem "gotovo jednako" jer je u međuvremenu naučila osnove PowerPointa u kojemu je, dakle, bila počela pisati svoj nesretni doktorat. Jer joj je jedna studentica željela pomoći oko pripremanja posve kaotičnih predavanja i pokazala joj osnove PowerPointa, čime je izazvala katastrofu čije razmjere nikako nije mogla predvidjeti.

I tih 12 godina, ili koliko već, čini se kao 57. Zapravo, svako se njeno predavanje, na koje bi kasnila najmanje po 40 minuta, činilo kao mala, neizmjerno dosadna, vječnost.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

29 Jan 2012, 16:10

ombia » wrote:
...
Dobila sam nedavno jedan dopis sa mog maticnog hrvatskog faksa koji je vrvio pravopisnim greskama, jedina sreca u nesreci je bila da to ovdje nitko ne moze skuziti. Mene je bilo sram.
I mene bude sram, ali ne dijele svi takvo mišljenje... :ne zna:
Lastan wrote: Ako je o njoj riječ, nije na faksu 57 godina. Ali jest barem 12. I gotovo je jednako nesposobna kao i prvog dana; kažem "gotovo jednako" jer je u međuvremenu naučila osnove PowerPointa u kojemu je, dakle, bila počela pisati svoj nesretni doktorat. Jer joj je jedna studentica željela pomoći oko pripremanja posve kaotičnih predavanja i pokazala joj osnove PowerPointa, čime je izazvala katastrofu čije razmjere nikako nije mogla predvidjeti.

I tih 12 godina, ili koliko već, čini se kao 57. Zapravo, svako se njeno predavanje, na koje bi kasnila najmanje po 40 minuta, činilo kao mala, neizmjerno dosadna, vječnost.
:rofl: Kakav opis! :rofl:
Koja je to katastrofa?


(moderatori, oprostite na offu)
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

29 Jan 2012, 16:15

Zaboga, ljudi, 57 je bilo očito karikiranje da je žena na faksu predugo, a nezasluženo.

Da, kasnila je na sve najmanje pol sata. Kad su vani 43 stupnja, vi spavate na rate dok učite 3 tjedna za njen ispit, sve što želite je sjediti u užegloj učionici, kuhati se i čekati nju da bi sa pola sata zakašnjenja uletjela unutra i pitala "a koliko vas je prijavilo ispit da znam za printanje". :S
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

29 Jan 2012, 16:19

Meni jednom jedna nije dala da polažem ispit jer nije isprintala dovoljan broj primjeraka. A još je poznata faca u medijima. :zubo: Guska.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

29 Jan 2012, 16:23

A.P. » wrote:Zaboga, ljudi, 57 je bilo očito karikiranje da je žena na faksu predugo, a nezasluženo.

Da, kasnila je na sve najmanje pol sata. Kad su vani 43 stupnja, vi spavate na rate dok učite 3 tjedna za njen ispit, sve što želite je sjediti u užegloj učionici, kuhati se i čekati nju da bi sa pola sata zakašnjenja uletjela unutra i pitala "a koliko vas je prijavilo ispit da znam za printanje". :S
Ma nisam ni mislila da je doslovno 57 god., ali baš zbog tako odabranog povećeg broja godina mislila sam da je riječ o nekoj bakici. :zubo:
ex anais wrote:Meni jednom jedna nije dala da polažem ispit jer nije isprintala dovoljan broj primjeraka. A još je poznata faca u medijima. :zubo: Guska.
Kako divno...
Na germanistici je nekad bilo zabranjivanja studentima izlaska na ispit iz Jezičnih, jer lektorica ZNA da to nećeš položiti. :D


BTW, znam i ja za slučajeve povjesničara koji niti uz povlačenje veza nisu mogli dobiti posao u struci...
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

29 Jan 2012, 16:26

Ove horor price su me zaobisle. Nasi profesori su znali nakon ispita s nama na pifu i sve nas pocastiti (nije nas bilo puno :zubo: ). Poslije sam tek vani vidjela sto sve nisam naucila i koliko su niski stanaradi, al dobro sad, necemo cjepidlaciti. :zubo:
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

29 Jan 2012, 16:31

Nas je profa na prvoj godini vodio na grah i kobasice u Marijino zvono nakon predroka :xlux:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

