Studij, nastava i nastavnički posao

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

29 Jan 2012, 22:40

Herp » wrote:Jel se to meni čini ili na ovoj temi pišu filoSofi s čak tri različita sveučilišta?
Jao, ferovsko-strojarski mode of thought. Ne, ne studira se u toj zgradi na tri kata samo filozofija. :zubo:

I onda me ko za vraga zakači jedan iz neprijateljskog tabora... :cerek:


User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

29 Jan 2012, 22:44

rh4ps0dy » wrote:
Jao, ferovsko-strojarski mode of thought. Ne, ne studira se u toj zgradi na tri kata samo filozofija. :zubo:

I onda me ko za vraga zakači jedan iz neprijateljskog tabora... :cerek:
Popoku, rapsodijo, valjda me znaš bolje od toga :zubo: nisam tako plastična i površna, šifota mi :D

Svjesna sam enormne versatilnosti smjerova na FFXY. Come to think of it, od jedno pedesetak ljudi koje znam otalen, možda je njih dvoje baš s filozofije, ostalo sve kud koji.

Ali lijepo mi zvuči kad napišem filoSofija, osiječam se educirano i to. :lux:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

30 Jan 2012, 15:45

Odma te zagrije oko srca, kaj ne? :D Meni pak dođe tu i tamo u glavu pitanje di mi je pamet bila kad sam upisivala faks, al to je sasma druga tema. :D
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

30 Jan 2012, 16:20

rh4ps0dy » wrote:Odma te zagrije oko srca, kaj ne? :D Meni pak dođe tu i tamo u glavu pitanje di mi je pamet bila kad sam upisivala faks, al to je sasma druga tema. :D
Čoeče, u mojoj branši nema posla, a to sam upisao jer to volim i jer je traženo zanimanje. Što ste vi mislili da ćete raditi kad završite? :kokice: Osim onih koji su htjeli živjeti ispod mosta citirajući Platona i žicajući za alkohol.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

30 Jan 2012, 16:24

vrrrlet » wrote:
Čoeče, u mojoj branši nema posla, a to sam upisao jer to volim i jer je traženo zanimanje. Što ste vi mislili da ćete raditi kad završite? :kokice: Osim onih koji su htjeli živjeti ispod mosta citirajući Platona i žicajući za alkohol.
Pa to izgleda bolje kad imaš 18 godina i kužiš svijet... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

30 Jan 2012, 16:43

vrrrlet » wrote:
Čoeče, u mojoj branši nema posla, a to sam upisao jer to volim i jer je traženo zanimanje. Što ste vi mislili da ćete raditi kad završite? :kokice: Osim onih koji su htjeli živjeti ispod mosta citirajući Platona i žicajući za alkohol.
Jebote, ledi mi se krv u žilama i dolazi mučnina kad se sjetim da sam u drugom srednje razmatrao upisivanje filozofskog. :D
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

30 Jan 2012, 17:18

JPK » wrote: Jebote, ledi mi se krv u žilama i dolazi mučnina kad se sjetim da sam u drugom srednje razmatrao upisivanje filozofskog. :D
Želio upisati filozofiju, socilogiju i nešto slično visoko profitabilno?
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

30 Jan 2012, 18:11

Dajem lijevu sisu na informatologiju u kombinaciji s... recimo komparativnom. :D
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

30 Jan 2012, 18:21

rh4ps0dy » wrote:Dajem lijevu sisu na informatologiju u kombinaciji s... recimo komparativnom. :D
Pogrešno. :raspa:
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

30 Jan 2012, 18:21

Ja dajem desnu za engleski :misli:
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

30 Jan 2012, 18:23

Filozofija i mađarski.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

30 Jan 2012, 18:34

vrrrlet » wrote:
Čoeče, u mojoj branši nema posla, a to sam upisao jer to volim i jer je traženo zanimanje. Što ste vi mislili da ćete raditi kad završite? :kokice: Osim onih koji su htjeli živjeti ispod mosta citirajući Platona i žicajući za alkohol.
:misli:
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

30 Jan 2012, 19:04

vrrrlet » wrote:
Čoeče, u mojoj branši nema posla, a to sam upisao jer to volim i jer je traženo zanimanje. Što ste vi mislili da ćete raditi kad završite? :kokice: Osim onih koji su htjeli živjeti ispod mosta citirajući Platona i žicajući za alkohol.
jedina mana ovog citata je ta da mislim da od cijele ekipe s filozfskih ovdje niti jednog filozofa nema. nekako mi se čini da smo svi više-manje jezičari u kombinaciji s još nečim.
ja sam, recimo, kada sam upisivala, računala da ću radit kao prevoditeljica. šipak! (da, na prijevodnim vježbama su me dijagnosticirali kao prirodni, rođeni talent za simultano i konferencijsko, kao i za krasne književne prepjeve, ali jbg, kad ti s engleskog prevode profesori španjolskog i susjedov mali što ima pet iz engleskog u prvom srednje...) onda sam nakon prve godine, a prije druge (ja to zovem "moja godina za posložiti kockice u glavi") shvatila da ću najvjerojatnije raditi u školi, pa onda postala ufurana u sav taj pedagoško-metodički cirkus. i radno mjesto mi je - u školi. predviđanja su se sasvim lijepo ostvarila...
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

30 Jan 2012, 19:31

Ja sam pak bila sam sigurna da volim engleski i želim ga studirati. :ljubaf: I eto, sad nemam veze s njime, jedino kad uskočim ko zamjena. :D Nažalost, prevoditeljskog talenta nemam previše, a i ne zanima me pretjerano.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

30 Jan 2012, 19:38

Da, i ja sam znala za engleski. Odmah sam se istog časa pomirila i s predavanjem istog, privremeno. Zajebi ti to, ne mogu bit profesor dugoročno.
Ali ovi mlađi su mi dobri, njima nabaciš tisuće vježaba i prijetiš zadaćama i tako, budu mirni, a i nauče jako dobro. Razviju štokholmski sindrom pa vas pitaju poslije tičr jeste nam donijeli još vježbi za danas.
Stariji srednjoškolci i studenti, to već ne :mad: Zadaš im, oni sjede i brbljaju. E onda im sljedeći put doneseš blic test present perfecta, past perfecta i past simpla - choose the correct verb form :durica:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

30 Jan 2012, 19:44

zašto sam upisala to što sam upisala?
pa, za početak sam mijenjala grupu, tako da moja ideja jednog jakog i jednog manje jakog jezika je pala u vodu.
na kraju, završila sam jednu grupu za dušu a drugu za moguć posao.
nije se ostvarilo :D
moji kolege, koji su odlučili potražiti posao u struci, su godinama čekali, svi kružili po državi i išli na iste natječaje, i ništa. jedno vrijeme si mogao volontirati (besplatno) i tako skupljati radno iskustvo.
Sad, godinama kasnije, usojeli su piknut neke poslove.
ja sam jednostavno pronašla posao u drugim strukama. fax sam završila jer sam previše vremena i energije uložila u njega i nisam htjela stati na pol puta, i većina oglasa na koje ja reagiram traže VSS, koja mi nikad nije bila testirana nekim pustim znanjem.
s druge strane, kad u Zagrebu nije bilo posla za mene, ja sam se spakirala i prošla na jug, i radila tamo. moje sikustvo kaže da posla ima, ali ljudi su često vezani za lokaciju/komotni i ne pristaju na te uvjete. ne kažem da to vrijedi za svakoga, ali znam preko nekolik ljudi koji ne mrdaju s mjesta i uredno mi objašnjavaju da posla nema.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

30 Jan 2012, 20:49

A.P. » wrote:Ja dajem desnu za engleski :misli:
To bih upisao sad, da nekim slučajem moram nešto s filozofskog, ali tada je bilo drukčije. Sram me je.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

30 Jan 2012, 20:53

Povijest i arheologiju? :vidiga:
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

30 Jan 2012, 21:11

sociologiju :raspa:
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

30 Jan 2012, 21:13

ne ne ne
indiologiju i povijest umjetnosti!
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