29 Jan 2012, 16:39

Dvojica naših profa su imali običaj zvati studente na piće u kantinu. I onda se jedan nesretnik ponudio da im plati piće, ali kako je naišao kasnije, nije znao koliko su ovi polokali, samo je pokupio račune. Vratio se s računima. :zubo: Pili ljudi malo skuplja alkoholna pića usred bijela dana. U kantini. :zubo:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

29 Jan 2012, 17:04

ex anais » wrote:Dvojica naših profa su imali običaj zvati studente na piće u kantinu. I onda se jedan nesretnik ponudio da im plati piće, ali kako je naišao kasnije, nije znao koliko su ovi polokali, samo je pokupio račune. Vratio se s računima. :zubo: Pili ljudi malo skuplja alkoholna pića usred bijela dana. U kantini. :zubo:
Nama nisu dali nikad platiti. I kad su nas vodali na neke simpozije koje ni na materinjem ne bi razumijeli. :zubo:
A Dubrovnik nije jeftin i ide ombia jer joj neugodnjak piti i jesti danima na njihov racun platiti rundu. Prof je danima bio razjeban zbog toga :facepalm: , nikad njemu studos nije platio rundu. Bojala sam se da ce me i rusiti zbog toga. :rofl: Bio je medju tri bauk-likova na faksu.
Naravno poveli su i šene, stara rvacka navada.
pa je bilo super gledati bauke kad pod supruginom papucom postaju pitomi. :zubo:
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

29 Jan 2012, 18:00

A.P. » wrote:Zaboga, ljudi, 57 je bilo očito karikiranje da je žena na faksu predugo, a nezasluženo.

Da, kasnila je na sve najmanje pol sata. Kad su vani 43 stupnja, vi spavate na rate dok učite 3 tjedna za njen ispit, sve što želite je sjediti u užegloj učionici, kuhati se i čekati nju da bi sa pola sata zakašnjenja uletjela unutra i pitala "a koliko vas je prijavilo ispit da znam za printanje". :S
Meni nije smetalo, načitala sam se alternativne literature čekajući, a bome i na predavanjima. :zubo:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

29 Jan 2012, 18:04

A koji je to vaš faks, ako se smije znati? :o
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

29 Jan 2012, 18:08

Ja sam čitala dosadnu obaveznu literaturu samo na njenim satima, iako priznajem da su joj oni šovinistički ispadi znali biti jako zanimljivi za slušanje :D
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

29 Jan 2012, 18:36

ex anais » wrote:A koji je to vaš faks, ako se smije znati? :o
Filozofski, anglistika.

Inače, Beta, riječ je o fenomenu poznatom pod šifrom “Tresi koPlje”.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

29 Jan 2012, 18:56

A.P. » wrote:Ja sam čitala dosadnu obaveznu literaturu samo na njenim satima, iako priznajem da su joj oni šovinistički ispadi znali biti jako zanimljivi za slušanje :D
Meni su također bili jako zabavni njeni šovinistički ispadi. Kao onaj kad me rušila “jer sam sigurno šovinist kao i ostali muškarci”. Da pukneš od smijeha.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

29 Jan 2012, 19:27

ok, kod nas su takvi... khm... osebujni likovi bili na njemačkoj katedri. iako, imali smo jednu i na engleskoj, nezaboravna američka drama :cerek:
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

29 Jan 2012, 19:57

Jel se to meni čini ili na ovoj temi pišu filoSofi s čak tri različita sveučilišta?
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

29 Jan 2012, 20:12

j.j.strossmayer u osijeku
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

29 Jan 2012, 20:15

Ae, znan :zubo:
Ex nam je s juga, a ostali iz ZG.

Nego, prije par godina je na Madnessinom :zubo: sveučilištu ustrojen Odjel za biologiju. Baš mi je bilo drago to vidjeti.
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

29 Jan 2012, 20:26

Herp » wrote:Ae, znan :zubo:
Ex nam je s juga, a ostali iz ZG.

Nego, prije par godina je na Madnessinom :zubo: sveučilištu ustrojen Odjel za biologiju. Baš mi je bilo drago to vidjeti.
postojao je smjer i katedra na pedagoškom jako dugo, a onda se, kada je pedagoški postao filozofski, odvojio (i fizički i administrativno) odsjek za matematiku, u sklopu kojeg su se formirali odjeli za biologiju, kemiju, fiziku i još neke stvari
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
Post Reply