31 Jan 2012, 00:39

Pješčana » wrote:zašto sam upisala to što sam upisala?
moje sikustvo kaže da posla ima, ali ljudi su često vezani za lokaciju/komotni i ne pristaju na te uvjete. ne kažem da to vrijedi za svakoga, ali znam preko nekolik ljudi koji ne mrdaju s mjesta i uredno mi objašnjavaju da posla nema.
Tako nekako. Ne bi mogli k mami redovito na rucak ili pokupiti speglano.
Plus sto mi ti isti trube da je meni vani bilo lakse. :facepalm:
Je je, na stranom jeziku (kojeg prije toga nisam ucila), ne znam nikoga zivoga, cak ni studirala tamo nisam, naravno da mi je bilo lakse biti bolji nego domaci i na natjecajima dobiti radno mjesto. I ne biti dana nezaposlena jer si to financijski nisam mogla priustiti.
Naime moju stanarinu placam sama, a ne placa mi ju mama niti zivim pod roditeljskim krovom. Lakse da.
I prognosticirali su mi visegodisnju nezaposlenost :mudri: , a sad su godinama nezaposleni bas ti s perspektivnih faksova koji su se cudili sto sam upisala.
Dok se ima prostora za komociju nije ljudima voda do grla dosla.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

31 Jan 2012, 12:31

Zekoslawa » wrote:Filozofija i mađarski.
To je u redu; mađarolozi mogu sasvim lijepo zaraditi na prevođenju jer ih je malo.
Tim više što pola svršenih mađarologa i gotovo svi nesvršeni zamrze i jezik i studij. :D

Užasno beskorisna kombinacija, karakteristična za teške anarhističke jebivjetre, jest filozofija-komparativna.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

31 Jan 2012, 12:37

Majmun9 :D
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

31 Jan 2012, 12:42

rh4ps0dy » wrote:Ja sam pak bila sam sigurna da volim engleski i želim ga studirati. :ljubaf: I eto, sad nemam veze s njime, jedino kad uskočim ko zamjena. :D Nažalost, prevoditeljskog talenta nemam previše, a i ne zanima me pretjerano.
Ja imam prevoditeljskog talenta i kad sam upisivao engleski, računao sam da bih to mogao raditi.
Prevodim rijetko; niti si želim rušiti cijenu niti želim raditi na način na koji se kod nas nerijetko posluje.
Književni prijevodi ne dolaze u obzir jer veliki izdavači ne plaćaju na vrijeme ni onu siću koju ti obećaju, a mali su jednostavno neprofesionalni.
Za stručne prijevode nisam trenutno baš na tržištu, ali nađe se ponešto ponekad.
U tvrtku koja se bavi lokalizacijom, što mi je uže područje interesa, na kraju nisam otišao. Moj je OCD ograničen na jezik, ali ipak je OCD. Ne mogu se prisiliti na ostavljanje loših i pogrešnih prijevoda samo zato što su uvriježeni, a Microsoft ima politiku da se uvriježene prijevode ne mijenja ma koliko pogrešni bili. Ne želim staviti svoj potpis na smeće, a prijevodi Microsoftovih programa to nerijetko jesu.
Pregrizao bih možda da ne mogu naći ništa drugo, ali dok ne moram, neću.

Zarađujem lektoriranjem hrvatskih tekstova. :zvrko: Mislim da mi pomaže što nisam kroatist. :D (Bio mi je i taj studij u užem izboru kad sam odustao od FER-a, ali sam na vrijeme dobio izvrstan savjet da ga zaobiđem u širokom luku.)
U nastavu bih zapravo i želio, ali ne pod sadašnjim uvjetima. Grozim se pisanja priprema i sličnih birokratskih pizdarija koje apsolutno ničemu ne služe. Da ne govorim da bih mogao dalje lektorirati.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

31 Jan 2012, 12:43

A.P. » wrote:Majmun9 :D
Ti kaza. :kava:

Ali nije jedini. Jest da slabo pamtim ljude, ali sjećam se da sam za još par sličnih upamtio identičnu kombinaciju.
Post Reply